Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 47

Activitatea SSPR

• Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Activitatea SSPR
« Răspunde #15 : Noiembrie 26, 2012, 14:54:53 »

Vedeti stimati camarazi de ce nu ni s-au platit indemnizatiile pe 2012 !.Sa ia secretarul general NUP !. Asa si in cazul Cutean cand SSPR a scris ca nu i-a fost adus nici un prejudiciu !. Iata cum institutia si vasnicii sai reprezentanti se apara !. In schimb nu apara revolutionarii !. Sunt prea fraieri !. Parchetul e in toate , in cele ce sunt si-n cele ce maine vor rade la soare !.De aia n-are ursu coada si vulpea o are prea mare !. Si va mai mirati ca lucrurile merg asa cucher in Romania !.

Chiar oficiala ca aparuta-n M.Of. al Romaniei LISTA FINALA-i ...FRECTIE LA UN PICIOR DE LEMN !. Ce relevanta juridica are privita sub aspectul rezolutiei parchetului ?. NICIUNA !.Act de complezenta lipsit de importanta dar platit din bani publici !. Cate asemenea acte emite SSPR zilnic ?. Pierdere de timp si in special de bani !.La asta-i bun SSPR ?. 
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16 : Noiembrie 27, 2012, 12:19:26 »

Am gasit aceasta stire (sau ce o fi) pe un site, http://dreptitate.net/2012/09/04/scoala-de-vara-revolutia-romana-din-decembrie-1989 si ma gandeam ce ar fi fost daca sesepereaua l-ar fi ajutat din banii cheltuiti aiurea cu asa-zisa scoala pe Rab Arpad, revul din Bv care s-a apnzurat in urma cu cateva luni? De ce nu l-a ajutat? Oare, din patriotism marca PDL, pesedeul s-a temut ca nu va avea cine sa plece "la Dumnezeu cu tricolorul Romaniei"? Se aude dle Sorry Fitila Mescher? Dar voi, cei care ati participat la "mica" escapada de pe litoral, ati auzit? Suntem in postul Craciunului, oare postiti? Va ganditi oare sa megeti sa va spovediti si sa-i vb popii si despre crima? Sa-i spuneti:
- Scz parinte, l-am omorat ca nu ne-am gandit.
- Cum asa?! Nu stiati ca multi revi fac foamea, sunt dati afara din locuinte, ca se curata ca mustele pt c n-au medicamente?
- Parinte, noua ne mergea bine si am vrut sa ne mearga si m bine, sa ne relaxam la mare si sa punem nitel tara la cale. Erau niste functii de impartit, niste polite de platit in stg si dr, un trafic de influenta, o chermeza si altele pe care nu vrem sa le marturisim. Asa ca, daca ne dai iertarea e ok, daca nu la fel, pt ca de aici inainte se vor curata si m multi si nu vrem sa ne stricam noi vacantele si ciupelile din cauza lor.

Fitila, Ordinari etc! Oare ati inteles LECTIA SCOLII DE VARA 2012!

Despre drep(ți)tate și dincolo de ea

Şcoala de Vară “Revoluţia Română din Decembrie 1989″

Posted on 4 septembrie 2012 by elena timofte

Secretarul de stat al Secretariatului de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989 a emis Ordinul nr. 93/2012, act normativ potrivit căruia în perioada 3 – 7 septembrie 2012 se desfăşoară activităţile prevăzute de Şcoala de Vară “Revoluţia Română din Decembrie 1989″ – complexul turistic Comorova – Neptun, judeţul Constanţa. La aceste activităţi participă ca invitaţi elevi desemnaţi de inspectoratele şcolare judeţene, din oraşele – martir şi profesori universitari, profesori, delegaţi din partea asociaţiilor ce vor susţine prelegeri, conform programului de desfăşurare. Delegaţii, profesorii şi elevii însoţitori, pe baza delegaţiilor semnate de conducerea instituţiei, beneficiază de transport CFR, prin foi de drum.
Totodată, potrivit Ordinului nr. 92/2012, sumele aferente desfăşurării programului, în cuantum de 60.000 lei, sunt cuprinse în bugetul instituţiei aprobat prin Legea bugetului de stat pe anul 2012 nr. 293/2011, cu modificãrile şi completările ulterioare, la capitolul de cheltuieli 57.02.01 – Ajutoare Sociale în Numerar (Program Comemorativ privind respectarea adevărului istoric prin aprofundarea documentării privind Revoluţia Română din Decembrie 1989).
Memorat
« Răspunde #17 : Noiembrie 27, 2012, 12:43:28 »

NOMINALIZEAZA FONDATORII ORDINULUI CARE AU PARTICIPAT LA "SCOALA DE VARA!---SANT DE ACORD CU TINE SI IMI FACI UN SERVICIU.M-AM MANIFESTAT MEREU IMPOTRIVA "VINURILOR BUNE BAUTE PRIN REPREZENTANTI" CAT SI IMPOTRIVA VIITOARELOR CHERMEZE COMEMORATIVE CU BANI DE LA GUVERN !
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Ianuarie 19, 2013, 21:14:13 »

O intrebare dle bambilici. De unde ai ultima imagine?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #19 : Ianuarie 20, 2013, 00:27:00 »

Cineva a observat ca SSPR-ul nu mai emite comunicate, ca prefera tacerea (http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=455.525). As spune ca, la inceput de mandat, ar fi oarecum firesc. Dar sa nu anunte nici macar numirea noului Secretar de Stat, a sefului institutiei?! Am cautat la "Conducere", pe simulacrul lor de site, http://www.sspr.gov.ro/index.php?conducere si nu am gasit nimic, sau ce am gasit e absolut jenant. Va rog sa vedeti imaginea atasata. Totusi, domnilor functionari publici angajati ai SSPR, a trecut o saptamana de la numirea noului SS, nu vi se pare ca nu aveti scuze pentru aceasta neglijenta? Sau sunteti suparati pe noul venit ca nu e unul dintre cei pe care ii preferati dumneavoastra? Nu stiu ce sa cred, e vorba de sabotaj, sau de obisnuinta cu nemunca? Oare de ce va luati salarii de acolo, pentru asemenea delasare, sabotare sau chiul cronic?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #20 : Ianuarie 20, 2013, 00:28:59 »

Am uitat sa atasez decupajul de pe pagina SSPR. O fac acum si imi cer scuze.
Memorat
« Răspunde #21 : Ianuarie 20, 2013, 00:30:58 »

Crezi ca angajatii SSPR citesc postarile de pe portal?...
Memorat

That's why you're here, isn't it?
« Răspunde #22 : Ianuarie 20, 2013, 00:34:06 »

Pentru "nor",
     De ce intrebi, nu iti place poza? Eu spun ca ar putea primi un premiu...
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Ianuarie 20, 2013, 01:10:37 »

Intreb pentru ca o foloseste ca avatar un prieten pe contul sau de Facebook.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #24 : Ianuarie 20, 2013, 01:16:01 »

Crezi ca angajatii SSPR citesc postarile de pe portal?...
In fiecare zi. Nimeni nu recunoaste, toti o fac insa. Cand o sa ai ocazia, pune o intrebare in legatura cu ceva de aici si o sa ai surpriza ca stiu despre ce vorbesti, chiar daca initial se vor crispa intr-o atitudine retractila.

PS Daca tot nu dormi, nu vrei sa ascultam ceva impreuna?
Memorat
« Răspunde #25 : Ianuarie 20, 2013, 01:41:19 »

Noi toti impreuna?  Smiley
Memorat

« Răspunde #26 : Ianuarie 20, 2013, 01:43:56 »

K, eu incep... Cum stiu ca ascultam impreuna?  Cheesy 
Noapte buna tuturor...
Memorat

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27 : Ianuarie 20, 2013, 01:47:47 »
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #28 : Ianuarie 20, 2013, 01:49:06 »

Luni vor asculta si SSPR-isti. Poate si SPP-isti.
Memorat
« Răspunde #29 : Ianuarie 20, 2013, 02:04:51 »

Luni vor asculta si SSPR-isti. Poate si SPP-isti.

Shocked
Memorat

Pagini: 1 [2] 3 4 ... 47
Schimbă forumul: