Main Content:

Pagini: 1 ... 4465 4466 [4467] 4468 4469 ... 4484

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #66990 : Octombrie 05, 2019, 11:12:06 »

Este in desfasurare la Piatra Neamt
Întâlnirea regională Moldova a Uniunii Revoluționarilor
www.youtube.com/watch?v=kpPo9RQcgbM&feature=youtu.be

« Ultima modificare: Octombrie 07, 2019, 08:02:38 de către razvan »
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66991 : Octombrie 05, 2019, 16:29:16 »

Sunteti in Bucuresti si este un singur protest al revolutionarilor in capitala - chiar nu stiti pentru ce se face?
Dincolo de cazul dv, aceasta arata fie dezinteresul bucurestenilor fata de protest, fie invrajbirea totala a lor.

Iosif, cred ca ai inteles mesajul transmis pe sait.
NU este singurul protest in bucuresti. Mai e unul la PV in fata (in lateral), al lui Dinca.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66992 : Octombrie 05, 2019, 16:59:40 »

Dincă sau Dedu? E o greșeală, sau nu mai înțeleg eu nimic? Încă mai e în greva foamei domnul Marian Dedu? Sau Dincă? Care Dincă? Domnule, Mr.G, nu îmi vine să cred că mai face greva foamei cel pe care îl lăsasem în acea acțiune de protest înainte de a mă interna. Eu am terminat de făcut analizele și nu mai sînt internat, m-am externat după o săptămînă și ceva, dar aflu că el se afla tot în greva foamei. Așa ceva nu e posibil! De cînd e în situația aceasta, de vreo trei săptămîni? Sau i-a luat altul locul, sau cum?
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66993 : Octombrie 05, 2019, 18:02:01 »

Dincă sau Dedu? E o greșeală, sau nu mai înțeleg eu nimic? Încă mai e în greva foamei domnul Marian Dedu? Sau Dincă? Care Dincă? Domnule, Mr.G, nu îmi vine să cred că mai face greva foamei cel pe care îl lăsasem în acea acțiune de protest înainte de a mă interna. Eu am terminat de făcut analizele și nu mai sînt internat, m-am externat după o săptămînă și ceva, dar aflu că el se afla tot în greva foamei. Așa ceva nu e posibil! De cînd e în situația aceasta, de vreo trei săptămîni? Sau i-a luat altul locul, sau cum?
Poate ai uitat Nv.
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66994 : Octombrie 05, 2019, 22:42:28 »

Silviu, care sunt cererile ?  Cumva, urgentarea judecarii dosarului 2057/2/2017 (856/2017 )?

Dacă obiectul dosarului 2057/2/2017 depinde de respectarea Legii nr.341/2004, atunci da!

Chiar simţi nevoia să iei în derîdere efortul unor revoluţionari pentru respectarea şi a drepturilor tale?
Memorat
« Răspunde #66995 : Octombrie 05, 2019, 23:58:59 »

Monumentul Eroilor Oarba de Mures
https://www.facebook.com/groups/1903663506553617/?multi_permalinks=2357173804535916%2C2357150607871569&notif_id=1570302016636704&notif_t=group_activity
22 septembrie la 12:11
Cinstire Eroilor!!!
Frați români! În data de 6 octombrie 2019 va avea loc la Oarba de Mureș un parastas de pomenire a celor 11000 de eroi care acum 75 de ani și-au dat viata în teribila lupta de pe Dealul Sângeorgiului.
Programul va începe la biserica din satul Sfântu Gheorghe (localitate în care se află Monumentul Eroilor de la Oarba de Mureș) după următorul orar.
Ora 9:00 - Utrenia
Ora 10:00 - Sfânta Liturghie

La Biserică din satul Sfântu Gheorghe.
Ora 14 slujba parastasului pe platoul Monumentului Eroilor depuneri de coroane și un scurt program artistic.
Va așteptăm în număr cât mai mare, în costume populare și cu tricolorul în mana!
Memorat
« Răspunde #66996 : Octombrie 06, 2019, 16:49:59 »

Silviu, care sunt cererile ?  Cumva, urgentarea judecarii dosarului 2057/2/2017 (856/2017 )?
Ma Vasîli, ma ...
Memorat
« Răspunde #66997 : Octombrie 07, 2019, 08:05:28 »

Este in desfasurare la Piatra Neamt
Întâlnirea regională Moldova a Uniunii Revoluționarilor
www.youtube.com/watch?v=kpPo9RQcgbM&feature=youtu.be

Memorat
« Răspunde #66998 : Octombrie 07, 2019, 11:28:38 »

Despre cum să fii penibil!
În lipsă de preocupări serioase, deținătorii de certificate din Moldova (a se vedea ca nu folosesc cuvintul ”revolutionar” deoarece nu am certitudinea că se suprapune peste deținătorii de certificate care sunt majoritari) au făcut un așa zis ”Protocol”.
 Păi să ne distrăm: La pct.2: Ce treabă ae ANAF-ul cu ideile și principiile protocolului. Asociatia nu se inregistrează la ANAF ci in Registrul Asociatiilor și Fundațiilor. Anaful se ocupă cu venituri, cheltuieli, chestii din astea.
 La pct 3- ce-i pasă secretarului de stat de o entitate pivată, că cine o conduce. Sau e pregatirea pentru ”negocieri” de jobri la stat? La pct 4-, traducerea e cam așa: ”băăă, nu condusă, bă, ci coordonată. Care o fi de fapt diferența, că e cam in coadă de pește ( păstrăv, biban sau somn) treaba aici cu condusul.
Sau de fapt mașina se conduce, nu asociatia...sau entitatea fără personalitate juridică.?! Ahaaa..
La punctul 5, no comment După 30 de ani ați luat actul? Păi unde e actul ăla pe care l-ați luat mă? Ia să vedem! Pfff, de aia nu il mai găseam noi, că l-au luat (șutit, ciordit) oasmenii cu Protocolul. Ahaaa.
 La pct 6, traducerea e așa: Vrem banii care ni s-au tăat că nu am mai incăput în Lege. Mă șmecherilor, poi Legea 341 in integralitatea ei, ce expresie enervantă, e cu OUG 95 INCLUSĂ. Deci vă spuneam eu că toți au fost de acord in 2014 cu OUG 95, de aia nu ai iesit la proteste.
 Pct 7 e tare! PĂI SUNT IN PLATĂ TOTI.  I MEAN,revolutionarii. Că deținătorii de certificate sunt altceva. Dar și ăștia iau 0,6 la pensie. Pt unii e nasol, că ei erau pensionați de vreo 30 de ani, ”munca” pt ei fiind echivalentă cu o injurătură de mamă, fie ea și mașteră...sau....”Meșteră” că nu mai știu..Și acel 0,6 il iau și deținătoii de cetificate, fie că a fost sau nu revoluționari.
 La punctul 8, Protocolul însă dă lovitura de grație: Păi baza de calcul e actualzată băi șmecherilor chiar prin lege. E actualizată chiar pe anul în curs, încă de când s-a dat Legea Bugetului de Stat. Ce aveți mă cu Bugetul? Sunteți la guvernare sau în Parlament?
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66999 : Octombrie 07, 2019, 21:36:50 »

MAI PENIBILULE DE OPREA INAINTE SA COMENTEZI CEVA CE NU STI DIN MOMENT CE TE INREGISTREZI IN REGISTRU ASOCIATILOR ESTI IN REGISTRAT SI LA FINATE LA ANAF VEZI OG 26/2000
Memorat
« Răspunde #67000 : Octombrie 07, 2019, 22:37:41 »

‎Teodor Draghici‎ în Grupul revolutionarilor LRD - 1 oră
www.facebook.com/groups/997463343623052/?multi_permalinks=2442929542409751&notif_id=1570474739242050&notif_t=group_activity
Apel către :
Toți revoluționarii și Președinții de Asociații de revoluționari din București dar și din țară
Având în vedere faptul că după trecerea a treizeci de ani de la Revoluția din Decembrie 1989 noi cei care ne-am pus chezaș bunul cel mai de preț - viața-  pentru a aduce României libertatea, reușind prin sacrificiul nostru să facem posibilă instaurarea unui regim democratic, suntem pur și simplu desconsiderați de către autoritățile statului român prin nerespectarea Legi 341/2004, vă informăm cu regret că începând cu data de 08 Octombrie 2019 colegii noștri menționați în tabelul de mai jos  se vor alătura protestului din fața sediului Guvernului României, început de domnii Dedu Marian și Drăghici Teodor Sergiu de asemenea membrii ai Sindicatului nostru.
Menționăm că în cazul nerezolvării doleanțelor noastre la fiecare zece zile alți 10 membrii ai Sindicatului se vor alătura acestui protest.
Vor proceda astfel în numele celor 1.290 luptători care și-au pierdut viața, a celor 3321 care au fost răniți sau mutilați pentru tot restul vieți și nu în ultimul rând pentru noi cei care doar prin mila bunului Dumnezeu am scăpat cu viață,  pentru a solicita Guvernului României ”un strop” din respectul pe care noi considerăm că ni se cuvine.
Revendicăm cu tărie (nu cerșim), respectarea drepturilor ce se cuvin tuturor revoluționarilor oferite de Parlamentul României prin Legea 341/2004 în totalitatea lor.
Trebuie să vă amintim faptul că Guvernul României ne anunță că situația economică a României este una fericită, existând un excedent bugetar. Cu toate acestea toate solicitările noastre, au fost tratate cu refuzuri motivate sau nu.
Pentru ca acțiunea inițiată de către cei doi Revoluționari ”adevărați” care mai au încă ”sânge în instalație” și după 30 de ani, deși sunt în vârstă și plini de boli ca fiecare dintre noi, facem un apel la toți revoluționarii, dar mai ales la  Președinții de Asociații care încă mai cred în idealurile noastre din 89, să se mobilizeze pentru a se alătura protestului celor doi, acțiune care ar putea fi una dintre ultimele acceptate de autorități.
Vă rugăm insistent să renunțați la partizanatele de orice fel care vă țin deoparte de lupta noastră și să vă alăturați nouă, dacă „Certificatul de Revoluționar” v-a fost eliberat într-adevăr pentru merite deosebite.
Să nu permitem ca lozinca uzitată în multe cazuri după revoluție „Păcat, păcat, de sângele vărsat” să se transformă într-o realitate nedorită de nimeni.
Cu deosebit respect
Drăghici Teodor Sergiu
Tabel nominal cu membrii Sindicatului nostru care vor participa la protestul din fața sediului Guvernului României începând cu data de 08 Octombrie 2019
1.  Militaru Horia Dragoș
2. Herescu Aurel
3. Boroș Gheorghe
4. Radu Marin
5. Gabor Ion
6. Alexandru Tudor
7. Florian Constantin
8. Dinu Petru
9. Chirilă Crăciun Constantin
Memorat
« Răspunde #67001 : Octombrie 08, 2019, 09:44:36 »

Am fost naiv...
...să cred în unirea revolutionarilor. Am lansat mesaje înaintea întâlnirilor de la Alba cum că unirea se poate face doar prin asumarea de către fiecare a propriilor fapte. Nimeni , sau aproape nimeni nu e dispus să mai stea ”de vorbă” cu propria conștiință. De ce?! Poate fiindcă s-a alterat de atita minciună repetată din gură, de spraconștient. S-a dus această ”gălăgie” până la nivel de subconștient, un fel de picătură chinezească venită dintr-un soi de instinct nici măcar animalic. Pentru că animalul muncește ca să-și procure hrana, e neavând arma speculațiilor mincinoase. Animalul nu poate minți sau nu se poate autominți. Atât de mult s-au autoîmpăunat unii cu faptele lor din Revoluția văzută la televizor din orașele în care eroismul consta in trântirea de caldarâm a tabloului lui Ceaușescu, cu ocazia beției de Crăciun, încât azi, la vârsta apropiată a unei senilități înlocuitoare de serenitate, chiar și ”plăsmuitorii” au ajuns să-și creada minciunile. Adică atunci când creezi o minciună,conștient fiind de acest lucru, o repeți pe unde apuci ca să îți faci rost de un certificat purtător de drepturi, te trezești că după câțiva ani o iei de bună, de reală. Ce degradare psihică mai mare poți cunoaște decât această schizoidie paranoidă? Sigur, azi dacă stai de vorbă cu acești ”plămăditori” ajungi ca tu, cel care ai luptat pe bune , ai simtit glontele suierându-ți pe la urechi, poate luând cu el și o bucată din tine, să te rușinezi a mai povesti faptele proprii. Fiindcă poveștile ”sf” din Gura Humorului, Botoșani, Vaslui, Rm. Vâlcea, Câmpulung Moldovenesc par a le umbri pe cele din Bucuresti, Sibiu, Timișoara, Lugoj, Cluj, Arad, Cugir, Tg Mureș. Adevărul celor din urmă nu prea e mișto, și unui popor schizoid îi plac minciunile frumoase. Asta rezultă și din votul zonal, la aproape 30 de ani. Unde a fost Revoluție pe bune, cu eroi pe bune, PSD nu a câștigat niciodată. Unde s-a spus că ar fi fot Revoluție, PSD a câștigat mereu. Adică tot PCR.
Deci nu merge cu unirea visată de unii ca să-și blindeze faptele imaginare și revoluțiile imaginare. ASUMAREA mult trâmbițată de dobitoci ca mine nu se va intâmpla niciodată. Fiindcă ea ține de conștiință de regulă, dar acum, cind vă scriu, ea deja ține și de libertatea fiecăruia în sens penal ... Deci...ghinion cum ar spune Johannis.
Memorat
« Răspunde #67002 : Octombrie 08, 2019, 10:52:07 »

V-am raspuns pe Facebook deja, dar voi fi si mai clar aici - s-a ajuns la maladie pentru ca inclinatia unora spre profituri nemeritate (materiale, sau simbolice), a fost stimulata, sustinuta si ocrotita de anumite institutii ale statului. Faptul este evident, nu cred ca trebuie sa-l mai demonstrez.
Memorat
« Răspunde #67003 : Octombrie 08, 2019, 11:04:04 »

Dl Ringhilescu a lansat o intrebare, o informatie grava daca e adevarata. Stie cineva mai mult?

Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67004 : Octombrie 08, 2019, 18:12:16 »

Cind legea se opunea vreunei dorinte de-a lor si erau destul de puternici ca sa-si poata satisface aceasta dorinta impotriva legii,romanii recurgeau la un mijloc din cele mai ingenioase ca sa actioneze impotriva ei:o suspendau pe timp de un an.Aceasta se numea somnul legii.Cit timp legea dormea ,ambitiile se pastrau treze si faceau ce voiau.

dictatorii romani suspendau legea pe maxim un an.la noi fara numar.
Memorat
Pagini: 1 ... 4465 4466 [4467] 4468 4469 ... 4484
Schimbă forumul: