Main Content:

Pagini: 1 ... 3960 3961 [3962] 3963 3964 ... 4508

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #59415 : Martie 09, 2017, 07:30:30 »

Păi..., confirmați cu ceva înscrisuri oficiale, doar vorbele unuia sau ale altuia nu este de ajuns, "Verba volant, scripta manent" vorba latinului.
TACI TU !.......VORBIM CU AIA DE LA PARCHET SA-TI TRIMITA O COPIE CU ANTET Huh??AI IMPRESIA CA SE SCHIMBA CEVA DACA TU NU CREZI SAU .....CA CINEVA TINE NEAPARAT SA TE COVINGA ?....v-AM DAT STIREA CA CEI VIZATI SA SE CONSTITUE IN BENEFICIARI DE BUNA CREDINTA .....ASTA DACA URA NU V-A LUAT MINTILE .
DA .......STII CEVA ?........NU E MA ADEVARAT ....iA-L PE RADULESCU SI MERETI LA O BERE CA ASA AI AJUNS .ARESTATII INTRA IN MOARA MAI TARZIU . Grin Grin Grin Grin Grin

Te-ai ajuns înţeleptule? De la cei(posedaţi de virusul răspândacului) care prezintă risc de informaţii alterate îmi fac de treabă şi cer probaţiune. N-ai ce convinge, ți-ai dat cu stângu-n-dreptu' de multe ori, asta numai făcând pe răspândacul. Ce ai postat nu este o ştire că-i o zvonereală...!
Malai Mare ....Nu era pentru tine !Tu de-ai grabit degeaba sa-ti depui dosarul.........Carnavalul de la ploiesti oricum nu se califica.Era pentru cei care inteleg sa-si pregateasca demersurile pentru beneficiari de buna credinta .Si repede caci presii de asociatii nu o vor face in locul lor .
Vezi ca frustrarea  naste boli grave si tu ....numai zglobiu nu mai eti .
Acu vre-0 3 ani .....erai inca normal!  Grin Grin Grin Grin
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59416 : Martie 09, 2017, 08:20:27 »

DOMNUL  ASTA  GHEORGHE BURADA   A  FOST  NUMIT  CUMVA  IN  FUNCTIA DE   PURTATOR  DE   CUVANT  AL   PARCCHETULUI    STIE   CINEVA   DESPRE   ACEASTA   NUMIRE 

ALBINOSULE ......STIREA ESTE DE LA SSPR IAR UNUL DIN ORASE MULTUMITA CACATURILOR FACUTE DE TINE ....DE CELALALT SI SANDA.....ESTE RESITA.
SA VEDEM CINE PLATESTE PENTRU CA BENEFICIARII DE BUNA CREDINTA NU AU NICI O VINA ." DOCUMENTELE "CERUTE CONF oug ...NU LE-A TRIMES PARCHETUL CUM SPUNE LEGEA .......LE-ATI DUS VOI IN TRAISTA SI PROSTUL LE-A AVZAT.mA TEM CA CEI CARE  S-AU SUBSTITUIT CELOR REGLEMENTATE PRIN LEGE ................VOR PLATI .IA-TI  UN AVOCAT BUN SI ......POATE SCAPI !
Ieri a fost Parchetul la SSPR. Suma calculată de ei ca prejudiciu este de 14 milioane ron. Parchetul a întrebat SSPR -dacă se va constitui parte civilă cu această sumă. Au ridicat niște documente și urmează să facă demersurile legale pentru instituirea de măsuri asiguratorii. Cele 13 localități intrate în OUG 95 peste cele 7, în opinia lor, a procurorilor, au intrat ilegal, deoarece nu există probe la dosar care să ateste că în acele orașe, până la data de 22 decembrie ora 12 și 10 ar fi fost decedați, reținuți sau răniți, ci doar niște declarații notariale care de fapt nu sunt probe ci niște ziceri ale unora. Măsurile asiguratorii pot consta și în suspendarea plâților pentru cele 13 localități până la finalizarea dosarului avind ca obiectiv stabilirea faptelor infractionale referitoare la introducerea acestor orașe...
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59417 : Martie 09, 2017, 08:24:36 »

Ieri a fost Parchetul la SSPR. Suma calculată de ei ca prejudiciu este de 14 milioane ron. Parchetul a întrebat SSPR -dacă se va constitui parte civilă cu această sumă. Au ridicat niște documente și urmează să facă demersurile legale pentru instituirea de măsuri asiguratorii. Cele 13 localități intrate în OUG 95 peste cele 7, în opinia lor, a procurorilor, au intrat ilegal, deoarece nu există probe la dosar care să ateste că în acele orașe, până la data de 22 decembrie ora 12 și 10 ar fi fost decedați, reținuți sau răniți, ci doar niște declarații notariale care de fapt nu sunt probe ci niște ziceri ale unora. Măsurile asiguratorii pot consta și în suspendarea plâților pentru cele 13 localități până la finalizarea dosarului avind ca obiectiv stabilirea faptelor infractionale referitoare la introducerea acestor orașe...Am spus pot consta, este o ipoteză deci, nu o certiturdine.În cazul în care noua echipă de conducere a SSPR va prelua secretariatul ( și nimeni să nu spere că noua echipă e formată din oameni care au mai fost cu degetele în miere-va fi o mare surpriză!) se va constitui parte civilă în dosar, atunci acel POT CONSTA devine o certitudine.
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59418 : Martie 09, 2017, 08:59:21 »

INC  A   O STIRE    TARE    TRANSMISA    DE  ALEX   OPREA  PURTATORUL   DE  CUVANT  NR 1  AL PARCHETULUI =DE  FAPT  PURTATORUL  DE CUVANT AL  PODELELOR   LAMINATE   ACEST   PARANOIA    SE   BUCURA ORI DE   CATE  ORI  FACE RAU   CAND   MINTE  , MANIPULEAZA  IMPREUNA   CU   CEI  DIN    GASCA   LUI
 A SCRIS   PE  FACEBOOK   CA  CASA DE PENSI  VA SISTA   ....LA  CEREREA  GUVERNULUI   ...INDEMNIZATILE  UNOR   OAMENI    ACUM   PARANOIA   SE CREDE  ANGAJAT  LA CASA  DE  PENSI ...  PURTATOR  DE CUVANT   AL  GUVERNULUI ....SI AL PARCHETULUI    VA   DATI   SEAMA   CE BUCURIE   SIMTE   OPREA   SAU   CELALALT   INTELIGENT INTELEPUL   BURADA   CAND   FAC   RAU  OAMENILOR    CAT   DE MULT   DORESC  SISTAREA    INDEMNIZATIEI  PENTRU    REVOLUTIONARI   DIN   ALTE ....  ORASE  CRED   CA  EI  ISI  DORESC    NUMAI  LOR   BINE SI  LA TOATA  LUMEA   RAU   CAT  RAU   DORESC ACESTI   INDIVIZI OAMENILOR   DACA   RECLAMA  PE ORICINE   ORIUNDE   ORICAND SI  NUMAI  CAND   FAC   ASTFEL   DE LUCRURI   SE  BUCURA  CRED  CA   DE CATE ORI  FAC  RAU  EI  SE BUCURA

Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59419 : Martie 09, 2017, 09:10:10 »

imediat     ciripici=denuntatori    oprea   alex   rama   de  la sibiu si celalalt  gheorghe burada  pistrruiatul   din   lugoj  vor   aparea   cu noi stiri .....poate   ne trezim  cu ei   si   purtatori   de cuvat   la  sspr . 
Memorat
  • eugolt
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59420 : Martie 09, 2017, 09:36:20 »

Ne vaicarim ca straini impartz tara in 7 cind noi revi ne aducem un substantial aport.Oameni buni in toata tara a fost revolutie la care au participat si comunisti numai ca ei au fost in espectativa poate nu reuseste si atunci ne sareau noua in circa si totul era bine pentru ei.Noi uni  care ne+am vayut cu saci in caruta punem botu la toate relele pregatite de aghiuta.La inceput ca sa fie recunoscute numai acele asociatii care s+au constituit pina in data de..apoi au aparut alte termene de depunere a cererilor de determinant pe cind se putea lua la purificat dosarele care treceau pe drept era in regula dar asa au scos determinaqnti luptatori impotriva comunismului persoane care au slujit cu credinta PCR-ul.Apoi sa faci parte dintrun oras martir (termen impropriu).Uite cine rupe tara in 7.Sa nu uitati de marele COPOSU ca pe 11-spre 12 Ian `89 el s-a luptat cu Iliescu  si a modificatstructura politica pentru ca stiti ca Iliescu vroia un comunism cu fata umana iar revi nu prea comentau atunci acum au prins glas mai ales care sau vazut cu saci`n caruta.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59421 : Martie 09, 2017, 11:10:48 »

Păi..., confirmați cu ceva înscrisuri oficiale, doar vorbele unuia sau ale altuia nu este de ajuns, "Verba volant, scripta manent" vorba latinului.
TACI TU !.......VORBIM CU AIA DE LA PARCHET SA-TI TRIMITA O COPIE CU ANTET Huh??AI IMPRESIA CA SE SCHIMBA CEVA DACA TU NU CREZI SAU .....CA CINEVA TINE NEAPARAT SA TE COVINGA ?....v-AM DAT STIREA CA CEI VIZATI SA SE CONSTITUE IN BENEFICIARI DE BUNA CREDINTA .....ASTA DACA URA NU V-A LUAT MINTILE .
DA .......STII CEVA ?........NU E MA ADEVARAT ....iA-L PE RADULESCU SI MERETI LA O BERE CA ASA AI AJUNS .ARESTATII INTRA IN MOARA MAI TARZIU . Grin Grin Grin Grin Grin

Te-ai ajuns înţeleptule? De la cei(posedaţi de virusul răspândacului) care prezintă risc de informaţii alterate îmi fac de treabă şi cer probaţiune. N-ai ce convinge, ți-ai dat cu stângu-n-dreptu' de multe ori, asta numai făcând pe răspândacul. Ce ai postat nu este o ştire că-i o zvonereală...!
Malai Mare ....Nu era pentru tine !Tu de-ai grabit degeaba sa-ti depui dosarul.........Carnavalul de la ploiesti oricum nu se califica.Era pentru cei care inteleg sa-si pregateasca demersurile pentru beneficiari de buna credinta .Si repede caci presii de asociatii nu o vor face in locul lor .
Vezi ca frustrarea  naste boli grave si tu ....numai zglobiu nu mai eti .
Acu vre-0 3 ani .....erai inca normal!  Grin Grin Grin Grin

Mno..., înţeleptule(agente secreto del popolo)..., azi-noapte am greșit față de tine și-mi cer scuze...! Am greșit pentru că nu ești numai răspândac dar și un zvonac. Deși zvonistica și răspândeala-s la modă ești totuși un zvonac-răspândac de talie mediocră. No uite-l mă..., ia exemplu de la DiJei, măcar el a chitit zvonul într-o ipoteză ce zice el că poate deveni certitudine. No...! Mai poți să-i dai vreo postare, vezi că nu poți. Oricum o iei DiJeiu-i mai bun ca tine, îţi dă şi cinci fori înainte...
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59422 : Martie 09, 2017, 11:37:06 »

Domnul deontolog de Sibiu a fost mai atent la felul în care ne-a servit informația. Mă gîndesc cum de a ajuns la el însă. Nu cred că i-a venit de la domnul Burada, așa cum am putea fi dispuși să credem (am văzut că uni așa cred), ci mai degrabă invers, de la el spre domnul din Lugoj. Ne spun ei, sau trebuie să aflăm singuri? Ce părere aveți. Este important, pentru că această informație ”a fost dată pe gornă” dintr-o instituție de stat, fie de la Parchet, fie de la Secretariatul de Satat.

Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59423 : Martie 09, 2017, 12:13:30 »

Instituția care ne reprezintă este vestită pentru zvonăreală. Iar răspândacii slugarnici sunt cunoscuți. Ăștia dau din coate cum vreun funcționăraș consideră că trebuie să dea drumul la aere.
Memorat
« Răspunde #59424 : Martie 09, 2017, 12:49:25 »

Domnul deontolog de Sibiu a fost mai atent la felul în care ne-a servit informația. Mă gîndesc cum de a ajuns la el însă. Nu cred că i-a venit de la domnul Burada, așa cum am putea fi dispuși să credem (am văzut că uni așa cred), ci mai degrabă invers, de la el spre domnul din Lugoj. Ne spun ei, sau trebuie să aflăm singuri? Ce părere aveți. Este important, pentru că această informație ”a fost dată pe gornă” dintr-o instituție de stat, fie de la Parchet, fie de la Secretariatul de Satat.

E pe surse independente.........a mea e mai vioaie ! Grin Grin Grin Grin.De necrezut dar nu am comunicari cu Alex Oprea daca asta preocupa  mai mult decat importanta mesajului .Ma gandeam ca in afara de balaceala prin santurile politice a-ti fi interesati in subsidiar si de ceea ce vi se intampla sau ,poate vi se poate intampla neglijand realitatea .
Am ferma convingere ca SSPR .....ajuns dupa taierea uscaturilor palcuri  razlete de fufe si tufe......deci mult mai transparent,v-ar fi anuntat despre primele 6 localitati in "cel mai scurt timp".......Primele 6.
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59425 : Martie 09, 2017, 13:06:29 »

Instituția care ne reprezintă este vestită pentru zvonăreală. Iar răspândacii slugarnici sunt cunoscuți. Ăștia dau din coate cum vreun funcționăraș consideră că trebuie să dea drumul la aere.

Ar fi bine sa mai si raspunda la telefoanele de centrala, '26 are tot timpul messageria vocala plina, la '27 nu se raspunde de loc iar faxul '28 piuie de-ti tiuie urechile ! In rest ....  do not disturb ! Institutie centrala ? Guvern ? Pffffffffff ! Pestele de la cap se-mpute ! Naspa rau !
Memorat

ciine batran lesinat de foame
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59426 : Martie 09, 2017, 13:28:19 »

Deranjul meu este din cauza felului în care sînt tratați revoluționarii în general, domnule Burada, nu pentru că aș fi vizat cumva de problema orașelor din ordonanța idioată de la sfîrșitul anului 2014. Instituțiile statului au ajuns să ne trateze cu dușmănie și viclenie, fără să fi dearanjat criminalii din decembrie 1989! Acesta este adevarul dureros, care nu ar trebui să lase indiferent pe nimeni, în special pe nicunul dintre cei care se consideră a fi ființe umane. Procurorii vor juca această ”carte” cum vor, sau cum au primit ordin, deși ar fi cazul să o joace corect, conform cu spiritul și litera legii, pentru că vor ajunge să răspundă pentru alierea lor evidentă, deși nedeclarată, cu cei care au omorît oameni în zilele Revoluției.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59427 : Martie 09, 2017, 13:37:20 »

Ar fi bine sa mai si raspunda la telefoanele de centrala, '26 are tot timpul messageria vocala plina, la '27 nu se raspunde de loc iar faxul '28 piuie de-ti tiuie urechile ! In rest ....  do not disturb ! Institutie centrala ? Guvern ? Pffffffffff ! Pestele de la cap se-mpute ! Naspa rau !

Da...! Mno da' "No problemo" că-i avem pe răspândacii de serviciu care după ce fac plângere penală, pe un ton glumeţ dar grijuliu, te pun în gardă..., adică cu dedicaţie"pentru cei care inteleg sa-si pregateasca demersurile pentru beneficiari de buna credinta".
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59428 : Martie 09, 2017, 18:55:45 »

Astăzi, 9 martie, este Ziua Deținuților Politici Anticomuniști din Perioada 1944-1989.
Cei de pe Facebook au dreptate. Ultimul comunicat de pe saitul secretariatului este din 22 februarie:
http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate
22 Februarie 2017
COMUNICAT - Modificare program distribuire documente transport de la sediul institutiei [citeste]

Deci instituția nu a anuțat participarea la comemorarea eroului brașovean (oraș de unde este și secretarul de stat) Liviu Babeș și nici ceremonia de astăzi, care a fost dedicată victimelor lagărelor și închisorilor comuniste, foștilor deținuți politic. Aceasta cu toate că secretarul de stat Octav Bjoza este unul dintre ei, ba este chiar Președintele Asociației Foștilor Deținuți Politici din România! Domnule secretar de stat, mai sînteți șef interimar în instituția aceea, sau ați demisionat și noi sîntem neinformați pentru că nu știm încă?

Domnule secretar de stat Bjoza, pe Facebook cică vi s-ar fi cerut demisia!
Fostii camarazi de suferinta spun ca nu faceti nimic pnetru ei. Asa o fi?
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59429 : Martie 09, 2017, 19:35:44 »

Îi sfătuiesc pe toți cei din cele 13 orașe cu probleme pe. OUG 95,dacă au cunoștință de faptul că s-au strîns bani sau -au dat bani sau alte foloase cu scopul că acel oraș să devină determinant, să facă autodenut. Altfel vor fi complici.
Memorat
Pagini: 1 ... 3960 3961 [3962] 3963 3964 ... 4508
Schimbă forumul: