Main Content:

Pagini: 1 ... 3981 3982 [3983] 3984 3985 ... 4511

ANUNTURI

• oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #59730 : Aprilie 11, 2017, 16:29:26 »

Atenţie!
Sunt indivizi care , sub numele meu, dau telefoane în sprijinul Angelei Drăgan şi Alex Oprea proferînd ameninţări şi înjurături.

Sprijin pentru ce anume...?

Ca sa nu cada in cap !!!

Da'..., nu erau căzuţi...?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59731 : Aprilie 11, 2017, 17:00:52 »

Ca sa nu cada in cap !!!

Domnule Victor 3, va solicit parerea personala, ca revolutionar si ca membru al P.S.D. cu acces la nivelul inalt al partidului, despre aceasta abordare a guvernului a Ordonantei de Urgenta nr. 95/2014. E vorba de guvernul actual, de guvernul Grindeanu. Sint convins ca sinteti familiarizat cu documentatia, tocmai de aceea va intreb.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59732 : Aprilie 11, 2017, 17:03:20 »

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59733 : Aprilie 11, 2017, 17:09:20 »

Documentul integral poate fi cercetat la adresa din saitul Camerei Deputatilor http://www.cdep.ro/proiecte/2015/200/30/9/pvg%20478drp.pdf. Deci Presedintele Camerei, domnul Dragnea, il cunoaste.
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59734 : Aprilie 11, 2017, 19:18:11 »

Ca sa nu cada in cap !!!

Domnule Victor 3, va solicit parerea personala, ca revolutionar si ca membru al P.S.D. cu acces la nivelul inalt al partidului, despre aceasta abordare a guvernului a Ordonantei de Urgenta nr. 95/2014. E vorba de guvernul actual, de guvernul Grindeanu. Sint convins ca sinteti familiarizat cu documentatia, tocmai de aceea va intreb.

Remus!
În contextul dat, întrebarea este confuză. Este greu să înţelegi la ce se referă pentru că vine peste un incident privitor la Angela Drăgan şi Alex Oprea!
Eu, cred că vă interesează situaţia OUG.95/2014, enumerată în documentul Guvernului!
Din punctul meu de vedere, Guvernul încearcă să urgenteze "evoluţia"  parlamentară a ordonanţelor din tabelul respectiv.
Practic, pînă la noi ordine, OUG 95/2014 zace în sertarul consilierului desemnat al Comisiei juridice.
Memorat
  • Victor 3
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Doar uniti vom invinge.
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59735 : Aprilie 11, 2017, 20:07:36 »

Ca sa nu cada in cap !!!

Remus!
În contextul dat, întrebarea este confuză. Este greu să înţelegi la ce se referă pentru că vine peste un incident privitor la Angela Drăgan şi Alex Oprea!
Eu, cred că vă interesează situaţia OUG.95/2014, enumerată în documentul Guvernului!
Din punctul meu de vedere, Guvernul încearcă să urgenteze "evoluţia"  parlamentară a ordonanţelor din tabelul respectiv.
Practic, pînă la noi ordine, OUG 95/2014 zace în sertarul consilierului desemnat al Comisiei juridice.

D-le. Remus,
 Sunt indignat de faptul ca in viziunea dumneavoastra si am infirmat de nenumarate ori faptul ca NU sunt membru al nici unui partid, prin functia pe care o detin si unde statutul nu da voie sa faci politica si mai ales sa fii membru a unui partid politic.
 Nu am simpatizat cu PSD si nu voi simpatiza, dar respectul fata de partenerii sociali a partidelor politice  fie PSD, PNL sau ALDE, etc, este necesar acestora si trebuie sa stii arta colaborarii si negocierii problemelor avute in sistem.
 In legatura cu ordonanta 95/2014 va raspuns colegul Silviu.
Individul care vorbeste in numele lui Silviu a fost depistat si va avea o problema grava.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59736 : Aprilie 11, 2017, 20:31:52 »

Silviu, Victor, imi cer scuze. Am fost plecat la munca peste granite si nu am avut timp sa urmaresc cum trebuie forumul. Nu va suparati pe mine, nu am spus nimic cu vreo intentie rea, sau ascunsa. Ultima postare a Angelei Dragan pe Facebook este urmatoarea, de pe BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR 1989 ROMANIA, la adresa https://www.facebook.com/groups/673260779399342/?fref=ts:

Angela Dragan
Ieri la 17:22
Nr. unic (nr. format vechi) : 25382/3/2016
Data inregistrarii 01.07.2016
Data ultimei modificari: 04.03.2017
Sectie: Secţia a II-a Contencios Administrativ şi Fiscal
Materie: Contencios administrativ şi fiscal
Obiect: obligare emitere act administrativ
Stadiu procesual: Fond
Părţi
Nume Calitate parte
LIS VIOREL DOM. ALES Reclamant
GUVERNUL ROMANIEI-SECRETARIATUL DE STAT PENTRU RECUNOASTEREA MERITELOR LUPTATORILOR IMPOTRIVA REGIMULUI COMUNIST INSTAURAT IN ROMANIA IN PERIOADA 1945-1989 Pârât
COMISIA PARLAMENTARA A REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989 Pârât
Şedinţe
21.02.2017
Ora estimata: 08:30
Complet: C2 Fond-CA
Tip solutie: Admite in parte cererea
Solutia pe scurt: Admite, în parte, cererea. Obligă pârâta Comisia Parlamentară a Revoluţionarilor din Decembrie 1989 să soluţioneze contestaţia formulată la data de 26.04.2016 împotriva răspunsului nr. 18/2803/17.03.2016 emis de Secretariatul de Stat. Respinge, în rest cererea, ca neîntemeiată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cererea urmând să fie depusă la sediul Tribunalului Bucureşti. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 21.02.2017.
Document: Hotarâre 1096/2017 21.02.2017
Deci, conform sentintei, SECRETARIATUL DE STAT PENTRU RECUNOASTEREA MERITELOR LUPTATORILOR IMPOTRIVA REGIMULUI COMUNIST INSTAURAT IN ROMANIA IN PERIOADA 1945-1989, nu este obligat sa emita certificat de luptator determinant. Conform dispozitivului, doar CPRD este obligat sa solutioneze contestatia la cererea de respingere a secretariatului. Nu vad care ar fi prejudiciul ssmlrc, in speta de fata,instanta obligand la aplicarea unui drept legitim CPRD si nu secretariatul.
Memorat
  • Victor 3
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Doar uniti vom invinge.
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59737 : Aprilie 12, 2017, 07:46:47 »

Ca sa nu cada in cap !!!

Remus!

D-le. Remus,
 Sunt indignat de faptul ca in viziunea dumneavoastra si am infirmat de nenumarate ori faptul ca NU sunt membru al nici unui partid, prin functia pe care o detin si unde statutul nu da voie sa faci politica si mai ales sa fii membru a unui partid politic.
 Nu am simpatizat cu PSD si nu voi simpatiza, dar respectul fata de partenerii sociali a partidelor politice  fie PSD, PNL sau ALDE, etc, este necesar acestora si trebuie sa stii arta colaborarii si negocierii problemelor avute in sistem.
 In legatura cu ordonanta 95/2014 va raspuns colegul Silviu.
Individul care vorbeste in numele lui Silviu a fost depistat si va avea o problema grava.

Iar consilierul desemnat sa gestioneze ordonanta 95/2014 de la comisia juridica a Camerei Deputatilor se numeste Florica MANOLE, care cand ne vede efectiv fuge, se ascunde, evita orice discutie despre ordonanta.

Daca aveti alte portite de a o contacta pe aceasta misterioasa consiliera va urez succes!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59738 : Aprilie 12, 2017, 20:17:28 »

Monitorul Oficial al Romaniei, Partea a II-a, Nr. 9/C/12.IV.2017 publica componenta si functiile din C.P.R.D. 1989,
http://www.monitoruloficial.ro/emonitornew/emonviewmof.php?fid=NC4yMjgwNzMxMzU4MDg2RSsyOQ==.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59739 : Aprilie 12, 2017, 20:18:26 »

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59740 : Aprilie 12, 2017, 21:16:06 »

Vezi Profilul Adresa de email Mesaj personal (Conectat)
CITAT Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #59729 : Aprilie 11, 2017, 15:57:42 »
Imi cer scuze am vrut sa scriu ca D-na Dragan nu s-ar preta si injosi si nicidecum ce a rezultat mai jos.In rest imi mentin parerea despre practici si omenie.

Daca s-a ajuns si la astfel de practici inseamna ca nu mai avem pic de omenie.
Oricum sunt sigur ca d-na Dragan(Deci aici trebuia sa fie "NU") s-ar preta si injosi la astfel de gesturi.
Memorat
« Răspunde #59741 : Aprilie 13, 2017, 13:31:31 »

Secretul profesional

Secretul profesional din relatia client – avocat este de ordine publica.
Avocatul este dator sa pastreze secretul profesional privitor la orice aspect al cauzei care i-a fost incredintata.
Avocatul nu poate fi obligat in nici o circumstanta si de catre nici o persoana sa divulge secretul profesional. Avocatul nu poate fi dezlegat de secretul profesional nici de catre clientul sau si nici de catre o alta autoritate sau persoana. Se excepteaza insa cazurile in care avocatul este urmarit penal, disciplinar, sau atunci cand exista o contestatie in privinta onorariilor convenite, exclusiv pentru necesitati stricte pentru apararea sa.
Obligatia de a pastra secretul profesional nu impiedica avocatul sa foloseasca informatiile cu privire la un fost client, daca acestea au devenit publice.
Nerespectarea prevederilor prezentului articol constituie abatere disciplinara grava care se sanctioneaza de Consiliul Baroului din care avocatul face parte.

Obligatia de a pastra secretul profesional, este absoluta si nelimitata in timp. Obligatia se intinde asupra tuturor activitatile avocatului, ale asociatilor sai, ale avocatilor colaboratori, ale avocatilor salarizati din cadrul formei de exercitare a profesiei, inclusiv asupra raporturilor cu alti avocati.
Obligatia de a pastra secretul profesional revine si persoanelor cu care avocatul conlucreaza in exercitarea profesiei, precum si salariatilor sai. Avocatul este dator sa le aduca la cunostinta aceasta obligatie.
Obligatia de a pastra secretul profesional revine tuturor organelor profesiei de avocat si salariatilor acestora cu privire la informatiile cunoscute in exercitarea functiilor si atributiilor ce le revin.

Orice comunicare sau corespondenta profesionala intre avocati, intre avocat si client, intre avocat si organele profesiei, indiferent de forma in care a fost facuta este confidentiala.
In relatiile cu avocatii inscrisi intr-un barou dintr-un stat membru al Uniunii Europene, avocatul este obligat sa respecte dispozitiile speciale prevazute de Codul deontologic al avocatilor din Uniunea Europeana.
In relatiile cu un avocat inscris intr-un barou din afara Uniunii Europene, avocatul trebuie sa se asigure, inainte de a schimba informatii confidentiale, ca in tara in care isi exercita profesia confratele strain exista norme ce permit asigurarea confidentialitatii corespondentei si, in caz contrar, sa incheie un acord de confidentialitate sau sa-l intrebe pe clientul sau daca accepta, in scris, riscul unui schimb de informatii neconfidentiale.
Corespondenta si informatiile transmise intre avocati, sau dintre avocat si client, indiferent de tipul de suport, nu pot fi in nici un caz aduse ca probe in justitie si nici nu pot fi lipsite de caracterul confidential.

In raporturile cu instantele judecatoresti, cu Ministerul Public, cu celelalte autoritati si institutii publice, cu persoanele juridice si persoanele fizice cu care vine in contact, avocatul este dator sa aiba un comportament demn, civilizat si loial.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59742 : Aprilie 14, 2017, 08:13:22 »

In dimineata aceasta, la Belgrad, a fost prins Sebastian Ghita. Copiez stirea asa cum a fost publicata de agentia Mediafaxj,
http://www.mediafax.ro/social/breaking-news-sebastian-ghita-a-fost-prins-la-belgrad-avea-la-el-documente-false-16233503.

Sebastian Ghiţă a fost PRINS la Belgrad. Avea la el documente false. Extrădarea ar putea dura maximum o lună

Sebastian Aurelian Ghiţă a fost localizat şi reţinut, în cursul acestei nopţi, în Belgrad, Serbia, informează Inspectoratul General al Poliţiei Române (IGPR). Extrădarea lui poate dura de la câteva zile la maximum o lună, potrivit autorităţilor.

Sebastian Ghiţă a fost PRINS la Belgrad.  Avea la el documente false.  Extrădarea ar putea dura maximum o lună - FOTO

Procedura extrădării lui Sebastian Ghiţă din Serbia ar putea dura undeva între câteva zile şi o lună, extrădarea făcându-se prin Ministerul Justiţiei, potrivit autorităţilor române.

"În urma activităţilor investigative complexe şi a informaţiilor furnizate de Direcţia Operaţiuni Speciale şi Direcţia de Investigaţii Criminale din cadrul Poliţiei Române, în cursul acestei nopţi, în Belgrad, a fost localizat şi reţinut, inculpatul Ghiţă Sebastian Aurelian. Mulţumim reprezentanţilor instituţiilor de aplicare a legii din Serbia, Ungaria, Bulgaria, Grecia, Turcia, Muntenegru, Croaţia, Austria, Italia şi Franţa, precum şi partenerilor interni, pentru cooperarea în acest caz. Schimbul de date şi informaţii a avut loc prin CCPI, ENFAS şi PNR. În momentul depistarii, cel în cauză a prezentat pentru legitimare, documente false, care prezintă însemnele unui stat din U.E", se arată într-un comunicat de presă al Inspectoratului General al Poliţiei Române (IGPR)
.

În prezent, se derulează procedura legala în astfel de situaţii, a mai precizat IGPR.

Sebastian Ghiţă ar fi fost pierdut, în noaptea de 19 spre 20 decembrie 2016, de poliţiştii care îl filau pe DN1, în timp ce se îndrepta către casă de la un eveniment al SRI, au declarat surse judiciare pentru MEDIAFAX.

Potrivit surselor citate, poliţiştii care îl supravegheau ar fi spus că acesta conducea cu peste 200 km/h şi că un alt autoturism i-ar fi blocat pe poliţişti. Ulterior, maşina în care se afla Sebastian Ghiţă a fost găsită la locuinţa sa, astfel că cei care efectuau filajul ar fi crezut că doarme. Pe de altă parte, surse apropiate anchetei spun că nu se punea problema urmăririi în trafic, de organele de cercetare penală fiind solicitate interceptarea acestuia şi monitorizarea în puncte fixe. Mai mult, ultimul loc în care a fost văzut Sebastian Ghiţă a fost evenimentul SRI.

Pe numele lui Sebastian Ghiţă au fost emise două mandate de arestare în lipsă.
Memorat
  • eugolt
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59743 : Aprilie 14, 2017, 09:33:52 »

Ghita va fi extradat daca vor si sirbi.Vom vedea
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59744 : Aprilie 14, 2017, 15:01:36 »

.....si ce hora se va-ncinge si ce chiuituri si strigaturi se vor auzii ........
Memorat
Pagini: 1 ... 3981 3982 [3983] 3984 3985 ... 4511
Schimbă forumul: