Main Content:

Pagini: 1 ... 62 63 [64] 65

Activitatea SSPR

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Activitatea SSPR
« Răspunde #945 : Mai 19, 2020, 22:22:23 »

Pentru că or fi considerat că nu e bine să-l atace direct pe ministrul secretar de stat, Puiu Nicolae Fesan, l-au atacat pe cel care a dat vestea, celebrul agramat Dorel Haraga fiind cel care a declanșat ostilitățile cu Gheorghe Iosif. Mai bine zis impotriva raspîndirii acestei informații, atacînd mesagerul. Apoi s-a alăturat Marius Petrescu și Berbecaru.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #946 : Mai 19, 2020, 22:27:09 »

Interesant și semnificativ este că însuși fostul secretar de stat Meșter a ieșit la atac. Citiți ultimul răspuns, al lui Nicolae Nemeș.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #947 : Mai 19, 2020, 22:36:41 »

Speram să intre domnul Bambilici să deschidă subiectul acesta, pentru că ar fi meritat să ne distrăm puțin de deranjul unora, de supărarea provocată în rîndurile lor. Supărarea s-a amplificat după ce Iosif a ripostat atacurilor demente ale lui Haraga, în așa măsură încît fortul angajat al S.S.P.R. a renunțat la orice urmă de civilizație și a trecut la calomnii, miștouri grosolane și cuvinte tari. Asta a dus la blocarea lui pentru șapte zile de către Facebook, sau așa pretinde cel puțin. Cu Bambilici ne-am fi distrat bine cu așa subiect, dar văd ca are alte treburi.

Memorat
« Răspunde #948 : Mai 20, 2020, 21:08:31 »

Memorat
« Răspunde #949 : Mai 21, 2020, 09:53:13 »

Acest document, conform datei emiterii, dateaza de sambata, 16 mai ac.

« Ultima modificare: Mai 22, 2020, 18:13:12 de către razvan »
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #950 : Mai 21, 2020, 22:01:55 »

http://sgglegis.gov.ro/legislativ/
Secretariatul se stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945 1989   ORDONANŢĂ DE URGENŢĂ pentru modificarea și completarea ORDONANȚEI DE URGENȚĂ nr. 114 din 28 decembrie 2018   
Memorat
« Răspunde #951 : Mai 21, 2020, 23:41:09 »

Am vast. De ce ai postat? Pentru ca e semnata de Orban? Eu pun copia.
Memorat
« Răspunde #952 : Mai 21, 2020, 23:47:05 »

Memorat
« Răspunde #953 : Mai 22, 2020, 00:12:32 »

Am primit mai devreme da nu am avut timp pana acum de ele doua pagini dintr-o sinteza a C.P.R.D. ca sa le postez pe portal adica aici pe forum. Le postez impreuna cu intrabarea daca stie cineva cum de a trecut dosaru de determinant al unuia care nu a avut dosar deloc pana hat tarziu si apoi a intocmit unu pentru rol determinant. Poate ne spune secretaru de stat de acum sau poate cel de atunci? Sinteza e a sedintei din data de patru februarei 2019. Mi s-a zis ca omul de la punctu 2 nu trebea sa treaca de comisi pentru ca nu are cum sa aiva dovezi adevarate. Gorea Dumitru e un muresan care are toti fratii facuti revolutionari. Acum e Fesan sef, anu trecut cine era Mester sau Coca?.

Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #954 : Mai 22, 2020, 05:29:10 »

Am vast. De ce ai postat? Pentru ca e semnata de Orban? Eu pun copia.
Spre informare si eventuale comentarii.nici mai mult,nici mai putini.p.s.la urmatoarele alegeri cred ca votez cu oricine altcineva in afara de partide romanesti.CRED!!!
Memorat
« Răspunde #955 : Mai 22, 2020, 20:33:14 »

Am primit mai devreme da nu am avut timp pana acum de ele doua pagini dintr-o sinteza a C.P.R.D. ca sa le postez pe portal adica aici pe forum. Le postez impreuna cu intrabarea daca stie cineva cum de a trecut dosaru de determinant al unuia care nu a avut dosar deloc pana hat tarziu si apoi a intocmit unu pentru rol determinant. Poate ne spune secretaru de stat de acum sau poate cel de atunci? Sinteza e a sedintei din data de patru februarei 2019. Mi s-a zis ca omul de la punctu 2 nu trebea sa treaca de comisi pentru ca nu are cum sa aiva dovezi adevarate. Gorea Dumitru e un muresan care are toti fratii facuti revolutionari. Acum e Fesan sef, anu trecut cine era Mester sau Coca?.

Am primit o reactie in privat - o fac publica, desi s-ar putea sa starneasca unele reactii mai putin placate - iata textul:

Din pacate, în materialul publicat s-au strecurat 2 inadvertențe. Este vorba de un certificat de reținut, nu de luptător determinant. Nu se pune întrebarea privitoare la CPRD, ci la Adresa 18/5478/02.08.2018 care a fost depusă în instanță de Secretariatul de stat pentru recunoașterea meritelor luptatorilor împotriva regimului comunist instaurat în Romania în perioada 1945-1989, în baza căreia, o instanță a dispus eliberarea certificatului. La data depunerii acestei adeverințe, cu 10 zile inainte de Decizia 129, SS era Meșter, șeful juridic Piceavă iar adeverința este un fals pt ca Gorea Dumitru nu a avut niciodată depus vreun dosar, nu a deținut niciodată vreun certificat și nu a aparut niciodată în vreun decret de brevetare. Prezentarea acestei situații nu este o intenție de contestare sau delațiune ci o atenționare privitoare la "corectitudinea" unora care acuză de impostură fără dovezi dar se fac vinovați de falsuri grosolane pt promovarea imposturii.
Memorat
« Răspunde #956 : Mai 25, 2020, 08:10:33 »

Angela Dragan - socul zilei! Sau Angela merge mai departe.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #957 : Mai 25, 2020, 08:44:50 »

Ingrid Mocanu
12 ore ·

https://www.facebook.com/profile.php?id=100016704823484&fref=nf&__tn__=%2Cdm-R-R&eid=ARBnDYJGbJIgU-G7up_OM0fbNfU5nvB0Kt0h1mRb_zQDcDnkiNJleTWKv7nCR-qZUmI8ZuCgtzk8eIIu
Eu cred că cel care a răspândit zvonul cu preluarea PSD de către Grindeanu în locul lui este chiar Ciolacu&Tudose și gașca lor de #băiețicuochialbaștri.
Pe principiul: vedeți ce vă paște dacă nu mă puneți pe mine președinte PSD? Va veni ăla care se lega cu Ponta de scaune prin sediul Guvernului când l-a dat jos partidul.
Și să se vorbească direct: cum să înlocuiești un securist pesedist care nu face singur 0.0000001% cu unul care nu face nici atât?
Am mai zis: cred că serviciuțele și-au angajat niște băieți pe consultanță cu bani grei, pentru că nu cred că pot naște ei, din căpuțul lor, singurei, așa ceva Smiley
PS - surprinzător totuși, DNA-ul nu a fost băgat pe fir să rezolve și el niște lucruri pe scena politică ... cu Barna, cu Orban, totul pentru țărișoară, desigur Smiley
#fărămanipulare
#fărăserviciiînpolitică
Memorat
« Răspunde #958 : Mai 27, 2020, 16:09:53 »

www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=1374
Miercuri, 27 mai 2020

Comunicat

Ca în fiecare an, la 40 de zile de la Sfintele Paști, Biserica Ortodoxă sărbătorește praznicul Înălțării Domnului. Prin hotărârile Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române, sărbătoarea Înălțării Domnului a fost consacrată ca Zi a Eroilor și sărbătoare națională bisericească. Astfel, in toate bisericile, mânăstirile și catedralele ortodoxe din țară și străinătate se face pomenirea tuturor eroilor români căzuți de-a lungul veacurilor pe toate câmpurile de luptă pentru credință, identitate națională, demnitate si libertate, pentru dreptate și pentru apărarea țării și întregirea neamului. Glorie eternă tuturor eroilor României, recunoștință pentru eroii-martiri ai Revoluției Române din Decembrie 1989! Dumnezeu să înalțe sufletele tuturor celor care s-au jertfit pentru Țară. Hristos S-a Înălțat!
« Ultima modificare: Mai 28, 2020, 20:07:55 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #959 : Mai 27, 2020, 20:26:46 »

Gadina Constantin‎ în PORTALUL REVOLUTIEI (in falsul portal)
https://www.facebook.com/groups/portalul.revolutiei/permalink/1920697258065789
1 oră
Nu întâmplător am postat Ordinul de secretar de stat prin care i s-au luat toate atribuțiile unei mediocrități care încasează un venit substanțial la SSRML în dauna unor revoluționari de marcă care sunt batjocoriți și reclamați de această creatură. Am postat și soluția instanței prin care a fost respinsă definitiv suspendarea executării acestui ordin. Asta însă nu înseamnă că ordinul secretarului de stat se și aplică pentru că a venit un nou secretar de stat cu numele de Fesan care a emis un nou ordin prin care i s-au dat acestei incompetente atribuțiile înapoi fără să-l intereseze ce spune instanța de judecată. Și uite așa cel care spune că ajută revoluționarii continuă de fapt prigoana acestora începută de niște dezaxați.
Memorat
Pagini: 1 ... 62 63 [64] 65
Schimbă forumul: