Main Content:

Pagini: 1 ... 4491 4492 [4493] 4494 4495 ... 4546

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #67380 : Decembrie 25, 2019, 07:53:19 »

În ceea ce privește denumirea de Valahia atribuită de Google, este un fel de bătaie de joc la adresa României, făcută de hecari unguri. Văd dezbinarea din țară și profită și ei ca și alții... Într-o țară în care traficanții de copii,snunt lăsați liberi, tinere ucise de Dincă, femei ucise de soți,țară deposedată de resursele energetice, în care cei de sus au pensii și salarii astronomice... Și cei de jos  li se fură copii și ce mai au... La ce să ne mai așteaptăm Huh Decit la lovitura finală Huh...Noi pt ce am luptat în Revoluție Huh...Se vede clar că ac.Revolutie duce spre PIERZANIE...
Memorat
« Răspunde #67381 : Decembrie 25, 2019, 08:04:26 »

Dar știți că poate avea și o latură foarte BUNĂ ... Mă refer la Valahia. O schimbare a denumirii unei țări, șterge datoriile externe. Mi se pare că România are o datorie de aproape 200 de miliarde de dolari... Ceaușescu a fost executat că a făcut un împrumut de pină in 20 de miliarde de dolari, bani ce se vad în mari proiecte realizate... Dar cum au ieșit din țară 400 de mii de miliarde de dolari ?... Serviciile secrete au vegheat...Au băieții acum și ei pensii și salarii astronomice... Gînditi, așadar... Că de accea ne-a dat Dumnezeu cap...
Memorat
« Răspunde #67382 : Decembrie 26, 2019, 01:19:44 »
Memorat
« Răspunde #67383 : Decembrie 26, 2019, 13:07:17 »

Craciun  fericit  tuturor!
« Ultima modificare: Decembrie 29, 2019, 09:12:53 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #67384 : Decembrie 28, 2019, 17:01:08 »

Prelungire valabilitate bilete pentru revoluționari
www.cfrcalatori.ro/comunicate/prelungire-valabilitate-bilete-pentru-revolutionari/?fbclid=IwAR2ZZm3oovU3d7Rw5Yri9Nta0jUt5lod6XJm4fUeRfJ363rlMPccu53AhDI
Marti, 24 decembrie 2019

CFR Călători informează că biletele de călătorie gratuită pentru revoluționari acordate în baza Legii nr. 341/2004 pentru anul 2019 își prelungesc perioada de valabilitate până la data de 31 ianuarie 2020, inclusiv.

Înainte de efectuarea călătoriei, rugăm pe toți pasagerii să-și achiziționeze legitimație de călătorie din timp pentru evitarea taxării suplimentare în tren și/sau suportarea costurilor amenzii conform reglementărilor în vigoare.

Pentru informații actualizate despre circulația trenurilor, călătorii sunt rugați să consulte pagina de internet a companiei www.cfrcalatori.ro, să ne contacteze la numărul de telefon 021/9521 (pentru traficul intern) sau să se adreseze personalului nostru din stații / agenții.

Memorat
« Răspunde #67385 : Decembrie 29, 2019, 09:21:28 »

https://flux24.ro/sefa-tribunalului-timis-acuza-desfiintarea-sectiei-speciale-pusa-la-cale-de-catalin-predoiu-noapte-buna-democratie-si-stat-de-drept/?fbclid=IwAR2k5LjYc43Pq8SLorJ9gp3MaVnIQyv6O-R_kV7ftILm7zxC-btFu1WUNNg
Vineri, 27 decembrie 2019

Șefa Tribunalului Timiș acuză desființarea Secției Speciale pusă la cale de Cătălin Predoiu: Noapte bună, democrație și stat de drept!

Intr-o tara in care oamenii mai au incredere doar in Zana Maseluta si in care, in curand, staborul va redeveni o optiune, nimeni nu vorbeste despre adevarata miza a desfiintarii sectiei speciale. Aceea de a ingropa definitiv abuzurile savarsite impotriva magistratilor incomozi.Si de a o lua de la capat, eventual…Intre tipete politicianiste si pareri emise la un pahar, niciun profesionist nu a iesit sa explice ce a insemnat si ce poate insemna, conferirea competentei de cercetetare a magistratilor unor procurori care, in acelasi timp, sunt parti in cauzele deduse judecatii, a scris pe facebook judecătoarea Adriana Stoicescu, președintele Tribunalului Timiș.
Ministerul Justiţiei propune Guvernului desfiinţarea Secţiei speciale, într-un Memorandum care va fi discutat în şedinţa de Guvern de vineri seară. Anterior, Memorandumul conţinea şi varianta regândirii modului în care funcţionează Secţia de Investigare a Infracţiunilor din Justiţie.
Cat de corect poti sa judeci cand stii ca procurorul tau de sedinta poate incepe maine urmarirea penala impotriva ta, in baza unui denunt formulat de un condamnat pe care tu, judecator corect, l-ai trimis dupa gratii?
Cat de impartial te poti pretinde cand ti se poate flutura, ani la rand, dosarul de urmarire penala pe numele tau, daca dai cumva semne de prea multa independenta?
Faptul ca exista oameni care nici macar nu au citit raportul inspectiei judiciare, dar sustin cu vehementa desfiintarea sectiei, arata cat de superficial gandim.
Politicienii par a nu intelege ca independenta si impartialitatea judecatorilor sunt mai imortante decat orgoliile meschine si trebuie sa ramana deasupra intelegerilor si minciunilor politicianiste, a jocurilor de culise.
Nu am fi ajuns aici daca justitia nu ar fi fost, de mai bine de 20 de ani, obiectul trocului murdar al tuturor partidelor politice.
Cand numirea procurorilor de rang inalt s-a facut pe principiul unu de la mine unu de la tine, la ce sa te astepti?
Daca cineva isi imagineaza ca politicienii isi doresc, prin desfiintarea sectiei, apararea independentei magistratilor, se inseala amarnic.
Ei isi doresc continuarea luptei anticoruptie pe hartie, garantata doar impotriva adversarilor politici , cu largul concurs al unor judecatori redusi la tacere.
Caci nu va mai avea nimeni timp sa se gandeasca la dreptate si aplicarea legii, la corectitudine.
Vom fi ocupati sa pronuntam solutii potrivite, menite sa ne asigure linistea si libertatea.
Urmatorul pas va fi desfiintarea inspectiei judiciare, reintoarcerea la inspectorii judiciari din cadrul ministerului justitiei, tribunalele populare conduse de oamenii puterii.
Totul cu largul concurs al celor care nu citesc si fac politica, desi ar trebui sa citeasca si sa nu faca politica.
Noapte buna, democratie si stat de drept!
Memorat
« Răspunde #67386 : Decembrie 29, 2019, 11:31:40 »

Foarte trist ca o judecatoare cu o functie importanta , cea de presedinte de Tribunal , intra in lupta politica.Si cu argumente false de tip sofist sau proiectie falsa in viitor face politica borfasilor din PSD si ALDE . Dezgustator !  Angry Cry Shocked
Memorat
« Răspunde #67387 : Decembrie 29, 2019, 13:42:22 »

Politica faceti dumneavoastra, domnule Florin, una dintr cele mai periculoase. Judecatoarea a explicat in putine cuvinte ce se intampla si ce se va intampla in continuare daca judecatorii vor fi pusi iarasi sub presiunea procurorilor si a protocoalelor cu serviciile secrete. Despre aceasta este vorba, nu despre vomitativele politici aservite intereselor strainatatii.
Memorat
« Răspunde #67388 : Decembrie 29, 2019, 16:07:07 »

Foarte trist ca o judecatoare cu o functie importanta , cea de presedinte de Tribunal , intra in lupta politica.Si cu argumente false de tip sofist sau proiectie falsa in viitor face politica borfasilor din PSD si ALDE . Dezgustator !  Angry Cry Shocked
Nu credeam sa ajung ''sa-ti dau vreodata dreptate''...  Asa e, Corneo ... e 'DEZGUSTOR':

"Judecătorul Cristi Danileţ: Decizia Guvernului de desfiinţare a SIIJ este corectă atât politic, cât şi juridic"

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/justitie/judecatorul-cristi-danilet-decizia-guvernului-de-desfiintare-a-siij-este-corecta-atat-politic-cat-si-juridic-1237992
Memorat
« Răspunde #67389 : Decembrie 29, 2019, 16:21:11 »

Florica, si asta...si TU!:  "Camelia Bogdan, care a intentat până acum 71 de procese la Înalta Curte fără să câștige vreunul, încearcă
să blocheze numirea Corinei Corbu în funcția de președinte al Înaltei Curți"
      http://www.grupul.ro/category/b/camelia-bogdan/
Memorat
« Răspunde #67390 : Decembrie 29, 2019, 18:06:12 »

@ "florin 1989"
    Aș zice, d-le Cornea, că, in ceea ce te privește personal, cam toate ți se intîmplă cu intîrziere...
    La revoluție, ai avut o implicare firavă și tardivă...
    Titlul de rev ți-a fost acordat cu (mare) întîrziere și doar după numeroase procese juridice (cred că și judecătorii se plictisiseră și vi l-au dat doar să mai elibereze instanța...
    În politică te-ai implicat cam la vîrsta pensionări (și din politică si din orice altceva)...
    Pe acest Portal, eu am venit destul de tîrziu, insă nu atît de tîrziu incît să nu pot constata găunoșenia eternă a gîndirii d-tale; și, intotdeauna cu argumente solide, am demonstrat-o... Și, demonstrîndu-i-o unuia ce se pretinde "cu pregătire" (mai ales juridică), găunoșenia este cu atît mai evidentă...
    D-le Cornea (folosesc apelativul "domnule" doar din politețe și in niciun caz pentru că, vreodată, d-ta ai fi domn), după cum (poate) ai remarcat, nu prea am mai intervenit în discuțiile de pe aici, doar cu unele puncte de vedere personale, la subiectul care imi poartă numele.
    In ce te privește pe d-ta, am considerat că timpul iți va aduce acea minimă înțelepciune care să-ți tempereze nesățioasa dorinta de a dărîma zidurile cu... capul. În ce ma privește, intotdeauna am considerat că zidurile trebuie (dacă trebuie) dărîmate cu cap.
    Din păcate, deși a trecut destul timp de la ultima nostră "contră", acesta a trecut degeaba pentru d-ta. De aceea, mă simt oarecum obligat să spun că doar in cazul celor care habar-n-au pe ce lume trăiesc timpul trece degeaba...
    Am mai urmarit postările d-tale doar in măsura in care "imi apăreau în cale", pe aici sau pe <facebook>, și, intotdeauna, după ce le citeam, senzația de dezgust nu-mi dădea pace. Si este vorba despre un dezgust mult mai dezgustător (sîc!) decît cel pe care ți-l provoacă ție opiniile pertinente ale unei judecătoare "cu o funcție importantă".
    D-le Cornea, faptul că ți-ai obținut patalamaua de revoluționar după 25 de ani de la revoluție, nu este ceva rău dar este dezgustător...
    Și este dezgustător pentru că demonstrează cît de slabă pregatire juridică ai. Dezgustător de slabă, aș zice...
    Iar d-ta, nu ești doar un individ slab pregătit profesional, ești prost de-a binelea.
    Și ești prost de-a binelea pentru că, fără a aduce niciun argument (juridic ori de bun simț) pentru a demonstra că opiniile judecătoarei șefe a Tribunalului Timiș sînt greșite si exprimă doar opțiuni politice (in sprijinul "borfașilor din PSD și ALDE, desigur), te declari trist și dezgustat.
    Acestea fiind spuse, d-le Cornea Florin, te întreb:
  - Îți dai seama cît de dezgustător poate fi un prost trist?!?!
    Deși îți pun această intrebare, am vaga senzație ca, întîrziat cum ești, vei ajunge la finalul drumului tău și tot nu vei pricepe cît de dezgustătoare este tristețea prostului cu diplomă...
Memorat
« Răspunde #67391 : Decembrie 29, 2019, 19:04:10 »
Memorat
« Răspunde #67392 : Decembrie 29, 2019, 19:33:00 »

"SIIJ, decapitată oficial. Adina Florea renunță la funcția pe care a câștigat-o prin concurs"

''Adina Florea, procurorul care a fost blocat de Klaus Iohannis să acceadă la conducerea Direcției Naționale Anticorupție și a cărei numire în funcția de procuror-șef al Secției pentru Investigarea Infracțiunilor din Justiție a fost boicotată de reprezentanții sistemului „kovesist” de la nivelul Consiliului Superior al Magistraturii, a notificat, ieri, că renunță la acest post, chiar dacă în luna iunie a câștigat concursul organizat
potrivit legii
, obținând punctajul maxim. Decizia Adinei Florea reprezintă, practic, primul semnal major că SIIJ, singura structură cu adevărat independentă de orice ingerință politică din Parchetul General, urmează fie să fie desființată, fie să încapă pe mâinile sistemului ocult care a controlat justiția și Parchetele în perioada Binomului. Mai ales că în campania electorală pentru alegerile prezidențiale candidatul Klaus I.,
reales între timp, a precizat că principala sa prioritate, pe lângă distrugerea PSD, este desf. Secției pt. Investigarea Infracțiunilor din Justiție.''

https://jurnalul.antena3.ro/special-jurnalul/anchete/siij-decapitata-oficial-adina-florea-renunta-la-functia-pe-care-a-castigat-o-prin-concurs-829435.html
Memorat
« Răspunde #67393 : Decembrie 29, 2019, 20:54:25 »

Propaganda ieftina si penibila a PSD ! Si cit a mai muncit si asudat Borfasel Toader la sperietoarea asta pentru magistrati !  Wink Grin
Memorat
« Răspunde #67394 : Decembrie 29, 2019, 21:02:43 »

@ "florin 1989"
    Aș zice, d-le Cornea, că, in ceea ce te privește personal, cam toate ți se intîmplă cu intîrziere...
    La revoluție, ai avut o implicare firavă și tardivă...
    Titlul de rev ți-a fost acordat cu (mare) întîrziere și doar după numeroase procese juridice (cred că și judecătorii se plictisiseră și vi l-au dat doar să mai elibereze instanța...
    În politică te-ai implicat cam la vîrsta pensionări (și din politică si din orice altceva)...
    Pe acest Portal, eu am venit destul de tîrziu, insă nu atît de tîrziu incît să nu pot constata găunoșenia eternă a gîndirii d-tale; și, intotdeauna cu argumente solide, am demonstrat-o... Și, demonstrîndu-i-o unuia ce se pretinde "cu pregătire" (mai ales juridică), găunoșenia este cu atît mai evidentă...
    D-le Cornea (folosesc apelativul "domnule" doar din politețe și in niciun caz pentru că, vreodată, d-ta ai fi domn), după cum (poate) ai remarcat, nu prea am mai intervenit în discuțiile de pe aici, doar cu unele puncte de vedere personale, la subiectul care imi poartă numele.
    In ce te privește pe d-ta, am considerat că timpul iți va aduce acea minimă înțelepciune care să-ți tempereze nesățioasa dorinta de a dărîma zidurile cu... capul. În ce ma privește, intotdeauna am considerat că zidurile trebuie (dacă trebuie) dărîmate cu cap.
    Din păcate, deși a trecut destul timp de la ultima nostră "contră", acesta a trecut degeaba pentru d-ta. De aceea, mă simt oarecum obligat să spun că doar in cazul celor care habar-n-au pe ce lume trăiesc timpul trece degeaba...
    Am mai urmarit postările d-tale doar in măsura in care "imi apăreau în cale", pe aici sau pe <facebook>, și, intotdeauna, după ce le citeam, senzația de dezgust nu-mi dădea pace. Si este vorba despre un dezgust mult mai dezgustător (sîc!) decît cel pe care ți-l provoacă ție opiniile pertinente ale unei judecătoare "cu o funcție importantă".
    D-le Cornea, faptul că ți-ai obținut patalamaua de revoluționar după 25 de ani de la revoluție, nu este ceva rău dar este dezgustător...
    Și este dezgustător pentru că demonstrează cît de slabă pregatire juridică ai. Dezgustător de slabă, aș zice...
    Iar d-ta, nu ești doar un individ slab pregătit profesional, ești prost de-a binelea.
    Și ești prost de-a binelea pentru că, fără a aduce niciun argument (juridic ori de bun simț) pentru a demonstra că opiniile judecătoarei șefe a Tribunalului Timiș sînt greșite si exprimă doar opțiuni politice (in sprijinul "borfașilor din PSD și ALDE, desigur), te declari trist și dezgustat.
    Acestea fiind spuse, d-le Cornea Florin, te întreb:
  - Îți dai seama cît de dezgustător poate fi un prost trist?!?!
    Deși îți pun această intrebare, am vaga senzație ca, întîrziat cum ești, vei ajunge la finalul drumului tău și tot nu vei pricepe cît de dezgustătoare este tristețea prostului cu diplomă...

Mai Vasile Roaita de la 1Mai Ploiesti muncitoras fara talent si fara pricepere facut de FSN parlamentar ca sa se '' frece si el de oameni cu carte '' vorba maestrului I.L.  Caragiale cu al sau tovarasu' Goe , pe tine nu te sperie atita prostie cind te uiti in oglinda ? Nu stiu ce faceai pe la uzina , probabil carai spanu' cu caruciorul , ca rar mi-a fost dat sa vad un primitiv atit de incrincenat de ura pe portal si au fost vreo citiva tovarasei si '' cadre '' sau macar colaboratori acolo...
[/size]
Memorat
Pagini: 1 ... 4491 4492 [4493] 4494 4495 ... 4546
Schimbă forumul: