Main Content:

Pagini: 1 ... 4493 4494 [4495] 4496 4497 ... 4547

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #67410 : Decembrie 30, 2019, 20:18:12 »

[...]  In rest pot sa va spun ca toti avocatii sau fostii colegi de la Drept cu care m-am intilnit sau am stat de vorba in diferite ocazii mi-au confirmat parerea lor privind scopul infiintarii SIIJ.[...]

....................

@"florin1989"

Citat:
    „O să te audă intelectualii din ţara asta şi toţi colegii mei! O să te audă colegii mei ce vorbeşti! O să te audă!". (Elena Ceaușescu, 25 dec. 1989, Târgoviste)

Măi Florinache, jurist de doi bani și îngălat vorbitor de limbă română, ce zici tu dacă " toti avocatii sau fostii colegi de la Drept" văd ce și cum scrii tu p'acilea?
     Vezi că tu, în jalnice incercări de a îți justifica prostia inegalabilă, nu te compromiți doar pe tine, îți faci de rîs și foștii colegi, implicîndu-i aici. Că nu or fi toți așa proști ca tine...
     Adică cum, măi fraiere, toți ăia de care zici tu "ți-au confirmat părerea lor"? Și de ce trebuia ca părerea lor să-ti fie confirmată tot de ei?! Ori, pînă și ei știu cît de prostovan greu de cap ești și simt o nevoie imperioasă să-ți confirme de mai multe ori ceea ce iți spun?!
     Băi Florinache, băi, da' tu esti chiar mai prost decît fosta savanta de renume mondial! Sau (ca să fiu oleacă indulgent cu tine), măcar la fel de prost ca ea... "Savanta" avea o scuză, absolvind doar patru clase, pe cînd tu, care zici că făcuși scoală "de drept", e clar că ai chiulit de la cursul de logică... Dacă nu cumva de la toate cursurile...

Memorat
« Răspunde #67411 : Decembrie 30, 2019, 20:49:47 »

In atenția celui mai prost jurist (pe numele lui din buletin Cornea Constantin Florin) care a postat vreodată ceva pe acest portal.

https://www.unjr.ro/2019/12/30/amr-ajado-unjr-si-apr-solicita-guvernului-orban-sa-nu-dezinformeze-cjue-cu-privire-la-motivele-si-argumentele-infiintarii-siij/?fbclid=IwAR3MU2gsAZsqcRfjGVmAYYWiJX3VnvUubTVWP7WFcpK4IUAqp0pfJhTX7vk

Hai, măi Florinache, că n-or fi toate asociațiile astea compuse din juriști facuți la apelul bocancilor așa cum ești tu...
Memorat
« Răspunde #67412 : Decembrie 30, 2019, 20:59:34 »

Mai tomberonezule , viteza si neatentia ! Mi-au confirmat PRIN parerea lor ! Am mincat in graba cuvintul PRIN.Se mai intimpla mai prostovane , dar astea sint greseli inerente si lipsei de rabdare sa verific inainte de a da '' Trimite sau Mesaj '' ca nu mai am radare cu atitia imbecili ingalati ca tine care sint si ingimfati in prostia lor si ticalosi prin manipularea care o fac.Dar de la un retardat ca tine nu m-astept sa pricepi ceva ! Vorba reclamei cu lactate : '' Prea prost , prea ca la tara ! ''.Am mai intilnit membrii ai forumului de rea-credinta, fanatici ai PSD-ului care probabil i-au facut oameni , ca singuri , pe cont propriu erau nimeni in drum , muritori de foame sau vai de ei , dar dobitoci patentati ca tine si de o prostie agersiva de caratori de span prin uzinele regimului comunist ,veninosi si nemernici , chiar nu mi-a fost dat intilnesc !  
Memorat
« Răspunde #67413 : Decembrie 30, 2019, 21:04:03 »

In atenția celui mai prost jurist (pe numele lui din buletin Cornea Constantin Florin) care a postat vreodată ceva pe acest portal.

https://www.unjr.ro/2019/12/30/amr-ajado-unjr-si-apr-solicita-guvernului-orban-sa-nu-dezinformeze-cjue-cu-privire-la-motivele-si-argumentele-infiintarii-siij/?fbclid=IwAR3MU2gsAZsqcRfjGVmAYYWiJX3VnvUubTVWP7WFcpK4IUAqp0pfJhTX7vk

Hai, măi Florinache, că n-or fi toate asociațiile astea compuse din juriști facuți la apelul bocancilor așa cum ești tu...

Citi membri au asociatiile alea fantoma ? Ca inca eu n-am intilnit vreun singur jurist ( unul singur ! ) sa fie de acord cu ticalosia aia PSD-ista , prostovane ?
Memorat
« Răspunde #67414 : Decembrie 30, 2019, 21:59:05 »

@ "florin1989"

Fie și un singur membru dacă are fiecare dintre asociațiile semnatare, toți aceia sînt profesioniști recunoscuți ca atare. De aceea, te intreb:
     -Tu, comparativ cu ei, ce altceva decît un obscur absolvent al unei si mai obscure facultați de drept ești? Ce rezultate profesionale ai obținut si cine te-a remarcat cu ceva în domeniu, din moment ce pînă azi incă nu ți-ai rezolvat problemele cu certificatul de rev (chiar acum o lună și jumătate ai mai pierdut un proces cu SSPR)?
     Spuneai, mai sus, ceva despre recomandarile Comisiei Europene pentru Democrație prin Drept care, zici tu, ar fi recomandat desființarea SIIJ. Doar că, ce să vezi, comisia, in raportul ei din vara acestui an recomandă consolidarea și nu desființarea SIIJ, pentru a putea face față volumului mare de dosare. Mai mult, aceiași Comisie  spune că, citez: "procedura de selectie a procurorilor (care activează in SIIJ n.m.) este mai riguroasa si mai transparenta decat pentru orice alta structura de parchet, impunand conditii ridicate de vechime – minim 18 ani – si de verificare a competentei profesionale, prin analizarea activitatii anterioare pe o perioada de 5 ani."
     Acu, eu înțeleg că asociațiile profesionale ale magistraților din Romania îți put, dar să minimalizezi sau să răstălmacești recomandarile și aprecierile celebrei Comisii, doar pentru că ele nu îți convin tie, indică fără tăgadă că, in ce te privește, ești posesorul unui creier extrem de mic localizat intr-o cutie craniană foarte mare...
     De aceea și unicul tău neuron zbîrnîie bezmetic pe-acolo...
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67415 : Decembrie 30, 2019, 23:29:23 »

Pedelistul crede ca asociațiile acelea profesionale sînt ca cea a prietenului său Demi, formate din președinte, vice, secretar și încă doi, dintre care unul demisionar.
Memorat
« Răspunde #67416 : Decembrie 30, 2019, 23:34:56 »

SURPRIZA CELEI DE-A 30-A ANIVERSARI!
Guvernul Romaniei desfiinteaza Institutul Revolutiei.
Memorat
« Răspunde #67417 : Decembrie 30, 2019, 23:39:55 »

Guvernul desființează Institutul Revoluției condus de Ion Iliescu. Ordonanța de urgență adoptată în ultima ședință din acest an a Executivului.
www.hotnews.ro/stiri-politic-23573080-guvernul-desfiinteaza-institutul-revolutiei-condus-ion-iliescu-ordonanta-ordinea-sedintei-luni-executivului.htm?fbclid=IwAR3G6sBbFcn9RqCcohLVlhekPmcahYQPLHkkK1FbRFXkaUvKZoTNFTn-H1M
Luni, 30 decembrie 2019
de C.D.

Premierul Ludovic Orban a aprobat introducerea pe ordinea de zi a ultimei ședințe de Guvern din acest an un proiect de ordonanță de urgență privind desființarea Institutului Revoluției, condus de Ion Iliescu. Solicitarea a fost făcută, la începutul ședinței de Guvern, de șeful SGG, Antonel Tănase.

UPDATE Proiectul a fost aprobat în ședința de Guvern, potrivit Mediafax.

„Domnule prim-ministru, vă rog să fiți de acord cu introducerea pe ordinea suplimentară cu un proiect de ordonanță de urgență privind desființarea Institutului Revoluției Române din Decembrie 1989, condus de primul președinte, de Ion Iliescu”, a spus secretarul general al Guvernului, Antonel Tănase.

Reacția premierului Ludovic Orban a fost scurtă: ”Aprob”.

Institutul Revoluţiei Române din Decembrie 1989 a fost înființat în baza unei legi din 2004, ca instituţie publică de interes naţional, cu personalitate juridică. Potrivit actului normativ, Institutul are ca obiect de activitate analiza ştiinţifică a premiselor, desfăşurării şi efectelor – în plan politic, economic şi social – ale Revoluţiei române din decembrie 1989, în scopul realizării unei imagini documentate, obiective şi cuprinzătoare asupra acestui eveniment cardinal din istoria contemporană a ţării noastre.

În acest moment, Institutul este condus de Ion Iliescu, ca președinte, Gelu Voican Voiculescu, director general, și Emilian Cutean, secretar general.

Memorat
« Răspunde #67418 : Decembrie 30, 2019, 23:44:27 »

Domnul Adrian Kali, istoric timisorean, a pus o intrebare legitima, chiar daca inutila in contextul de acum.

Memorat
« Răspunde #67419 : Decembrie 31, 2019, 00:00:45 »

”Tovarasii de drum” s-au certat si acum se abandoneaza cei considerati balast. Dar de suferit vom suferii noi, cei care nu suntem si n-am fost comunisti. Citez un fragment din comunicatul GDS:
<<
Împrejurările istorice de după confiscarea Revoluției au făcut posibilă o anomalie și mai mare: au fost create instituții ale falșilor revoluționari. Una dintre acestea este autointitulatul "Institut al Revoluției Române">> (sic).
Deci ar trebui sa va intrebati ce alta institutie a Revolutiei Romane mai cunoasteti, domnilor revolutionari, ca sa stiti ce vi s-a pregatit.

Memorat
« Răspunde #67420 : Decembrie 31, 2019, 02:02:52 »

Mai tomberonezule , viteza si neatentia ! Mi-au confirmat PRIN parerea lor ! Am mincat in graba cuvintul PRIN.Se mai intimpla mai prostovane , dar astea sint greseli inerente si lipsei de rabdare sa verific inainte de a da '' Trimite sau Mesaj '' ca nu mai am radare cu atitia imbecili ingalati ca tine care sint si ingimfati in prostia lor si ticalosi prin manipularea care o fac.Dar de la un retardat ca tine nu m-astept sa pricepi ceva ! Vorba reclamei cu lactate : '' Prea prost , prea ca la tara ! ''.Am mai intilnit membrii ai forumului de rea-credinta, fanatici ai PSD-ului care probabil i-au facut oameni , ca singuri , pe cont propriu erau nimeni in drum , muritori de foame sau vai de ei , dar dobitoci patentati ca tine si de o prostie agersiva de caratori de span prin uzinele regimului comunist ,veninosi si nemernici , chiar nu mi-a fost dat intilnesc !  
Zici asa: "ca nu mai am radare cu atitia imbecili ingalati ca tine care sint si ingimfati in prostia lor si ticalosi prin manipularea care o fac".  Da' cum se face ca in majoritatea disc. (inclusiv pe Fb.)cu oricine...esti contrazis (cu argumente) si dezavuat, DE TOTI !?  !?  !?
Memorat
« Răspunde #67421 : Decembrie 31, 2019, 03:36:54 »

@ Gheorghe Iosif

Deși este notată in Constituția României, revoluția s-a transformat în lovitură de stat...
   Încet-încet, revoluționarii de ieri vor deveni contra-revoluționarii de mîine...
   În cei treizeci de ani trecuți, unitatea care ar fi trebuit să-i caracterizeze pe mulți dintre cei care au ieșit in stradă impotriva comunismului a fost "dinamitată"  sistematic...
   Încet-încet, ura și dezbinarea bine "cultivată" au cuprins pe majoritatea celor care se pretind revoluționari, punînd capac autodiscreditării care și azi face fala revoluționărimii române...
   Încet-încet, celebra "manipulare cu televizorul" de după decembrie 1989 s-a metamorfozat in mai performanta manipulare cu calculatorul...
   Încet-încet, dar sigur, fosta securitate s-a instalat "la butoane" si, căutînd răspunsul la întrebarea <Dacă nu noi, atunci cine?>, călăreste eficient "situația"...
   Sub înțeleapta guvernare a "partidelor istorice" (cu PNL parte) din perioada 1996-2000, au luat ființă și s-au dezvoltat celebrele "fabrici de revoluționari"...
   După anul 2004, în timpul guvernării liberale, numărul deținătorilor de certificate revoluționare a explodat de-a dreptul...
   Întrucît cunosc destul de bine situația, afirm faptul că niciodată Patridul Național Liberal nu i-a susținut pe revoluționari dar, prin modul cum a înțeles să gestioneze situația acestora atunci cînd a guvernat, a contribuit din greu la discreditarea lor...
   Azi, liberalii au desființat I.R.R.D. ...
   Mîine, ar mai avea doar o singură instituție a revoluționarilor (falși sau nu) de desființat: Secretariatul de stat...
   Iar poimîine, poate vine din nou GDS și spune că indemnizațiile plătite azi revilor (falși sau nu) sînt tot un fel de pensii speciale (ceea ce este adevărat) si va cere anularea acestora...
   Pînă atunci, d-le Iosif, îi puteți răspunde revoluționarului Adrian Kali că "revii care ieri iși făceau selfie cu Orban" își vor mai face și mîine, că e de "bon ton" printre revi (falși sau nu) să te pozezi cu fiul de securist "Sică Mandolină" și să răcnești din bojoci "Muie PSD"... Uitînd revii că tare le-a mai plăcut să se lase cumpărati...
   Că ce fel de rev cu patalama ar fi ei dacă nu ar mușca mîna celui care le-a dat lege cu drepturi de nu ajungeau literele alfabetului ca să le inșire?

Memorat
« Răspunde #67422 : Decembrie 31, 2019, 21:28:11 »

'' Zici asa: "ca nu mai am radare cu atitia imbecili ingalati ca tine care sint si ingimfati in prostia lor si ticalosi prin manipularea care o fac".  Da' cum se face ca in majoritatea disc. (inclusiv pe Fb.)cu oricine...esti contrazis (cu argumente) si dezavuat, DE TOTI !?  !?  !? ''

Un an nou mai bun si tie, mai Rumburak !  Grin Ti se pare mai Luciferica , chiar am multe like-uri de la revolutionari si chiar citeodata ma surpride asta , fiind mai neconformist in postari !  Roll Eyes Shocked Cool Acum nu trebuie sa fii asa invidios ca multi iti dau peste nas pe facebook sau chiar iti dau block fiidca pe facebook nu e ca aici pe portal sa poti obosi pe oricine cu link-uri de pe youtube , cu manele sau clipuri care ti se par tie sugestive dar pe alti ii enerveaza ! Dar lasa, nu fii trist , la anul va fi mai bine !  Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #67423 : Decembrie 31, 2019, 23:21:37 »

'' Zici asa: "ca nu mai am radare cu atitia imbecili ingalati ca tine care sint si ingimfati in prostia lor si ticalosi prin manipularea care o fac".  Da' cum se face ca in majoritatea disc. (inclusiv pe Fb.)cu oricine...esti contrazis (cu argumente) si dezavuat, DE TOTI !?  !?  !? ''
Un an nou mai bun si tie, mai Rumburak !  Grin Ti se pare mai Luciferica , chiar am multe like-uri de la revolutionari si chiar citeodata ma surpride asta , fiind mai neconformist in postari !  Roll Eyes Shocked Cool Acum nu trebuie sa fii asa invidios ca multi iti dau peste nas pe facebook sau chiar iti dau block fiidca pe facebook nu e ca aici pe portal sa poti obosi pe oricine cu link-uri de pe youtube , cu manele sau clipuri care ti se par tie sugestive dar pe alti ii enerveaza ! Dar lasa, nu fii trist , la anul va fi mai bine !  Grin Grin Grin

'Nu mai ai'...am de vanzare.
1. Imi raspunzi la o urare...inexistenta (inca)... Cry
2. Tu sa fii fericit Grin Cry...cam cate ai !? Roll Eyes  'Surpride'-ma... Shocked
3. Si-asa, da'...imi dai un sg.ex !? Grin
4. NU!, Corneo, imi dau block 'fiidca'...SUNT, CA SI TINE, NISTE LASI INCAPABILI! Cool
5. ''Garda merge inainte / Prin Partidul Comunist!'' Kiss
Oferta de med. gratiute a expirat; contra cost, te pot ajuta. Wink

La Multi Ani!
Memorat
« Răspunde #67424 : Ianuarie 01, 2020, 01:20:33 »

La Multi Ani, 2020!
Memorat
Pagini: 1 ... 4493 4494 [4495] 4496 4497 ... 4547
Schimbă forumul: