Main Content:

Pagini: 1 ... 3985 3986 [3987] 3988 3989 ... 4476

ANUNTURI

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #59790 : Aprilie 23, 2017, 16:29:07 »

La multi ani tuturor celor care poarta numele de Gheorghe sau nume ce derivă din acesta si care-si serbeaza zi ziua onomastica.
Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59791 : Aprilie 23, 2017, 17:37:05 »

Am   fost  in  europa   1  luna  si  am  admirat  multe;
            agricultura, ,  cultura,  infrastructura,  si  realizari.
                   Romani,  romance  si  cetateni!.....
                          PUNETI-VA  PE  TRABABA    SAU   NU  RALIZATI?
      SUNTEM  RAMASI  IN  URMA:    TEORII,  ORGOLII, AMBITII  si  prostie ASTA  NE  CARACTERIZEAZA.
Memorat

Petre,
« Răspunde #59792 : Aprilie 23, 2017, 22:46:18 »

Pentru a aduce si eu o contributie la celebrarea sarbatorii de astazi,
folosesc o postare a domnului Gheorghe Marius, facuta pe Facebook.
Adresez tuturor urarea de a le veni Sf Gheorge in ajutor oricând au nevoie.

Mormântul Sfantului Mare Mucenic Gheorghe, purtatorul de biruinta, în Lydda,
locul unde va fi sfâșiat Antihristul înaintea Judecății de Apoi.
Lydda, azi Lod, în Israel, este oraș înfrățit cu Piatra Neamț.

La multi si fericiti ani celor care isi sarbatoresc azi ziua onomastica!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59793 : Aprilie 24, 2017, 01:35:13 »

Iulian Capsali
·
Macrou cu ciocolată à la parisienne
Tur doi între bancherul Macron, o Hillary cu pantaloni şi cravată, candidatul artificial al Sistemului (globalist) şi Le Pen, candidata dreptei seculariste.
Este exact ce se prevedea, pentru că pe gaullistul Fillon, probabil candidatul cel mai robust din punctul meu de vedere, l-au executat cu ''anticorupția'', fiind jupuit în piața publică (presa mainstream).
Neoliberalii lucrează simplu, cu concepte grosiere: Fillon şi Le Pen, ambii indezirabili, sunt, ca şi Trump în SUA, candidații lui Putin. Evident, nu?
Prevăd o victorie finală a lui Macron, pentru că Franța, ca şi Europa de V în general, este mult mai secularizată decât SUA, iar stângismul este endemic. Toți intelectualii români care au fugit în Franța în vremea comunismului au fost sufocați de marxismul elitelor găsite acolo, care până la un moment dat nu permiteau nici măcar să fie expuse public atrocitățile de dincolo de Cortina de Fier. Nu uitați că ideile lui Pol Pot au fost forjate în atmosfera Sorbonei, unde îşi făcea studiile. Deci nicio şansă, Macron va câştiga împotriva ''fascistei rusofile'' care va atenta la democrația strălucitoare ca lama ghilotinei din Place de la Concorde.
Însă pronosticul meu este că Marine Le Pen va câştiga din primul tur următoarele alegeri, dacă nu va fi o catastrofă planetară (un război mondial de ex.)
Din aceste alegeri va câştiga Uniunea Europeană, care se va mai târâ o perioadă, dar va pierde Franța, distrusă deja de multiculturalismul pe fond anti-creştin al elitelor iluministe, ''revoluționare'' (masonice).
Mes enfants, oricum va fi nasol. Lumea din Bătrânul Continent nu mai are vlagă să reziste la ispita ideologică pe fondul exilării creştinismului din cetate. Noi, europenii, nu mai avem proprietatea de a fi vechi, nobili. Suntem doar nişte hipsteri onanişti cu reumatism şi scleroză, care şi-au uitat trecutul şi îşi îngroapă, fără popă, viitorul.
Memorat
« Răspunde #59794 : Aprilie 24, 2017, 07:17:07 »

Puiu Nicolae Fesan la BookLand Evolution Sibiu 2017 - www.youtube.com/watch?v=CHwdwCjorzQ&feature=youtu.be.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59795 : Aprilie 24, 2017, 09:45:14 »

> EXCELENT! 
> ACESTA ESTE PRIMUL MESAJ CARE SPUNE LIMPEDE ACEST MARE ADEVAR!
>
>
> Alarmant! Nu încălzirea globală amenință planeta! Un alt fenomen se răspândește cu o viteză amețitoare și tinde să distrugă omenirea. O spune un expert NASA
>
> Un expert NASA care a avut acces la dosarele ultrasecrete ale Wikipedia rupe tacerea:
fenomenul tâmpirii globale e mult mai periculos decat cel al incalzirii globale!
>
> Desi aproape nimeni nu vorbeste despre tâmpirea globala, efectele ei sunt atat de evidente in zilele noastre incat nimeni nu mai poate contesta existenta acestui fenomen.

> Dar sa-l lasam pe expertul NASA sa explice:

> ,,Tâmpirea globala reprezinta fenomenul de crestere anuala a mediei de tâmpiti la nivel mondial. Ritmul de crestere accelerandu-se alarmant de mult in ultimii 25 de ani, tot mai multe guverne isi pun problema consecintelor pe termen mediu ale acestui fenomen.

> Tâmpirea a evoluat treptat si a luat diverse forme, pe masura ce omenirea a continuat sa polueze planeta cu tot felul de gunoaie umane, insa curba graficului care monitorizeaza tâmpirea planetei a inceput sa urce brusc in ultimii ani, pe masura ce tot mai multi pamanteni fac abuz de televizor si calculator.

> Desi sunt segmente intregi mai predispuse la tâmpire decat altele, de exemplu zona politica si asa-zisele politici si actiuni pentru pastrarea democratiei, efectele ei se vad deja cu ochiul liber pe absolut toate continentele.

> Vanatoarea de pokemoni e doar varful iceberg-ului, unul dintre cele mai vizibile efecte ale fenomenului, insa un expert ca mine poate recunoaste tentaculele tâmpirii globale inclusiv, asa cum am mai mentionat, in politica, mass-media, pe Facebook sau pur si simpu in sedinte de guvern, in multinationale, etc.

> Efectele tâmpirii globale ne ameninta pe noi toti si pot duce chiar la distrugerea vietii pe Pamant asa cum o stim noi." a declarat expertul american, celebru dupa precizia cu care a dezvaluit si in trecut anumite informatii clasificate.

> In ciuda acestor evidente exista voci, de regula interesate, care contesta existenta acestui fenomen, ba unii chiar sustin contrariul ca, de fapt, omenirea ar fi din ce in ce mai inteligenta, lucru extrem de improbabil in opinia majoritatii expertilor NASA

> sursa: sursa: http://ponturifierbinti.com/ expert-nasa-avertizeaza-incalzirea-globala-mizilic- adevarata-catastrofa-tampirea- globala
Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59796 : Aprilie 24, 2017, 12:31:02 »

> EXCELENT! 
> ACESTA ESTE PRIMUL MESAJ CARE SPUNE LIMPEDE ACEST MARE ADEVAR!
>
>
> Alarmant! Nu încălzirea globală amenință planeta! Un alt fenomen se răspândește cu o viteză amețitoare și tinde să distrugă omenirea. O spune un expert NASA
>
> Un expert NASA care a avut acces la dosarele ultrasecrete ale Wikipedia rupe tacerea:
fenomenul tâmpirii globale e mult mai periculos decat cel al incalzirii globale!
>

> sursa: sursa: http://ponturifierbinti.com/ expert-nasa-avertizeaza-incalzirea-globala-mizilic- adevarata-catastrofa-tampirea- globala

Iar pamfletul acesta cred ca era mai potrivit la Sa mai radem nitel...
Daca intrati pe pagina de facebook a ponturifierbinti.ro acolo o sa cintit un anunt clar "Pamflete serioase! Orice asemanare cu personajele reale nu e pur intamplatoare!", este un site de divertisment. Intrati putin pe site si vedeti ce articolule sunt acolo!
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59797 : Aprilie 24, 2017, 14:03:17 »

Pai daca ne-au tâmpit cu totul,de tot despre care tampeala mai putem vorbi?
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59798 : Aprilie 24, 2017, 14:55:26 »

Poate era mai potrivit la acel subtopic, nu spun nu, dar restul comentariului dumneavoastră ce rost are, odată ce am precizat proveniența textului și am dat linkul la care poate fi verificat? Aveți rol de ”Gică-contra” pe forum? Nu e ceva rău, căci și un Gică-contra poate avea un rol al său, dar spuneți deschis, ca să nu mai pierdem timpul cu răspunsuri inutile.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59799 : Aprilie 24, 2017, 15:04:05 »

Dragnea.......unde a fost penibilule HuhHuh?Tie nu ti-e scarba de tine Huh

Alt ofuscat. Cam cîți sînteți pe forum? Cinci, mai mulți?
Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59800 : Aprilie 25, 2017, 11:30:08 »

Nu stiu domnule NVal, sunt gica-contra? Sa-mi spuneti dvs. Nu cumva suntem mai multi gica-contra? Sau si mai bine zis nu cumva suntem gica-contra de doua feluri? Cam fifty-fifty as zice eu...
Vedeti dumneavoastra, ca si domnul mercurie, daca nu sunt de acord cu ceea ce sustineti inseamna ca sunt gica-contra. Daca dvs. nu sunteti de acord cu ceea ce sustin eu, in cazul acesta dumneavoastra sunteti pe sensul care trebuie. Care ar fi diferenta, cum si cine stabileste care este sensul corect?
Pe de alta parte, sunteti nedrept cu mine.Nu am reactionat niciodata la opiniile politice, morale, sociale etc. ale dvs. sau ale celorlalti ci doar la diverse teorii conspirationiste care frizeaza ridicolul, din puncul meu de vedere, si ale caror surse vin dintr-o zona obscura a mass-mediei. Ce reactie as putea sa am cand citesc despre "fenomenul tampirii globale", despre transcripturi in care Anghel Rugina fuge din Romania pe vremea lui Ceausescu sau despre "sursele" personale ale domnului mercurie care spun ca nu mai sunt bani pentru cercetare pentru ca sunt bagati toti in proiectul ELI-NP (laser-ul de la Magurele)?

Poate era mai potrivit la acel subtopic, nu spun nu, dar restul comentariului dumneavoastră ce rost are, odată ce am precizat proveniența textului și am dat linkul la care poate fi verificat? Aveți rol de ”Gică-contra” pe forum? Nu e ceva rău, căci și un Gică-contra poate avea un rol al său, dar spuneți deschis, ca să nu mai pierdem timpul cu răspunsuri inutile.
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59801 : Aprilie 25, 2017, 12:11:19 »

În cazul acesta trebuie să aveți o discuție serioasă cu administratorul forumului, pentru că a declarat că e de părere că însăși istoria omenirii este un lung șir de conspirații. Nu am un citat exact, dar cam așa a spus, că în mare parte, nu complet, istoria e o istorie a conspiratiilor și a rezultatelor lor. Cu ”frizatul ridicolului”, mai ușor, căci depinde din ce parte se privește.
Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59802 : Aprilie 25, 2017, 13:01:50 »

De ce schimbati sensul cuvintelor mele si incercati sa aruncati pisica in alta curte? Ce legatura au "teoriile conspirationiste care frizeaza rificolul" cu ceea ce a postat administratorul portalului? Am citit in mare parte ce a postat domnul administrator, cu unele sunt de acord, cu altele nu, la altele nu imi pot da cu parerea pentru ca nu cunosc subiectul, insa nu-mi aduc aminte sa fi avut vreo legatura cu ridicolul postarile dansului. Asa ca va rog sa nu mai incercati sa schimbati directia postarilor mele.
Si sa mai imi spuneti din care parte ar trebui privita teoria cu "fenomenul tampirii globale" in asa fel incat sa nu para ridicola?

În cazul acesta trebuie să aveți o discuție serioasă cu administratorul forumului, pentru că a declarat că e de părere că însăși istoria omenirii este un lung șir de conspirații. Nu am un citat exact, dar cam așa a spus, că în mare parte, nu complet, istoria e o istorie a conspiratiilor și a rezultatelor lor. Cu ”frizatul ridicolului”, mai ușor, căci depinde din ce parte se privește.
Memorat

« Răspunde #59803 : Aprilie 25, 2017, 16:23:57 »

Protest in fata Casei Albe, in Washington, SUA. Se protesteaza impotriva bugetului si a presedintelui Donald Trump.
www.facebook.com/cnn/videos/vb.5550296508/10156513139931509/?type=2&theater&notif_t=live_video&notif_id=1493055103104811.

Memorat
« Răspunde #59804 : Aprilie 25, 2017, 23:21:22 »

Am fost rugat sa ofer un ajutor pentru gasirea unei persoane. Voi posta mesajul primit pe e-mail si fotografia anexata, iar cine poate sa ofere datele necesare este rugat sa o faca aici, telefonic, sau prin posta electronica. Multumiri anticipate.
Memorat
Pagini: 1 ... 3985 3986 [3987] 3988 3989 ... 4476
Schimbă forumul: