Main Content:

Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23

Comemorare Liviu Babes

• iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Comemorare Liviu Babes
« Răspunde #150 : Martie 11, 2014, 01:20:55 »

Deci Da Confirm....
Memorat
« Răspunde #151 : Martie 11, 2014, 15:11:29 »

Comemorare - 25 de ani de la protestul eroului-martir Liviu Corneliu Babeș.
Accesati www.youtube.com/watch?v=iiOZmLuP8Z4&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg si o sa gasiti un montaj al scenelor filmate in dimineata zilei de duminica, 2 martie ac, in curtea Bisericii Sfantul Ioan Botezatorul din Poiana Brasov, aflata langa Prtia Bradul, cea pe care s-a autoimolat Liviu Babes.
Memorat
« Răspunde #152 : Martie 11, 2014, 15:24:41 »

Pe masura ce vom reusi sa le prelucram, vom continua sa publicam materialele realizate la acest eveniment deosebit. In final, toate se vor regasi pe noul site al lui Liviu Babes, a carui adresa este pentru moment www.liviubabes.ro/nou. Din coltul de sus, din partea dreapta, puteti accesa pagina facebook dedicata eroului, a carei adresa directa este https://www.facebook.com/pages/Liviu-Corneliu-Babes/544480182317946.
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #153 : Martie 11, 2014, 15:49:47 »

Greseala ta este ca raspunzi PREA PE LARG...Eu te am rugat sa raspunzi cu DA sau NU, dar uite ca esti si mincinoasa...de 3 saptamani intarzii cu raspunsul , nu l mai astept ...m am lamurit...
Si da, INFIRM...Nici unul nu este ca mine....Fiecare este unic in felul lui,pana la proba contrarie,si cei adevarati, sunt unul si acelasi...
Deci Da Confirm....

Memorat
« Răspunde #155 : Martie 12, 2014, 09:11:20 »
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #156 : Martie 12, 2014, 13:47:04 »

Comemorare - 25 de ani de la protestul eroului-martir Liviu Corneliu Babeș.
Accesati www.youtube.com/watch?v=iiOZmLuP8Z4&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg si o sa gasiti un montaj al scenelor filmate in dimineata zilei de duminica, 2 martie ac, in curtea Bisericii Sfantul Ioan Botezatorul din Poiana Brasov, aflata langa Prtia Bradul, cea pe care s-a autoimolat Liviu Babes.
Am vazut filmul comemorarii. Care este securistul, sau militeanul cu grad de general de care spunea domnul Boaca, cel care a fost tortionarul lui Babes?
Memorat
« Răspunde #157 : Martie 12, 2014, 15:53:18 »

Tocmai ca nu e! M-am uitat si pe ftografiile realizate si tot nu l-am depistat. Cred ca a fost o "soparla" strecurata intentionat de binevoitorul anticomunist "sarac, dar curat". Ma voi intalni cu cineva care imi va confirma sau infirma banuiala aceasta. Deocamdata nu acuz. Vom vedea.
Memorat
« Răspunde #158 : Martie 12, 2014, 17:44:39 »
Memorat
« Răspunde #159 : Martie 12, 2014, 18:09:33 »

SENATORUL PSD RISTEA PRIBOI, ANCHETATORUL TORTIONAR, ISI VINA VICTIMELE CU PROCESE CERIND DESPAGUBIRI DE MILIARDE VICTIMELOR, ALEXANDRU IONAS ACTUALMENTE GENERAL SI PROFESOR DADEA SI EL LA OASE!
Memorat
« Răspunde #160 : Martie 12, 2014, 18:29:26 »

DOMNULE IOSIF, DACA TOT TE INTILNESTI CU ACEL CINEVA INTREABAL SI DE ORIGINEA TORTIONARULUI DE LA 15 NOI 87! TI-O SPUN EU DE PE ACUM NU ESTE ROMAN ESTE ETNIC TIGAN!
Memorat
« Răspunde #161 : Martie 12, 2014, 20:21:06 »

Forumul si membrii lui imi sunt martori ca nu eu am inceput aceste discutii contradictorii, ci doi membrii ai asociatei domnului Demi Ioan, care au considerat ca e bine sa atace tot ce am organizat impreuna cu ceilalti organizatori in cinstea eroului brasovului, al tarii si al Europei la impinirea unui sfert de veac de la gestul sau de protest, exemplar si tragic, o prioritate romaneasca a  memorabilului an 1989.
Credeam ca atacurile au incetat si ca, desi nu si-au cerut scuze pentru afirmatiile urate si nedemne pe care l-au facut, au inteles ca e mai bine sa abandoneze, sa-si vada de treburi (daca nu cumva chiar acestea sunt "treburile", preocuparile lor principale). In situatia actuala, in care constat ca se continua pe aceeasi linie a neadevarurilor destinate inlocuirii faptelor adevarate, consider ca trebuie sa recapitulez principalele mele afirmatii si atitudini, pe cele de acum doua zile, de cand am crezut problema incheiata si sa demonstrez cat de adanca e prapastia intre ce afirma acesti domni si realitate.

Sunteti niste mincinosi penibili. An de an, am incercat sa ma abtin sa va dau replica pe care o meritati pentru mizeriile pe cre le faceti, pentru ca posturile cad de 15 noiembrie si in preajma zilei de 2 martie. Dar prea rastalmaciti totul ca sa se potriveasca pe turta voastra, incat e posibil sa nu mai tin cont de unele oprelisti pentru un timp. Mare pacat n-ar fi, pentru ca eu n-as raspunde tot cu minciuni minciunilor voastre. (Si nu-mi povestiti mie despre revolta din 15 noiembrie cu citate din cartea lui Stejarel Olaru, citata si ea de Wikipedia.)

Doamna, daca tot sunteti online, am o nedumerire si cred ca ma puteti ajuta. Eu nu tin minte sa fi vazut PSD-ul la comemorare. Nu intreb pentru a avea un argument contra aberatiilor debitate de contraopinentul meu, ci pentru ca abia acum imi dau seama ca nu-mi amintesc ca pesedistii sa fi depus coroane la monumentul din curtea Bisericii. Ar fi foarte urat din partea lor sa nu fi acordat atentia cuvenita evenimentului. Filmam, eram concentrat pe altceva, dar parca nu i-am vazut acolo.

Nu o sa intru in jocul vostru cu insultele. Dar nici nu o sa stau pasiv la mistificari si denaturari ale adevarului.
Domnule, nici eu si cu atat mai putin doamna Sorina nu v-am insultat. Comunic doar foarte direct, pentru ca duceti prea departe ceea ce acuzati in mod fals la altii - mistificarea. Daca ati manipulat cat v-au tinut relatiile in presa, aici, pe forum, nu va tine. Sa nu credeti ca am tacut pana acum pentru ca as fi fost intimidat. Pur si simplu v-am lasat sa faceti ce vreti pentru ca nu voiam sa discut despre prostiile voastre pe topicul acesta si in preajma si in legatura cu aceasta comemorare de 25 de ani. Imi dau seama ca fortati nota, ca vreti neaparat sa mocirliti macar reflectarea comemorarii. Mai bine ati mai reflecta in sinea voastra daca n-ar fi mai bine sa va astamparati, sa nu primiti pana la urma ceea ce meritati.
Memorat
« Răspunde #162 : Martie 12, 2014, 21:01:49 »

VORBESTI DE PERSOANE IMPORTANTE CARE AU MAI PARTICIPAT LA COMEMORAREA LUI LIVIU BABES, COLO IN VALE LA BISERICUTA, APOI LA SIMPOZIONUL DE LA PREFECTURA PSD, PT NESTIUTORI ALEXANDRU IONAS, FOST COMANDANT DE MILITIE, CEL CARE A ARESTAT SI BATUT MUNCITORII DE LA 15 NOI 1987. UNA DIN VICTIMELE LUI A COMEMORAT CU NOI LA CRUCEA SARACACIOASA DE LINGA PIRTIE SI NU CU CALAUL SAU  LA CEREMONIA FASTUASA. MA MIR CUM DE LA INVITAT MIRCEA SEVALCIUC PE CALAU, DE FAPT NU MA MAI MIRA NIMIC UITINDU-MA LA TOATA STRUCTURA. DOMNULE IOSIF, TE ROG FA UN ZUM PE CALAU SA VADA SI LUMEA LINGA CINE A STAT!

Ei bine, dupa o verificare amanuntita, am constatat, fara putinta de dubiu sau sa ma insel, ca domnul general - a carui prezenta a fost invocata cu atat de multa siguranta de domnul Boaca - n-a participat la ceremonia de la Biserica Sfantul Ioan Botezatorul din Poiana Brasov. Nici macar intamplator n-a fost prin preajma celor care s-au strans la monumentul lui Babes ca sa-i onoreze memoria. Deci, asa cum banuiam, a fost o minciuna a domnului Boaca, lansata special pentru a distorsiona imaginea ceremoniei.
Memorat
« Răspunde #163 : Martie 12, 2014, 21:18:13 »

Ca sa fie clarificat definitiv acest aspect, sau ca sa fie eliminata pentru totdeauna aceasta minciuna, public o fotografie e domnului Ionas, ca oricine doreste sa faca invocatul zoom pe fotografiile de la ceremonie si de la seminar, eventual pe inregistrarea publicata - Comemorare - 25 de ani de la protestul eroului-martir Liviu Corneliu Babeș - www.youtube.com/watch?v=iiOZmLuP8Z4&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg - ca sa verifice prezenta sau inexistenta respectivului, sa o poata face stiind cum arata generalul, sa poata face comparatiile necesare.

Generalul Alexandru Ionas
Memorat
« Răspunde #164 : Martie 12, 2014, 22:01:50 »

VORBESTI DE PERSOANE IMPORTANTE CARE AU MAI PARTICIPAT LA COMEMORAREA LUI LIVIU BABES, COLO IN VALE LA BISERICUTA, APOI LA SIMPOZIONUL DE LA PREFECTURA PSD, PT NESTIUTORI ALEXANDRU IONAS, FOST COMANDANT DE MILITIE, CEL CARE A ARESTAT SI BATUT MUNCITORII DE LA 15 NOI 1987. UNA DIN VICTIMELE LUI A COMEMORAT CU NOI LA CRUCEA SARACACIOASA DE LINGA PIRTIE SI NU CU CALAUL SAU  LA CEREMONIA FASTUASA. MA MIR CUM DE LA INVITAT MIRCEA SEVALCIUC PE CALAU, DE FAPT NU MA MAI MIRA NIMIC UITINDU-MA LA TOATA STRUCTURA. DOMNULE IOSIF, TE ROG FA UN ZUM PE CALAU SA VADA SI LUMEA LINGA CINE A STAT!

Ei bine, dupa o verificare amanuntita, am constatat, fara putinta de dubiu sau sa ma insel, ca domnul general - a carui prezenta a fost invocata cu atat de multa siguranta de domnul Boaca - n-a participat la ceremonia de la Biserica Sfantul Ioan Botezatorul din Poiana Brasov. Nici macar intamplator n-a fost prin preajma celor care s-au strans la monumentul lui Babes ca sa-i onoreze memoria. Deci, asa cum banuiam, a fost o minciuna a domnului Boaca, lansata special pentru a distorsiona imaginea ceremoniei.

DOMNULE IOSIF, DUPA CUM STITI EU NU AM PARTICIPAT LA COMEMORAREA DE LA BISERICUTA SI NICI NU AM FOST LA SIMPOZION, NICI NU AVEAM CUM SA STAU LINGA MARDARE VASILE PRESEDINTE AS ALRUE BV, INFORMATOR AL SECURITATII, NUME DE COD  PANAIT  SI DE ORGANIZATORUL MIRCEA BRENCIU CARE SE AFLA PE CELEBRA LISTA 107, INFORMATIA A VENIT DE LA CEI CARE AU PARTICIPAT LA BISERICUTA EFECTIV. DE CE AR FI MINTIT OAMENII?! EU AM FOST  UNDE SE COMEMOREAZA DE 25 DE ANI SI NU DE CITIVA ANI INCOACE. SA INTELEG CA NU ESTI DE ACORD CU CARTEA LUI STEJEREL OLARU CITATA SI EA DIN WIKIPERDIA PRECUM ZICI, ADICA INSINUEZI CA ALEXANDRU IONAS NU A ARESTAT SI BATUT MUNCITORII DE LA 15 NOI 87?! IA INTREABA-L PE MIRCEA SEVALCIUC,  DUPA O LANSARE DE CARTE MI-A PREZENTAT DOI COLEGI DE-AI DOMNIEI SALE CARE AU AVUT DE-A FACE DIRECT CU ALEXANDRU IONAS! OAMENII AU DEPUS PLINGERE MAI DEPUN, DAR CINE SA-I ASCULTE! INTR-ADEVAR IN POZA SE AFLA CALAUL TORTIONAR ALEXANDRU IONAS, PE CARE TU IL NUMESTI MAI SUS, DOMNUL GENERAL SAU MAI AMICAL DOMNUL IONAS. DOMNULE IOSIF, SI EU SUNT MEMBRU AL ACESTUI PORTAL, DE CE VRETI SA-MI PUNETI FERMOAR LA GURA SUB AMENINTAREA CA MA BANATI, EU SPUN DOAR ADEVARURI PE CARE ALTII LE OCOLESC!
Memorat
Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 23
Schimbă forumul: