Main Content:

Pagini: 1 ... 4003 4004 [4005] 4006 4007 ... 4511

ANUNTURI

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #60060 : Iunie 19, 2017, 19:24:51 »

Liberalii (partid istoric pretind ei!) au trădat (acum sînt conduși de fiul unui torționar comunist, ofițer de Securitate), pesediștii au trădat și o fac și acum, pedeliștii au trădat, partidele parlamentare mai mici și ele. Și pe deasupra e plin de cozi de topor prin toată țara. Dau exemplul a doi așa-ziși intelectuali din Ardeal, Sabin Gherman și Lucian Boia. Ce facem, îi lăsăm să continue?
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #60061 : Iunie 19, 2017, 19:28:26 »

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #60062 : Iunie 19, 2017, 23:25:38 »

Situatia e mai rea ca ieri, desi mai buna decat maine.
Cred ca partidele au pus la punct, au primit un scenariu de distrugere a Romaniei si acum joaca teatru.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #60063 : Iunie 19, 2017, 23:29:16 »

Si ma mai surprinde ceva, chiar mai tare decat nesimtirea pliticienilor. A masei revolutionarilor. Pe voi?
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #60064 : Iunie 19, 2017, 23:43:34 »

Eu v-am mai atas atenția ce hartă estimativă pentru anul 2030 circulă în Federația Rusă. Așa pățesc cei care tac, nu reacționează deloc!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #60065 : Iunie 20, 2017, 00:19:58 »

Ati uitat de Kodruta Kovesi in harmalaia politica a zilei de ieri, asa-i?
Oare numai Dragnea e interesat sa fie haos, sau intesele sint mai extinse?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #60066 : Iunie 20, 2017, 00:21:56 »

PLANGERE PENALĂ împotriva Laurei Codruța Kovesi: Ce acuzații i se aduc
http://www.stiripesurse.ro/plangere-penala-impotriva-laurei-codru-a-kovesi-ce-acuza-ii-i-se-aduc_1203271.html
 Autor: 
 Cornel Dumitrescu 
 Publicat:   19/06/2017 

Sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea

laura codruta kovesi Inquam Photos

Înregistrările explozive cu Laura Codruţa Kovesi prezentate duminică seara au declanşat o întreagă cavalcadă asupra şefei DNA. Fosta sefa a Directiei de avizare din Ministerul Justitiei care a ocupat si functia de vicepresedinte al ANRP, Ingrid Mocanu a decis să îi facă plângere penală lui Kovesi. Anunţul a fost făcut în direct la România TV, la emisiunea lui Victor Ciutacu.

"Îi fac plângere penală Laurei Codruţa Kovesi. Şeful DNA instiga să se facă dosare cu potenţial. Dosarele cu potenţial sunt şi cele cu prejudicii. S-a stat cu dosarul până la această întâlnire tovărăşească. Eu mi-am dat seama de atunci. Am şi dovezile.

Eu nu cred că nu spune că e vocea dânsei ci că nu sunt cu mandat. Pe astfel de înregistrări pe dosarul Paltin Sturza s-au făcut arestări. În cauza mea a fost făcută o faptă penală. Faptele penale sunt abuz în serviciu pentru folos pentru sine. A depăşit acest cadru legal, dacă sunt reale înregistrările. Există un abuz în serviciu care constă în acest beneficiu de imagine. Dosarul întocmit mie e un abuz în serviciu şi instigare la represiune nedreaptă. Dosarele DNA sunt făcute în scopul sporirii personalităţii unor lideri. Dosarul meu a fost făcut chiar în ziua întâlnirii tovărăşeşti", a spus Mocanu.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #60067 : Iunie 20, 2017, 01:18:39 »

Sorina Matei
3 ore
Înregistrările sunt reale fără niciun dubiu. Sunt zeci de procurori, martori care au participat la şedinţe, care au auzit şi au asistat la ceea ce s-a spus nu o dată, ci de mai multe ori. Din păcate, DNA a ales să mintă în comunicate oficiale, inventând infracţiuni, şi mai grav, şefa DNA a declanşat o adevărată vânătoare de vrăjitoare chiar în interiorul instituţiei sale, şocând efectiv toată magistratura. Toţi procurorii care au participat la şedinţe, şi sunt zeci, vor fi audiaţi chiar de DNA în speranţa că se va afla cine a scurs înregistrările la presă. Niciun moment nu se pune în discuţie dacă ceea ce s-a spus acolo este grav că totuşi zeci de procurori au auzit şi asistat. Ceea ce se întâmplă cu adevărat în DNA este foarte periculos, fără precedent din punct de vedere instituţional, a derapat depăşind limitele suportabile şi nu se întâmplă de ieri, de azi, ci de mai mult timp. O instituţie ca DNA nu se poate conduce sub teroare manifestată sub cele mai incredibile forme. Între corpul procurorilor profesionişti care ţin la meseria lor şi şefa DNA şi apropiaţii slab profesional şi executanţi ai acesteia există de foarte mult timp o adevărată prăpastie ce nu cred că va fi depăşită aşa uşor. Îi desparte în primul rând ceva fundamental: ştiinţa de carte. Semnalul de alarmă dat de procurorii DNA opiniei publice este foarte important şi nu trebuie neglijat de absolut nimeni. Pentru că niciodată, în nicio ţară, indiferent de cât de puternic vremelnic ai fi, nimeni n-a reuşit să transforme tot adevărul în minciună şi toată minciuna în adevăr. Iar procurorii profesionişti din DNA sunt chiar oameni deştepţi, curajoşi şi ţin la profesia lor. Nu vor accepta ca toată lupta anticorupţie să fie compromisă de minciună, falsuri, directive, pompierism şi amatorism pentru că ei ţin în primul rând la rigoare, lege şi la adevărul judiciar probat.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #60068 : Iunie 20, 2017, 02:06:29 »

Hai la țară de vânzare,engros sau indetail.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #60069 : Iunie 20, 2017, 09:53:54 »

Chinezii au o vorba, ai grija ce-ti doresti.
In cazul in care Kovesi e eliminata de la DNA, sa nu cumva sa vrea in politica, atunci sa vedeti dezastru pentru comunisti.
Memorat
« Răspunde #60070 : Iunie 20, 2017, 11:39:31 »

Kovesi e epuizata ca imagine publica. Justitia in general e la cea mai joasa cota, cu toate ca investeste bani seriosi in propaganda, in promovarea imaginii proprii.
Memorat
« Răspunde #60071 : Iunie 20, 2017, 11:41:33 »

Memorat
« Răspunde #60072 : Iunie 20, 2017, 12:41:15 »

O actiune pe care o sustin si o propunere careia sper sa-i dati si dumneavoastra curs in timpul acestei zile si a celei urmatoare,
www.facebook.com/Trezirealarealitate.ro/photos/a.588816564462209.1073741825.356707171006484/1597824523561403/?type=3&theater

Trezirea la Realitate
Ieri la 11:59 ·
Memorat
« Răspunde #60073 : Iunie 20, 2017, 12:50:46 »

Am atasat in postarea de mai sus articolul care mentiona reabilitarea in justitie a poetului Radu Gir (Demetrescu), pentru a-l putea atasa la randul dv mesajelor pe care va rog sa le transmiteti Consiliului Local al Municipiului Cluj-Napoca, precum si Primariei clujene. Fisierul este in format jpg.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #60074 : Iunie 20, 2017, 12:58:42 »

Kovesi e epuizata ca imagine publica. Justitia in general e la cea mai joasa cota, cu toate ca investeste bani seriosi in propaganda, in promovarea imaginii proprii.
Nu ma refeream la electoratul PSD, dependent de pomeni de la mici si bere, la ajutoare sociale complet nemeritate, pana la indemnizatii de rev. Astia sunt pierduti pentru societate.
Eu vorbesc de marea masa de oameni inteligenti, muncitori si cinstiti, care din lehamite nu ies la vot, pentru ca nu gasesc in oferta politica decat hoti.
Memorat
Pagini: 1 ... 4003 4004 [4005] 4006 4007 ... 4511
Schimbă forumul: