Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 145

Asociatia 21 Decembrie 1989 Bucuresti

• aetziu
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Asociatia 21 Decembrie 1989 Bucuresti
« Răspunde #1 : Aprilie 30, 2008, 13:57:27 »

Mulțumiri administratorului pentru corectarea denumirii
Memorat
« Răspunde #2 : Aprilie 30, 2008, 23:33:30 »

Mult succes!
Memorat
« Răspunde #3 : Mai 02, 2008, 14:29:41 »

Mai multa transparenta.
Memorat
  • carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Mai 02, 2008, 14:50:08 »

Este un site în constructie pe care încercăm să punem informații utile legate de asociațe. Fiind abea la început,eu nu prea stiu sa-l construiesc si suntem indrumati de cineva cu care ne vedem doar o data pe saptămână.
In celelalte sit-uri facuta pt asociatie nu avem nici noi acces. Am hotarat deocamdata sa nu dăm drumul la forum, decat la comentarea unor materiale.
Memorat
« Răspunde #5 : Mai 05, 2008, 08:58:49 »

Da Carmen sunt de acord dar tu nu crezi ca ar trebui sa iasa si domnul presedinte sa ne vorbeasca?Asta este parerea mea.
Memorat
  • carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Mai 05, 2008, 09:43:33 »

Nu se pricepe
Memorat
« Răspunde #7 : Mai 06, 2008, 14:55:47 »

Sau barem cind se posteaza sa sune cam asa:Din partea presedintelui de la asociatia X sau Y.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 07, 2008, 00:08:27 »

Felicitari pentru aceasta initiativa: <Un alt demers al Asociatiei „21 Decembrie 1989” va fi unul în colaborare cu Asociatia „Virgil Sacleanu”, reprezentantii celor doua asociatii având de gând sa strânga semnaturi pentru desecretizarea unor contracte de privatizare pe care le considera frauduloase.>
Marile confederatii sindicale pot fi puse in adevarata lumina prin acest demers (si nu le va fi prea usor). E de aplaudat initiativa.
Memorat
  • carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 07, 2008, 00:47:59 »

Mă bucur de reacția dv. mai ales că a aparut cam după o oră după postere. Puteți copia tabelele si aduna semnături și asociația va fi fercită să le primească. Dl. Teodor Mărieș este cel mai activ la initiative, noi le transmitem.
Memorat
« Răspunde #10 : Mai 07, 2008, 07:37:18 »

Cred ca o sa incerc si eu lucrul acesta aici in Falticeni.
Memorat
« Răspunde #11 : Mai 17, 2008, 19:49:18 »

MI-AM DORIT FOARTE MULT CA ATUNCI CAND IMI VOI REVENI CAT DE CAT DUPA DECESUL TATALUI MEU SA SCRIU CEVA PENTRU VOI,CEI DE LA ASOCIATIA 21 DECEMBRIE 1989.TATA V-A IUBIT MULT SI A CREZUT SI SPERAT IN TOATE ACTIUNILE VOASTRE...ULTIMA OARA A VRUT SA VA INSOTEASCA LA STRASBOURG...DACA MUREA PE DRUM...SUNTETI MAI MULT DECAT FAMILIA MEA...IMI ESTE DOR DE VOI SI VREAU SA MA MULTUMESC PENTRU TOT CE ATI FACUT PENTRU FAMILIA MEA,PENTRU MINE...TOT INAINTE SI NU UITATI CA PENTRU AFLAREA ADEVARULUI SI PEDEPSIREA CRIMINALILOR VA VOI INSOTI ASEMENI TATALUI MEU...PANA LA MOARTA!VA IUBESC,21 DECEMBRIE!!
Memorat
« Răspunde #12 : Mai 17, 2008, 19:51:38 »

SCUZE PENTRU MICILE GRESELI...IMI ESTE DOR DE TATA...SI-MI ESTE DOR SI DE VOI...SAPTAMANA VIITOARE VIN SA VA IMBRATISEZ...VA PUP D-NA CARMEN...SI PE VOI TOTI CEILALTI...
Memorat
  • carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Mai 17, 2008, 20:12:58 »

Greșelile nici nu le-am observat și abea atept să vii printre noi.
Te îmbrățișez cu drag și-ți doresc forța să depășești necazurile, cei dragi ne rămân veșnic în suflet.
Memorat
« Răspunde #14 : Mai 29, 2008, 16:04:25 »

Scrisoare deschisă

Stimaţi Domni Cristian Diaconescu şi Sorin Oprescu - candidaţi la funcţia de Primar General al Capitalei - susţinuţi de D-l Ion Iliescu,

Acum 18 ani Bucureştiul a fost scena unor masacre fratricide în care s-a înregistrat cel mai mare număr de victime pe timp de pace în istoria contemporană a Europei, aşa cum a remarcat recent reprezentantul delegat al Curţii Europene a Drepturilor Omului de la Strasbourg.
   În numele bucureştenilor, martori ai celor peste 1200 de crime comise în decembrie 1989 şi a miilor de oameni arestaţi fără mandat şi maltrataţi în iunie 1990 din ordinul fostului PSD - autointitulat „Frontul Salvării Naţionale”, vă solicităm să renunţaţi public la susţinerea candidaturii dvs. de către d-l Ion Iliescu, cercetat  de justiţie şi urmărit penal pentru diversiune şi crime. Considerăm că acesta vă susţine sperând că prin eventuale „negocieri politice”, aţi putea contribui la împiedicarea justiţiei de a condamna autorii crimelor, aşa cum s-a întâmplat în cei 11 ani în care a fost Preşedinte al României.
   Subliniem că acum două săptămâni, Curtea Europeană a Drepturilor Omului a decis judecarea cu prioritate a dosarelor Revoluţiei Române şi Mineriadei din iunie 1990 îndreptată împotriva manifestanţilor anticomunişti, a partidelor istortice şi a presei independente.

29 Mai 2008

Cu încrederea că nimic bun nu poate fi clădit pe crime,

Sorin Ilieşiu – Vicepreşedintele Alianţei Civice   
   Asociaţia 21 Decembrie 1989, Teodor Mărieş – Preşedinte
   Blocul Naţional al Revoluţionarilor 1989, George Costin – Preşedinte executiv
   Liga Studenţilor din Universitatea Bucureşti 1990, avocat Antonie Popescu – Senior
   Asociaţia Copiilor Revoluţiei, Catalin Giurcanu - Preşedinte
   Consiliul Mondial Român, Ştefana Bianu - Vicepreşedinte
   Asociaţia Adevăr şi Dreptate, Nicolae Bănuţoiu – Preşedinte
Fundaţia Culturală Timpul – Iaşi, Liviu Antonesei – Preşedinte
Federaţia naţională Omenia a Caselor de Ajutor Reciproc a Pensionarilor (peste 1.000.000 de membri), dr.ing.Gheorghe Chioaru – Preşedinte
Grupul văduvelor de eroi martiri
Federaţia sindicală “Solidaritatea – Virgil Săhleanu” a siderurgiştilor din România, Gheorghe Tiber - Preşedinte,
Fundaţia Naţională a Revoluţiei din Decembrie 1989 – Timişoara, Pompiliu Alămorean – Preşedinte
Sindicatul Solidaritatea al siderurgiştilor Galaţi, Ilinca Diaconu - Preşedinte
Sindicatul Solidaritatea Hunedoara, Marian Mititelu - Preşedinte
Sindicatul ALRO Slatina, Ion Ioan – Preşedinte

Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 145
Schimbă forumul: