Main Content:

Pagini: 1 ... 3861 3862 [3863] 3864 3865 ... 4479

ANUNTURI

• nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #57930 : Februarie 01, 2017, 23:59:13 »

Din ce în ce mai frecvent se vehiculează ideea de "maidan" !
Atenţie! "Maidan" -ul înseamnă ruperea României.
Oare asta urmăreşte Dl. Iohanis?

Ore nu PSD urmareste acest lucru sa scape de puscarie intrebatil pe Dragnea ce a facut ca hotii noptea ordonante

SILVIU,
   In aceasta seara, am fost in Piata Victoriei.

Manipulare mai mare nici ca am trait.

Ma aflam in zona din apropierea Muzeului Antipa, unde se aflau carurile posturilor de televiziune.
    In momentul in care se anunta ca in piata se afla un numar de 60.000 de cetateni, tinerii de langa mine au inceput sa strige : " Ba, nu fiti si voi mincinosi cum sant posturile lu' Ghita " .
     Am sunat un prieten revolutionar care intra si el ( ceva mai rar ) pe portal si mi-a transmis acelasi lucru, ba mai mult alt post de televiziune anunta o cifra de 100.000 de cetateni la protest.
      Numarul estimat de mine era undeva la 6000 de cetateni deci, numarul a fost multiplicat de 10 ori mai mare ( 60.000 ).
     Am ajuns acasa, si am schimbat cateva posturi.
     Pe toate posturile scria mesajul " in direct " dar surpriza !!!
     Am pus stop pe imagine si am descoperit ca de fapt imaginile nu sunt " in direct " , ci erau imagini suprapuse peste ce se reda in direct .
     Ce mi-a atras atentia era imaginea de la inaltime cu celebra "umbra" in forma de cruce a multimii.
      Aceasta imagine a fost data pentru prima data, la caderea guvernului Ponta dupa evenimentul de la COLECTIV .
       Rezultatul : ATI MINTIT POPORUL CU TELEVIZORUL !

SE PUNE PRESIUNE PE CETATENII BUCURESTENI SA IASA IN STRADA MASIV NU PENTRU ORDONANTELE OPRDINARE, CI PENTRU CREAREA FENOMENULUI " MAIDANUL ROMANESC ", UNDE SOROS PRIMESTE CEEACE SI-A DORIT INCA DE CAND ERA TINEREL : TRANSILVANIA !

Puteti, va rog, sa specificati ora la care au avut loc aceaste evaluari a numarului de participanti?
    Dobitoc a cea care tea facut asa de prost si de timpit si de bou

SICTIR, SOROS-IST ANALFABET !
    Mai timpitule sti ce vorbesti sau vorbesti ca un dobitoc asa cum sint analfabet nu sin vindut ca tine
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57931 : Februarie 02, 2017, 00:19:22 »

Ore nu PSD urmareste acest lucru sa scape de puscarie intrebatil pe Dragnea ce a facut ca hotii noptea ordonante

SILVIU,

Ma aflam in zona din apropierea Muzeului Antipa, unde se aflau carurile posturilor de televiziune.
    In momentul in care se anunta ca in piata se afla un numar de 60.000 de cetateni, tinerii de langa mine au inceput sa strige : " Ba, nu fiti si voi mincinosi cum sant posturile lu' Ghita " .
     Am sunat un prieten revolutionar care intra si el ( ceva mai rar ) pe portal si mi-a transmis acelasi lucru, ba mai mult alt post de televiziune anunta o cifra de 100.000 de cetateni la protest.
      Numarul estimat de mine era undeva la 6000 de cetateni deci, numarul a fost multiplicat de 10 ori mai mare ( 60.000 ).
     Am pus stop pe imagine si am descoperit ca de fapt imaginile nu sunt " in direct " , ci erau imagini suprapuse peste ce se reda in direct .
     Ce mi-a atras atentia era imaginea de la inaltime cu celebra "umbra" in forma de cruce a multimii.
      Aceasta imagine a fost data pentru prima data, la caderea guvernului Ponta dupa evenimentul de la COLECTIV .

SE PUNE PRESIUNE PE CETATENII BUCURESTENI SA IASA IN STRADA MASIV NU PENTRU ORDONANTELE OPRDINARE, CI PENTRU CREAREA FENOMENULUI " MAIDANUL ROMANESC ", UNDE SOROS PRIMESTE CEEACE SI-A DORIT INCA DE CAND ERA TINEREL : TRANSILVANIA !

Puteti, va rog, sa specificati ora la care au avut loc aceaste evaluari a numarului de participanti?

SICTIR, SOROS-IST ANALFABET !
    Mai timpitule sti ce vorbesti sau vorbesti ca un dobitoc asa cum sint analfabet nu sin vindut ca tine

NU VREI SA NE CUNOASTEM PERSONAL LA UNIVERSITATE SAU IN PIATA VICTORIEI BULACHE ?
   CE ZICI TE BAGI ?  SA NE VEDEM SI NOI FACE TO FACE COITE, SA VEZI CAT SUNT DE "DOBITOC" ?
DUPA CUM VEZI ANALFABETULE, TE INVIT INTR-UN LOC PUBLIC SA NU AVEM DISCUTII
.
Memorat
« Răspunde #57932 : Februarie 02, 2017, 00:25:04 »

ups alt elevat , : Kobra 22 sa umflat orezu an tine ??  am fost și vin an piața te bagi uscatule /////?Huh?
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57933 : Februarie 02, 2017, 00:27:32 »

ups alt elevat , : Kobra 22 sa umflat orezu an tine ??  am fost și vin an piața te bagi uscatule /////?Huh?

Tu ce mai vrei ?
Memorat
« Răspunde #57934 : Februarie 02, 2017, 00:33:13 »

LASĂ OMU AN PACE . AI PROBLEME REZOLVA-LE SINGUR NU TE DA COCOS . IȚI CONVINE CÂȚI DA 2 LEI ASTĂZI ȘI MINE DA UN OG 95 PE SESTACHE ."
     vin eu an locul lui nicu1957 ///
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57935 : Februarie 02, 2017, 00:42:36 »

Tu ce mai vrei ?

Cum de-am intrat in discutie cu toti parlitii in seara asta nu stiu.
   Dar trebuie sa-mi descarc si eu de nervii pe care i-am acumulat in aceasta noapte in piata.
    Este valabil si pentru tine VALANCE ABBEY .
     S-A UMFLAT OREZU-N TINE "MAI DRAGA" ? - Scrierea corecta a frazei.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57936 : Februarie 02, 2017, 00:42:52 »

Sfatul meu e să stai pe locul tău și să nu te amesteci. Ai oase de frant și bani de spitalizare?
Uite cum isteria cuprinde incet, incet toată Capitala României. În asemenea situații e bine să stai acasă.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57937 : Februarie 02, 2017, 00:46:38 »

SFIDAREA NAȚIUNII
Asociația 21 Decembrie 1989 Alba Iulia protestează cu indignare împotriva manierei în care Guvernul Grindeanu, a ales să intre în conflict deschis cu societatea civilă, justiția română (CSM, Parchetul General, DNA, DIICOT) și Președinția României, dând o ordonanță de urgență prin care este modificat Codul Penal, astfel încât să fie dezincriminat abuzul în serviciu. Astfel se pun piedici serioase în calea luptei anticorupție, se redeschide calea jefuirii avuției naționale și a banului public. Ținta o reprezintă salvarea celor aproape 100 de politicieni cu probleme penale grave, unii suferind deja pedepse cu executare sau suspendare. OUG respectivă a fost dată pe furiș, hoțește, în miez de noapte, în stilul celor pe care îi apără. Comisia Europeană a avertizat deja, cu promptitudine, că justiția în România a făcut prin adoptarea acestei OUG un pas înapoi, și faptul va afecta relațiile internaționale ale țării. Stabilirea unui prag de 200 mii lei pentru frauda produsă de un bugetar, care ar însemna încriminarea sa penală deschide calea pentru orice hoție din banul public. Cu alte cuvinte, dacă furi până la 199.999 lei și nu ești prins, esti un hoț fericit; dacă ești prins, riști cel mult să fii obligat să restitui suma. Cazierul tău rămâne curat și poți fura liniștit în continuare. Eventual în altă parte. Iată cum România este aruncată din nou, iresponsabil, în mijlocul unui nou scandal internațional, asemănător celui din timpul mineriadelor din anul 1990, și anul 2012.
Avem dreptul să declarăm că cei care au făcut cu adevărat Revoluția în decembrie 1989 nu pot accepta ca, după 27 de ani, țara să fie condusă de o clică penală de politicieni.
Președinte executiv Președinte de onoare
Gheorghe Bukoș Mihai Babițchi
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57938 : Februarie 02, 2017, 01:07:48 »

Aș putea să vă povestesc multe lucruri interesante văzute și trăite ieri noapte. Astăzi nu am ieșit și cred că nu voi mai participa nici ca gură-cască la această conspirație antiromânească. Degenerarea în violențe stradale a protestului este în conformitate cu ceea ce-și doresc organizatorii. Am văzut că deja au lansat dezinformări pentru a se proteja de acuzațiile firești care trebuie să li se aducă. Dacă nu se va acționa hotărît împotriva organizatorilor, este evident că vor obține ceea ce-și doresc, adică un nou Maidan, urmat de o nouă destrămare de țară. Elementele declasate ale societății, care în mod firesc apar în asemenea situații, nu sînt atît de periculoase cum sînt profesioniștii în asemenea operațiuni.
Apropo, mai țineți minte că avem un coleg de forum piroman? Cel care a incendiat primăria dintr-un orășel ardelean. Iată ce a publicat în această seară, după explozia de violență de aici, deci aflat sub impresia puternică a celor văzute la televizor (și vă rog să vă imaginați că trăirea unor asemenea aevenimente pe viu, influențează și mai grav, copleșitor asemenea persoane labile, încît ies complet de sub rigorile autocontolului):

Imi place la nebunie asa zisele atacuri impotriva jandarmilor in Bucuresti cu ... petarde. Se vede de la o posta distanta ca nu au pregatire militara. Daca vrei sa provoci distrugere ... nu ataci un elefant cu nisip. Atacatorii daca ar fi dorit intr-adevar sa faca ceva ... koktail Molotov se numeste. 100 de persoane daca ar fi lansat fiecare cate 2 koktailuri ... adio cordon de jandarmi. Problema este ca si jandarmii sunt romani nevinovati. Da, ... daca ar fi sa ataci nemernicii din Guvern si vrei sa ii iei de gat ... atunci fratele Molotov este prietenul manifestantilor.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57939 : Februarie 02, 2017, 01:28:30 »

Exista însă și alte atitudini.

Mihai Haidau

https://www.facebook.com/groups/semper.fidelis.romani/?multi_permalinks=1457535844279455%2C1457535547612818%2C1456992351000471&notif_t=group_activity&notif_id=1485880165001537
ATENTIE
Toate aceste demonstraţii de protest nu au un colectiv de organizare şi nimeni nu depune o lista de revendicări după desfăşurarea evenimentului sub semnătură. Este normal, au cerinţe neconstituţionale.
Toate poartă acelaş tipar cu demonstraţia de după Colectiv, la fel cu cele care au dus la divizarea Cehoslovaciei, Ucrainei, etc. Tiparul este sorosist şi serviciile ştiu cu cine au de a face.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57940 : Februarie 02, 2017, 01:37:19 »

Și toate acestea nu vor înceta pană nu vom scăpa de ciuma roșie!
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #57941 : Februarie 02, 2017, 01:39:41 »

Aș putea să vă povestesc multe lucruri interesante văzute și trăite ieri noapte. Astăzi nu am ieșit și cred că nu voi mai participa nici ca gură-cască la această conspirație antiromânească. Degenerarea în violențe stradale a protestului este în conformitate cu ceea ce-și doresc organizatorii. Am văzut că deja au lansat dezinformări pentru a se proteja de acuzațiile firești care trebuie să li se aducă. Dacă nu se va acționa hotărît împotriva organizatorilor, este evident că vor obține ceea ce-și doresc, adică un nou Maidan, urmat de o nouă destrămare de țară. Elementele declasate ale societății, care în mod firesc apar în asemenea situații, nu sînt atît de periculoase cum sînt profesioniștii în asemenea operațiuni.
Apropo, mai țineți minte că avem un coleg de forum piroman? Cel care a incendiat primăria dintr-un orășel ardelean. Iată ce a publicat în această seară, după explozia de violență de aici, deci aflat sub impresia puternică a celor văzute la televizor (și vă rog să vă imaginați că trăirea unor asemenea aevenimente pe viu, influențează și mai grav, copleșitor asemenea persoane labile, încît ies complet de sub rigorile autocontolului):

Imi place la nebunie asa zisele atacuri impotriva jandarmilor in Bucuresti cu ... petarde. Se vede de la o posta distanta ca nu au pregatire militara. Daca vrei sa provoci distrugere ... nu ataci un elefant cu nisip. Atacatorii daca ar fi dorit intr-adevar sa faca ceva ... koktail Molotov se numeste. 100 de persoane daca ar fi lansat fiecare cate 2 koktailuri ... adio cordon de jandarmi. Problema este ca si jandarmii sunt romani nevinovati. Da, ... daca ar fi sa ataci nemernicii din Guvern si vrei sa ii iei de gat ... atunci fratele Molotov este prietenul manifestantilor.

A imputa organizatorilor unui miting violentele de la un miting, in lipsa unor dovezi clare privind autorilor nominali ai violentelor, reprezinta o abordare superficiala ori manipulatoare.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #57942 : Februarie 02, 2017, 01:42:40 »

SILVIU,

Multumesc pentru 'raspuns' Cheesy
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57943 : Februarie 02, 2017, 01:56:29 »

iuliann imi cer iertare cind am scris nam observat cea ce ai fost scris
Memorat