Main Content:

Pagini: 1 ... 50 51 [52] 53 54 55

Consultanta juridica gratuita pentru revolutionari ...

• oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Consultanta juridica gratuita pentru revolutionari ...
« Răspunde #765 : Iulie 04, 2018, 23:00:17 »

Cu toate acestea instituția nu procedează la soluționare..., oare care sunt motivele...?
Memorat
« Răspunde #766 : Iulie 04, 2018, 23:15:01 »

Cu toate acestea instituția nu procedează la soluționare..., oare care sunt motivele...?

1. Ambitia personala a unor functionari ( sau functionar public ) ori/sau razbunarea PCR/FSN/PSD fiindca in 1anuarie-februarie 1990 , desi am participat la infiintarea FSN BRASOV pentru ca facusem parte din CFSN-UL de la Securitate , am renuntat la FSN dupa ce si-au incalcat promisiunea de a nu candida la alegeri si au inceput cu mineriade pentru a perpetua la putere regimul comunist deghizat in " Afrodita renascuta din spuma marii "...
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #768 : Iulie 05, 2018, 07:58:02 »

Ce se poate întâmpla dacă emitentul actului administrativ constată că dosarul este necorespunzător aplicării legii...,acum care ar fi legea..., că L42/1990 este abrogată..., iar L341/2004 este aplicabilă doar actelor administrative eliberate pe L42/1990..., este necesară și acordarea unui titlu..., brevet că doar acesta este actul(decret) prin care se acordă titlul. Cum se poate soluționa acest caz?
Memorat
« Răspunde #769 : Iulie 05, 2018, 08:31:05 »

Nu stiu in ce limba sa mai explic.Exact ce sustii e idiotenia sefei contenciosului administrativ Athena Piceava de la SSPR ! De prostia asta se agata cu disperare  desi din punct de vedere juridic si logic este o ineptie.SSPR este urmasul in drepturi al CCSERD 1989 IAR DACA antecesoarea nu si-a indeplinit obligatiile atunci institutia care preia obligatiile este obligata sa solutioneze problema ramasa nerezolvata din culpa acelei institutii publice indiferent de cauza care a generat problema( furt distrugere , sustragere completarea cu probele din dosar a altui dosar , etc.).Cu atit mai mult cu cit potrivit legii 341/2004 se depunea un nou dosar unde se verifica din nou faptele savirsite si se putea schimba , stinge sau modifica calitatea persoanei indreptatite potrivit legii 341/2004.Nicio institutie nu poate sustine in mod legal ca n-a reolva cererea cuiva ca : " s-a inchis legea si pina la inchidere ti-am tinut dosarul sub birou , l-a ratacit femeia de serviciu cind a facut curatenie s-au a intrat nu stiu ce sef de asociatie prin arhiva si si-a facut de cap pe acolo , a plouat in arhiva s-au a luat foc cosul de hirtii de la o tigara sau mai stiu eu ce s-au ca si-au invelit sanwich-ul cu probele dosarului ! ".Nimeni nu poate invoca propria culpa ca pretxt de neaplicare a legii !
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #770 : Iulie 05, 2018, 08:49:33 »

Încerci să mă faci idiot? Comparația e de prost gust ca și încercarea de a ironiza. Pe L341/2004 s-au depus dosare noi spre completarea celor vechi sau dacă dețin adeverință de luare în evidență(lipsă tipizate), etc., dar obligatoriu trebuiau să figureze în monitorul oficial. Poți indica monitorul oficial în care figurezi?
Memorat
« Răspunde #771 : Iulie 05, 2018, 09:26:20 »

Încerci să mă faci idiot? Comparația e de prost gust ca și încercarea de a ironiza. Pe L341/2004 s-au depus dosare noi spre completarea celor vechi sau dacă dețin adeverință de luare în evidență(lipsă tipizate), etc., dar obligatoriu trebuiau să figureze în monitorul oficial. Poți indica monitorul oficial în care figurezi?

Fals ! Citeste cu atentie art. 10 alin. 4 din HG 1412/2004 ! Indica-mi articolul de lege care impune conditia ca sa figurezi in MO oficial ! Nu confunda refrenul unora care s-au infipt prin MO si fac matanii la Monitoare Oficiale.Unde legea nu prevede sau nu distinge nici noi n-avem voie sa distingem.Nu putem sa impunem cerinte care nu sint prevazute in lege.Vezi ce cerinte impune legea 341/2004 si HG1412/2004 pentru depunerea dosarului de preschimbare.Orice cerinta invocata in plus fata de prevederile legii inseamna a adauga la lege fapt nepermis care duce la concluzii eronate.Nu putem prin interpretare sa adaugam la lege.Nicio prevedere legala nu face vorbire de aparitia in vreun Monitor Oficial ( MO).
Memorat
« Răspunde #772 : Iulie 05, 2018, 09:40:52 »

1. Ambitia personala a unor functionari ( sau functionar public ) ori/sau razbunarea PCR/FSN/PSD fiindca in 1anuarie-februarie 1990 , desi am participat la infiintarea FSN BRASOV pentru ca facusem parte din CFSN-UL de la Securitate , am renuntat la FSN dupa ce si-au incalcat promisiunea de a nu candida la alegeri si au inceput cu mineriade pentru a perpetua la putere regimul comunist deghizat in " Afrodita renascuta din spuma marii "...
Florica Cry..., zisesesi ca nu-l bei pe tot Embarrassed...da' 'te-ai dedulcit' Huh...ajunsesi "Inamicul public nr.1"... Shocked Grin   Trezeste-te, maaaaa... Cool Angry
Memorat
« Răspunde #774 : Iulie 05, 2018, 09:52:07 »

" Florica Cry..., zisesesi ca nu-l bei pe tot Embarrassed...da' 'te-ai dedulcit' Huh...ajunsesi "Inamicul public nr.1"... Shocked Grin   Trezeste-te, maaaaa... Cool Angry  "

Stai linitit mai Luciferica , ca nu atentez eu la locul tau de number one ! n-am eu pretentii din astea ! Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #775 : Iulie 05, 2018, 10:13:31 »

Tovarasu Cornea Kiss...''hamintes'' Huh... ?! ?! ?! Shocked Grin Cry :

" Tu : Faci afirmatii gratuite! Esti pripit si necugetat ,probabil esti foarte tinar! in cazul asta e explicabil! Nu ai de unde sa stii! Dar cind nu sti intrebi si afli nu te lansezi in comentarii si afirmatii neadevarate si stupide! Grin Daca chiar vrei sa afli citeceva despre ce s-a petrecut la revolutie,intreaba pe cei care au trait acele momente.Hai sa-ti dau citeva nume : Rab Arpad, Buna Monica, Rusu Ioan, Drelciuc Radu, Savu Gheorghe, Morar Ilie Dorel, Secuiu Marcel,Doroftei Catalin,Bejgu Adrian, Bejgu Cristian.Cred ca pentru inceput iti ajunge pentru documentare! Cheesy

Altcineva :
Da sunt foarte tinar am peste 50  Cheesy,din acest grup lipsec o parte,cum de tine nu  isi aduce nimeni aminte?
Acest grup si restul care nu au fost mentionati  sunt in MO din 92 tu de ce nu esti?
Hai sa rupem pisica in doua unde si ce ai facut la rev. in Brasov Roll Eyes "
Memorat
« Răspunde #776 : Iulie 05, 2018, 11:38:09 »

Tovarasu Cornea Kiss...''hamintes'' Huh... ?! ?! ?! Shocked Grin Cry :

" Tu : Faci afirmatii gratuite! Esti pripit si necugetat ,probabil esti foarte tinar! in cazul asta e explicabil! Nu ai de unde sa stii! Dar cind nu sti intrebi si afli nu te lansezi in comentarii si afirmatii neadevarate si stupide! Grin Daca chiar vrei sa afli citeceva despre ce s-a petrecut la revolutie,intreaba pe cei care au trait acele momente.Hai sa-ti dau citeva nume : Rab Arpad, Buna Monica, Rusu Ioan, Drelciuc Radu, Savu Gheorghe, Morar Ilie Dorel, Secuiu Marcel,Doroftei Catalin,Bejgu Adrian, Bejgu Cristian.Cred ca pentru inceput iti ajunge pentru documentare! Cheesy

Altcineva :
Da sunt foarte tinar am peste 50  Cheesy,din acest grup lipsec o parte,cum de tine nu  isi aduce nimeni aminte?
Acest grup si restul care nu au fost mentionati  sunt in MO din 92 tu de ce nu esti?
Hai sa rupem pisica in doua unde si ce ai facut la rev. in Brasov Roll Eyes "

Grin Grin Grin Grin Grin Mai Toporas de la oras, nu intelegi ca postezi prostiile unui aiurit , am declaratiile a 8 dintre ei , revolutionari cu care am fost impreuna la sediul securitatii , cum sa nu-si aduca aminte Huh  Grin Grin Grin Grin Grin Ia intreaba-l pe Huba Laslo, ( Judecator , nick name-ul sau de pe portal si vezi ce-ti zice !  Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #777 : Iulie 05, 2018, 11:40:21 »

[size=1%pt] Savu Gheorghe chiar a fost pe la mine acum o luna sa ma intrebe cum se face contestatia la CPRD ![/size][/i][/color]
Memorat
« Răspunde #778 : Iulie 05, 2018, 11:47:21 »

Nu sari asa tare in sus, am pus o intrebare , n-am dat cu parul, ok?
IDEM... !!! Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #779 : Iulie 05, 2018, 12:26:44 »

Atunci instanța de ce a reţinut că te afli deja în posesia certificatului nr. 8362 din 10 septembrie 1992, făcând dovada deja că te-ai remarcat prin fapte deosebite în timpul Revoluţiei din Decembrie 1989, astfel încât SSPRul nu se poate prevala de faptul că dosarul nu a fost constituit în sensul cerinţelor legale? Acel certificat parcă era de participant...
Memorat
Pagini: 1 ... 50 51 [52] 53 54 55
Schimbă forumul: