Main Content:

Pagini: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42

Revolta din 15 Noiembrie 1987

Răspuns: Revolta din 15 Noiembrie 1987
« Răspunde #315 : Septembrie 29, 2012, 10:10:39 »

Am verificat. Nu toti de pe lista iau indemnizatii. Sint citiva decedati cum e la pozitia 18 Bradu Constantin care a murit anul asta. Lui Iosif i-a luat nu i-a dat indemnizatia fostii lui colegi de la 15 noiembrie. Chestia asta e chiar perversa ca trebe sa se stie ca el le-a cerut sa isi faca asociatie la inceputul anului 1990. Era vice la consiliu local si a spus ca pot fi ajutati mai usor daca isi angajeaza un jurist cu care sa lucreze sau daca isi fac o asociatie. Consilierii de dupa revolutie le-au dat apartamente, ajutoare, au cerut si obtinut reincadrarea lor la vechile locuri de munca. Iosif si Vulsan ia-u ajutat cel mai mult in primele luni cand le-a fost cel mai greu. Au primit apartamente in blocurile abia terminate in noul centru civic al Brasovului, in care trebea sa stea securisti si activisti pecere, ca erau putini altii care aveau repartitie acolo, niste sefi de servicii de prin uzine, cate un inginer care avea inportanta mai mare pentru ca inventase ceva. Niste muncitori de rand cum erau arestatii de le revolta nu ar fi ajuns in viata lor sa locuiasca in apartamentele pregatite pentru activisti si securisti, asa mari si exact in centrul civic. Ca sa stiti exact, cei mai multi au primit apartamente in blocul K, in care e acuma la parter Camera de Comert. Ce curva ii viata! fostii deportati au primit mai mult decat au sperat, pe ei nu i-au dat afara din uzina la reducerile de personal, i-au bagat in legea revolutionarilor, cand s-au taiat indemnizatiile lor nu le-au taiat. Pe de alta parte pe cei care i-au ajutat s-au razbunat. Lui Vulsan i-au inscenat un proces si l-au bagat in aceeasi celula cu activistii pecere de la oras si judet. Ne povestea ca nu stia daca se mai scoala dimineata ca puteau sa-l stranguleze fara probleme in timpul noptii. Lui Iosif i-au taiat din salar cand s-a intors la vechiul loc de munca si l-au calomniat in presa si l-au urmarit tot timpul. Si acum aflu ca chiulangiul de Postolachi le-a taiat indemnizatiile! In cazul administratorului portalului e si mai dura smechereala furacioasa a lui Postolachi pentru ca Iosif a ajutat asociatia de la infiintare si pana au obtinut indemnizatii de revolutionari. Nu stiu inca de ce s-au despartit dar am sa aflu. Rugamintea mea e sa ne spui chiar tu Iosife. La asociatia 15 Noiembrie s-a aplicat metoda luam cat putem mai mult si-i belmim pe toti de care nu mai avem nevoie. Inca o data s-a verificat zicala bine faci, rau primesti.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #316 : Septembrie 30, 2012, 10:25:45 »

Am incercat sa ascult cat mai bine ce se spune in filmul de la intrunirea revolutionarilor Partidului Social Democrat. Domnul Secretar de Stat Mester a pronuntat parca cifra de sapte sute zece muncitori bneficiari ai legii noastre prin Asociatia 15 Noiembrie 1987. Mi se pare cam mare diferenta de la 61 sau 126 la 710. Daca au dobandit atat de multi beneficiile legii noastre, inseamna ca procentul impostorilor (spun procent, nu numar) din  randurile lor este de cateva ori mai mare decat al celor din randurile noastre. Ma refer la filmul anuntat de domnul Diplomatul007 la "BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR - 1989 ROMÂNIA", la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=515.735 si postat pe You Tube la http://www.youtube.com/watch?v=et5TKxgCYuU&feature=youtu.be, e al doilea filmulet postat. Fragmentul in care se mentioneaza cifra este la inceput, in primele minute, mai precis dupa minutul doi.
Memorat
  • Magnus
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #317 : Septembrie 30, 2012, 15:17:48 »

Citind infomatiile scrise de dumneavoastra la acest capitol, mi-am format o parere care este mult mai critica decat cea la adresa revolutionarilor. Cinsprezecenovembristii sunt mai compromisi decat revolutionarii si e numai o chestiune de timp pana cand scandalul legat de umflarea pana la nesimtire a numarului de beneficiari ai legii recunostintei, data pentru revolutionari si numai printr-o greseala si lor, va exploda in presa. Deputatul Postolachi, presedintele asociatiei, discuta despre voi folosind expresii vulgare si avand o atitudine jignitoare: "Da-i in masa de de nesimtiti", "javrele Pesedeului", "Le-am tras-o de i-am indoit" "limbricii aia" etc. Iar cei din conducere ii tin isonul, cu precizarea putin importanta ca doi dintre ei par mai retinuti putin, dar, in general, la asociatia lor se poarta sfidarea si denigrarea revolutionarilor. Imi pare rau ca asociatia a incaput pe mainile interlopilor din randurile membrilor ei. E un dezastru si, ca brasovean, constat ca nu pot sa mai fiu mandru de ei. Au ajuns o rusine a Brasovului, niste porfitori grobieni si fara obraz.
Memorat
« Răspunde #318 : Octombrie 02, 2012, 21:40:29 »

Salut domnule Nor. Esti luptator de cursa lunga. La salaru tau puteai sa iti faci forum personal, ma mir ca inca mai esti membru activ. Inseamna ca te-a marcat puternic Revolutia. Prin ce tara mai esti sau te-ai intors acasa? Sa trecem la cestiune. Numarul si numele celor din Asociatia 15 Noiembrie 1987 pot fi procurate usor de pe site-ul asociatiei. Am luat lista de la http://www.15noiembrie1987.ro/membri.php.

Membrii

Nr    Numele si Pronumele
crt

1       Anghel Vasile
2       Anghel Eugenia
3       Anghel Catalin Beniamin
4       Anghel Daniel
5       Apetroaia Puiu
6       Baciu Gheorge
7       Baciu Silvia
8       Garti Angela
9       Badin Vasile
10     Badica Marin
11     Bahnareanu Costica
12     Bahnareanu Viorica
13     Bahnareanu Anca
14     Bejenariu Aurel
15     Bencze Denes
16     Biro Iuliana
17     Boeriu Marius
18     Bradu Constantin
19     Broasca Dumitru
20     Buceanu Aurel
21     Caruceru Floarea
22     Chiriac Corina
23     Ciaca Nicolae
24     Chivi Gabriela
25     Cutumbeanu Gheorghe
26     Cocan Constantin
27     Cristea Catalin
28     Damaschin Ana
29     Damiean Teodor
30     Dan Ioan
31     Dascalu Petrica
32     Dascalu Aurica
33     Dascalu Alina
34     Dascalu Eusebiu
35     Dobre Stana
36     Dochia Stefan
37     Farcas Iosif
38     Farcas Suzana
39     Farcas George Adrian
40     Farcas Delia Gabriela
41     Fejer Attila
42     Filichi Gavrila
43     Filichi Leanuta
44     Filichi Mariana
45     Filichi Ionut
46     Geneti Aurica
47     Geneti Rodica
48     Geneti Aurel Gabriel
49     Gergely Arpad
50     Gruia Milica
51     Gyerko Gheorghe
52     Gyerko Eniko
53     Gyerko Emese
54     Huian Aurel
55     Huian Maria
56     Huian Adrian Ionut
57     Huian Claudiu Daniel
58     Huian Razvan Alexandru
59     Haidu Cornel
60     Hosszu Aurel
61     Hosszu Daniela
62     Hosszu Emil Traian
63     Iacob Danut 
64     Iacob Corina
65     Ilie Ionel
66     Iosif Gheorghe
67     Jeler Augustin
68     Juganaru Cecilia
69     Lungu Constantin
70     Macovei Mihai
71     Micu Stefan
72     Micu Neculina
73     Micu Daniel Ionut
74     Micu Florin
75     Micu Gabriel
76     Muresean Vasile
77     Nastasa Dumitru
78     Nicutari Pavel
79     Nicutari Lenuta
80     Nicutari Florin
81     Nitescu Gheorghe
82     Ola Silvia
83     Oprisan Gheorghe
84     Oprisan Camelia
85     Oprisan Petronela
86     Paraschiv Nicuta
87     Paraschiv Ana
88     Paraschiv Andreea
89     Petrascu Maria
90     Pintea Ciprian
91     Postolachi Florin
92     Popovici Danut
93     Postelnicu Sofia
94     Raducanu Sorin
95     Ricu Marian
96     Sevaciuc Mircea
97     Sevaciuc Elena
98     Sevaciuc Catalina
99     Sevaciuc Laurentiu
100    Sommerauer Werner
101    Sommerauer Florentina
102    Stoica Misu
103    Selariu T.
104    Serb Ioan
105    Tulai Florin
106    Tulai Mandita
107    Tudose Eugen
108    Tudose Carmen
109    Vitos Ludovic
110    Vitos Adela
111    Voinea Stan
112    Voinea Fanica
113    Voinea Laura
114    Voinea Valentin
115    Vieru Angelica
116    Vieru Elena Liliana
117    Vieru Bogdan Vasile
118    Vieru Claudia
119    Vieru Ionut
120    Vieru Adrian
121    Zaharia Gheorghe
122    Zaharia Anisoara
123    Zaharia C-tin Cristian
124    Zaharia Lucian
125    Zavela Cristian
126    Sicoe Andrei

Aici sint toti si arestatii si anchetatii si altii care au scapat de secu si militie.

Nu e suficient ce ati facut, dar lista de mai sus este cea mai mare dintre cele vazute de mine prin diverse publicatii. Totusi, diferenta de la 710 beneficiari ai Legii Recunostintei, la 126 e foarte mare, de 584 de persoane, adica mai mare de 4,5 ori si, conform secretarlui de stat Sorin Vintila Mester, continua sa creasca, Asociatia 15 Noiembrie putand inca sa inainteze dosare.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #319 : Octombrie 09, 2012, 08:09:41 »

Daca secretarul de stat nu va face o conferinta de presa in care sa denunte faptul ca, in paralel cu focusarea institutiei (oare?) pe eliminarea impostorilor din randurile revolutionarilor, intrusii din legea lor, a revolutionarilor din Decembrie 1989, revoltatii din Noiembrie 1987 din Brasov, continua sa fabrice dosare si "revoltati" pe banda, inseamna ca ne-a tradat. Situatia la care s-a ajuns este inadmisibila.
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #320 : Octombrie 09, 2012, 20:31:12 »

Totusi nu inteleg de ce nu se fac diligentele necesare ca cei din 1987 sa fie scosi dil legea noastra. Sant ca o piatra de moara legata de picioarele noastre.Nu le contest meritele dar. Si asa santem noi luati la ochi, nu ne mai trebuie altii.
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #321 : Octombrie 09, 2012, 21:25:38 »

legii 341 tocmai de asta i sa adaugat "anticomunista" si mariesi de asta tot o tragea cu preschimbarea denumirii si includerea tuturor transfugilor in aceasta.dupa parerea mea acestea isi aveau locul la deportati pentru ca multi din ei au fost stramutati prin toate zonele tarii si la detinuti politici.
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #322 : Octombrie 09, 2012, 22:34:06 »

Am spus ca ii respect  pentru ce au facut in noiembrie 87, dar, nu poti sa amesteci merele cu perele ca sa faci gem de prune.
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
« Răspunde #323 : Octombrie 10, 2012, 08:45:30 »

http://www.bzb.ro/index.php?page_name=stire_detalii&id_stire=77620

Novembriştii se „mănâncă” între ei: Sevaciuc îi vrea iar capul lui Postolachi

Mircea Sevaciuc îl acuză pe actualul preşedinte al asociaţiei că a „cerşit” 10.000 de dolari de la Iliescu, Postolachi îi aduce aminte că a băgat în buzunar 10.000 de dolari de la Soros

Cu doar o lună şi nici o săptămână înaintea aniversării a 25 de ani de la mişcarea muncitorească de la 15 noiembrie 1987, unul dintre novembrişti, Mircea Sevaciuc (foto stânga), a lansat pe blogul său personal un atac foarte dur la adresa liderului acestei Asociaţii, Florin Postolachi (foto dreapta). Sevaciuc susţine că la ,,la întâlnirea dintre Preşedintele României domnul Ion Iliescu, consiliat de Octavian Ştireanu, din data de 16 ianuarie 2002, ora 17.00, la Palatul Cotroceni, şi delegaţia Asociaţiei «15 Noiembrie 1987» compusă din Florin Postolachi - preşedinte, Dănuţ Iacob - vicepreşedinte şi consilierul Mihai Macovei, domnul Iliescu aştepta o solicitare oficială din partea conduceri Asociaţiei «15 Noiembrie 1987» privind transferarea unor fonduri… când, spre stupoarea lui şi a celor doi consilieri, Florin Postolachi şi Dănuţ Iacob i-au cerut o donaţie de 10.000$, pentru «mici şi o bere» cu prilejul împliniri a 15 ani de la revolta din’87”.
Astfel, spune sursa citată, „Şedinţa de informare anunţată pentru a doua zi cu membrii Asociaţiei, despre rezultatul întâlnirii cu Preşedintele României dl Ion Iliescu, nu a mai avut loc niciodată. Informaţiile despre întâlnirea de la Palatul Cotroceni au fost furnizate în media chiar de către cei doi care şi-au făcut un titlul de glorie ca au cerut bani de la preşedintele României. (…), Florin Postolachi susţinând că: «Pentru a strânge fonduri, s-a solicitat susţinerea Preşedintelui României, care ne-a acordat o audienţă, promiţând sprijin în toate problemele existente» (Vol. «Ziua care nu se Uita» F.P. pag. 247)”

Pentru un pumn de dolari...
Sevaciuc conchide că „Datorită unui interes meschin, pentru «un pumn de dolari», gest josnic şi umilitor, pentru «Cetăţenii de Onoare» ai Braşovului, Postolachi a trădat interesele celor care au avut de suferit după revolta din ’87. Ratând şansa oferită de puterea politică majoritară de la acea vreme, trădarea lui Postolachi a avut consecinţe directe după numai doi ani, când Legea 42/90 a fost transformată în Legea 341/2004, iar «novembriştii» au pierdut câte aprox. 20.000 de euro fiecare (…). În data de 12 iulie 2004, Parlamentul României a adoptat Legea Recunoştinţei Naţionale. De Legea 341/2004 beneficiau eroii martiri şi luptătorii care au contribuit la Victoria Revoluţiei Române. Iniţiator a fost senatorul Sergiu Nicolaescu. Am constatat că noi, cei care am avut de suferit după 1987, ne încadram foarte bine în această Lege a Recunoştinţei 341/2004, cum ar fi : art. 1 aliniat 1 şi 2, art.2 litera a, b, c, d, e şi f, art.3 aliniat 1 litera b, punctul 3 - Luptător remarcat prin Fapte Deosebite – atribuit celor care în perioada 14-25 decembrie 1989 au contribuit la Victoria Revoluţiei Române”.
În opinia sursei citate, o posibilă explicaţie la ce s-a întâmplat în data de 16 ianuarie 2002 la întâlnirea de la Palatul Cotroceni, este următoarea: „Înainte de vizita de la Cotroceni, Postolachi & Iacob declarau peste tot că merg la Bucureşti pentru drepturile «novembriştilor». S-au sucit, pentru că nu au rezistat tentaţiei de a face ce au învăţat de ani de zile! «Cei în mână nu-i minciună». În minţile lor credeau că preşedintele deschide un seif şi le dă 10.000$ cash! De mai mulţi ani, «Băieţii de Cartier» s-au specializat cu masca umilului pe faţă, în cerşirea, căciulirea şi milogirea în faţa reprezentanţilor instituţiilor de stat, pentru a obţine sume de bani publici, pentru organizarea diferitelor activităţi aniversare, comemorative etc. Niciodată, timp de 13 ani nu au explicat contribuabililor cum au fost cheltuiţi banii publici”. Concluzia lui Sevaciuc este destul de dură: „După 1 aprilie 2008 ne întrebăm de ce, dacă suntem beneficiarii Legii Recunoştinţei, nu ne luăm indemnizaţiile restante din 2004, la fel ca şi colegii revoluţionari din’89. Răspunsul a fost dat, în rândurile de mai sus: datorită trădătorilor, Postolachi şi Iacob. Vor trebui să dea explicaţii celor din’87 şi copiilor care şi-au pierdut părinţii eroi, pentru că nu au fost bani pentru tratament!”.
„Mă voi întâlni cu
dânsul în instanţă”
Contactat telefonic de noi, deputatul Florin Postolachi, preşedintele Asociaţiei 15 Noiembrie 87 ne-a declarat că „Domnul Sevaciuc are probleme. Eu nu îmi vorbesc urât colegii, dânsul are 60 de ani şi cred că la vârsta lui nu ar trebui să spună lucruri trăsnite. Nimeni dintre noi nu îl ia în serios. Noi avem alt gen de probleme. Dacă colegii din Asociaţie vroiau să mă schimbe, până acum mă schimbau dacă nu îi reprezentam cu decenţă. În primăvară a publicat o scrisoare prin care se solicita schimbarea mea, scrisoare pretins semnată şi de colegi care de fapt nu au ştiut de aşa ceva. Atunci unii dintre noi au vrut să îl de-a în judecată. De această dată, deşi am aflat de la dumneavoastră de aceste acuzaţii, îl voi acţiona în instanţă pentru toate aceste calomnii. Nu este normal să facă acest lucru. El a mai luat în urmă cu mulţi ani 10.000 de dolari de la Fundaţia Soros, în numele Asociaţiei. Şi atunci am preferat să nu acţionăm în judecată un coleg care într-adevăr a suferit în 1987. Dar deja mă calomniază constant şi inutil. Mă voi întâlni cu dânsul în instanţă”, a încheiat sursa citată.

Nu sunt fonduri pentru organizarea a 25 de ani de la mişcarea din `87
Liderul Asociaţiei 15 Noiembrie 87, deputatul Florin Postolachi, spune că în acest moment „novembriştii” nu au fonduri pentru aniversarea a douăzeci şi cinci de ani de la revoluţia din 1987. „Mai avem puţin timp la dispoziţie şi nu avem fondurile necesare organizării evenimentelor. Am trimis o adresă domnului Căncescu (preşedintele Consiliului Judeţean, n.red.) dar nu am primit nici un răspuns. Am solicitat şi domnului Victor Ponta sprijin, am trimis o adresă pentru a solicita subvenţii, de fapt l-am invitat şi pe domnia sa la ceremonii, dar şi în acest caz nu avem nici un răspuns. Cred că ne vom face de ruşine. Nu avem nici un răspuns de nicăieri, deşi avem mulţi invitaţi şi din afara ţării. Şi mai avem un calendar de evenimente propus de asociaţie. Vă amintesc că ne-am propus să organizăm o expoziţie dedicată acelei importante mişcări muncitoreşti în aer liber, proiecţii de film, discuţii tematice la care am invitat istorici, reprezentanţi ai CNSAS, elevi şi studenţi, precum şi personalităţi ale societăţii civile. Evident, ar trebui să aibă loc şi cros-ul devenit deja tradiţie. Am comandat şi o ediţie limitată de 300 de monezi comemorative la Monetăria Statului, unde am reuşit să plătim un avans, respectiv doar o parte din suma totală de 10.000 de lei. Nu ştiu cum ne vom descurca”, a conchis sursa citată.
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #324 : Octombrie 10, 2012, 09:29:38 »

Puteti sa faceti fiecare din asociatie o donatie si sa cumparati o coroana pe care sa o depuneti in locul care va reprezintaNu trebuie tambalau. Smerenie, demnitate si UNITATE.
Este un sfat, sper sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau.
Memorat
« Răspunde #325 : Octombrie 14, 2012, 22:50:28 »

Buna dimineata neam de revolutionari. Am o stire care n-o sa-ti placa. Povestea cu impostori trebe analizata bine si cred ca trebe sa profitam ca la sesepere e un sef care a anuntat ca va scoate magarii dintre noi. Deaia scriu la anunturi ca sa vada si el si sa ia masuri. Hai ca ne lamunrim repede daca chiar vrea sau numa mimeaza. Eu sper ca e om serios si nu numa ca vrea, da si face.
Neam de revolutionari, domnule sese Mester fiti atenti la ce va spun. Acum de dimineata am luat hartiile pe care am imprimat ieri lista cu revolutionari de pe saitul sesepere. Am vazut ca pe prima coloana e trecut orasu si am vrut sa trec in revista brasovenii. Mai si mi-au cazut ochii pe un nume care m-a facut sa clipesc repede, repede ca nu imi venea sa le cred lor. Pe lisat e trecut Mihai Fercala adica bosul de la SIF Transilvania. Daca si comunistu asta e revolutionar inseamna ca au dreptae cei care zic fara retinere ca sint mii de impostori. Eu ajut cu o fotografie pentru identificarea impostorului si un cv luat de pe saitu lui de la sif ca sa stiti cine a fost.
Am consultat evidentele si am constatat ca domnul Mihai Fercala nu se regaseste in ele. De aceea, va fac o sugestie care va poate ajuta sa intelegeti, postati acest text la "Revolta din 15 Noiembrie 1987", adresa fiind http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?board=2.0.
Gata. Am mutat postarea de la Anunturi la 15 Noiembrie si fac aici un anunt important. Se pare ca Mihai Fercala, pe care l-am descoperit pe lista de la sesepere, e unul dintre cei foarte multi si nestiuti "muncitori" "revoltati" in 15 noeimbrie 1987 pe care nu-i stie nimeni si care nu existau pana cand i-a bagat in legea noastra. Trebe sa folosesc multe ghilimele ca nimic nu se pupa in chestia asta. Da Mihai Fercala e "muncitor" "revoltat" si "lptator anticomunist"? O laie! Fercala a fost comunist sadea, a ocupat functii de conducere date de partid si a trait bine si pe vremea lui Ceausescu si dupa. Cum a ajuns asta in Asociata 15 Noiembrie? Nu stiu da pot sa anunt in premiera ca Miahi Fercala e primul impostor din asociatie. Sa ma dea in judecata daca se considera calomniat.
Memorat
« Răspunde #326 : Octombrie 14, 2012, 23:47:41 »

Fiti atenti ce cv are.

Dr. Ec. Mihai FERCALA
Anul nasterii: 1950
Studii:
An abosolvire             Institutia de invatamant                         Facultate-specializare
1975                           Universitatea Alexandru Ioan Cuza Iasi        Specialitatea Finante
                                  Facultatea de Stiinte Economice
2004                           Universitatea Lucian Blaga Sbiu                  Doctor in stiinte ecnomice
                                                                                                Specialitatea "Management"
Experienta Profesionala:
Perioada                      Denumire   companie/institutie                   Functia
1992-prezent                F.P.P.III/S.I.F. Transilvania                        Presedinte/Director General
1990-1992                   Parlamentul Romaniei                                Senator, Secretar Comisie
                                                                                                 Buget finante
Ian. 1990-                    Centrala Industriala de Tractoare,               Economist principal I/
apr. 1990                     Autocamioane si Masini Agricole, Brasov      consilier economic
Dec. 1987-                   Intreprinderea de Mecanica Fina Sinaia        Economist principal
ian. 1990                                                                                    Sef birou financiar
Oct. 1983-                    Centrala Industriala de Autovehicole           Sef birou financiar-
Dec. 1987                     pentru Transport (C.I.A.T.) Brasov             contabilitate
                                                                                                 Contabil sef
                                                                                                 Director Economic
Ian. 1982-                     Autoexportimport Brasov                          Economist, Departament
Oct. 1983                                                                                   Contractari externe
Oct. 1975-                     Intreprinderea de Autocamioane Brasov     Economist, Serviciul Financiar
Dec. 1981
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #327 : Octombrie 15, 2012, 00:45:44 »

M-am uitat pe CV, la functiile pe care le-a detinut, inclusiv in anul 1987 si nu cred ca a participat la revolta de la Brasov. Nu vad ce legatura poate fi intre el si 15 Noiembrie. Ce sti mai mult si nu ne spui?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #328 : Octombrie 15, 2012, 09:35:35 »

Am devenit fan Brasoveanul. Info e tare de tot!
Atentie dle SS! Exista impostori printre muncitorii de la 15 Noiembrie 1987. Atentie dle SS! Ei inca fabrica beneficiari ai legii date pt revi! Ce faceti dle SS ca sa stopati furtul banului public? Ce pesedist sunteti daca sprijiniti coruptia din randul pedelistilor. Postolachi a votat taierea indemnizatiilor pt revi, e deputat PDL, e adversarul politic al partidului dv, de ce il protejati?
Bani pt luptatorii care au daramat regimul comunist din Ro nu aveti, sau nu vreti sa dati, desi legea le acorda indemnizatii lunare, dar pt revoltatii din BMV no problem, nu ati intrerupt platile chiar daca au fost asimilati artificial si beneficiaza de drepturile revilor in dauna si sfidarea celor care au eliberat Romania in 1989. Bani pt urmasii de eroi martiri nu dati, dar dati pt cei care erau de partea cealalta a baricadei in tmpul revoltei din 1987. Ce mai putem sa credem in aceste conditii? Suntei dusmanul nostru? Prin protestele din iarna pana in primavara (sa stiti ca am luat si eu parte la ele pe timpul concediului) si toata lupta dusa de revi impotriva piratului si pedelizdimii, pana le-am dat exit, sa inteleg ca nu am realizat altceva decat schimbarea dusmanilor la conducerea tarii?
Iata un impostor bogat, fost barosan comunist, promovat de PCR in functii de conducere, strecurat de niste tradatori si infractori in randurile muncitorilor revoltati la 15 Noiembrie 1987. Seful de la SIF Transilvania e abonat la Legea Recunostintei, la care le interziceti accesul celor pentru care a fost data, care au luptat cu adevarat, sau au avut parinti omorati in luptele din Decembrie 1989. Cum aveti de gand sa reactionati la aceasta stire si cat de repede?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #329 : Octombrie 15, 2012, 10:53:26 »

Daca facem scaderea muncitorilor revoltati in 1987 din nr total de beneficiari ai legii noastre, aflam nr aprox de impostori facuti de conducerea aso din BMV. Eu cred ca nu poate fi vb numai de deputatul Postolachii in aceasta afacere mafiota, pt ca la dosare trebuia sa mai lucreze cu cineva din conducere, de aceea acuz intreaga conducere a aso.
Ia fiti atenti la monitoare, am sa tastez socoteala aritmetica:
Avem cifra 720, nr de beneficiari ai legii noastre de la Aso 15 Noiembrie 1987 din BMV.
Mai avem cifta 126, nr de beneficiari legali ai legii, nr dat de Brasoveanul, care e localnic si stie m bine despre ce e vb.
Acum facem socoteala aritmetica, care e simpla, de calasa I-a:

720 - 126 = 594
Rezulta:  594  de impostori  (aprox, pt ca m pot fi cativa de care nu se stia inainte)
Mai rezulta ca sunt aproape de cinci ori m multi impostori decat revoltati reali, arestati, anchetati, inchisi si deportati!

MA DECLAR
S O C A T !
De unde au scos 720 cand in imagini se vad vreo suta de manifestanti, la care probabil s-au m adaugat pe drum m multi gura casca?
Memorat
Pagini: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42
Schimbă forumul: