Main Content:

Pagini: 1 ... 421 422 [423] 424 425 ... 476

CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI

• emil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI
« Răspunde #6330 : Iunie 28, 2012, 22:03:33 »

Se tem unii tare de o verificare si de cineva care cunoaste sistemul !  Grin
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6331 : Iunie 28, 2012, 22:10:34 »

emil - In corpul tau se afla un suflet de soim, ai ochi de pasare rapitoare, doresc sa vada si altii insa, cred ca unii dintre noi...
Memorat
« Răspunde #6332 : Iunie 29, 2012, 00:19:31 »

Domnule senator 5%,
Ceea ce faceti dumneavostra cu OUG 53/2010(ea insasi un abuz incalificabil-sa nu zic penal-vezi art 13 din legea invocata!)se cheama in CODUL PENAL DETURNARE DE FONDURI!Adica in loc de tamaie si lumanari ii cheltui pe smoala! Orice aparenta de legalitate i-ati da,tot infractiune ramane! Eu sunt un tip echilibrat:nu dau COMISION si nu primesc BACSIS!Mai mult! renunt si la orice suma de bani in schimbul unei drepte judecati! Sper ca sentinta sa fie pe viata,ca oricum nu am din ce trai! Si nu sunt singurul! 
P.S. fmdnbdbxhfcufdhdhdhfgcnbch(prietenii stiu de ce!).
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6333 : Iunie 29, 2012, 15:41:09 »

Nu-mi sta in fire sa dau cu periuta dar, conform temei topic-lui nu pot sa nu remarc ca SS-ul nostru si-a tinut promisiunea, Legea 341/2004 nu se modifica decat in sensul stabilirii "modificarii coeficienţilor de ierarhizare cuprinşi in proiecul de Ordonanta de Urgenta si operează doar pe perioada 01.07. – 31.12.2012", dar ce consider mai important este ca, in sfarsit potrivit si Notei de Fundamentare, litera legii se va respecta intocmai. Nu pot decat sa acord decamdata, o bila alba SS-ului. Vom urmari vointa politica daca propunerea ajunge in sedinta guvernului.
Tineti aproape, mariti ochii si ciuliti bine urechile.
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6334 : Iunie 29, 2012, 19:50:03 »

Sper că guvernanţii vor conştientiza corect sacrificiul nostru din proiectul SS-ului!!!
Memorat
  • deceneus
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6335 : Iulie 01, 2012, 20:07:23 »

constientizeaza sau nu pe cei cu indemnizatii restante nu ne incalzeste cu nimic, in loc sa primim indemnizatia restanta,nu mai primim nici 34% conform OUG 53 ci doar 5% ..

Memorat
« Răspunde #6336 : Iulie 02, 2012, 11:34:57 »

cei de la casa nationala de pensii nu stiu inca nimic de reluarea platilor. nici casele teritoriale de pensii
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6337 : Iulie 02, 2012, 12:34:55 »

Tara este in faliment. Eu nu am sperante nici pentru pensionari...Cat de curand sistemul va intra in colapps.
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
« Răspunde #6338 : Iulie 02, 2012, 14:39:03 »

OAMENI BUNI, CEI DE LA CNPAS SPUN CLAR CA EI NU AU PRIMIT NIMIC REFERITOR LA PUNEREA IN PLATA FIE A INDEMNIZATIILOR FIE A RESTANTELOR.

VA SPUN SIGUR CA AM SUNAT DE NENUMARATE ORI SI MI S-A SPUS ACELASI LUCRU: PROPUNEREA ORDONANTEI DE PE SSPR, ESTE DOAR O PROPUNERE! BA MAI MULT!!!! ACTUL OFICIAL DE CARE STIA CNPAS, NU SEMANA DELOC CU CEL DE PE SSPR!!!

CEI MAI BINE INFORMATI NE POATE LAMURI?

MULTUEMSC.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6339 : Iulie 02, 2012, 15:10:10 »

Cred ca se lasa cu dat in judecata individual !
-Diferenta datorata calcului ernonat pe 2011, prin eludarea de catre casele de pensii a legii asistentei sociale;
-Indemnizatiile pe 2012.
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6340 : Iulie 02, 2012, 18:36:11 »

MERCURIE SA TE "TII NENE" DE-ACUM CU PROCESELE,NU NUMAI PENTRU BANI CI SI PENTRU ELIMNAREA DINTRE NOI A MULTOR OAMENII.MAI TII MINTE ACUM CATEVA LUNI INURMA CAND SE FACEAU ANALIZE LA SANGE IN CEEA CE PRIVESTE CATI TREBUIE SA RAMANA?ERA VORBA DE VREO 6000 CU APROXIMATIE.ASA CA CEI DIN JUSTITIE O SA CEARA MARIRI DE SALARII SI SPORURI SUPLIMENTARE.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6341 : Iulie 02, 2012, 18:51:22 »

SI APROPOO DE PROCESE MULTI DINTRE CEI GASITI DE CNSAS COLABORATORI SI LUCRATORI VOR PROFITA DE NUMIREA LUI D.STELINIAIDE CA SA-SI CEARA DREPTURILE INAPOI.
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6342 : Iulie 03, 2012, 07:08:44 »

Stie cineva daca s-a semnat aseara in sedinta de guvern ultima ordonanta ?
Ar fi cazul sa se specifice in ordonanta in care luna a anului se vor plati restantele, daca tot le-a reesalonat pe 5 ani.
Memorat
  • eros33
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6343 : Iulie 03, 2012, 09:02:26 »

Nu inteleg un aspect din ultima  ordonanta postata pe site la SSPR {{{Modificarea coeficienţilor de ierarhizare cuprinşi mai sus – operează doar pe perioada 01.07. – 31.12.2012}}} dupa aceasta data ce se va intampla Huh noi diminuari??? alte modificari???
Memorat

Dacă dreptatea ar fi o sârmă, aş îndrepta-o.
Eugen Barbu în Groapa (1957)
« Răspunde #6344 : Iulie 03, 2012, 09:18:05 »

Nu inteleg un aspect din ultima  ordonanta postata pe site la SSPR {{{Modificarea coeficienţilor de ierarhizare cuprinşi mai sus – operează doar pe perioada 01.07. – 31.12.2012}}} dupa aceasta data ce se va intampla Huh noi diminuari??? alte modificari???

teoretic la 01.01.2013 plata indemnizatiilor va fi reluata normal, ca pana la taierea indemnizatiilor(nemodificate de vreo ordonanta), adica nu va mai fi in vigoare nici ordonanta curenta, nici 53...etc..

dar vor avea ai grija sa dea o ordonanta noua  Angry
Memorat
Pagini: 1 ... 421 422 [423] 424 425 ... 476
Schimbă forumul: