Main Content:

Pagini: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 55

Consultanta juridica gratuita pentru revolutionari ...

Răspuns: Consultanta juridica gratuita pentru revolutionari ...
« Răspunde #750 : Iulie 04, 2018, 00:50:32 »

Nu rauvoitor, Florica...poate rautacios...am fost (nu : 'am inteles'). Dar 'pe dos' si 'gresit' nu este absolut nimic. Degeaba incerci sa incropesti o explicatie logica...tot cu FSN, PDSR, PSD..."o arzi"; timp de 10 ani au fost 'portocalii' (si aia au avut ceva cu tine !? !? !?), nu 'rosii'. Pai daca ti-ai depus de-abia in '96 dosarul pe 42...ce treaba aveai cu 341/2004 (ca sa o etichetezi ca fiind "ticalosie") ? ? ?

"...nu mi s-a eliberat certificatul pina la 13 mai 1997 , iar pe legea 341/2004 am obtinut hotarire judecatoreasca de obligare a SSRMLIRCIR ( SSPR) de emitere a certificatului preschimbat..."
Pana la urma ti s-a eliberat pe 42 pt. a avea ce preschimba ? ? ?

"...am avut si martori la asta...  ...pe baza a doua declaratii false..."  Martorii tai erau buni...altii NU... ? ? ?

P.s.  ''Gresalili''...ti le trec cu vederea azi... Kiss Grin
Memorat
« Răspunde #751 : Iulie 04, 2018, 01:38:17 »

Tot rauvoitor, le insailezi separat.Nu cunosti situatia dar iti dai cu parerea.Pe legea 42/1990 pina la aparitia HG 566/1996 se cereau numai doua declaratii fara alte probe.In 1996 - 1997 a fost o verificare a dosarelor depuse  in 1992-1993 si tocmai pentru ca se stia de magariile facute cu declaratii si fabricarii de revolutionari doar pe baza a doua declaratii s-a impus si depunerea si altor probe pe linga declaratiile de martor si recomandarea asociatiei.

I-ai obosit pe multi cu incercarile tale de a face mereu pe desteptu' , e drept ca nu prea iti iese si din cauza asta multi au obosit si nu mai posteaza pe forum.Vreo 3-4 chiar mi-au trimis mesaje in acest sens!
Memorat
« Răspunde #752 : Iulie 04, 2018, 07:30:20 »

Fara a te obosi prea mult (tu), esti in stare/vrei/binevoiesti   sa raspunzi clar la doua intrebari (simple/"insailate") :
1. Pe ce   criterii/dovezi   sustii/afirmi  ca : tu si martorii tai sunteti obligatoriu credibili; in schimb altii sunt impostori cu Certificat obtinut pe baza unor declaratii false ... ? ? ?
2. Ai   sau/si   ai avut   SAU NU   Certificat pe Legea 42   sau/si   341  (pt. avea ce preschimba) ... ? ? ?
Memorat
« Răspunde #753 : Iulie 04, 2018, 12:40:56 »

Fara a te obosi prea mult (tu), esti in stare/vrei/binevoiesti   sa raspunzi clar la doua intrebari (simple/"insailate") :
1. Pe ce   criterii/dovezi   sustii/afirmi  ca : tu si martorii tai sunteti obligatoriu credibili; in schimb altii sunt impostori cu Certificat obtinut pe baza unor declaratii false ... ? ? ?
2. Ai   sau/si   ai avut   SAU NU   Certificat pe Legea 42   sau/si   341  (pt. avea ce preschimba) ... ? ? ?

Cit timp am avut depus dosarul in termen legal in octombrie 1996 N-ARE ABSOLUT NICIO IMPORTANTA faptul ca CCSERD 1989 si SSPR , din culpa lor , N-AU ELIBERAT CERTIFICATUL.Intelegi TAUNE Huh

2.Deocamdata pina instaurati voi PCR dictatura in Romania interpretarea si aplicarea corecta a legii in ROMANIA este atributul exclusiv al instantelor judecatoresti.Si SSPR-UL o sa afle asta pina la urma !

1.Mai incuiatule , noi care am participat la ocuparea si paza institutiilor publice ale statului ne stim  intre noi si stim si cine au fost cei lacomi de arginti care au dat 50-60 de declaratii la tot felul de platitori.Nu e vorba de declaratiile date unor revolutionari ci declaratiile date unor fabricati care si-au cumparat calitatea de revolutionar.Unii dintre ei sint deja in procese penale !
Memorat
« Răspunde #754 : Iulie 04, 2018, 12:45:33 »

Nu sari asa tare in sus, am pus o intrebare , n-am dat cu parul, ok?
Grin Grin Grin
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #755 : Iulie 04, 2018, 15:41:43 »

Mno..., acum e tare ilară chestiunea..., deci instanța obligă la eliberarea unui act preschimbat dar nu ai actul inițial ce trebuia să fie preschimbat, ș-apoi după lege era nevoie și de un brevet eliberat de către președinția statului..., asta pentru că titlurile instituite în lege se acordă în condiţiile L341/2004, avându-se în vedere calităţile şi titlurile atestate, potrivit Legii nr. 42/1990. Nu c-aș fi ăla necredinciosu' da' mă poți dumirii cu eventuala postare a sentinței de instanță...
Memorat
« Răspunde #756 : Iulie 04, 2018, 20:51:06 »

Mno..., acum e tare ilară chestiunea..., deci instanța obligă la eliberarea unui act preschimbat dar nu ai actul inițial ce trebuia să fie preschimbat, ș-apoi după lege era nevoie și de un brevet eliberat de către președinția statului..., asta pentru că titlurile instituite în lege se acordă în condiţiile L341/2004, avându-se în vedere calităţile şi titlurile atestate, potrivit Legii nr. 42/1990. Nu c-aș fi ăla necredinciosu' da' mă poți dumirii cu eventuala postare a sentinței de instanță...

E simplu dar necesita putina logica.Nu neaparat juridica.Sint domenii si stiinte unde fara logica nu se poate.Asta e , din pacate.Esenta legii contenciosului administrativ art. 1 , 2 si urmatorii este ca , dreptul subiectiv al persoanelor fizice sau juridice care se adreseaza unei institutii publice cu respectarea cerintelor legale, este protejat de lege si nu poate fi eludat.Legea 554/2004 a contenciosului administrativ reprezinta dreptul comun in domeniul dreptului administrativ care guverneaza activitatea institutiilor publice din Romania.Orice lege speciala se completeaza cu prevederile dreptului comun.
   Principiul pozitiv al aplicarii legii civile presupune ca orice lege trebuie interpretata in sensul aplicarii ei , nu in sensul eludarii sau evitarii aplicarii acesteia.Prin urmare orice solicitant cere se adreseaza unei institutii publice cu respectarea cerintelor legii trebuie sa primesca o solutie legala cererii sale nu sa se evite analizarea si solutionarea cererii lui invocindu-se legea in sensul neaplicarii ei sau folosindu-se tertipuri ori pretexte pentru a se evita recunoasterii dreptului pretins,
   Asta a factul instanta de judecata prin hotare judecatoreasca definitiva si irevocabila, respectiv sentinta civila 2476/20.04.2017 pronuntata de Tribunalul Bucuresti in dosarul civil 29548/2016 al acestei instante.Prin sentinta civila  4121/2018  26.06.2018 a Judecatoriei sectorului 1 Bucuresti instanta a respins contestatia la executare impotriva sentintei definitive si irevocabile 2476/20.04.2017 ce reprezinta titlu executor.Gasesti pe portalul instantelor hotaririle judecatoresti de mai sus : link https://web.facebook.com/?stype=lo&jlou=Aff8P0ltnolompAznq6ThYTuXouBgXDhbYoM0pkahlLJd_rDx-ee0t_TsUEYq3VuBB4hMcfCIIr3MB5cbRYvFe97XiBxArqU2-_mIrntCI8mcQ&smuh=39387&lh=Ac_KcrGbMVy0kKCr.

Memorat
« Răspunde #757 : Iulie 04, 2018, 21:24:53 »

https://mariusmioc.wordpress.com/2014/12/17/libertate-te-iubim-ori-invingem-ori-murim-o-carte-a-asociatiei-17-decembrie-din-timisoara/

Ce gasim la comentarii ? ? ? :

" florin Says:
decembrie 17, 2014 at 10:23 am

DOMNULE PRIM-PROCUROR,

SUBSEMNATUL CORNEA CONSTANTIN FLORIN , DOMICILIAT ÎN BRASOV STR. …………………………………………………… IN CALITATE parte vatamata , ÎN TEMEIUL ART. 221 DIN CODUL DE PROCEDURA PENALA, VA ADUC LA CUNOSTINTA URMATOARELE:

NUMITUL SANDA ADRIAN IN CALITATE DE SECRETAR DE STAT AL SSRMLIRC REFUZA SA PUNA IN APLICARE SENTINTA CIVILA NR. 1201/21.02.2012 A CURTII DE APEL BUCURESTI SECTIA A VIII-A DE CONTENCIOS ADMINISTRATIV SI FISCAL , PRONUNTATA IN DOSAR CIVIL NR. 3990/2/2010 RAMASA DEFINITIVA SI IREVOCABILA LA DATA DE 27.01.2014 PRIN RESPINGEREA RECURSULUI DECLARAT DE SSPR SI CPRD.
CONSIDER CA PRIN NESOCOTIREA SENTINTEI JUDECATORESTI DEFINITIVE SI IREVOCABILE , INTRATE IN PUTEREA LUCRULUI JUDECAT, NUMITUL FAPTUITOR REFUZA CHIAR SI ACUM LA 25 DE ANI DE LA REVOLUTIA DIN DECEMBRIE 1989 SA RESPECTE O HOTARIRE JUDECATOREASCA , SI SA ELIBEREZE ACTUL ADMINISTRATIV SOLICITAT INCA DIN OCTOMBRIE 1996 , ACT EMIS TUTUROR CELORLALTI REVOLUTIONARI CU CARE AM FOST IMPTREUNA IN DECEMBRIE 1989 LA SEDIUL SECURITATII DIN BRASOV, FARA EXCEPTIE.
CER CERCETAREA NUMITULUI FAPTUITOR , IMPREUNA CU PERSOANELE VINOVATE DE ABUZ IN SERVICIU SI NERESPECTAREA UNEI HOTARIRI JUDECATORESTI.
SOLICIT/SOLICITAM TRAGEREA LA RASPUNDERE PENALA A FAPTUITORULUI.

INTRUCAT, IN URMA INFRACTIUNII SESIZATE AM SUFERIT UN PREJUDICIU MORAL SI MATERIAL, MA CONSTITUI PARTE CIVILA, URMAND CA PE PARCURSUL URMARIRI PENALE SA PRECIZEZ CUANTUMUL DESPAGUBIRILOR.

MIJLOACELE DE PROBA PE CARE SE INTEMEIAZA PREZENTA PLANGERE SUNT URMATOARELE :
– MARTORI :
– INSCRISURI:
– FOTOGRAFII:
DATA: 16.12 .2014 CORNEA CONSTANTIN FLORIN

DOMNULUI PRIM-PROCUROR AL PARCHETULUI DE PE LANGA TRIBUNALUL BUCURESTI "
Memorat
« Răspunde #758 : Iulie 04, 2018, 21:48:54 »

Luciferica , sfaturi pot , minte nu ... Grin Grin Grin Grin Wink
Memorat
« Răspunde #759 : Iulie 04, 2018, 21:54:57 »

Luciferica , sfaturi pot , minte nu ... Grin Grin Grin Grin Wink
Stiam ca n-ai... Cry Cry Cry
Memorat
« Răspunde #760 : Iulie 04, 2018, 22:01:42 »

Altfel nu vad cum l-ai fi putut credita pe un domn cu poprire pe venituri (dat si-n ziare)... !!!   Sau a fost inainte ('creditarea')...sau la misto... ? ? ?
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #761 : Iulie 04, 2018, 22:33:08 »

Logică..., nu juridică dar legală este că aceste treburi sunt de competența comisiei prevăzută de legislațiea în materie. Din câte am observat s-au constituit două comisii..., care dintre acestea crezi că-ți va analiza dosarul...?
Memorat
« Răspunde #762 : Iulie 04, 2018, 22:44:58 »

Altfel nu vad cum l-ai fi putut credita pe un domn cu poprire pe venituri (dat si-n ziare)... !!!   Sau a fost inainte ('creditarea')...sau la misto... ? ? ?

Cu Bejgu Adrian am fost impreuna la sediul securitatii Brasov in 1989 si am ramas prieteni.L-am imprumutat in 2008 cind inca nu se apucase de escrocherii pe banda rulanta ! Cauza initiala pentru care a inceput sa dea tepe a fost firma lui de contructii care se scufunda.Dupa aia probabil , in lipsa indemnizatiilor suspendate in 31 decembrie 2011 a devenit un obicei...
Memorat
« Răspunde #763 : Iulie 04, 2018, 22:49:03 »

Un raspuns concret, la subiect (nici nu ma mai intereseaza cat de real este). Deci poti. Felicitari.
Memorat
« Răspunde #764 : Iulie 04, 2018, 22:49:37 »

Logică..., nu juridică dar legală este că aceste treburi sunt de competența comisiei prevăzută de legislațiea în materie. Din câte am observat s-au constituit două comisii..., care dintre acestea crezi că-ți va analiza dosarul...?

Gresit ! Atunci cind refuza sa-si faca dastoria , sfideaza legea sau persoana fizica sau juridica are un drept subiectiv nesocotit , ori o cerere la care se ocoleste dezbaterea si verificarea ori solutionare ei pe fondul cererii, folosindu-se de tot felul de tertipuri si pretexte pentru a ocoli si evita aplicarea legii atunic E DE COMPETENTA instantei de judecata.Logica " legala " este logica juridica , disciplina distincta la facultatea de drept. Wink
Memorat
Pagini: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 55
Schimbă forumul: