Main Content:

Pagini: 1 ... 26 27 [28] 29

cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?

• Demi Ioan
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • CURAJ, ADEVAR SI DREPTATE
  • Vezi Profilul
Răspuns: cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?
« Răspunde #405 : Noiembrie 19, 2015, 09:23:24 »

Lista cu 86...este conceputa pentru beneficiarii Leg.42/1990.Lista 107...pentru preschimbarea certificatelor din 42/'90...in 341/2004. Verificati,va rog !!!!!
Memorat
« Răspunde #406 : Noiembrie 19, 2015, 10:29:15 »

Sincer, nu ma intereseaza cine si jocurile cui le face.
Cert e ca eu am vazut ambele liste, iar lista 107 pentru care stiti ca am facut demersuri la Consiliul Judetean sa obtin niste explicatii (vezi in trecut pe portal), este diferita de asta cu 86 de pozitii.
La ce au fost folosite, habar nu am, pentru ca nimeni nu a putut pana acuma sa-mi confirme ca vreuna din liste se afla ca dovada relevanta in vreun dosar, pentru obtinerea vreunei calitati, pe oricare dintre legi.
Mai mult de atat nu am ce sa zic si nici nu vreau sa ma bag mai adanc in problema.
Are cine.
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
« Răspunde #407 : Noiembrie 19, 2015, 13:16:26 »

Se tot vorbeste de liste si para liste mai mult sau mai putin adevarate insa s-a uitat complet ca la Brasov  răsturnarea comunismului a fost pregătită cu mult timp înainte. În 1958, au apărut primele formaţiuni active în lupta anticomunistă: „Lotul Biserica Neagră” şi „Garda Tineretului Român. Au urmat în 1974, sabotorii de la Uzina Steagul Roşu şi culminând cu evenimentele de la 15 noiembrie 1987.Iar pentru ziua de 21 Dec.1989 in Brasov cronologia faptelor au fost clare si anume:-
Ora. 13. Un grup de necunoscuţi au întins în faţa Liceului Unirea un cearceaf pe care era scris „Jos comunismul!”
Ora 15. Grupuri de oameni se îndreaptă către centrul oraşului, ţinta lor fiind Comitetul Judeţean PCR. În preajma magazinului Universal apar primele lumânări aprinse în memoria celor căzuţi la Timişoara. Mulţimea este spulberată cu tunuri de apă. Comitetul Judeţean al partidului este încercuit de trupe ale Securităţii şi Miliţiei. La Tractorul se formează o coloană de muncitori ce vor să ajungă în centrul oraşului.
Ora 16. Sute de manifestanţi se află în faţa sediului PCR, scandând „Fără violenţă!”. Coloana de la Tractorul ajunge la Poşta Centrală. Primele focuri de armă sunt trase în aer, dar mulţimea nu se lasă impresionată. În zonă sosesc patru autocamioane militare de la unităţile Vânătorilor de Munte, ce ocupă poziţiile din faţa Modaromului. Muncitorii de la ICA Ghimbav au format o coloană masivă ce a ajuns până în Piaţa Sfatului.

Ora 17. Numărul celor adunaţi în din faţa sediului PCR creşte rapid. Coloana muncitorilor de la ICA a ajuns până în faţa trupelor. Se lasă întunericul şi apar primele făclii.
Ora 18. În mulţime sunt recunoscuţi câţiva reprezentanţi ai Securităţii, după multe vociferări, aceştia sunt loviţi şi alungaţi. Un grup mare de studenţi de la căminele de pe strada Memorandului se alătură protestatarilor. O nouă încercare de dispersa mulţimea cu tunuri de apă este sorită eşecului. Populaţia se apropie tot mai mult de soldaţi.
Ora 20. Reprezentanţii PCR Preoteasa şi Dăogaru solicită începerea unui dialog cu reprezentanţii mulţimii. Demonstranţii îi trimit pe Dinu Costică şi pe Gânţu Lucian, dar aceştia se întorc fără a stabili nimic.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #408 : Noiembrie 24, 2015, 18:16:11 »

Domnule Demi,
Ce știți dumneavoastră, ce mai face domnul revoluționar amator Boacă?
Numai e pe forum? Vă întreb ca pe un revoluționar profesionist ce sînteți!

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #409 : Februarie 10, 2016, 23:50:23 »

Pe Facebook au fost postate niște documente referitoare la revoluționari, sau impostori din Brașov. Serviciul a fost făcut de către domnul Sorin Boacă, la https://www.facebook.com/groups/1549884511894393 și se bucură de aportul neprecupețit al domnului Ioan Demi, cel care se recomandă a fi ”Simbolul Revouției din Brașov” și președintele unei asociații locale.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #410 : Februarie 10, 2016, 23:55:05 »

Revoluția din 1989
https://www.facebook.com/groups/1549884511894393
Luni, 8 februarie 2016

Sorin Boaca
at 10:32am • Brasov
CUM E CU ART.8 DIN ORDONANTA 95 ? DUPA 26 DE ANI DE STAT LINGA ILIESCU SI AI LUI UNII FACEM O ORDONANTA SI NE DAM MARI LUPTATORI ANITICOMUNISTI, EXACT CA LA ANTENA 3 , CIND MANIPULATORUL GIDEA COMPARA DETINUTII POLITIC CU DETINUTUL VOICULESCU ! NUMAI CA UNII AZI SCRIU CARTI STIINTIFICE , IAR ALTII ERAU EXTERMINATI IN MASA ! SSPR, MI-ATI FACUT ANCHETATORUL SECURIST, PE NUME PARASCHIV NICOLAE REVOLUTIONAR CINDVA! SSPR, ATI FACUT LUPTATOR DETERMINAT UN FOST INFORMATOR AL SECURITATII CARE SI AZI JOACA CU FOSTA SECURITATE , LUPTATORUL DETERMINANT SUSTINE SECURISTUL PRIN INSTANTE IMPOTRIVA MEA SI A CNSAS ! SE PARE CA FAPTELE CUMULATIVE FUNCTIONEAZA PT CALAII MEI ! A , ERA SA UIT , NOTARUL CARE SEMNEAZA MAI JOS , SI EL LUPTATOR DETERMINANT !!!

Ioan Demi Sorin Boaca, cine este luptătorul determinant care susține prin instante securistul....?
Like • Reply • 1 •

Sorin Boaca MI-E SILA SA-I PRONUNT NUMELE, DAR SCRIE MAI SUS CU SUBIECT SI PREDICAT! TOTUSI, DACA AR FI SA-L SPUN I SE MAI ZICE SI IUDA , PORECLA DATA DE MINE , FOLOSITA DIN PLIN LA BRASOV !!!
Like • Reply • 1 •
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #411 : Februarie 10, 2016, 23:56:14 »

Memorat
  • valahul
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #412 : Martie 09, 2016, 11:08:02 »

Cât de nenorocit poate să fie un anume semi (demi)? După ce l-am demascat pe FB în secțiunea Revoluția din 1989 a lui Mioc, în momentul de față se pretează la tot felul de acuze nefondate, săgeți otrăvite ce nu-i fac cinste. Își arată adevărata față schimonosită, fadă, a unui delator sub acoperire ex pecerist și activist sindical din vremuri apuse. Oare până când se va produce obscen pe mass media, fie ea și virtual ?

Ioan Demi

Dupa cum se prefigureaza lista de LRD-isti in Brasov(in jur de 300), vad ca nu m-am inselat....cel putin 50% nu se incadreaza in OUG 95/2014,infractionalitatea in randul revolutionarilor se ridica la cote alarmante.Iata doar cativa impostori cu renume din ALRUE-Brasov purtatori al ravnitului certificat(Luptator cu Rol Determinant in Revolutia din1989)....pres.Mardare Vasile (LRD);purtator de cuvant Freud Brenciu Mircea(LRD); secretara asociatiei Butnaru Mariana(LRD);secretar general Iacob Vasile(LRD);Sandu Conseluta(LRD);Maftei Gheorghe(LRD)...si lista poate continua.Regret ca institutiile statului(SSPR;CPRD...)sunt depasite de acest flagel al coruptiei in randul revolutionarilor. Revolutionarii autentici fata de impostori de-a lungul celor 26 de ani, au fost mereu minoritari in Leg 42/1990;341/2004...OUG 95/2014 !!!!!!!

26 februarie la 08:53
·

Sorin Boaca

perfect adevarat cel mai grav este ca butnaru mariana pe 22 dec 1989 se afla in arestul militiei pt fapte economice !

26 februarie la 09:27

Iancu Radomir-Gherman

Daca-i asa este posibil sa afirme ca a subminat sistemul si a fost intemnitata - glumesc dar nu ma pronunt ; i-ati vazut declaratiile si dovezile din dosar ?

26 februarie la 12:46

Sorin Boaca

DACA AM VAZUT NU,TOATA LUMEA STIE DAR CEL MAI BINE STIE MILITIA CA EI AU FISA DE ARESTARE LA DOSAR !
Memorat

In Good We Trust
« Răspunde #413 : Ianuarie 02, 2018, 22:13:30 »

Continut inadecvat.
« Ultima modificare: Ianuarie 03, 2018, 01:05:58 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #414 : Aprilie 16, 2018, 08:00:25 »

Memorat
« Răspunde #415 : Aprilie 16, 2018, 08:05:17 »

'Domnu' proaspat Psiholog'...  Ce vrei sa  spui/sugerezi  cu poza asta ? ? ?
Memorat
« Răspunde #416 : Aprilie 16, 2018, 20:46:58 »

Daca nu raspunzi la asta..., pot sa-ti pun...''alta-ntrebare''... Grin   Alegerea...va apartine...stimabile... Kiss
Memorat
« Răspunde #417 : Aprilie 17, 2018, 19:04:24 »

Daca nu raspunzi la asta..., pot sa-ti pun...''alta-ntrebare''... Grin   Alegerea...va apartine...stimabile... Kiss

Citeste rar, cu atentie, cu pauza pentru respiratie etc. :

" Ioan Demi

Dupa cum se prefigureaza lista de LRD-isti in Brasov(in jur de 300), vad ca nu m-am inselat....cel putin 50% nu se incadreaza in OUG 95/2014,infractionalitatea in randul revolutionarilor se ridica la cote alarmante.Iata doar cativa impostori cu renume din ALRUE-Brasov purtatori al ravnitului certificat(Luptator cu Rol Determinant in Revolutia din1989)....pres.Mardare Vasile (LRD);purtator de cuvant Freud Brenciu Mircea(LRD); secretara asociatiei Butnaru Mariana(LRD);secretar general Iacob Vasile(LRD);Sandu Conseluta(LRD);Maftei Gheorghe(LRD)...si lista poate continua.Regret ca institutiile statului(SSPR;CPRD...)sunt depasite de acest flagel al coruptiei in randul revolutionarilor. Revolutionarii autentici fata de impostori de-a lungul celor 26 de ani, au fost mereu minoritari in Leg 42/1990;341/2004...OUG 95/2014 !!!!!!!

26 februarie la 08:53 ·

Sorin Boaca

perfect adevarat cel mai grav este ca butnaru mariana pe 22 dec 1989 se afla in arestul militiei pt fapte economice !

26 februarie la 09:27

Iancu Radomir-Gherman

Daca-i asa este posibil sa afirme ca a subminat sistemul si a fost intemnitata - glumesc dar nu ma pronunt ; i-ati vazut declaratiile si dovezile din dosar ?

26 februarie la 12:46

Sorin Boaca

DACA AM VAZUT NU,TOATA LUMEA STIE DAR CEL MAI BINE STIE MILITIA CA EI AU FISA DE ARESTARE LA DOSAR ! "
Memorat
« Răspunde #418 : Aprilie 17, 2018, 21:56:12 »

O discutie purtata pe Facebook.  Sa inteleg ca ii acorzi incredere si credibilitate 100% lui Demi Ioan.  Buuun.  Atunci de ce ai scris mai demult de nu stiu ce joc de intr-ajutorare (eu din postarile tale 'm-am inspirat', habar n-aveam de asa ceva...!!!) ? ? ?  Da-mi un raspuns...si dezvoltam discutia...daca doresti. Kiss
Memorat
« Răspunde #419 : Aprilie 17, 2018, 23:38:33 »

O discutie purtata pe Facebook.  Sa inteleg ca ii acorzi incredere si credibilitate 100% lui Demi Ioan.  Buuun.  Atunci de ce ai scris mai demult de nu stiu ce joc de intr-ajutorare (eu din postarile tale 'm-am inspirat', habar n-aveam de asa ceva...!!!) ? ? ?  Da-mi un raspuns...si dezvoltam discutia...daca doresti. Kiss
''Pot indrazni...pt. ca sa sper'' ca...dupa ce 'va mai eliberati'...poate-mi raspundeti si mie, nenea...? ? ? Roll Eyes Angry Grin
Memorat
Pagini: 1 ... 26 27 [28] 29
Schimbă forumul: