Main Content:

Pagini: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 55

BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR - 1989 ROMÂNIA

Răspuns: BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR - 1989 ROMÂNIA
« Răspunde #510 : Februarie 05, 2012, 23:29:33 »

Mie personal mi se pare ca razboiul asta anti tot ce a facut Iliescu e o vendeta.
Asa ca nu pun pariu.
Dar daca SSPR si Costin a deschis un astfel de proces impotriva Administratiei Prezidentiale, mai mult ca sigur ca nu a facut-o fara acordul sefului.

Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
« Răspunde #511 : Februarie 05, 2012, 23:34:06 »

DQACĂ DORIȚI SĂ VEDEȚI O FOTOCRONICĂ A PROTESTELOR DIN PIAȚA UNIVERSITĂȚII ȘI NU NUMAI, PUTEȚI ACCESA ADRESA:

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000527666423#!/profile.php?id=100000527666423

VEȚI GĂSI AICI IMAGINI INEDITE CU COLEGI REVOLUȚIONARI.

DACĂ DEȚINEȚI POZE SAU CLIPURI DE LA PROTESTELE DIN ACESTE ZILE VĂ INVIT SĂ LE POSTAȚI PE ACEASTĂ PAGINĂ CU SPECIFICAREA ORAȘULUI ÎN CARE AU FOST EFECTUATE PROTESTELE IMORTALIZATE DE DUMNEAVOASTRĂ.

VĂ MULȚUMESC!
Memorat
« Răspunde #512 : Februarie 05, 2012, 23:43:52 »

EU CRED ALTCEVA.

NU ȘTIU DACĂ AȚI OBSERVAT DAR, PREȘEDINTELE BĂSESCU ÎNCĂ NU A SEMNAT NICI UN DECRET PRIN CARE SĂ CONFIRME PRESCHIMBAREA TITLURILOR PENTRU CEI CĂRORA PDL-UL, PRIN SECRETARII DE STAT CE S-AU PERINDAT LA CONDUCEREA SSPR-ULUI DUPĂ PLECAREA LUI CURTEAN, AU PRESCHIMBAT CERTIFICATELE.

PROBABIL CĂ A MIROSIT MARINARU CĂ SUNT CEVA PROBLEME CU REVII DE LA DOROHOI, METROU BUZĂU ȘI IMGB-FACE ORDINE.

IATĂ CUM ÎNȚELEGE GAȘCA COSTIN-MĂRIEȘ-BĂNUȚOIU SĂ REZOLVE PROBLEMELE REVILOR.

NU SE SFIESC SĂ ATACE O INSTITUȚIE, AȘA CUM NU S-AU SFIIT SĂ ATACE UN PARTID ȘI UN FOST PREȘEDINTE DE STAT.

DACĂ NU VOR OBȚINE CE DORESC, ACEȘTI INDIVIZI VOR AJUNGE SĂ NEGE REVOLUȚIA ROMÂNĂ ȘI SĂ NE ACUZE DE ACTE DE TERORISM.

SUNT FOARTE MULȚI BANI ÎN JOC ȘI NU NUMAI.

DACĂ NU TREC OAMENII LUI COSTIN ȘI ...,1,... 2,...3, ...ETC, S-AR PUTEA CA DISPERAȚII SĂ PROVOACE UN RĂZBOI CIVIL CU INTENȚIA DE A SE SCOATE...
Memorat
« Răspunde #513 : Februarie 05, 2012, 23:50:07 »

Eu cred ca sunt la fel de multe probleme cu revii de Dorohoi ca si cu revii de Codlea.
Asa ca in momentul asta e o intrecere intre aia care striga mai tare HOTIII.... Grin
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #514 : Februarie 06, 2012, 00:21:40 »

La data de 02.02. 2012 am avut termen în dosarul 61772/3/2012 deschis la Curtea de Apel București,
Dosar ce are ca obiect
Recursul declarat de Gruparea Costin ca urmare a respingeri de către prima instanță a acțiunii de Modificare act constitutiv.
Deci ei au declarat recursul si tot ei trag de timp ca sa mai "tina in viata" mortaciunea gen zombie care au mosit-o la "celebrul" congres al impostorilor din 3 septembrie 2011, pus in scena cu mult fast si garzi interlope de culoare la Parlamentul Romaniei. Felicitari fraierilor care i-au crezut! Cat despre avocatul informator, no surprises, la un sef apevist, un pres executiv fals ranit si o fenta de grevist al foamei campion, se potriveste foarte bine un avocat informator. Arata ca o radiografie a BNR-ului informatorilor. Perfect!
Memorat
  • MAXIMUS
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #515 : Februarie 06, 2012, 01:54:46 »

Pentru IULIAN DOFTOREANU

Da.
Păun Virgil, apărătorul grupării conduse de Costin,

sesizând că perde procesul a recuzat Completul de judecată.

În acest mod a amânat emiterea unei sentințe în acest dosar.

Recuzarea conform codului de procedura civila se poate face si oral dar trebuie motivata si timbrata la momentul invocarii in fata instantei.
Simplul fapt ca un avocat recuza completul nu conduce in mod direct la rezultatul pe care si-l doreste - admiterea cererii de recuzare.

Dupa invocarea unei astfel de cereri - se suspenda sedinta de judecata, completul de judecata paraseste sala si aceasta cerere de recuzare dupa ce e timbrata se judeca de urgenta de un alt complet. Doar daca sunt necesare probe de administrat se amana pronuntarea, dar ca regula se pronunta de urgenta atunci completul investit cu cererea de recuzare.
Doar pentru ca simti ca pierzi procesul nu se face recuzare decat daca esti dus cu sorcova.

Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #516 : Februarie 06, 2012, 02:09:13 »

Ce nu face disperarea, dle MAXIMUS? Cred ca intentioneaza sa lungeasca povestea cu procesul ca sa-i mai prosteasca pe creduli, sa-i mentina in iluzia ca ar exista un BNR condus de Costin si Banutoiu. Ma intreb ce vor face toti "liderii" BNR-ului impostorilor daca instanta nu le va da castig de cauza? Isi vor da demiisiile, fiecare dintre ei, sau demisia in bloc? Oare cum va fi, cum se vor mai fofila?
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #517 : Februarie 06, 2012, 08:01:35 »

Îmi cer scuze pentru întârzierea cu care vă informez despre procesul BNR:

La data de 02.02. 2012 am avut termen în dosarul 61772/3/2012 deschis la Curtea de Apel București,
Dosar ce are ca obiect Recursul declarat de Gruparea Costin ca urmare a respingeri de către prima instanță a acțiunii de Modificare act constitutiv.
La proces a fost prezent „apărătorul” părţii ce se consideră nedreptăţite, în persoana lui PĂUN GABRIEL VIRGIL din Târgovişte, persoană controversată ce la un moment dat a fost denunţată ca fiind informatorul „EMIL”. Acelaşi individ este acuzat într-un proces penal precum că a „îngropat de vie o femeie din Târgovişte turnând pământ peste ea, în mod voluntar, folosindu-se de o fadromă.
BNR-ul a fost reprezentat de avocat şi au fost prezenţi în sală preşedintele BNR Dorin Lazăr MAIOR, secretarul general executiv Ion Cristian LEFTER şi alţi 25 preşedinţi de asociaţii membre ale BNR.
„apărătorul” Păun a avut o prestaţie deplorabilă adresând invective preşedinţilor de asociaţii prezenţi în Sala de Judecată şi a căutat în permanenţă să exercite presiuni asupra Instanţei folosind expresii cu sensuri multiple, expresii ce pot fi considerate chiar TENTATIVE DE INTIMIDARE  a Instanţei.
Instanţa luând notă de adevărata situaţie a dorit să judece speţa dar, „apărătorul”Păun sesizând că pierde procesul A RECUZAT VERBAL COMPETUL DE JUDECATĂ, urmând să depună Recuzarea în scris, însoţită de motivarea de rigoare.

Dosare
Informaţii detaliate despre dosar

Numãr unic dosar:    61772/3/2011
Înregistrat în data de:   15.12.2011
Obiect dosar:   modificări acte constitutive persoane juridice împotriva încheierii din 09.11.2011
Materia juridicã:    Civil
Stadiu procesual:   Recurs
Părţi:   BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR PRIN NICOLAE BĂNUŢOIU : Recurent
BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR PRIN MAIOR LAZĂR DORIN : Intimat
CĂI DE ATAC:   
Tip acţiune   Data declarare   Cine declara
Pagina 1

TERMENE DE JUDECATÃ:   
Data   Detalii
12/01/2012   Amână cauza
Solutie: în vederea administrării probei cu înscrisuri
02/02/2012   Amână cauza
Solutie: În baza art. 98 alin. 4 din HCSM nr. 387/2005, înaintează dosarul pentru soluţionarea cererii de recuzare a doamnei judecător Sîrbu Georgeta.
Memorat
« Răspunde #518 : Februarie 06, 2012, 11:46:20 »

DANE, TOT NU AI INTELES CA BNR-UL ASTA ILEGAL E TERMINAT ?
  CE SA MAI RECUZE ? PE CINE SA RECUZE ?
 GATAAAAAAAA ! E RANDUL NOSTRU ACUM SA D-AM CU EI DE PAMANT CA NE-AU FACUT DESTUL RAU !
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #519 : Februarie 06, 2012, 12:09:21 »

DANE, TOT NU AI INTELES CA BNR-UL ASTA ILEGAL E TERMINAT ?
  CE SA MAI RECUZE ? PE CINE SA RECUZE ?
 GATAAAAAAAA ! E RANDUL NOSTRU ACUM SA D-AM CU EI DE PAMANT CA NE-AU FACUT DESTUL RAU !

CULMEA CRUZIMII: SA BATI UN CATEL DE USTUROI  IAR  EL  SA TE MUSTE!
GATAAAAAAAAAAAAAAAA   CU  BOC 5!
LEGEA 283 NU A FOST ABROGATA !  SUNTEM PE DINAFARA ,FLORINE!

REVOLUTIONARI:  CONTINUATI PROTESTELE  PINA LA SOLUTIA FINALA!
ABROGAREA LEGII 283/2011  INDIFERENT DE CUM SE VA NUMI PRIMUL MINISTRU  SI CULOAREA CABINETULUI.
Memorat
« Răspunde #520 : Februarie 06, 2012, 13:42:20 »

Membrii LIGII NATIONALE A LUPTATORILOR DIN DECEMBRIE 1989 PENTRU CINSTIREA EROILOR MARTIRI PRAHOVA-ROMANIA  si REVOLUTIONARII PRAHOVENI  prezenti la Mitingul din fata Casei Albe Ploiesti, solicita DEMISIA DE ONOARE a SS GEORGE COSTIN din aceasta functie !
NICIODATA NU-I PREA TARZIU !!
[
/color]
Memorat
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #521 : Februarie 06, 2012, 14:26:55 »

Demisie de onoare Huh,
 - eroare,d-lor !!!george costin trebuia sa-si dea demisia pana acum dar nu de
   onoare caci un mincinos,lacom, nu are onoare !!!
 - toate mizeriile pe care le-au facut pana acum::lista IMGB,certificate false
   sau pe bani,crearea asazisului bnr-Buc. din 03 sept.2011,acuze mizerabile
   asupra oricui,kgb-isti,ozn-isti,asazise greve ale foamei facute de
   prosteala la TV,asazisul proces al comunismului,etc,etc.... au fost facute
   sa dea bine puterii !!!
 - mariesii,banuteii si altii asemenea lor vor trebui sa plateasca pentru raul
   facut revolutiei si revol.Oricum,se va face trierea de minciuna.
 - deci,care onoare Huh
                                           Ocneanu.
Memorat
  • gally
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #522 : Februarie 06, 2012, 14:29:48 »

PE SURSE:
-AGREAT PENTRU FUNCTIA DE SECRETAR DE STAT AL SSPR,LT.COL.IN REZERVA,DORIN MARIAN CARLAN...

NO COMMENT!!!...
Memorat
  • khayyam
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #523 : Februarie 06, 2012, 14:35:11 »

REVOLUTIONARI:  CONTINUATI PROTESTELE  PINA LA SOLUTIA FINALA!
ABROGAREA LEGII 283/2011  INDIFERENT DE CUM SE VA NUMI PRIMUL MINISTRU  SI CULOAREA CABINETULUI.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #524 : Februarie 06, 2012, 15:52:14 »

BOC A CAZUT DAR NU-I DEAJUNS,TREBUIE SA CADA SI BASESCU,DACA NU CADE ASTA DEGEABA.DAR PANA ATUNCII TREBUIE FACUTA CURATENIE IN SSPR EXACT CUM AU VRUT EI SA FACA CU NOI SI MAI TREBUIE MENTINUTA CEREREA DE ABROGARE A LEGII 283.PANA NU SA INTAMPLA TOATE ASTEA NU AM CASTIGAT NICI O BATALIE DAR MI-TE RAZBOIUL.SPUNETI CA SE VREA SS PE CARLAN,DE CE NI SE IMPUNE DIN NOU ACEASTA TREABA?EU CRED CA AR FI NORMAL SA NE IMPUNEM  SI SA CEREM SA PUNEM NOI OMUL NOSTRU,NU CREDETI CA ASA AR FI CEL MAI BINE? EU SUNT MOLDOVEAN DAR AS FECE O PROPUNERE,D-L DUMINICA DIN ARGES SAU DE CE NU UN RANIT MUTILAT CUM AR FI MIREA VENUS DIN CRAIOVA SI MAI SUNT OAMENI CARE-I STITI SI VOI SI CARE MERITA.
Memorat
Pagini: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 55
Schimbă forumul: