Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5 6

voceapoporului@romaniasuntemnoi.ro

Răspuns: voceapoporului@romaniasuntemnoi.ro
« Răspunde #30 : Iulie 05, 2012, 14:45:37 »

Cînd acum sau mai tîrziu Grin
Vezi poate îti da Basecu indemnizatie pentru fîlfîit steagul Cheesy
http://www.adevarul.ro/actualitate/Revolutionar-capusa-_-Sus_Basescu-Jos_Basescu_0_634737162.html
Memorat
« Răspunde #31 : Iulie 05, 2012, 14:49:00 »

Prezenta presedintelui Traian Basescu în Parlament, la citirea în plenul comun a cererii de suspendare a sa din functie, închide "povestile politice" privind neconstitutionalitatea acestui demers si denota ca solicitarea de suspendare este prefect constitutionala.

"Prin prezenta presedintelui în Parlament se închid toate povestile politice cu lovitura de stat si încalcarea Constitutiei. Prezenta presedintelui este pentru o actiune constitutionala"
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Iulie 05, 2012, 15:22:36 »

ORDONANTA S-A PIERDUT PE DRUM.

FONDUL MONETAR VINE LA BUCURESTI!

ORDONANTA NU VA FI PROMOVATA!

INTRETINETI ACTIUNILE DE " PROTEST IMPOTRIVA MASURILOR DE AUSTERITATE:

SOLICITATI ABROGAREA LEGII AUSTERITATII NR.283/2011"

IMPUNETI RESPECT  SI SPUNETI NU DERAPAJELOR DE LA DEMOCRATIE!

PENTRU TINE STIMABILE KNORSTADT 2- MAI CONVINS... TE ASIGUR CA VOU FLUTURA STEAGUL....

PS: MAI ALES CA LAZAR MAIOR NU A PRIMIT POSTUL PREVAZUT IN PROTOCOL,NU?

ASA CUM A FOST MINTIT LAZAR MAIOR,SUNTEM MINTITI SI NOI CU ORDONANTA...ZAHARELUL

NATDA PENTRU COPII...
Memorat
« Răspunde #33 : Iulie 05, 2012, 15:28:43 »

PS: MAI ALES CA LAZAR MAIOR NU A PRIMIT POSTUL PREVAZUT IN PROTOCOL,NU?

ASA CUM A FOST MINTIT LAZAR MAIOR,SUNTEM MINTITI SI NOI CU ORDONANTA...ZAHARELUL

NATDA PENTRU COPII...

Gogo chiar nu ma intereseaza situatia lui Maior , eu îi doresc un post la Codlea Cheesy 
Memorat
« Răspunde #34 : Iulie 05, 2012, 16:30:32 »

http://romaniasuntemnoi.ro/category/romania-in-strada/12-ianuarie-2012/

ALATURATI_VA CELOR CARE STIU CE VOR!
NU STATI IN CASA!

VENITI IN PIATA REVOLUTIEI, REVOLUTIONARI!

Domnule Daniel Perju,
Macar din minim respect fata de "regulie jocului", nu ar fi trebuit sa citati "o persoana" banata recent - din motive evidente si imputabile numai ei. Nu pot interpreta gestul dumneavoastra decat in esenta sa, drept unul de sfidare gratuita, deci deliberata a mea. Regret ca nu ati reusit sa adoptati o conduita fireasca, civilizata, pe Forum si ca, dimpotriva, dupa o serie imensa de manipu lari exercitate asupra membrilor si vizitatorilor, ati gasit de cuviinta sa ma jigniti si pe mine, adica pe cel care v-a lasat intreaga libertae de expresie si exprimare, incluzand aici si activitatea prin intermediul mai multor nick-uri simultan. Ati procedat foarte urat, de aceea prezenta dumneavoastra pe Forumul nostru nu mai poate fi acceptata.
« Ultima modificare: Iulie 05, 2012, 20:59:44 de către razvan »
Memorat
  • emil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Iulie 05, 2012, 16:58:09 »

NU STATI IN CASA!

Domnule Daniel Perju,
Macar din minim respect fata de "regulie jocului", nu ar fi trebuit sa citati "o persoana" banata recent - din motive evidente si imputabile numai ei. Nu pot interpreta gestul dumneavoastra decat in esenta sa, drept unul de sfidare gratuita, deci deliberata a mea. Regret ca nu ati reusit sa adoptati o conduita fireasca, civilizata, pe Forum si ca, dimpotriva, dupa o serie imensa de manipu lari exercitate asupra membrilor si vizitatorilor, ati gasit de cuviinta sa ma jigniti si pe mine, adica pe cel care v-a lasat intreaga libertae de expresie si exprimare, incluzand aici si activitatea prin intermediul mai multor nick-uri simultan. Ati procedat foarte urat, de aceea prezenta dumneavoastra pe Forumul nostru nu mai poate fi acceptata.

Whoops.....  
« Ultima modificare: Iulie 05, 2012, 21:01:50 de către razvan »
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Iulie 05, 2012, 17:09:25 »

La postul TV.ROMANIA TV. fostul ministru al finantelor,D-l Ialomiteanu e foc si para ca s-a incalcat democratia,ca nu se respcta legile,etc.Il intreb pe acest asa zis domn,cand era ministru in Guvernul Romaniei,dansul respecta legile sau le facea dupa ureche?Cat de mult pret a pus pe respectarea legii,cand,ca un hot,a bagat pe sest,in Camera Deputatilor,proiectul de ordonanta prin care ne suspenda indemnizatia?De respectarea principiului bicameralismului a auzit Ialomiteanu?Si-au batut jog de poporul asta si acum le tremura chilotii-n fund si cer respect si respectarea Constitutiei.Rusine sa le fie!SA SCOATA TOT CE-AU FURAT IN ANII CAT AU GUVERNAT SI SA SE DUCA-N PUSTIE.Sa fie judecati ,fiecare dupa faptele sale si cei care vor fi gasiti vinovati,sa se duca sa-si faca pedeapsa.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Iulie 05, 2012, 20:11:26 »

NU STATI IN CASA!

Domnule Daniel Perju,

MULTUMESC DOMNULE GHEORGHE IOSIF..NU STIAM CA PREZENTA PE FORUMUL REVOLUTIEI NU-MI MAI ESTE ACCEPTATA..  REVOLUTIA ROMANA NU ESTE PROPRIETATE PRIVATA...SI NICI DE FAMILIE SAU PARTID PSD-USL .CU SCUZELE DE RIGOARE..BUNA SEARA,,,,

NU AM INTENTIONAT SA SUPAR SI SA DERANJEZ SPONSORII PORTALULUI,PARDON;FINANTATORII..

TRAIASCA ROMANIA DEMOCRAT SI  LIBERA !

JOS CENZURA COMUNISTILOR..[/b][/i][/size][/font][/color]
O SEARA PLACUTA TUTUROR!
« Ultima modificare: Iulie 05, 2012, 21:02:17 de către razvan »
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Iulie 05, 2012, 20:53:01 »

ORDONANTA S-A PIERDUT PE DRUM.

FONDUL MONETAR VINE LA BUCURESTI!

ORDONANTA NU VA FI PROMOVATA!

...,

În legătură cu semnătura de pe ordonanţă, de la un coleg binevoitor:
http://www.sgg.ro/nlegislativ/docs/2012/07/fpd79cwgyx6szj31m04r.pdf

Cât despre locul unde se află proiectul de ordonanţă:
http://www.sgg.ro/nlegislativ/
Memorat
« Răspunde #39 : Iulie 05, 2012, 21:23:02 »

NU STATI IN CASA!

Domnule Daniel Perju,

MULTUMESC DOMNULE GHEORGHE IOSIF..NU STIAM CA PREZENTA PE FORUMUL REVOLUTIEI NU-MI MAI ESTE ACCEPTATA..  REVOLUTIA ROMANA NU ESTE PROPRIETATE PRIVATA...SI NICI DE FAMILIE SAU PARTID PSD-USL .CU SCUZELE DE RIGOARE..BUNA SEARA,,,,

NU AM INTENTIONAT SA SUPAR SI SA DERANJEZ SPONSORII PORTALULUI,PARDON;FINANTATORII..

TRAIASCA ROMANIA DEMOCRAT SI  LIBERA !

JOS CENZURA COMUNISTILOR..[/b][/i][/size][/font][/color]
O SEARA PLACUTA TUTUROR!

Stiu domnule Perju, stiu toate "argumentele" dumneavoastra, comunist, platit, copilul, partidul si toate celelalte calomnii (parca ati fi urmat aceleasi cursuri cu domnul Secasiu). Mai bine ne spuneati de ce ati avut nevoie de mai multe nickname-uri, simultan, pentru a folosi Forumul. Ar fi fost mai interesant si acesta a fost motivul pentru care v-am lasat un timp pana la banarea propriu-zisa, pentru a-mi oferi si a le oferi si celorlalti o explicatie. Replica dumneavoastra insa s-a incadrat in acelasi tipar ingust, prefabricat, de care toata lumea s-a saturat. Fie cum va doriti, jos cenzura (pentru aceasta am luptat si lupt), dar jos si masca.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Iulie 05, 2012, 21:45:21 »

Astăzi am avut neplăcuta potrivire de cuvinte la o discuţie între prieteni, pentru care cosider de bun simţ să îi adresez scuze lui Ştefan. În timp ce făceam o relatare despre problemele care se regăsesc în cadrul SSPR, a făcut o paranteză şi fiind prea repetitiv în discurs l-am asemuit cu Perju şi tonele lui de litere, Ştefan a explodat şi nici acum nu ştiu dacă prietenia noastră a avut multe de suferit. Nu ştiu dacă acceptă scuzele dar eu le-am făcut publice. Această experienţă mi-a atras atenţia la toleranţă. Să fii iubit Stefane.
Memorat
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Iulie 06, 2012, 10:39:48 »

REVOLUTIONARI:

VENITI IN PIATA LIBERTATII-22 DEC 1989 DIN BUCURESTI--PIATA REVOLUTIEI NOASTRE.
VENITI LA PIATA UNIVERSITATII SIN BUCURESTI....
LA MITINGUL DE ASTAZI!

LA ORA 19, CRIN ANTONESCU VINE IN PIATA UNIVERSITATII !
Memorat
« Răspunde #42 : Iulie 06, 2012, 11:02:38 »

Cei care mergeti la miting in nume personal, va rugam sa nu "uitati" sa specificati acest lucru, macar daca sunteti intrebati de reporteri. Daca sunteti "simpli cetateni" indignati de atacurile la democratie si libertate, spuneti acest lucru si nu altceva! Sa nu dam ocazia presei sa speculeze asupra prezentei noastre la manifestarile de strada, ca fiind "haotica" si "interesata".
De asemenea, ganditi-va in fiecare moment, cu calm, ca toate pietrele caldaramului din Piata au urechile ciulite, lasati acasa discutiile care ar trebui sa fie facute numai acasa! Acasa, unde sunt persoanele dragi. 
Stim cu totii ca deja stie fiecare in parte aceste lucruri, dar am simtit nevoia sa vi le spun ca o sora care-si conduce fratii mai mari pana la usa, ramanand in spatele acesteia...
Nu va aruncati cu capul in ziduri, nu serveste la nimic, poate doar sa fim mai putini, din ce in ce mai putini.

Memorat

That's why you're here, isn't it?
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Iulie 06, 2012, 11:12:03 »

Chiar daca fizic nu suntem in permanenta, in mod sincer si cu certitudine sunt alaturi de vocea poporului cu inima si cu sfletul indureat..vom invinge! taradoatorii sunt niste lasi care vor fi pedepsiti dupa fapte.

NU DOMNULE, TRADATORII NU TREBUIE PEDEPSITI CI RASPLATITI, PE RAND, ODATA CU ACCESUL LA GUVERNARE !!!!!!!!!!!! AU TRECUT CATEVA LUNI DE LA CATARAREA LA PUTERE A USLASILOR LUI VOICULESCU, NICI O MASURA DE TIP SOCIAL PENTRU CEI ALE CAROR VENITURI AU FOST SISTATE ABUZIV SI NECONSTITUTIONAL IN ANUL DE GRATIE 2012, JOCUL DE GLEZNE FACUT CU AERE DE OPOZITIE ALE USL IN TIMPUL GUVERNARII PDL INTARESC STRIGATURA UNIVERSITATII: PDL SI USL ... ACEIASI MIZERIE !!! AU CONTESTAT 283 LA CCR, ACUM CAND SUNT LA PUTERE AU MAI FACUT CEVA IN ACEST SENS? NU ! AU CONTESTAT LA CCR LEGEA INVATAMANTULUI, CODUL MUNCII, LEGEA FUNCTIONARII INSTITUTIILOR BANCARE SI NEBANCARE, AU FACUT CEVA IN VEDEREA RENORMALIZARII ?  NU ! O SA-MI SPUNA UNII CA NU AU AVUT TIMP ... II VOI TRIMITE LA ORIGINI ! DE AL RAZBUNA PE NASTASE AU ? DA !!!
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Iulie 06, 2012, 12:21:26 »

Chiar daca fizic nu suntem in permanenta, in mod sincer si cu certitudine sunt alaturi de vocea poporului cu inima si cu sfletul indureat..vom invinge! taradoatorii sunt niste lasi care vor fi pedepsiti dupa fapte.

NU DOMNULE, TRADATORII NU TREBUIE PEDEPSITI CI RASPLATITI, PE RAND, ODATA CU ACCESUL LA GUVERNARE !!!!!!!!!!!! AU TRECUT CATEVA LUNI DE LA CATARAREA LA PUTERE A USLASILOR LUI VOICULESCU, NICI O MASURA DE TIP SOCIAL PENTRU CEI ALE CAROR VENITURI AU FOST SISTATE ABUZIV SI NECONSTITUTIONAL IN ANUL DE GRATIE 2012, JOCUL DE GLEZNE FACUT CU AERE DE OPOZITIE ALE USL IN TIMPUL GUVERNARII PDL INTARESC STRIGATURA UNIVERSITATII: PDL SI USL ... ACEIASI MIZERIE !!! AU CONTESTAT 283 LA CCR, ACUM CAND SUNT LA PUTERE AU MAI FACUT CEVA IN ACEST SENS? NU ! AU CONTESTAT LA CCR LEGEA INVATAMANTULUI, CODUL MUNCII, LEGEA FUNCTIONARII INSTITUTIILOR BANCARE SI NEBANCARE, AU FACUT CEVA IN VEDEREA RENORMALIZARII ?  NU ! O SA-MI SPUNA UNII CA NU AU AVUT TIMP ... II VOI TRIMITE LA ORIGINI ! DE AL RAZBUNA PE NASTASE AU ? DA !!!
BINE ZIS.
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 6
Schimbă forumul: