Main Content:

Pagini: 1 ... 565 566 [567] 568 569 ... 4526

ANUNTURI

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #8490 : Iulie 05, 2012, 01:37:27 »

Nu te agita. Ieri am primit un mail de la bambilici in care imi spunea ca stie sigur ca prima lege a lui Ponta, dupa daramarea lui Base, va fi pentru revolutionari. Formula decisa e foarte economica pentru buget si foarte avantajoasa pentru revii adevarati: impostorii si cei care l-au slugarit pe Cost-in, adica pedelizdimea, vor fi obligati sa le plateasca indemnizatiile celorlalti. Si ne vom recupera si lunile neplatite anul acesta, sapte la numar, pentru ca tot Mariesii, Costinii, Perjii etc se fac vinovati de suspendara platilor. Cred ca formula ar fi echitabila.
Memorat
« Răspunde #8491 : Iulie 05, 2012, 01:38:55 »

Perjule, ori esti tâmpit, ori tâmpit.
NE DISTRUG OMULE SI IN MOD SIGUR NU-I INTERESEAZA DE NOI!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8492 : Iulie 05, 2012, 02:11:50 »

Nu te agita. Ieri am primit un mail de la bambilici in care imi spunea ca stie sigur ca prima lege a lui Ponta, dupa daramarea lui Base, va fi pentru revolutionari. Formula decisa e foarte economica pentru buget si foarte avantajoasa pentru revii adevarati: impostorii si cei care l-au slugarit pe Cost-in, adica pedelizdimea, vor fi obligati sa le plateasca indemnizatiile celorlalti. Si ne vom recupera si lunile neplatite anul acesta, sapte la numar, pentru ca tot Mariesii, Costinii, Perjii etc se fac vinovati de suspendara platilor. Cred ca formula ar fi echitabila.

SA MA SALUTI CU RESPECT...

CE A FACUT SSPR: CERERE DE PARTE VATAMATA INDREPTASTA IMPOTRIVA A 90 DE REVOLUTIONARI IN DOSARUL PITESTI>>>>>>>

CE GAFA....MONUMENTALA PENTRU SORIN MESTER............UN MIC COPIL DAR A SEMNAT CE IAU BAGAT UNII SUB NAS....

DAR HAIDETI SA PREZENTAM ISTORICUL CURSEI IN CARE A PICAT SORIN MESTER;;;

AVOCATII ORDINULUI CU GRUPUL DE PRIETENI (.....SE STIU EI CARE...) AU CONVINS DIN GRUPUL CELOR 90 PE VRE-O 30 SA DEPUNA PLINGERI LA DNA PITESTI SI SA SE CONSTITUIE PARTE VATAMATA IN PROCESUL PENAL........OK....SUNT APARATI DE AVOCATII ORDINULUI..............

PARTEA ADVESRA...AVOCATII SSPR, MUSCA MOMEALA ORDINULUI SI SSPR SE CONSTITUIE PARTE VATAMATA,DENUNTINT PECEI 90  CA FALSI SI SOLICITIND RECUPERAREA PREJUDICIULUI PRODUS....

SORIN MESTER SEMNEAZA IN VITEZA..NICI MACAR NU A VERIFICAT DACA CEI 90 AU CERTIFICATE PE 42

CIT SI DATA LA CARE LE-AU FOST AVIZATE DOSARELE LA CPRD.....PROCEDURA DISPUSA DE LEGE SI NORME...

SEMNEAZA SI TRIMITE ASTAZI DELEGATUL CARE DEPUNE CEREREA DE INTERVENTIE.......ASTA ERA URGENTA
INSTITUTIEI   NU ORDONANTA..

SI UITE CUM " CEI CARE AU COLABORAT CA MARTORI  DEVIN COINCULPATI""""IN PRIMA FAZA.....

FAZA 2:  CEI 90 FORMULEAZA 90 DE PLINGERI PENALE ILPOTRIVA SS PTR DENIGRARE,CALOMNIE,HARTUIRE LEGISLATIVA,INCALCAREA DREPTURILOR FUNDAMENTALE ALE OMULUI...........

ROATA  MORII SE-NVIRTESTE...TAC...TAC...TAC[/b][/i][/size][/size][/size][/font][/font][/font][/font][/color]

MA INTREB: AUTORUL CERERII CUNOASTE TEMA SI ESTE EXONERAT DE RASPUNDERE CIVILA SI PENALA IN BAZA LEGII:

http://cartiere.ro/juridic/34068-legea_nr_448_privind_protectia_si_promovarea_drepturilor_persoanelor_cu_handicap
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8493 : Iulie 05, 2012, 02:18:06 »

Perjule, ori esti tâmpit, ori tâmpit.
NE DISTRUG OMULE SI IN MOD SIGUR NU-I INTERESEAZA DE NOI!

ORGANIZATI MITINGURI PENTRU APARAREA DEMOCRATIEI  REPUBLICANE SI REVOLUTIEI DIN DECEMBRIE 1989...

SE DECLANSEAZA  AMPLE MISCARI POPULARE , CU SAU FARA VOIA NOASTRA! POPORUL DEJA INTREABA-UNDE SUNT REVOLUTIONARII.:  FITI FORTA MOTRICA ! FITI LIDERII;IN PRIMELE RINDURI:

GUVERNUL NU A ABROGAT LEGEA AUSTERITATII NR.283/2011
 S-AU ANGAJAT,CA SI BOC SA RESPECTE DEFICITUL STABILIT-IMPUS DE FMI!!

FITI VOI,INDIFERENT IN CE LOCALITATE LOCUITI,  VOCEA POPORULUI..BATAIA DE JOC TREBUIE SA INCETEZE..  NU DICTATURII DE ORICE FEL.....APARATI DEMOCRATIA!

DACA NU NOI ATUNCI CINE>?
DACA NU ACUM, ATUNCI CIND ?
Memorat
« Răspunde #8494 : Iulie 05, 2012, 06:28:42 »

,,tata schreck,,
 Schimba-ti sursele, daca nu sint toate avizele ce sa cauta la Ponta.
 Parerea mea ca daca SS-ul n-ar avea sustinere, nu s-ar fi implicat si trecea varianta Campeanu(raymond luca) cu 700 pt milogi.

Parerea mea ca acum, n-avem ce cauta in strada.Basescu ne-a distrus si gasca lui.
 Avem un proiect de ordonanta si va trece !!!
 Nu va lasati manipulati de impostori!!!
 SS-ul lucreaza !!!
 POSTASUL VINE IN AUGUST !!!

Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8495 : Iulie 05, 2012, 07:02:03 »

Domnule administrator
Va supun atentiei comportamentul si vocabularul numitului secasiu eugen. Va cer banarea lui. Injuraturile explicite si atacurile suburbane adresate atit mie cit si altor membrii ai forumului fac pentru mine in acest moment imposibila continuarea activitatii mele pe acest portal daca nu ve-ti lua masura banarii individului mai sus amintit.
Imi pare rau ca va pun in aceasta situatie si va asigur ca voi respecta decizia dumneavoastra.
In asteptarea raspunsului dumneavoastra ma voi abtine de la orice alt comentariu.

Memorat

The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness.
« Răspunde #8496 : Iulie 05, 2012, 07:13:04 »

Doamnelor şi Domnilor !!!
 Schimbaţi limbajul !
 Dacă nu ne respectăm între noi, cum vrem respect de la alţii !

Suntem camarazi !!!
 NOI VREM RESPECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #8497 : Iulie 05, 2012, 07:15:55 »

NU VĂ MAI JIGNIŢI !!!
 Comportaţi-vă ca nişte oameni care au ONOARE !!!
 Am schimbat împreună un regim !!!
 NOI VREM RESPECT !!!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8498 : Iulie 05, 2012, 07:18:26 »

Daca vrei respect, inseamna ca-l susti pe Marius.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8499 : Iulie 05, 2012, 07:22:39 »

Domnule administrator
Va supun atentiei comportamentul si vocabularul numitului secasiu eugen. Va cer banarea lui. Injuraturile explicite si atacurile suburbane adresate atit mie cit si altor membrii ai forumului fac pentru mine in acest moment imposibila continuarea activitatii mele pe acest portal daca nu ve-ti lua masura banarii individului mai sus amintit.
Imi pare rau ca va pun in aceasta situatie si va asigur ca voi respecta decizia dumneavoastra.
In asteptarea raspunsului dumneavoastra ma voi abtine de la orice alt comentariu.

Buna dimineata. Ma alatur acestui demers legitim. Si pe mine ma injura tot timpul. Daca doriti, cand voi avea timp, am sa adun toate dovezile imprastiatae pe forum si vi le supun atentiei intr-o frma concentrata si va asigur ca o sa regretati ca nu ati banat necivilizatul mai devreme. Mie imi suna bine: dupa o bnare la trei ani, trei banari pe saptamana.
Memorat
« Răspunde #8500 : Iulie 05, 2012, 15:23:36 »

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=305
Proces verbal pentru sedinta de audiente din data de 03 iulie 2012

In sedinta de audiente din data de 03 07 2012 s-au prezentat un numar de 17 persoane la Secretarul de Stat al SSPR, domnul Sorin Vintila Mester,  cu urmatoarele probleme:

Contantin Andrei - domicliat in Constanta reclama faptul ca nu a primit foile de drum aferente anului 2012 , ele fiind ridicate de catre Asociatia Metrou-Bucuresti. Se va  verifica situatia prezentata si se va contacta telephonic petentul pentru  rezolvarea  situatiei.
    Pintea Gavril - are certificat de Luptator LRM P 00448- doreste preschimbare in certificat de Retinut, prezinta documente in original la audienta, dar nu a facut contestatie in termen legal la SSPR sau CPRD.
    Verholeac Relginald Catalin din Galati solicita sprijin din partea SSPR catre Primaria Galati pentru sistarea temporara a platii chiriei la apartamentul social dat de primarie conform Legii 341/2004 pana la reluarea platii indemnizatiilor. I se inmaneaza adresa catre Primaria Galati.
    Hoisescu Nicolae Ion - nu a intrat in posesia certificatulului preschimbat, este publicat in monitorul Oficial nr 467bis/2010.
    Kis Gheorghe beneficiar L42/1990 nu a depus dosar de preschimbare pe Legea 341/2004, are proces la Inalta Curte cu SSPR, a pierdut cauza la termenele anterioare, se astepata  judecare recurs.
    Dima Ion - LRM D 01241 - propune declararea  L.341/2004 ca lege speciala, prezinta situatia materiala grava personala si familiala datorata sistarii indemnizatiei, solicita adeverinta pentru cele 5 banci de la care a luat imprumuturi.
    Morosanu Cristian Florinel - calitate de ranit obtinuta in instanta, nu a primit transa aferenta indemnizatiei restante a anului 2012, reclama situatiile grave de la Asociatia Brasov.
    Manole Nicolae - dosar 17410 - CPRD nu a avizat dosarul de preshimbare, petentul a depus in termen contestatie la CPRD. Primeste indrumare sa depuna o revenire la CPRD pentru a afla situatia contestatiei, sau sa fie invitat  personal sa sustina contestatia la CPRD.
    Mateiu Ion - LRM R 00804 - prezinta situatia materiala grava personala si familiala datorata sistarii indemnizatiei.
    Nicolescu Vlasceanu Mihaela Cristina - are certificat preschimbat pe L341/2004, doreste sa stie daca se poate schimba calitatea in Ranit conform documentelor medicale, nu a depus contestatie in acest sens ing termen legal.
    Stan Vasile – presedinte Asociatia Revolutia 1989 - Ploiesti se intereseaza de modul de completare a datelor cuprinse in tabelul pus pe site-ul SSPR privind unele date personale ale membrilor asociatiilor, modificarile la Legea 341/2004, prezinta alte aspecte cu care se confrunta membrii asociatiei care nu mai primesc indemnizatii.
    Pop Marta Claudia -  urmasa  erou martir - UEM P 00113 cu varsta > 26 de ani, prezinta situatia materiala grea cu care se confrunta datorita sistarii indemnizatiei, are grad de invaliditate 2.
    Perju Daniel - presedinte As. Euroatlantica Ploiesti - se intereseaza de modul de completare a datelor cuprinse in tabelul pus pe site-ul SSPR privind unele date personale ale membrilor asociatiilor, propune unele modificari la Legea 341/2004, prezinta alte aspecte cu care se confrunta membrii asociatiei care nu mai primesc indemnizatii.
    Fatu Florin - depune un memoriu prin care anunta ca se va incendia daca nu primeste indemnizatia lunara si suma restanta aferenta anului 2012.
    Ion Constantin Chirea  - revine in audienta, cu aceeasi probleme a spatiului locativ, depune o adresa pe care a primit-o de la Consiliul General al Municipiului Bucuresti - Directia Asistenta Sociala prin care i se comunica documentele ce trebuie depuse pentru demararea anchetei sociale.
    Cheche Dorel - posesor al certificatului de luptator preschimbat conform prevederilor Legii 341/2004, ispasind o pedeapsa de omor cu 10 ani detentie, s-a eliberat din puscarie si doreste punerea in plata  a indemnizatiei lunare deoarece nu are cu ce sa se intretina material.
    Rosioru Paul -  ranit in revolutie - reclama sistarea pensiei lunare, primeste adresa catre Casa de Pensii  Sector 3, urmeaza sa prezinte si documente pentru  recalcularea pensiei la limita de varsta de la Casa de Pensii a MAI. 
Memorat
« Răspunde #8501 : Iulie 05, 2012, 16:29:21 »

Basescu si Pdl cer ajutor la miting astazi la ora 188.
Cata MARSAVIE cand noi eram la mitingurile GERULUI din ianuarie 2012 pe ei ii durea in C.U.R. de noi
cei din piata si de la mitinguri.
Vedeti cum ii duce  Dumnezeu.
Acum ne chiama sa ii aparam pe ei.
Sa se duca Toader ,Cristoiu,Turcescu ,Cartianu ,Mihalache,Olteanu,Boc,MRU,Buda,Cozac.masa care a stat in Franta,Pora si mama lor la toti de hoti.
Ce tupeu au  te crucesti .
Javre nenorocite.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8502 : Iulie 05, 2012, 16:41:20 »

Cata MARSAVIE cand noi eram la mitingurile GERULUI din ianuarie 2012 pe ei ii durea in C.U.R. de noi
Sa se duca Toader ,Cristoiu,Turcescu ,Cartianu ,Mihalache,Olteanu,Boc,MRU,Buda,Cozac.masa care a stat in Franta,Pora si mama lor la toti de hoti.
Javre nenorocite.
Cata dreptate aveti. Mi-am permis sa va maresc textul ca sa-l fac mai vizibil si sper ca nu va deranjeaza. Metrita sa-l citeasca toti. Si cei care au avut puterea si si-au batut joc de noi, dar si cei care si-o insusesc acum. E bine sa stie ca e mai bine sa ne aiba aliati decat adversari. Sunt oameni cu multe scoli, sper sa nu fie inca atat de aroganti din cauza exercitarii puterii incat sa nu reuseasca sa inteleaga acest mesaj.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8503 : Iulie 05, 2012, 16:46:43 »

Javre nenorocite.
Cata dreptate aveti. Mi-am permis sa va maresc textul ca sa-l fac mai vizibil si sper ca nu va deranjeaza. Metrita sa-l citeasca toti. Si cei care au avut puterea si si-au batut joc de noi, dar si cei care si-o insusesc acum. E bine sa stie ca e mai bine sa ne aiba aliati decat adversari. Sunt oameni cu multe scoli, sper sa nu fie inca atat de aroganti din cauza exercitarii puterii incat sa nu reuseasca sa inteleaga acest mesaj.
Subsciu si eu. Aveti mare dreptate. De-ar intelege toti revolutionarii. Unii insa, ne cheama sa-l aclamam pe Basescu. Ca sa vezi. Si eu cred ca acest individ ar trebui scos de pe Forum. Instiga la violenta.
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8504 : Iulie 05, 2012, 16:57:45 »

Javre nenorocite.
Subsciu si eu. Aveti mare dreptate. De-ar intelege toti revolutionarii. Unii insa, ne cheama sa-l aclamam pe Basescu. Ca sa vezi. Si eu cred ca acest individ ar trebui scos de pe Forum. Instiga la violenta.
Am impresia ca s-a rezolvat deja problema prezentei pe forum a  dlui . PERJU
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
Pagini: 1 ... 565 566 [567] 568 569 ... 4526
Schimbă forumul: