Main Content:

Pagini: [1] 2

CAZURI EXCEPȚIONALE !!!

CAZURI EXCEPȚIONALE !!!
« : Noiembrie 03, 2011, 20:35:30 »

Stimați colegi,

Astăzi am trăit o dublă experiență. Nu pot spune dacă ceea ce am trăit este bine sau rău dar, luând faptele ața cum s-au petrecut, consider că trebuie să vi le împărtășesc. Avem cu toții foarte multe de învățat din cele ce vă voi povesti în continuare.

La un moment dat, pe parcursul zilei de astăzi 03.11.2011, aflându-mă la sediul uneia dintre asociațiile de revoluționari, am avut surpriza de a fi contactat de o persoană care, cu lacrimi în ochi, mi-a relatat, cu martori de față faptul că, CU MÂNA EI A COMPLECTAT MAI MULTE DECLARAȚII DE MARTOR, PENTRU MAI MULTE PERSOANE DINTR-UN ORAȘ DIN BĂRĂGAN.
Am rămas surprins de gestul persoanei  de a se autodenunța. Mi-am exprimat îndoiala asupra veridicității afirmațiilor dar, ascultând explicațiile a înțeles atât motivele acțiunii inițiale cât și motivele autodenunțului. MULTĂ MIZERIE UMANĂ ÎN AMBELE CAZURI.

Am îndrumat persoana să explice gestul făcut și să conteste în scris persoanele cărora le-a dat declarații  prin adrese scrise adresate atât SSPR cât și CPRD 1989, acestea fiind singurele instituții cu atribuțiuni în emiterea sau retragerea  în condițiile Legii a certificatelor de rvei.
Vom vedea în viitorul apropiat dacă persoana  respectivă a încercat doar să ne intoxice și să ne impresioneze sau, problema sesizată este reală și, va urma îndrumările noastre spre a rezolva problema sa.

A doua experiență a avut-o tot în cursul acestei zile când , o altă persoană mi-a pus la dispoziție un document inedit cu privire la:

BĂNUŢOIU NICOLAE

Tata:GHEORGHE
Mama:LEONTINA
Data si locul nașterii:1953-11-23/COM.FÂRTĂŢEŞTI

Calitate de:RĂNIT ŞI REŢINUT.

Am rămas consternat citind documentul.
Deocamdată nu vreau să-l comentez. Doar îl prezint atașat prezentului comentariu atrăgându-vă atenția asupra faptului că BĂNUȚOIU NICOLAE ESTE „UNS” DE CĂTRE TOV SS COSTIN G.- PRIN DELEGARE DE COMPETENȚE- „PREȘEDINTELE BNR 1989”.
Acum îmi explic din ce cauză acest individ îi este atât de „devotat” ss-ului.
Am să mai prezint şi lista REŢINUŢILOR  DIN NOAPTEA DE 21-22 DEC 1989 RUGÂNDU-VĂ SĂ VERIFICAŢI DUMNEAVOASTRĂ DACĂ NUMELE LUI BĂNUŢOIU NICOLAE SE REGĂSEŞTE ÎN DOCUMENT.

De asemenea nu mai ştiu dacă în textul Legii 341/2004 este prevăzută şi definită calitatea de LUPTĂTOR RĂNIT ŞI REŢINUT, precum şi DESCRIEREA MODELULUI DE CERTIFICAT CA TIPIZAT- CULOARE, TEXT CONŢINUT, ETC., PRECUM ŞI DREPTURILE CE SE ACORDĂ ACESTEI CATEGORII DE „REVOLUŢIONARI”.
Memorat
Răspuns: CAZURI EXCEPȚIONALE !!!
« Răspunde #1 : Noiembrie 03, 2011, 20:53:06 »

După cum am promis, vă supun atenției și

LISTA REȚINUȚILOR FĂRĂ FORME LEGALE DIN NOAPTEA DE 21 - 22 DEC 1989,

LA PENITENCIARUL JILAVA.
Memorat
« Răspunde #2 : Noiembrie 03, 2011, 21:01:15 »

Shocked Shocked Shocked
Memorat
« Răspunde #3 : Noiembrie 03, 2011, 21:03:38 »

Shocked Shocked Shocked
Memorat
« Răspunde #4 : Noiembrie 03, 2011, 21:08:45 »

Este un act oficial cere poate servi pentru efectuarea unor verificări de căte "CURIOŞI".
În mod cert, vor exista persoane care să infirme veridicaitatea documentului.
Pentru descurajarea acestor indivizi am să îi îndrum să "răscolească" pe pagina de web a CPRD şi probabil că vor avea "surpriza" de a constata faptul că documentul prezentat de mine a fost făcut public şi pe această sursă.

Cu stimă !;)
DH
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Noiembrie 03, 2011, 22:25:05 »

Excelente doc!
Era sa fac de cateva ori obs ca acest tip de oameni, cum e si dl Banutoiu, nu pot sa ajunga atat "de sus" (o laie blaie, e un fals pres cu delegatie, intr-un fals benere, reprezentand un fals pres) fara sa fie la randul sau un corupt, tipi pe care sefii cei mari sa nu-i fi acatat cu ceva. E o lege nescrisa a administratiei pirateresti din Ro. Nici n-am intrebat si iata ca incep sa vina raspunsuri. E fb, continuati.

PS trebuia sa deschideti un nou subiect pt asta? Va rog sa obs ca e tot m greu sa cautam subiecte din cauza nr lor. Nu fac pe militeanul pe forum, de asta se ocupa Decat Secatura, dar fiti sincer si recunoasteti ca e inflatie de subiecte dublate, triplate, paralele, degeaba, de-a proasta etc.
Memorat
  • bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Noiembrie 03, 2011, 23:28:07 »

domnule bambilici,in seara asta t-ia picat masca.Probabil,ai fost astazi la crematoriu vitan barzesti si ai asistat la incinerarea profesorului NICOLAE DINUT,inteleg domnule vasiliu ion zis sandu....socat de cele intamplate astazi,deci bambilici... esti interesant sandule.daca ai asistat la incinerare spunene si noua cine si cand duc,urna cu cenusa la moscova
Memorat
« Răspunde #7 : Noiembrie 08, 2011, 10:55:53 »

Deună zi am mai primit un material cu privire la ACTE MEDICOLEGALE DUBIOASE.

Un bun prieten, cu "podul plin de hârtii vehi" m-a sunat şi mi-a spus că a găsit pe "fundul sacului" un articol interesant în care apare numele lui BĂNUŢOIU NICOLAE.

Autorul articolului scris prin anii 1998 nu poate fi suspectat de rea credinţă faţă de "domnul preşedinte al BNR-costin g.", întrucât la data scrierii articolului, atât tov ss costin g , cât şi bănuţoiu n., erau nişte ILUŞTRI NECUNOSCUŢI. Abea mai târziu, aceşti indivizi urmau a se face remarcaţi prin... "FAPTE DE VITEJIE".

Postez ataşat prezentui comentariu, pagina transmisă de "bunul meu prieten".
Dacă există suspiciuni asupra autenticităţii materialului, comparaţi-l cu documentul "medicolegal" emis pe numele lui BĂNUŢOIU NICOLAEşi postat de mine mai sus, pe paginile acestei secţiuni.

Cu stimă,

Dorel HARAGA
Memorat
  • revoluti
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Noiembrie 13, 2011, 14:09:11 »

FOARTE BINE, DORULE!
SUNT REALE DOCUMENTELE, DETIN SI EU COPII.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Noiembrie 16, 2011, 23:45:25 »

E CLAR
Memorat
« Răspunde #10 : Noiembrie 17, 2011, 00:00:30 »

Domnule Haraga,

Va rog mult sa publicati si "ajutorul" acordat (cu numar de persoane) prin care domnia voastra a ajutat anumite persoana sa obtina un cerfificat.
Pe langa asta va mai cer (ca revolutionar autentic) sa face-ti public datele pe care le aveti in legatura cu "masina" de certificate din 1990 pana in prezent.
Sunt convins ca si daca aveti acele date, va "killer-esc" cei vechi din SSPR, impreuna cu fostii Secretari de Stat.
Va pot da date clare despre al nostru iubit sibian ... Smiley
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
Ranitii Revolutiei Sibiu
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Noiembrie 17, 2011, 00:18:20 »

Baga cu Fesan, baga! Deja salivez! In sfarsit o sa se faca o daezvaluire tare si urata despre el. Sunt numai ochi, astept.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Noiembrie 17, 2011, 00:29:53 »

DE CE NU SESIZATI ORGANELE DE ANCHETA DOMNILOR? STITI CA AVETI OBLIGATIA LEGALA CA IN CAZUL IN CARE AVETI CUNOSTINTA DE SAVIRSIREA DE INFRACTIUNI SA SESIZATI ORGANELE DE CC PENALA? ASCUNDEREA ACESTOR INFORMATII E TOT INFRACTIUNE.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Noiembrie 17, 2011, 01:01:35 »

Dupa ce ai aflat aceste info, daca dimineata nu te opresti de la prima ora la politie sau parchet, inseamna ca esti infractor? De aceea se dau info noi sau copiem din alta parte, pt ca speram sa se autosesizeze cei care iau bani pt ca s-o faca. Daca esti de la presa, difuzeaza m departe aceste doc. Nu costa decat un copy/paste. Ma bucur ca esti impacientat. Asa trebuie.
Memorat
« Răspunde #14 : Martie 31, 2012, 21:50:50 »

Asociatia "Dreptate si Adevar" pretinde ca a depus contestatie in memoria unei revolutionare moarte
13 ianuarie 2004, 21:21 | Autor: Dan BUCURA

In scriptele asociatiei de revolutionari "Dreptate si Adevar" - Decembrie 1989 se afla un numar de 250 de persoane, conduse de un anume Nicolae Banutoiu. Pe langa functia de presedinte al asociatiei cu pricina, omul o ocupa si pe cea de secretar general coordonator al Blocului National Revolutionar. Structura din urma ii are in frunte pe deputatul PSD D.L. Maior si pe consilierul prezidential Dan Iosif, lider incontestabil al revolutionarilor de pretutindeni. Mai mult, presedinte de onoare al BNR este chiar presedintele Ion Iliescu. Din acest motiv am luat legatura cu Nicolae Banutoiu, pentru a afla daca actiunea demarata de el in instanta are legatura cu Blocul National Revolutionar. "Va spun de la bun inceput ca decizia de contestare a aliantei PNL-PD este una pe care au luat-o doi oameni: eu si vicepresedintele asociatiei noastre, Niculae Nicusor. Asociatia pe care o conduc si in care sunt inscrisi 250 de membri cotizanti, luptatori, urmasi ai celor decedati, raniti si retinuti in '89 a fost infiintata de eroina Doina Rebeca Cercel. Dupa decesul acesteia, eu am preluat presedintia acestei structuri. In memoria ei contestam acum aceasta structura politica, termenii de "adevar" si "dreptate" fiind permanent pe buzele ei" sustine Nicolae Banutoiu. In plus, acesta din urma spune ca a ales abia acum momentul pentru contestarea aliantei pentru ca s-a temut de eventualele interventii sau sfori pe care ar putea sa le traga cei din viata politica romaneasca. La finalul discutiei, Banutoiu a tinut sa ne asigure ca nu este inregimentat politic sub nici o forma. "Singura calitate pe care o am este cea de secretar general coordonator la BNR", a precizat presedintele asociatiei de revolutionari "Dreptate si Adevar". Totusi, conform statutului BNR, fiecare asociatie care a aderat la el se obliga sa actioneze doar de comun acord cu structura-mama. Din acest motiv l-am intrebat pe secretarul de stat Emil Cutean, care este si secretar general al BNR, daca Banutoiu are aprobarea Blocului pentru acest demers. "Nu s-a discutat niciodata in cadrul Blocului acest aspect, iar ceea ce face acum Banutoiu este din propria initiativa. E adevarat ca prin asta incalca statutul BNR, motiv pentru care vom propune ca acest caz sa se discute in prima noastra sedinta", ne-a declarat Emil Cutean, seful Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor.

Sursa: http://www.adevarul.ro/actualitate/politica/Asociatia-Dreptate-Adevar-contestatie-revolutionare_0_75593386.html
Memorat
Pagini: [1] 2
Schimbă forumul: