Main Content:

Pagini: 1 ... 3870 3871 [3872] 3873 3874 ... 4458

ANUNTURI

• Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #58065 : Februarie 04, 2017, 01:25:20 »

Stie cineva dintre noi cate asociatii de revoutionari si-au anuntat oficial participarea la proteste? Eu stiu de Liga domnului Daniel Perju, parca si pe forum s-a anuntat un nume si banuiesc ca mai sunt si altele, cum ar fi Asociatia 21 Decembrie 1989 Bucuresti, dar nu stiu sigur daca au facut anunturi oficiale. Ii rog pe cei care stiu sa ne ajute sa aflam cu totii, asa cum este firesc pe un forum. Multumiri anticipate.

DOMNULE IOSIF,

Sa inteleg ca sunteti adeptul iesirii in strada ?

Daca raspunsul dumneavoastra este DA, atunci trebuie sa va informez faptul ca, de la "GRATIERE" s-a trecut la " Ordonante " , acum se scandeaza si se cere DEMISIA GUVERNULUI.

Pericolul Romaniei vine de la sefii celor trei state care au hotarat DEZMEMBRAREA TARII !

TRUMP, PUTIN si VICTOR ORBAN au decis aceasta rupere teritoriala a Romaniei.

IN DECEMBRIE 1989 AM IESIT IN STRADA SA RASTURNAM UN SISTEM TOTALITAR SECURISTO-COMUNIST.
   ACUM PENTRU CE SE CERE RASTURNAREA GUVERNULUI SI PARLAMENTULUI ROMANIEI SOLICITAND "ANTICIPATE " ?

CINE PLATESTE ACEST MITING DIN ROMANIA ?

Eu am participat la miting, cum am mai spus. Dar eu fac parte din nici o asociatie. Felicit liga lui Perju, daca au participat.
Pt. Kobra: 1) nu s-a cerut in piata rasturnarea guvernului si a parlamentului, ci abrogarea OUG13 2) Nimeni nu a platit acest miting; pare chiar atat de greu ca tinerii pot iesi in strada fara sa fie platiti pentru asta?Huh?
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #58066 : Februarie 04, 2017, 01:42:49 »

Rabdare, domnule Kobra 22. Deci nu avem informatii certe despre angajarea declarata, autoasumata, a unor asociatii de revolutionari. Bine ar fi nici sa nu existe, indiferent de specificul lor, de ar fi ale ranitilor, arestatilor si retinutilor etc. Mi-am precizat de la inceput parerea personala, dumneavoastra aveti intreaga libertate de a gandi si a va exprima functie de concluziile la care ajungeti. Aceasta intrebare mi-a aparut dupa ce am dat peste o postare de pe Facebook, a unui domn Sergiu Radu. Iata ce a postat in NUMELE REVOLUTIEI-TOTUL DESPRE EI - www.facebook.com/groups/1549681695280247/?multi_permalinks=1833005820281165&notif_t=group_activity&notif_id=1486128823042884:

Domnule Iosif, iertati-ma. Iar nu inteleg. Link-ul pe care il dati ( http://www.facebook.com/groups/1549681695280247/?multi_permalinks=1833005820281165&notif_t=group_activity&notif_id=1486128823042884 ) este catre o postare de-a mea (in treacat fie spus, cenzurata - din motive pe care iarasi nu le-am inteles - pe grupul cel mai vocal despre revolutionari de pe Facebook, https://www.facebook.com/groups/673260779399342/ ) dar poza e cu Politic Scam, cu o declaratie a lui Iohannis - ati verificat daca declaratia este reala? Nu inteleg ce se intampla.
Memorat

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #58067 : Februarie 04, 2017, 01:47:33 »

Este reala. A fost filmata, data si la televiziuni.

EFECTE SECUNDARE
De când cu protestele, nimeni nu mai vorbeşte de:
1. jaful făcut de Ciolos;
2. doctoratul plagiat al lui Kovesi;
3. dosarele fabricate de DNA pe bandă rulantă şi returnate sau soldate cu achitări;
4. faptul că Fiscul a recunoscut că Iohannis nu a plătit niciun impozit pe asa-zisele meditaţii aducătoare de şase case.
(Ion Alexandru)
Memorat
« Răspunde #58069 : Februarie 04, 2017, 02:13:04 »

Rabdare, domnule Kobra 22. Deci nu avem informatii certe despre angajarea declarata, autoasumata, a unor asociatii de revolutionari. Bine ar fi nici sa nu existe, indiferent de specificul lor, de ar fi ale ranitilor, arestatilor si retinutilor etc. Mi-am precizat de la inceput parerea personala, dumneavoastra aveti intreaga libertate de a gandi si a va exprima functie de concluziile la care ajungeti. Aceasta intrebare mi-a aparut dupa ce am dat peste o postare de pe Facebook, a unui domn Sergiu Radu. Iata ce a postat in NUMELE REVOLUTIEI-TOTUL DESPRE EI - www.facebook.com/groups/1549681695280247/?multi_permalinks=1833005820281165&notif_t=group_activity&notif_id=1486128823042884:

Domnule Iosif, iertati-ma. Iar nu inteleg. Link-ul pe care il dati ( http://www.facebook.com/groups/1549681695280247/?multi_permalinks=1833005820281165&notif_t=group_activity&notif_id=1486128823042884 ) este catre o postare de-a mea (in treacat fie spus, cenzurata - din motive pe care iarasi nu le-am inteles - pe grupul cel mai vocal despre revolutionari de pe Facebook, https://www.facebook.com/groups/673260779399342/ ) dar poza e cu Politic Scam, cu o declaratie a lui Iohannis - ati verificat daca declaratia este reala? Nu inteleg ce se intampla.

Invocati "perplexul continuu". Imi permit sa nu va cred. Referitor la :

"Eu am participat la miting, cum am mai spus. Dar eu fac parte din nici o asociatie. Felicit liga lui Perju, daca au participat.
Pt. Kobra: 1) nu s-a cerut in piata rasturnarea guvernului si a parlamentului, ci abrogarea OUG13 2) Nimeni nu a platit acest miting; pare chiar atat de greu ca tinerii pot iesi in strada fara sa fie platiti pentru asta?"...

Este optiunea si dreptul dvs. sa participati.  Nu s-a cerut rasturnarea...ci alegeri anticipate (e "mare" deosebire...).  Nu puteti afirma daca a platit sau nu...cineva...ceva ;  nu vad cum ati avea stiinta despre convingerile si (sau) motivele personale ale tuturor participantilor...decat in cazul in care sunteti organizatorul principal al "spontaneitatii"...ceea ce nu cred.  P.s. Deci, pana la urma v-ati edificat ca nu sunteti in evidentele 'As. Metrou Bucuresti'.

Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #58070 : Februarie 04, 2017, 02:45:33 »

Invocati "perplexul continuu". Imi permit sa nu va cred. Referitor la :

"Eu am participat la miting, cum am mai spus. Dar eu fac parte din nici o asociatie. Felicit liga lui Perju, daca au participat.
Pt. Kobra: 1) nu s-a cerut in piata rasturnarea guvernului si a parlamentului, ci abrogarea OUG13 2) Nimeni nu a platit acest miting; pare chiar atat de greu ca tinerii pot iesi in strada fara sa fie platiti pentru asta?"...

Este optiunea si dreptul dvs. sa participati.  Nu s-a cerut rasturnarea...ci alegeri anticipate (e "mare" deosebire...).  Nu puteti afirma daca a platit sau nu...cineva...ceva ;  nu vad cum ati avea stiinta despre convingerile si (sau) motivele personale ale tuturor participantilor...decat in cazul in care sunteti organizatorul principal al "spontaneitatii"...ceea ce nu cred.  P.s. Deci, pana la urma v-ati edificat ca nu sunteti in evidentele 'As. Metrou Bucuresti'.

E un atac bun, colorat si pe multe randuri. Interveniti excelent. Da, recunosc, nu stiu daca au fost platiti unii, am generalizat gresit vorbind despre 100.000 cand nu-i cunosteam decat pe vreo 50. Multumit? A, am mai gresit inca o data, am uitat sa spun ca nici alegeri anticipate nu s-au cerut. Multumit? Treaba cu As. Metrou Bucuresti n-o pricep, ca stiati foarte bine ca stiam ca nu sunt in evidentele lor si de ce.
Memorat

« Răspunde #58071 : Februarie 04, 2017, 03:00:12 »

Domnule Iulian, nu am avut nici cea mai mica intentie de a va ataca, poate de a contracara. Am incercat sa prezint situatia cat mai aproape de realitate. In legatura cu apartenenta la o asociatie, am fost un pic rautacios (intentionat), folosindu-ma de prima dvs. postare ( din 2008...in continuare observand ca ati depasit starea de "perplexitate", destul de rapid... ).
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: intrebare intrebatoare
« Răspunde #58072 : Februarie 04, 2017, 03:32:36 »

Auzita-ti de vre-o preschimbare de secretar de stat? la revolutionari?
Memorat
« Răspunde #58073 : Februarie 04, 2017, 09:31:43 »

"Cei de la România TV manipulează, mint despre proteste. Oamenii care protestează au dreptate. Voi fi și eu duminică la cel mai mare miting, când înțeleg că vor fi un milion de români în stradă. Țara pierde enorm din cauza lui Dragnea".
Cine credeti ca a spus asta ? Onorabiul domn Becali, s-a sucit.
Jigodia e curajoasa doar in dosul gardului, daca il darami incepe sa dea din coada

Foarte bine ca veniti, domnule Spiru. Ar trebui sa vina si cei care se lasa influentati de televiziuni (de orice televiziune) si de postaci (ai oricui) de pe net. Atat cei care sunt manipulati, cat si cei care se simt manipulati si nu stiu ce sa creada, ar trebui sa vina sa asculte si parerea celor din strada. Ca sa vada cu ochii lor si sa auda cu urechile lor ce fel de oameni sunt in strada. Dupa aceea poate vor gandi ceva mai mult cu propriul cap.

Cu alte cuvinte si mai direct spus, domnule Iulian, ma declarati prost, pe mine si foarte multi altii, sau cel putin mainipulat in mod grav. Pentru mine cel putin - care credeam ca va cunosc intr-o oarecare masura si oricum aveam o parere buna despre dumneavoastra - este o surpriza toatala! Nu am alta explicatie decat cea a unei probabile si indelungate expuneri la o sursa de dezinformare, ale carei urmari au fost acutizate de expunerea la manipularile din mijlocul protestelor de strada si a efectului de turma pe care-l genereaza. Iertata-mi fie sinceritatea, insa va asigur ca este tot o forma de respect.

IOSIFE.......IN 89  AI CUNOSCUT "EFECTUL DE TURMA " IN STRADA ?..........SAU L-AI AFLAT DIN POVESTILE ALTORA !!!!!

SCRIIND ASTA AICI ......AI TUPEUL DE A NUMI PAGINA  "FORUMUL REVOLUTIEI " ?......OBLIGATIILE FATA DE PSD  SI PROBLEMELE PE CARE ACESTEA TI LE-AU CREEAT,TI-AU INGROSAT ATAT DE MULT OBRAZUL ALA PRETINS CRESTINESC HuhHuh??
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #58074 : Februarie 04, 2017, 09:54:57 »

Cred ca toti cei care nu sint de acord cu ordonatele eliberate noptea au iesit cei care sint acumla putere au spus am mai dat ordonate noaptea putem sa dam si acum ca nu iese lumea cam dat si ordonanta 95 si au iesit numai citiva asa au crezut si acum
[/quote]

Dacă nu ar fi fost nefericitul eveniment de la Colectiv, ca luare aminte, când pe același principiu sasu și-a făcut jocul..., poate, poate că ar fi avut loc și gândul tău. Cioloș este renumit și el pentru ordonanțe de urgență, chiar în același domeniu, așa că..., nu se poate susține ideea că sasu nu știa...! Știai că și DNAul despre care se turuie vrute și nevrute, a fost înființat prin ordonanță de urgență? Apoi mai trebuie să observ și ce spun alții, asta dă mai mult de lucru decât pentru cel ce vede părtinitor. Așa..., din avionul știrilor online http://rdo.ro/de-necrezut-peste-95-dintre-protestatari-nu-au-citit-textul-ordonantei/ sau trecând la alta http://www.bzi.ro/romanii-trebuie-sa-stie-adevarul-iata-de-ce-au-scos-multinationalele-oamenii-in-strada-acest-secret-arunca-totul-in-aer-591638. Nu m-aș arunca prea repede cu capul înainte...! Fiecare informație trebuie analizată și trasă conluzia certă...!
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #58075 : Februarie 04, 2017, 10:08:23 »
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #58076 : Februarie 04, 2017, 10:17:43 »

...nu s-a cerut in piata rasturnarea guvernului si a parlamentului, ci abrogarea OUG13...

Și cum..., mă rog frumos, se face abrogarea...?
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #58077 : Februarie 04, 2017, 10:50:53 »

NU    ESTE    ACELASI   LUCRU    REVOLUTIA   DIN  DECEMBRIE  1989   CU  CE SE  INTAMPLA    ACUM   NU   COMPARATI  CA  NU  ARE  ROST   1989  CU   CE  SE  INTALA      ACUM  IN    ROMANIA   ATUNCI   IN   ROMANIA   ERA  INSTALAT  UN  LAGAR   IN  CARE   DACA   CINEVA   BINEVOITOR  TE  DENUNTA  =CIRIPEA   PENTRU   ORICE  ERAI  SALTAT SI  DUS   DIRECT   LA   PUSCARIE   ATUNCI  SE VORBEA   NUMAI  IN SOAPTA  IAR  DACA VORBEAI  MAI  TARE  TE  SALTAU   ORI  SECURITATEA   ORI  MILITIA  SI  PRIMEAI   BATAI  PANA LA LOC   COMANDA   ATUNCI  NU PUTEAI  VORBI....  NIMIC    PENTRUCA  CEL  CARE ERA  LANGA  TINE ...TE  RECLAMA  SI  NU MAI  VEDEAI  SOARELE   NU COMPARATI  REVOLUTIA  NOASTRA  IN CARE NOI  NE-AM   RISCAT VIATA ... LIBERTATE  .. FAMILIA   PENTRUCA  ATUNCI  IN    1989  NE OMORAU  DACA   STRIGAM  ...LIBERTATE   IAR   ACUM   POTI  SA  STRIGI  LIBER    AI VOIE  ORGANIZEZI   MANIFESTATI...   GREVE   APROAPE  ORICE     REVOLUTIA   NOASTRA  A FOST  SPONTANA  A FOST O REVOLTA  LA INCEPUT   TRANSFORMATA  IN ...REVOLUTIE  ...NOI   NU AM  PRIMIT   AVIZE   NU AM  AVUT  INTERNET ... FACEBOOK SA   NE  ORGANIZAM   ETC   ATUNCI   LA  REVOLUTIE IN 1989  NU AU  FOST ALATURI   DE  NOI  ...  MINISTRI   SAU  PRESEDINTELE  TARI   CA SA   FACEM  MITING  ...NU  SE APELA LA OAMENI SA ADUCA  MANCARE   CEAI SI SUCURI   SAU  SA NE INTAMPINE   CU  FLORI    ...ATUNCI  NE  ASTEPTAU  CU...GLOANTE  CU.....AIA  A NOASTRA  A FOST O REVOLUTIE
Memorat
« Răspunde #58078 : Februarie 04, 2017, 10:57:18 »

auziti   ce striga   in pta victoriei
aia a lui   SOROS    si lui ..NEAMNTU ..SASU    NAZISTU .......ZI DE ZI   AICI VOM FI !!!
NOAPTEA CA HOTI     O FI VB.. SI DE NENOROCITUL
victor viorel ponta  ..lepra aia de asa zis om
care tot   NOAPTEA   ORD 95\2014..Huh??
oleoleoleole     mai bine arnca te cu capul
nu inainte   ci intr un zid     si  trime te o bucata de creer   la laborator  ...si vei avea surprize  neplacute .....oleoleoleole       NEAMNTU   INCA E
EEEEE LA ..VORBE   CU MERKEL  HOLLAND   ETC ETC
DRAcNEA   E LA VORBE   CU CODRIN ..PASCU   IORDACHE[alta intrebare ]..gadea   ciudatu  mucica  ...
in rest     NAZISTUL=6.320.568
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #58079 : Februarie 04, 2017, 11:01:12 »

Marius Mitea
10 ore ·
Oana Stancu, Antena3, întreabă: Daca mâine PSD scoate in strada 500 de mii de oameni la Cotroceni, președintele Iohannis își da demisia?
Raspuns: Daca mâine PSD scoate in strada 500 de mii de oameni , eu o sa fiu convocat la naționala de baschet. Am 163 cm.
Altă întrebare!
Memorat
Pagini: 1 ... 3870 3871 [3872] 3873 3874 ... 4458
Schimbă forumul: