Main Content:

Pagini: 1 ... 721 722 [723] 724 725 ... 4508

ANUNTURI

• bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #10830 : Septembrie 24, 2012, 19:50:50 »

...,

"Abrogarea art. 18 din Legea nr.283/2011 privind aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 80/2010 pentru completarea art.11 din Ordonanta de ugenta a Guvernului nr. 37 /2008 privind reglementatea unor masuri financiare in domeniul bugetar, ceea ce ar conduce la reluarea in plati, incepand cu luna octombrie a.c. a indemnizatiilor reparatorii pentru Luptatorii Remarcati prin Fapte Deosebite si pentru copiii eroilor - martiri, ..."

...,

http://www.sspr.gov.ro/docs/comunicate/346_comunicat.pdf

NU LE ESTE RUSINE.

SSPR SA VERIFICE  "LEGALITATEA CERTIFICATELOR EMISE?

CINE?

SSPR?

NU LE ESTE RUSINE?

CUTEANU-CONDAMNAT!
COSTIN: CONDAMNAT..

VINE ECHIPA CARE SE BATE DIN NOU PENTRU POST:

MAIOR--MESTER.

"Totodate,S ecretariatudl e Stat pentru ProblemeleR evolulionarilor va lua
mdsuri pentru clarificarea legalitaJii certifrcatelor emise pdn6 in prezent, astfel
inc6t de acestein demnizaJisi db enefrciezen umaip ersoanelein &eptalite.--COPY PASTE DIN MEMORANDUM
Memorat
  • zigzag
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10831 : Septembrie 24, 2012, 20:09:23 »

De ce sa publicat un "memorandum" LA CARE SA ACOPERIT STAMPILA MINISTRULUI GEORGESCU,si nu sa prezentat un PROIECT DE ORDONANTA DE URGRNTA care sa aiba aprobarile necesare(stampile si semnaturi NEACOPERITE)inainte de a fi discutate in GUVERNUL ROMANIEI? Pentru ca NU AU VOIE SA EMITA OUG CU 90 ZILE INAINTE DE ALEGERI. E TEAPA.

| Permalink [/b][/size]

Pe 22 s-a publicat ordonanta 50, poate mai sunt si altele dar despre asta cunosc. Asadar cu mai putin de 90 de zile inaintea alegerilor, care din cate stiu vor avea loc pe 9 decembrie. Am cautat si eu pe net, ca tot omul. Vad ca se poate. Proiectul de ordonanta este pe saitul SSPR, eu l-am citit de pe portal. Vezi ca-l gasesti. Eu inca-s la lucru si n-am cum dar rasfoieste si tu putin. In al doilea rand, nici eu nu stiu de ce au fost acoperite semnaturile dar am citit tot aici ca urmeaza sa fie semnat de Florin Georgescu. Nu-i iau apararea lui Mester ci doar spun ca exista posibilitatea ca omul sa fie de buna credinta. Daca este, merita tot respectul si murim pt. el. Daca nu e, sa-l f-ta cainii si n-o sa aiba din partea noastra decat dispret
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10832 : Septembrie 24, 2012, 20:12:28 »

PROTESTUL REVOLUTIONARILOR CONTINUA LA SEDIUL GUVERNULUI DIN PIATA VICTORIEI-BUCURESTI LOCATIA ANTIPA....

DACA SUNTETI INTERESATI DE ABROGAREA ART 18 DIN L283 /2011 .RELUAREA PLATII PRIVIND INDEMNIZATIILE PERSOANELOR PREVAZUTE LA ART 4 ALIN 4 DIN L341/2004 CIT SI PLATA SUMELOR RESTANTE PREVAZUTE PRIN URG 53/2010,  SUNTETI ASTEPTATI IN PIATA VICTORIEI  INCEPIND DE MIINE,ZILNIC INTRE ORELE 9-17...........

VA ASTEPTAM LA PROTEST  IN NUMAR CAT MAI MARE!
Memorat
  • khayyam
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10833 : Septembrie 24, 2012, 20:24:52 »

APA DE PLOAIE   Smiley)))))))ASTA FACE SS-UL SI CEILALTI CU NOI !!!!  FRATILOR CAND VA REVENITI ?
NU VATI SATURAT SA FITI LUATI LA MISTO ? VORBE GOALE SIATAT !!!
 DACA AS FI FOST TURC AS FI SPUS ...BOC , BOC ,BOC !!!  (IN TURCA BOC INSEAMNA  KAKAT)
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10834 : Septembrie 24, 2012, 22:18:26 »

atentie acea hirtiuta pusa peste colt pote ascunde o rezolutie ce este ciudat ca acest memorandum nu este datat de aceia cred ca este teapa tot asa a fost si proiectul de ordonata de reluare a platilor
Memorat
« Răspunde #10835 : Septembrie 25, 2012, 06:59:56 »

Nu vreau sa pun si eu paie pe foc, dar lucrul acesta NU se face: nu se publica un document oficial (nu mai vorbim de importanta acestuia pentru o categorie de oameni) cu semnatura ministrului muncii (unul dintre "propunatori") acoperita!
Memorat

That's why you're here, isn't it?
« Răspunde #10836 : Septembrie 25, 2012, 07:05:50 »

Sustinerea (sau nesustinerea!) unei categorii sociale nedreptatite - deci sustinerea (sau nu!) legalitatii! - de catre un ministru sau altul nu este un act de propaganda electorala, ci un act de exercitiu in functiune al reprezentantilor guvernului. Care ar fi problema? Or, daca nu e nici o problema, de ce se fac asemenea gesturi? 
Memorat

• oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10837 : Septembrie 25, 2012, 07:07:58 »

Nu vreau sa pun si eu paie pe foc, dar lucrul acesta NU se face: nu se publica un document oficial (nu mai vorbim de importanta acestuia pentru o categorie de oameni) cu semnatura ministrului muncii (unul dintre "propunatori") acoperita!

Probabil, pentru că este dat doar:

"TEXT MEMORANDUM PROPUS SPRE APROBAREA GUVERNULUI ROMÂNIEI DE CĂTRE S.S.P.R. ŞI M.M.F.P.S.",

sau urma să fie avizat de Georgescu - după cum este făcută scanarea documentului ar fi semnat de SS şi M.C.
Memorat
« Răspunde #10838 : Septembrie 25, 2012, 07:47:49 »

"TEXT MEMORANDUM PROPUS SPRE APROBAREA GUVERNULUI ROMÂNIEI DE CĂTRE S.S.P.R. ŞI M.M.F.P.S.",

sau urma să fie avizat de Georgescu - după cum este făcută scanarea documentului ar fi semnat de SS şi M.C.

Prefer sa ma abtin. Erau intrebari retorice. Asteptam, asteptam, rabdarea noastra este netarmurita... Smiley Sa aveti o zi usoara si linistita!
Memorat

« Răspunde #10839 : Septembrie 25, 2012, 09:41:22 »

este a 100-a propunere, de ce as crede de data asta?Huh

sper sa ma insel...
Memorat
  • anghelache
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Dulce ca mierea e glontul patriei
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10840 : Septembrie 25, 2012, 10:02:58 »

Aceasta este si parerea mea.Lucru bun (ca sa privim partea plina a paharului - daca o fi) este ca se specifica o data si indemnizatiile nu sunt reduse.Cealalta parte - cea goala -este ca octombrie poate sa fie noiembrie -dar nu mai mult si banii sunt luati din restantele la plati a restantelor si din intarzierile intrarii in plata a indemnizatiilor (ce-mi place exprimarea alambicata!)
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10841 : Septembrie 25, 2012, 10:13:30 »

Termenele date de un memorandum, si asa discutabil, nu inseamna nimic, decit tragere de timp pina dupa alegeri. Acel proiect de ordonanta ticluit in iunie, avea termene de aplicabilitate din 1 iulie, deci...
Memorat
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10842 : Septembrie 25, 2012, 10:18:07 »

Cititi urmatorul comunicat si vedeti documentul atasat. Pentru a-l vedea trebuie sa va logati.

Asociaţii de revoluţionari din întreaga ţară membre a BNR 1989 sunt profund dezamăgite și indignate de atitudinea avută de PSD prin Ion Iliescu și acoliţii acestuia la şedinţa din data de 20.09.2012 , care au desconsiderat şi dus în derizoriu aportul membrilor acestor asociaţii ce au reprezentat nucleul permanent al protestelor începute în Piaţa Universităţii din Bucureşti şi continuate în celelalte orașe din țară până la căderea guvernelor Boc și Ungureanu și instaurarea guvernului USL.

Faţă de această situaţie se face apel la toţi revoluţionarii să participe începând cu data de 26.09.2012 ora 10 la mitingul de protest organizat în faţa sediului central al PSD din Bucureşti, sos. Kiseleff nr. 10.

Mitingul este organizat zilnic începând cu ziua de miercuri 26.09.2012 ora 10 până când vor fi realizate discuţii cu premierul Victor Ponta şi vor fi clarificate si rezolvate următoarele probleme ale revoluţionarilor:

l - respectarea Legii nr 341/2004 aşa cum acasta a fost adoptată;

2 - reluarea imediată a plăţilor către revoluţionari prin abrogarea art. 18 si 19 din Legea nr. 283/2011;

3 – efectuarea plăților restante prevăzute de Ordonanța nr. 53/2010;

4 - respectarea Protocolului încheiat între PSD şi BNR 1989 si demiterea de urgenţă a secretarului de stat de la SSPR.

Menţionăm că toate aceste cerinţe sunt cuprinse si în Acordul încheiat de USL cu Consiliul Naţional al Societăţii Civile reprezentat de col. Mircea Dogarii.

La miting sunt aşteptaţi toţi cei care militează pentru respectarea Legii nr. 341/2004.

Acest comunicat a fost transmis de Gadină Constantin - Asociaţia Jilavs Răniţi şi Reţinuţi.

PREȘEDINTE ZONA 4.
BUCUREȘTI
MILITARU POP HORIA DRAGOȘ
« Ultima modificare: Septembrie 25, 2012, 10:22:28 de către razvan »
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10843 : Septembrie 25, 2012, 10:58:39 »

Secretarul de Stat S.V.MESTER,trebuie ajuat sa faca de urgenta ce a promis:Sa faca totul pentru reluarea IMEDIATA in plata a indemnizatiilor sistate;sa inceapa reverificarea certifcatelor si sa scoata impostorii din legea revolutionarilor.DACA ACESTE OBIECTIVE LE REZOLVA URGENT,NU AVEM DE CE SA-I CEREM DEMISIA.
MESTERE FA CE AI PROMIS SI VEI AVEA RESPECTUL SI SUSTINEREA REVOLUIONARILOR REALI;DACA NU FACI URGENT CE AI PROMIS,VEI PIERDE SPRIJINUL REVOLUTIONARILOR ADEVARATI,SPRE CISTIGUL IMPOSTORILR.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10844 : Septembrie 25, 2012, 11:50:46 »

Si tu esti pupin Sorry Fitila Mescher. Cum sa-l ajute revii sa faca ce a promis? Cum? Dosarele sunt la seseperea si el e sef suprem pe institutie, deci si pe dosare. Deci poate face ce vrea, n-are decat sa faca. Dar face? Nu. Prefera sa faca un singur lucru, joc de glezne.
Am m spus, la fel ca multi altii... am fost in corul celor care au precizat ca principiul de drept prevede ca o vinovatie sa fie dovedita, abia dupa aceea se pot lua masurile legale impotriva vinovatului. Pana la dovedire, toti, absoluti toti trebuie sa fim tratati ca oameni cinstiti intr-o democratie, chiar si hotii daca nu sunt dovediti. Cine nu intelege acest principiu si aplicarea lui, e candidat la dictatura.
Nu putem accepta ca abuzul lui Boc cel Dobitoc, pima-sluga a piratului-dictator, suspendarea indemnizatiilor pana va vedea cine e impostor si cine nu, sa fie continuat de Ponta, PM tot al piratului dicatator, care, desi are calificare de procuror, il lasa pe Fitila Mescher sa spuna Sorry, deci sa aplice tot cu cracii-n sus principiul respectiv.
Seseperila trebuie sa faca ce are de facut, adica:
1. Sa deblocheze acordarea indemnizatiilor tuturor revilor.
2. Sa le rezolve toate problemele, conf prevederilor LEGII RECUNOSTINTEI.
3. Intre timp, zi si noapte, in trei schimburi, cu larga colaborare a revilor, ss, armatei, corpului de control al PM, politiei, justitiei etc, sa-i verifice pe cei susceptibili de a fi impostori, iar pe cei pe care-i dovedeste, sa-i puna la palta, la pripon si pe lista rusinii.
Aceasta este o abordare de drept a problemei, ca intr-un stat de drept (cum nu e Ro), pe cand ce propui tu si corul "Ordinar" e pupinmu ism reorientat de la seseul Cost in, la seseul Mescher, adica ceva ce nu aduce folos revilor, ci numai paguba si rusine.
Memorat
Pagini: 1 ... 721 722 [723] 724 725 ... 4508
Schimbă forumul: