Main Content:

Pagini: 1 ... 3962 3963 [3964] 3965 3966 ... 4508

ANUNTURI

• Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #59445 : Martie 10, 2017, 15:14:34 »

DOMNULE   VICTOR  EU  VA    CRED    SI MAI    CRED   CA  DUMNEAVOASTRA   VRETI    BINE  LA  TOTI   LUPTATATORI    DIN   DECEMBRI 1989   STIU   SI  CE   REPREZENTATI   DUMNEAVOASTRA  IN  ROMANIA  EU   VA    MULTUMESC  IN   NUMELE  MEU  SI   IN   NUMELE  REVOLUTIONARILOR  PE  CARE II REPREZINT  PENTRU  TOT  CE   FACETI   PENTRU    UNITATEA    LUPTATORILOR   DIN 89    DAR    ASA   ESTE  IN  VIATA   ASTA    DUMNEAVOASTRA   ATI   FACUT   NUMAI    BINE   SI  L-ATI  SUPARAT   PE CEL    CARE  FACE  NUMAI  RAU   SPER  CA NU VA SUPARATI   EU V-AM   MAI  SPUS  ODATA   ACELAS  LUCRU   VA DORESC    SUCCES   SI    NUMAI   BINE   
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59446 : Martie 10, 2017, 16:00:26 »

După această info oferită de Al treilea ne putem da seama cu uşurinţă cum se face de-a zvonăreala şi răspândăceala. Deci..., unora le-a spus cineva care-a aflat de la altcineva ce primise știrea de la cu totul altcineva că trupa de asalt a procuraturii a făcut un desant rapid în instituție, ceva în stil furtună în deșert, pe urma lor rămânând o adresă de la ei din bază, adică ăsta a fost poștașul. Raidul a trecut ca furtuna prin instituție și angajații cu reprezentanții au rămas agățați în meandrele timpului că nici măcar nu și-au dat seama că sub nasul lor s-a petrecut taifunul poștalionului de la procu trimitere. No...!
Memorat
  • Victor 3
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Doar uniti vom invinge.
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59447 : Martie 10, 2017, 16:03:16 »

Multumesc d-le Alexa pentru aprecieri !

DOMNULE   VICTOR  EU  VA    CRED    SI MAI    CRED   CA  DUMNEAVOASTRA   VRETI    BINE  LA  TOTI   LUPTATATORI    DIN   DECEMBRI 1989   STIU   SI  CE   REPREZENTATI   DUMNEAVOASTRA  IN  ROMANIA  EU   VA    MULTUMESC  IN   NUMELE  MEU  SI   IN   NUMELE  REVOLUTIONARILOR  PE  CARE II REPREZINT  PENTRU  TOT  CE   FACETI   PENTRU    UNITATEA    LUPTATORILOR   DIN 89    DAR    ASA   ESTE  IN  VIATA   ASTA    DUMNEAVOASTRA   ATI   FACUT   NUMAI    BINE   SI  L-ATI  SUPARAT   PE CEL    CARE  FACE  NUMAI  RAU   SPER  CA NU VA SUPARATI   EU V-AM   MAI  SPUS  ODATA   ACELAS  LUCRU   VA DORESC    SUCCES   SI    NUMAI   BINE   

Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59448 : Martie 10, 2017, 16:36:39 »

IN CURSUL ACESTEI DIMINETI AM FACUT O VIZITA D-LUI SECRETAR DE STAT INTERIMAR OCTAV BJOZA LA SSPR ALATURI DE UN COLEG REVOLUTIONAR.AM FOST PRIMITI DE D-NA IRINA LEULESCU SEFA DE CABINET A SECRETARULUI DE STAT. DUPA APROXIMATIV 15 MIN A SOSIT SI DL BJOZA CU CARE AM DISCUTAT MAI MULTE PROBLEME SI SITUATII, PRINTRE ALTELE AM INTREBAT SI DE VIZITA PROCURORILOR DIN ACESTE ZILE ASA CUM NE ANUNTA IERI UN COLEG  PE FORUM, DL. BJOZA SA UITAT MIRAT LA D-NA LEULESCU SI A INFIRMAT O ASEMENEA VIZITA, DAR NE-A ARATAT O ADRESA DE LA PARCHET CARE A SOSIT MARTI CU POSTA MILITARA. ACESTE DEZINFORMARI NU SUNT BINE VENITE NICI REVOLUTIONARILOR AUTENTICI SI NICI ALTORA.
Daca nu e secreta ne puteti scrie care era generic continutul adresei in ceea  ce ne priveste ? Daca ati aflat la ce se referea si se referea la revolutionari !
  Am inteles ! Abureala ! Ati fost pentru alte cestiuni arzatoare la ordinea zilei ! Asta e neinteresanta !
Memorat

ciine batran lesinat de foame
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59449 : Martie 10, 2017, 16:45:54 »

De ce mințiți, domnule Victor 3? Revoluționarii ar trebui să fie categoria de români pentru care să nutriți cel mai înalt respect. Tocmai de ei ați găsit de cuviință (nu poate fi vorba în acest caz) să vă bateți joc? Eu am fost la secretariat și ieri și azi și pot depune mărtuie împotriva dumneavoastră. Singura scuză pe care o puteți invoca este o eventuală stare avansată de ebrietate, căci tot ce ați declarat este fals.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59450 : Martie 10, 2017, 17:00:53 »

1. PE MINE NU MA SUNAT NIMENI AM FOST ACOLO PERSONAL .............
MAI MULT DL. BJOZA IERI NICI NU A FOST IN SEDIU A FOST PLECAT LA BRASOV LA COMEMORAREA DETINUTILOR POLITICI.

Și eu am fost acolo ieri și domnul S.S. Octav Bjoza a fost la sediu, de unde a coborît în parcul din fața clădirii, unde a participat la ceremonia dedicată Zilei luptătorilor anticomuniști, la statuia ridicată în memoria lor și a foștilor deținuți politic din perioada comunistă. Iată dovada fotografică. Părul alb aparține capului domnului secretar de stat Bjoza. Sau o să pretinzi că nu-i adevărat?

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59451 : Martie 10, 2017, 17:09:33 »

Dacă ai fi fost puțin mai atent, ai fi văzut fotografiile postate de ieri, la pagina 9363, adică cu o pagină în urmă, la adresa http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.59430 și nu ai mai fi mințit revoluționarii atît de sfidător și fără minte cum ai făcut astăzi. În a doua fotografie, pe care o repostez ca să fie clare lucrurile, domnul S.S. Octav Bjoza este surprins din profil, deci nu te mai poți eschiva. A fost acolo, cînd dumneata pretindeai că ar fi fost la Brașov. Acum, după ce ți-am dovedit minciuna și ca să te iert, te rog să-mi spui ce te-a determinat să minți în acest hal. Un motiv trebuie să fi avut. Condiția iertării este să nu te eschivezi și să spui motivul adevărat pentru care ți-ai expus obrazul într-un mod atît de riscant.

Memorat
« Răspunde #59452 : Martie 10, 2017, 17:15:33 »

http://newsbv.ro/2017/03/10/astazi-sunt-comemorati-luptatorii-anticomunisti/

Astăzi sunt comemorați luptătorii anticomunişti

Ca în fiecare an Asociaţia Foştilor Deţinuţi Politici şi Deportaţi din România (AFDPR) din Braşov îi va comemora pe toţi eroii martiri ai luptei de rezistenţă anticomunistă şi pentru libertate naţională.

De obicei, organizată în ziua celor „40 de mucenici” – 9 martie, însă anul acesta a fost primul în care această pomenire s-a făcut la Monumentul „Aripi”, inaugurat în 2016, amplasat în Piața Presei Libere din Capitală, iar brașoveanul Octav Bjoza, președintele FDPR și secretar de stat, a ținut să fie prezent la ceremonie.

Astfel, comemorarea eroilor care s-au jertfit în anii grei ai terorii comuniste, va avea loc astăzi, (10 martie), de la ora 11.00, la Monumentul Luptătorilor Anticomunişti amplasat vizavi de Teatrul „Sică Alexandrescu“.

În cadrul evenimentului, se va oficia o slujbă de pomenire şi vor fi depuse coroane de flori în memoria celor care şi-au jertfit viaţa în temniţele şi lagărele de exterminare, scrie mytex.ro.

Organizatorii au invitat la comemorare reprezentanţii autorităţilor județene și locale, ai Asociației 15 Noiembrie 1987 și ai revoluționarilor, ai Inspectoratului Şcolar, dar şi pe toţi cei care doresc să fie alături de membrii AFDPR la acest omagiu adus celor ce au luptat pentru libertate și demnitatea acestui neam.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59453 : Martie 11, 2017, 00:16:46 »

Ce au fost si ce au ajuns dupa confruntarea cu adevarul, recte Justitia!
Ia aminte, Johannis! Urmatorii puteti fi voi, ”prima doamna” si cu tine!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59454 : Martie 11, 2017, 09:47:28 »

De ce mințiți, domnule Victor 3? Revoluționarii ar trebui să fie categoria de români pentru care să nutriți cel mai înalt respect. Tocmai de ei ați găsit de cuviință (nu poate fi vorba în acest caz) să vă bateți joc? Eu am fost la secretariat și ieri și azi și pot depune mărtuie împotriva dumneavoastră. Singura scuză pe care o puteți invoca este o eventuală stare avansată de ebrietate, căci tot ce ați declarat este fals.
Lumea e speriată....Că mă respectă sau nu Victor e strict probblema lui. Eu v-am spus ceea ce mi-a spus Demi de la Brașov, și sincer deocamdată îl cred pe Demi. De ce?! Fiindcă Demi nu m-a mințit niciodată în ultimii 20 de ani! Sforile de pe dâmbovița au stricat însă multe caractere....
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59455 : Martie 11, 2017, 11:23:40 »

EXISTA UN   INDIVID    NUMIT   OPREA  ALEX   DIN    SIBIU   CARE ISI PERMITE   SA MINTA   SA    MANIPULEZE    OAMENI    CARE  ISI PERMITE SA  DENIGREZE  SA    INJURE   SA RECLAME  OAMENI  CARE MINTE  SI ISI  BATE JOC DE REVOLUTIONARI    FARA A AVEA DOVEZI SAU VREUN   DREPT  SA FACA ASEMENEA  FAPTE   DACA  ACEST  INDIVID  SCRIE   MINCIUNI  DE TOT FELUL  DESPRE   FAMILIA  MEA   FRATI   MEI  RUDELE  MELE   PRIETENI  MEI   DESPRE   REVOLUTIONARI DIN   ORASUL   UNDE   EU  REPREZINT ASOCIATIA  ALRD-89  CARAS-SEVERIN  JICNESTE  SI DENIGREAZA   ORASE   INTREGI    DE REVOLUTIONAR    DACA II RASPUNZI  CIVILIZAT  ACESTUI  INDIVID  CARE SE NUMESTE  OPREA   MIRCEA  NICOLAE     SI IL  INTREBI DACA   ARE  DOVEZI  DESPRE  CE SCRIE   SI IL   INTREBI CE TREABA ARE CU  FAMILIA CU  RUDELE CU  PRIETENI  CU REVOLUTIONARI    SI CINE SE CREDE  DE  FACE ASEMENEA  LUCRURI   CE  CREDETI  CA SE INTAMPLA  .....PAI  CRED  CA  ATI  AUZIT  DE  BLOCUL  NATIONAL   AL  REVOLUTIONARILOR   AM  FOST SI EU  PRIETEN  ACOLO  ACUM   NU MAI SUNT  ACOLO   PROBABIL  NUMAI OPREA   ARE VOIE SA SCRIE  CE VREA... DESPRE   CINE VREA   SI  DACA   AI ALTA PARERE  ESTI  SCOS   DIN  LISTA  DE MEMBRI 
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59456 : Martie 11, 2017, 18:49:44 »

Sint doua aspecte diferite aici.
Mai intai scoaterea de pe lista membrilor grupului B.N.R. de pe Facebook a lui Willy.
Daca omul nu a facut o infratiune acolo, parerea mea este ca e victima unui abuz.
Apoi problema controverstei dintre Victor 3 si Alexpress1, alias Alex Oprea.
Cred ca atunci cand un mincinos notoriu are dreptate, e bine sa-i dam dreptate.
De aceasta data Alexpress1 are dreptate si minciuna ii apartine invinuitului Victor 3.
Nu pot sa imi explic de ce a mintit Victor 3. De aceea il intreb de ce a procedat asa?
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59457 : Martie 11, 2017, 22:52:03 »

Pentru entuziaști.

Lista noilor ”ceperediști”:
1.  Caracota Iancu senator PNL
2.  Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD
3.  Firczak Iulius Marian deputat Minoritati
4.  Ilea Vasile senator PSD
5.  Lupescu Dumitru deputat USR
6.  Pau Radu - Adrian deputat PSD
7.  Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD
8.  Roman Florin-Claudiu deputat PNL
9.  Ruse Mihai senator ALDE
10. Sefer Cristian-George deputat PMP
11. Smarandache Miron Alexandru senator PSD.

Actualizare:
1.    Preşedinte Sefer Cristian-George deputat PMP
2.    Vicepreşedinte Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD
3.    Secretar Lupescu Dumitru deputat USR
4.    Membri: Caracota Iancu senator PNL
5.    Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD
6.    Firczak Iulius Marian deputat Minoritati
7.    Ilea Vasile senator PSD
8.    Pau Radu - Adrian deputat PSD
9.    Roman Florin-Claudiu deputat PNL
10.  Ruse Mihai senator ALDE
11.  Smarandache Miron Alexandru senator PSD
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59458 : Martie 11, 2017, 22:59:31 »

Pentru sceptici: mari aveți vreo speranță?
Memorat
  • Victor 3
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Doar uniti vom invinge.
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59459 : Martie 11, 2017, 23:03:39 »

Sint doua aspecte diferite aici.
Mai intai scoaterea de pe lista membrilor grupului B.N.R. de pe Facebook a lui Willy.
Daca omul nu a facut o infratiune acolo, parerea mea este ca e victima unui abuz.
Apoi problema controverstei dintre Victor 3 si Alexpress1, alias Alex Oprea.
Cred ca atunci cand un mincinos notoriu are dreptate, e bine sa-i dam dreptate.
De aceasta data Alexpress1 are dreptate si minciuna ii apartine invinuitului Victor 3.
Nu pot sa imi explic de ce a mintit Victor 3. De aceea il intreb de ce a procedat asa?

Buna seara d-le. remus43, se pare ca ati intrat in colimatorul lui alex oprea si va este frica, d-le remus eu nu am mintit in viata mea sunt ardelean si catolic, diferenta de dialog in privinta prezentei procurorilor la SSPR cine minte sau nu este asa; alex oprea a dat un anunt ca sspr a fost calcat de procurori, asa spune el, nu stim daca e adevarat, am fost sesizat de colegi revolutionari si am vazut si anuntul lui. Fiind membru al comisiei de dialog social al Prefecturii Bucuresti- Ilfov si locuind la numai zece minute de sediul Prefecturii si implicit a SSPR fiind in aceeasi cladire am facut o vizita Secretarului de Stat interimar care a infirmat prezenta procurorilor la SSPR. Nu inteleg care este problema ? ca am contrazis pe alex ca a fost sunat de nu stiu cine ? eu am fost acolo am stat de vorba si cu angajatii, de ce nu faceti si voi la fel si daca nu am dreptate apoi sa ma jigniti. Promit solemn ca pe acest portal voi mai intra de cat sa va salut de sarbatori, este o mizerie ce faceti, in loc sa colaboram sa ne unim sa fim o forta,  jigniti , balacariti injurati ca la usa cortului, barfiti.       LA RVEDERRE !

Memorat
Pagini: 1 ... 3962 3963 [3964] 3965 3966 ... 4508
Schimbă forumul: