Main Content:

Pagini: 1 ... 28 29 [30]

cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?

Răspuns: cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?
« Răspunde #435 : Decembrie 17, 2019, 18:13:45 »

Un om care ar ajuta (indiferent cum) la escrocarea unor cetateni romani, luandu-le banii
la un joc de intr-ajutorare, nu cred ca poate fi banuit a fi o persoana onesta, NU !?  !?  !?
Memorat
« Răspunde #436 : Decembrie 18, 2019, 21:42:46 »

Clar ca nu. Da de-ar fi doar atat. Dupa ce s-a dat mare la ceremoniile de la Timisoara au inceput sa apara si acolo reactii de respingere a lui. Si trebe satinem cont ca el se da timisorean de-al lor. Chiar si prietenari de-ai sai din alte orase au inceput sa strambe din nas. Astazi s-a luat de el Alex Oprea de la Sibiu. A inceput sa scartiie cam devreme scaunu de consilier!

Alex Oprea ‎REVOLUTIONARII ROMANIEI DECEMBRIE 1989 · 8 ore ·
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2662030740499725&set=gm.2575520829346328&type=3&theater&ifg=1
”Mereu am fost liberal” spune Ioan Demi peste tot. Oare și aici era tot cu liberalism?))))
- cu Ioan Demi.

Mike Connors Aici îl ,,capturase '' pe Iliescu .

Ioan Demi Mike Connors Ei, sa lăudat cu mine ocazional....doar atât !

Alex Oprea Ioan Demi, salutari de la DAN OPRISAN de la ”300” care se află în Belgia și a jucat fotbal la ”Aripile Ghimbavului” (ICA GHIMBAV) , care sustine că tu l-ai șantajat pe el și pe alți fotbaliști că dacă nu se fac membrii PCR nu vor mai putea fi scoși din productie si nu vor mai juca fotbal. Afirmatia a fost sustinută și de dl TOMESCU, fostul tău ”șef”. Deci cum spui că nu erai membru PCR, din moment ce racolai membrii PCR.? Este adevărat că fratele tău TIBI DEMI a murit la Timisoara? Cum de pe legea 42 este revolutionar de Brasov,și nu mort, si a obtinut casa și teren,in detrimentul altor revolutionari?Apropos Amălinei spune ca nu tu ai tras sirena din ICA GHIMBAV, ci el si cu un electrician. CINE MINTE ? Afirmatiile mele sunt sustinute culmea, de prieteni de-ai tăi, nu de gașca Mardare, aia cu care te lupti?
Memorat
« Răspunde #437 : Ianuarie 27, 2020, 07:42:27 »

Politrucii lui Demi de la conducerea orasului au pus pe butuci sportul brasovean cu cel mai mare scandal de dopaj din istoria lui.

Memorat
« Răspunde #438 : Iulie 29, 2020, 11:59:13 »

Asociatiile satelit ale lui Maries sant mari doritoare de recunoastere si preamarire. Tineti minte cum a fost anul trecut, la implinirea celor 30 de ani de la Decembrie 1989, cum unii au dat diplome altii medalii, ba chiar si in strainatate au fost medaliati straini da in mod fals. Am avut parte de intreaga gama de actiuni de la alea rusionoase si dezonorante la cele obisnuite si justificate. Copiez mai intai un exemplu frumos pe care l-a postat adminul.

Perici Lacramioara
www.facebook.com/photo.php?fbid=2583124885116196&set=pcb.564510024329433&type=3&theater&ifg=1
Administrator • 4 ore
Cetățeni de onoare în Buziaș propuși de Asociatia Forumul Revolutiei Timisoara.

Memorat
« Răspunde #439 : Iulie 29, 2020, 12:16:37 »

Daca n-a fost bagata in seama de nimeni (ca are trei membri na) Asociatia 21 Decembrie a lui Sucuturdean a facut cerere la primaria din Sibiu ca sa-i faca cetateni de onoare.
Nu-i minciuna! Chiar el ne-a spus asta.

Răspuns: @   REVOLUTIA  SIBIU  1989  @ pagina 99.
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=post;quote=258898;topic=3.1470;num_replies=1490;sesc=45dff5c389c961eae9455da9fe986c53

Atenție !
Nici un REVOLUȚIONAR din CATEGORIA LUPTĂTORI ADEVĂRAȚI, din SIBIU,nu DEȚINE TITLUL DE CETĂȚEAN DE ONOARE AL MUNICIPIULUI SIBIU !

ÎN SCHIB, SUNT CETĂȚENI DE ONOARE ,MULȚI DIN CEI DIN FORȚELE DE REPRESIUNE DIN DECEMBRIE 1989.

Hotărârea nr.199/1998
Eroii martiri ai Revoluţiei din decembrie 1989 ca recunoaştere a valorii sacrificiului lor suprem:
https://www.sibiu.ro/index.php/primaria/cetateni_de_onoare/eroii-martiri-ai-revoluiei-din-decembrie-1989

La pagina 100 http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=3.1485 e raspunsul primaritei care le-a respins acordarea titlului de cetateni de onoare celor trei membri ai asiciatiei lui Sucuturdean.

Răspunsul doamnei Primar din Sibiu:
https://fil.email/KG7MVLyZ
.............
Poziția noastră :
Stimată doamnă Primar- ASTRID CORA FODOR,
Răspunsul dumneavoastră este POLITICIANIST.
Doamnă Primar,vă întrebăm:
--Ați făcut vreo cerere la ADS, pentru repartizare de terenuri , expres pentru beneficiarii legii 341/2004.Alți primari au făcut și au obținut trenuri.
--Știți că în Hotărârea nr.199/1998
,unde Primăria Sibiu a acordat Titlul de Cetățean de Onoare al  Municipiului Sibiu, Eroilor Martiri ai Revoluţiei din Decembrie 1989, ca recunoaştere a valorii sacrificiului lor suprem,sunt amestecați VICTIMELE cu CĂLAII ?
Vedeți mai jos:

https://www.sibiu.ro/index.php/primaria/cetateni_de_onoare/eroii-martiri-ai-revoluiei-din-decembrie-1989

--Știți că ARMATA,SECURITATEA,MILIȚIA,forțele de represiune ale Partidului Comunist,au ACȚIONAT ÎMPOTRIVA REVOLUȚIEI și ÎMPOTRIVA REVOLUȚIONARILOR ADEVĂRAȚI.Iar Primăria Sibiu i-a făcut CETĂȚENI DE ONOARE,doar pentru că sunt AȘA ZIȘI EROI MARTIRI?
În dex,definiția de eróu-martír s. m. Persoană moartă eroic (în cursul Revoluției din decembrie 1989) ◊ „Cinstirea Eroilor-Martiri din decembrie ’89 trebuie să rămână vie în amintirea noastră.” R.l. 5 VIII 93 p. 14 (din erou + martir),
--Doamnă Primar,de morți numai de bine.Dumnezeu să-i ierte!Dar morții din rândul  forțelor  de represiune ale PCR-ului ,nu se încadrează la categoria de EROI MARIRI IN LUPTA PENTRU VICTORIA REVOLUȚIEI,deoarece,  nu au luptat pentru Victoria Revoluției.
Avem mai multe să vă reproșăm.Deocamndată analizăm situația în care se află ADEVĂRAȚII REVOLUȚIONARI,vizavi de PRIMĂRIA SIBIU.
Ps.Ar fi indicat să nu ascultați de așa zișii revoluționari care au ajuns în funcții înalte cu ajutorul serviciilor din timpul tristei amintiri comuniste.
Cu respect !
Nicolae Sucuturdean-Președinte al Asociației 21 DECEMBRIE 1989 SIBIU
Memorat
« Răspunde #440 : Iulie 29, 2020, 12:25:27 »

[" Klaus Iohannis a decorat luptători anticomunism: „Vă chem să fiți alături de mine” "

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/klaus-iohannis-a-decorat-luptatori-anticomunism-va-chem-sa-fiti-alaturi-de-mine-1235313

Daca sefu de la Bucuresti a fost cadorisit cu o decoratie de sasu de la Sibiu de ce sa nu primeasca si sefuletul de Sibiu ceva? Cam asa cred ca a gandit revolutionarul presedinte de asociatie de trei insi si a trecut peste toti ceilalti revolutionari de acolo si a vrut pentru grupuletu lui calitatea de cetateni de onoare. Doar lupasera impotriva pesedeului nu-i asa? Numa ca a fost foarte dezamagit ca femeia in functie de primar i-a dat cu tifla.

Memorat
« Răspunde #441 : Iulie 29, 2020, 13:00:52 »

De la Iosif am aflat ce a facut Demi la Brasov inaintea lui Sucuturdean. Treaba e din luna decembrie 2019.
Demi are o asociatie 21 Decembrie tot ca Sucuturdean si tot satelit a celei din Bucuresti a lui Maries ba mai mult tot numa cu vero trei membrii cotizanti.

Stirea zilei la Brasov, mai ales pentru revolutionarii brasoveni, dar nu numai pentru ei.
Sorin Boaca • 1 oră •
www.facebook.com/photo.php?fbid=2465121007037995&set=a.1375994052617368&type=3&theater
LISTA CU CEI PROPUSI DE ASOCIATIA REVOLUTIA 21 DECEMBRIE 1989 BRASOV PENTRU TITLUL DE CETATEAN DE ONOARE A MUNICIPIULUI BRASOV . DESI NU AM FOST CONSULTAT DIN POZITIA DE VICEPRESEDINTE AL ASOCIATIEI IN LEGATURA CU ACEASTA LISTA , MENTIONEZ CA SUNT DE ACORD CU PERSOANELE NOMINALIZATE , CU MENTIUNEA CA DACA AS FI FOST CHEMAT LA DISCUTII CU PRESEDINTELE SI PRIM VICEPRESEDINTE PROPUNEREA MEA AR FI FOST CA EROII MARTIR SA FI PRIMIT ACEST TITLU POST MORTEM . INTRUCIT FUNCTIA MEA IN ACEASTA ASOCIATIE PARE A FI DE DECOR , MI-AM INAINTAT DEMISIA INCEPIND CU DATA DE 30.11.2019 .

Memorat
« Răspunde #442 : Iulie 29, 2020, 13:09:57 »

Si tot ca Sucurtudean cred ca a patit. Adica prietenii lui cares la putere in Brasov i-au dat cu tifla. Penelistii sant fosti pedelisti in Brasov dci de-ai lui Basescu securistu ala pe care il admira Demi toata ziua. Nu stiu exact ce s-a intmaplat cu cererea de cetateni de onoare ai orasului pentru cei cinci (a mai adaugat doi, da i-a faultat pe Boaca si Cornea) da e clar ca penelistii i-au dat un picior in fund dupa aia de la secretariatu de stat. In poza il vedeti pe el si pe Neghina alaturi de pedelisti. Sant aliniati de la primar la vicepresedinte al Consiliului Judetean si prefectul Brasovului.

Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #443 : Iulie 29, 2020, 14:53:08 »

Brașovene,
Nu era nevoie să te mai dai în stambă.E vizibil că ești negru la mațe.La fel de vizibil este și faptul că ești mereu cu roșu'n gât.Află brașovene că: trei revoluționari din  Asociația lui Demi,fac cât treizeci din Asociația voastră,sunt valoroși ,pentru că sunt revolutionari adevărați.
Memorat

Nihil sine Deo!!
Pagini: 1 ... 28 29 [30]
Schimbă forumul: