Main Content:

Pagini: 1 ... 563 564 [565] 566 567 ... 4517

ANUNTURI

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #8460 : Iulie 04, 2012, 18:47:30 »

Chiar asa: nu mergeti la mitingul PDL maine? Va luati cate o sticla de sampanie cu voi si va asezati pe margine. Cand vor incepe pupinbasistii mitingul, agitati putin sticlele, ii ciuruiti cu dopurile si: SA INCEAPA FIESTA! Fiecare om are dreptul la viata, sa se bucure de ea. Maine aveti ocazia sa va distrati la mitingul basistilor cu ei, razand de ei, facandu-le in ciuda. Ce poate fi m placut?! Ole, Ole, Ole, basesmul nu mai e! Ro are Cimitirul vesel, la Sapanta, de ce n-ar avea si inmormantarea vesela a basismului? Pe mitingul lor de jale, ar merge perfect cheful invingatorulor! Cu cat se vor oftica m tare hotii si nesimtitii piratului, cu atat m bine s-ar simti ro!
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8461 : Iulie 04, 2012, 18:53:10 »

Fiti chibzuiti. Nu va lasati manipulati de sustinatorii lui Basescu. Nu va e clar ca  USL face tot ce-i sta in putere ca sa imbunatateasca situatia noastra ? Cei care sustin pe Basescu si PDL-ul sa nu mai ceara indemnizatii de la USL. Sa se duca la PDL  sa le dea. Nu va este clar nici acum ca toata tara era sub papucul PDL-ului ?!!!!!!!!!
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8462 : Iulie 04, 2012, 18:57:28 »

Au venit deja de acum . Sant la fantana la Univ. Dupa cum scandeaza astia sant suporteri de fotbal . Acu nush de la ce echipa. Cu cat io fi paltit pedelistii??? Un ISR 9 dala de vrea ministra muncii )Huh?
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8463 : Iulie 04, 2012, 18:58:18 »

Am citit cam tot ce ati scris. Unii din voi sunteti chiar talentati, dar unii injurati cu talent. Nu inteleg de ce trebuie sa ne manifestam atat de violent ? In general divergentele de opinii trebuiesc tratate cu dialoguri de sustinere a ceea ce spui. Daca crezi in ceva trebuie sa argumentezi de ce crezi in acel lucru. Intr-n dialog polemic asa se face.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8464 : Iulie 04, 2012, 19:01:49 »

Voica. Perfect de acord cu tine. Eu din primul moment , adica de acum 7 ani am fost un antibasist aproape de paroxism. Problema este ca eu nu cred decit ceea ce vad, si ti-o spune unul care are f multi oameni in spate si care sufera alaturi de ei. Oamneii sunt sleiti, disperati, ma tem deja de gesturi extreme. Avem colegi care sunt in spital, avem colegi care si au pus capat zilelor. INCA SUNTEM CALCATI IN PICIOARE: Pentru toate categoriile nedreptatite de gasca Basescu Boc s-au rezolvat de urgenmta problemele, au gasit rapid timp si bani. Noi, care oin decembrie 89 am fost primii suntem lasati la coada. De aceea multi imi spun ca atunci cind pica Basescu sa isi ia cu el si premierul. Incerc sa mentin un echilibru, sa ii fac pe oameni sa fie calmi, insa nu stiu daca cererile mele catre ei sunt legitime. Azi a fost sedinta de Guvern. Nimic despre noi. De aceea, fac parte dintre cei care nu cred pina nu vad, deocamdata singurul care incearca sa faca ceva pentru noi este SS -ul. Pe restul ii cam doare la patina. Eu nu ma uit la SS ca la un om politic, ci ca la un tip ce deocamdata face ceva pt noi.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8465 : Iulie 04, 2012, 19:03:15 »

Daca tot vreti sa iesiti in strada, atunci faceti-o pentru sustinerea USL-ului, merita incurajari nu huiduieli. Lasati pedel;istii sa se dea in petec. Sunt curioasa sa vad ca sunt oameni multumiti ca li s-au taiat salariile, ca li s-au luat sporurile, etc. Poate acesti manifestanti dorec sa li se mai ia din venituri, cine stie ? Pentru ca altefel nu stiu cum pot sustine  cu inversunare Pe cei care sunt azi perdanti. Doar din ura. Da, URA este tot ce le-a ramas la acesti oameni.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8466 : Iulie 04, 2012, 19:09:11 »

Alex ai dreptate. Situatia mea este este la fel , foarte grea, ca multora dintre noi. Dar, repet saptamana aceasta nu este bine sa vada guvernul, USL-ul ca suntem impotriva lor. Am asteptat ata de mult sa mai asteptam inca cateva zile. Sunt absolut convinsa ca urmeaza problema noastra. Gandestete ce ar spune unii ca Turcescu daca in aceste zile ar aprea OUG noastra.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8467 : Iulie 04, 2012, 19:14:00 »

MULTUMESC  DOMNULE SECRETAR DE STAT!

"   Urmare a sedintei CPRD`89 din data de 27 iunie 2012, SSPR prin Secretarul de Stat si-a asumat responsabilitatea initierii unei OUG care sa fie supusa aprobarii Guvernului in cel mai scurt timp.  Au fost postate pe site-ul SSPR atat textul OUG cat si cel al Notei de Fundamentare, scopul principal fiind acela al dezbaterii proiectelor actelor normative de catre cei interesati.

S-au primit sugestii si propuneri concrete, atat de la persoane cu calificare juridica cat si fara specializarea respectiva, atributul comun fiind calitatea de revolutionar.

Colectivul constituit la SSPR a inclus in textele celor 2 acte normative tot ceea ce s-a considerat ca slujejte interesele comune ale diferitelor categorii de revolutionari, rezultatul final al demersului fiind afisat la sectiunea COMUNICATE.

Sub aceasta forma au fost transmise, in data de 3 iulie si 4 iulie 2012, cu adresa de insotire,  institutiilor implicate in avizarea actelor normative, atat OUG cat si Nota de Fundamentare.

Avizare este premergatoare si obligatorie pentru introducerea pe agenda sedintei de Guvern.

Va vom informa asupra evolutiei procesului de avizare si aprobare, conform principiilor transparentei decizionale."

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8468 : Iulie 04, 2012, 19:32:10 »

Perjule, tu nu ai dreptul sa-i multumesti. Orice propozitie a ta, indiferent ce ai spune in relatie cu el, trebuie sa inceapa cu:
- Va rog sa ma iertati, Domnule Ministru Secretar de Stat!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8469 : Iulie 04, 2012, 19:40:35 »

Perjule, tu nu ai dreptul sa-i multumesti. Orice propozitie a ta, indiferent ce ai spune in relatie cu el, trebuie sa inceapa cu:
- Va rog sa ma iertati, Domnule Ministru Secretar de Stat!

NU AM PENTRU CE !

DAR POT SA-I TRANSMIT:  Domnule secretar de stat: FERITI-VA DE PRIETENII  CARE CINTA PE LA URECHI SI CARE MAI AU INCA DE PROMOVAT DOSARE....DE CEI CARE INCA MAI VISEAZA.....ADEVARATII PRIETENI VA SUNT CEI DIN " LISTELE NEGRE" TRANSMISE DE CEI PE CARE II CREDETI PRIETENI!

MULTUMIT BAMBILICI?

CIND VINE POSTAAAAAAAAA?Huh??

ASTA E INTREBAREA LA CARE REVOLUTIONARII ASTEAPTA RASPUNS........

DEMITEREA LUI BASESCU? SE STIA DE MULT DE EA; SCHEMA ILUMINATILOR SI A SERVICIILOR SECRETE..

"FOC INTRE COLOANE SI UN MASON ADORMIT"
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8470 : Iulie 04, 2012, 19:45:13 »

Voica, n-ai inteles. Eu nu va indemn la violenta. Eu va spun ca e bine sa va bucurati, sa sarbatoriti ca il alungati pe pirat si pe cei patruzeci de hoti ai lui! E si victoria voastra, a noastra, pt ca si eu am fost la demonstratii. De ce sa nu ne bucuram?

Chiar asa: nu mergeti la mitingul PDL maine? Va luati cate o sticla de sampanie cu voi si va asezati pe margine. Cand vor incepe pupinbasistii mitingul, agitati putin sticlele, ii ciuruiti cu dopurile si: SA INCEAPA FIESTA! Fiecare om are dreptul la viata, sa se bucure de ea. Maine aveti ocazia sa va distrati la mitingul basistilor cu ei, razand de ei, facandu-le in ciuda. Ce poate fi m placut?! Ole, Ole, Ole, basismul nu mai e! Ro are Cimitirul vesel, la Sapanta, de ce n-ar avea si inmormantarea vesela a basismului? Pe mitingul lor de jale, ar merge perfect cheful invingatorulor! Cu cat se vor oftica m tare hotii si nesimtitii piratului, cu atat m bine s-ar simti ro!

Fiti isteti. Maine cu totii la mitingul pedelistilor. Nu-i agresati, nu va amestecati cu ei. Frumos, pe margine, impreuna cu jandarmii, care vor fi intelegatori de data aceasta, desfaceti sticlele cu sampanie si chefuiti. Cand mai obs cate unul mai cunoscut de pe sticla dintre ei, incepeti sa-l strigati pe nume si sa radeti de tampit!
- Oleu, Udreo, ce-ai facut! Ai ramas fara bunatatea de ministrer, cu conturi m mari decat ale educatiei, culturii si sanatatii la un loc!
- Vai, vai, Daniel Buda, din pres al comisiei juridice ai sa ajungi sa speli bude prin Occidentul in care nu stiu daca m ai timp sa pleci, daca m pierzi timpul pe aici!
- Roberto, Roberto! Ce ai fost si ce ai ajuns?! Conf baladei popu l a r e (adica nu culte):
          Luai o mue de la pirat
          Si traiai bine un mandt!
          Acu la cata m u i e o sa primesti,
          N-o sa ai bani nici sa te clatesti!
(vezi imagini aici http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12690731-comisia-juridica-camerei-deputatilor-discuta-revocarea-robertei-anastase-din-functia-presedinte-camerei.htm)
- Oltenu, Olteanu, nu-l m prinde anu`!
- Ridzi pedelizda, a cazut si si-a rupt... mandatul! Nu-i nimic, vine altul care o va inghesui intr-un loc f mic.
- Toader cu soferul lui nu mai fac exchange, si doar cengi: "auzi, nu facem schimb? Ai nevoie de un sofer?"
           Toadere, protocolare Toadere,
           La parnaie nici nu sti
           Ce bine pt tine ar fi!
- Postolachii si noiembristii lui, au ajuns de rasul ....lui (completati voi cu un organ legat de Basescu).
- Maries sa-i inveti sa traiasca suta de zile fara pesmeti!
- Azi la Bucuresti, maine adunarea la Pitesti!
- Nu va fie frica, ca Basecu pica. Daca-ar m pica, iarasi ne-am distra!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8471 : Iulie 04, 2012, 19:49:07 »

Ce, Perjule, vrei sa-l convingi pe SS ca infractorii lui Cost-in, Ma-lesi si Banut-oiu, cum esti tu de ex, ii susnt adevaratii prieteni? Tu chiar atat de prost il crezi incat sa inghita gogoasa sta Gogo? Domnule SS, Perju e un mascarici care va crede prost si vrea sa va compromita!

Mergi maine la mitingul pedelizdimii Perjule? Fal, fal cu steagu... ceva...?
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8472 : Iulie 04, 2012, 19:57:52 »

Pentru ca sa ne bucuram, merita sa iesim in strada  sa urlam de bucurie ca in sfarsit se mai intampla si ceva bun in tara.  Uitati-va la cei care au iesit la Guvern si in P.ta Universitatii si striga impotriva lui Ponta. Uitati-va bine la ei. Nu-i asa ca sun alesi unul cate unul si nu par sa le fie foame ? Si in mod inevitabil, de-o vreme oamenii lui Diaconescu profita de tot ce se intampla pe plan politic. Cica el si ai lui ar fi bai buni,  pe cei pe care eu ii cunosc sunt tot   "ciocoi" mai noi sau mai vechi.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8473 : Iulie 04, 2012, 20:02:47 »

Pe ce te uiti? Prind si eu pe www?
Memorat
« Răspunde #8474 : Iulie 04, 2012, 20:07:56 »

Bambilici, Base a spus ca e criza si ca Sampanie nu mai e la investiri ci doar pentru matzul lui.
E seful statului nu presedine cum ar trebui sa fie.
Noi poporul trebuie sa-l ascultam si sa nu luam Sampanie la miting ci pietre .
Una mai mare pentru vaporul cu care el va pleca ar fi foarte necesara.
Memorat
Pagini: 1 ... 563 564 [565] 566 567 ... 4517
Schimbă forumul: