Main Content:

Pagini: 1 [2] 3 4

COMUNISMUL ESTE FIARA SI CU FIARA TREBUIE LUPTAT PINA LA CAPAT,INDIFERENT DE PR

DUTE BA GOGOSARULE LA BALAMUC JOS BASESCU POATE PUNE USL LUCRURILE LA PUNCT SI VEDEM CE REVOLUTIE A FOST LA PLOIESTI CAND ERAI PLECAT TU LA MOVILA VULPI SA FACI O LABA LA MARINER"
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Sunt oriunde, dar nu pe acest forum. Domnilor, va citesc de ceva vreme 'dicutiile' si cu parere de rau trebuie sa va spun adevarul. Cineva trebuie sa vi-l spuna, indiferent ca il veti accepta sau nu. Multe din 'dezbaterile'de-aici imi produc scarba. Nu asta era imaginea mea despre revolutionari. Pentru mine, revolutioanrii au fost oamenii curajosi care si-au riscat viata si tineretea pentru viitorul meu in libertate.  Am gustat din comunism si am gustat si din bucuria eliberarii. Dar acum am ramas cu un gust amar. Pentru ca observ ca cei care pretind ca au luptat pentru democratie acum lupta impotriva ei, sustinand un guvern corupt , care minte  cu ne
rusinare si viziteaza mafitoii la spital, care sfideaza  constitutia  si putinii oameni destepti care au mai ramas in tara asta. "Revolutionarii" par a fi doar un alt grup care isi vede doar interesul propriu si atat. De afaceri necurate, mita, hotie, santaj. Si daca  acum sustineti derapajele si sfidarea a tot ce a mai ramas din democratia pentru care sustineti ca ati luptat, inseamna ca dumneavoastra domnilor nu sunteti revolutionarii adevarati. Revoltionarii adevarati sunt uniti,nu dezbinati in zeci de 'asociatii'. Revolutionarii adevarati lupta pentru democratie nu pentru turta lor.Ma tem ca dvs sunteti doar  generatia a doua de comunisti care ati dat lovitura de stat ca sa va fie mai bine. Ceilalti, au fost victime. Acum, repetati istoria. Si grabiti instalarea neo-comunismului. Rusine!!!!
Zilele urmatoare se va alege graul de neghina.Stiti cum se face asta? Dupa cum bate vantul.Neghina  e luata de vant, graul greu si bun ramane. De aceasi parte a baricadei.
Memorat

DUTE BA RESAPATULE LA LUPTA PT CINE PT CE?Huh NUMAI PROSTI DEBITEZI CAND BASE CADE SI CADE CAT DE CURAND MERG LA MITING DE BUCURIE TRAIEASCA USL  JOS BASESCU LANGA CEAUSESCU
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

De une-i textul Perjule, caci nu-ti apartine. Au inceput sa va dea textele gata concepute de la centru? Voi trebuie doar sa le copiati pe forumuri? E alarma mare la centru, nu-i asa? Foarte bine. Sa vedem cat mai rezistati.
Memorat
  • TATA
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

AVEM O MARE PROBLEMA, CE SE INTAMPLA ACUM ESTE  ANTIDEMOCRATIC.
AS FI VRUT CA USL VENIND LA PUTERE SCHOIMBA CODUL SCLAVAGISMULUI,IAR BASE REFUZA PROMULGAREA .ATUNCI DA. SUSENDAREA ERA JUSTIFICATA.
MI-E TEAMA CA USL A UITAT DE POPOR,DE  LEGILE NECESARE ACESTUIA, DE AUDITUL PROMIS SI MAI GRAV  DACA PANA LA IARNA O TINE INTR-UN SCANDAL VOM AVEA  O IARNA  GREA.
DE REVOLUTIONARI DUPOA CUM VEDETI S-AU INVATAT SA-I TOT DUCA CU PRESU,VORBA CANTECULUI:
PLEACA AI NOSTRI VIN AI NOSTRI,NOI RAMANEM TOT CA PROSTII.
Memorat

STIU CA SUNT PROST DAR CIND MA UIT IN JUR PRIND CURAJ
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

De une-i textul Perjule, caci nu-ti apartine. Au inceput sa va dea textele gata concepute de la centru? Voi trebuie doar sa le copiati pe forumuri? E alarma mare la centru, nu-i asa? Foarte bine. Sa vedem cat mai rezistati.

un om care lupta pentru democratie si libertate si care a sustinut cauza revolutionarilor A SCRIS IN ACEASTA SEARA PE PORTAL...
A PRIMIT INJURATURI..
CONTINUATI ASA...
GUVERNUL PONTA NU VA PLATI INDEMNIZATIILE....

VRETI ADEVARUL: VIL SPUN IN SEARA ASTA...
SORIN MESTER APARA LEGEA 341/2004; STIE BINE DOMNIA SA DE CE.....

TREBUIA ABROGAT DOAR ART 18 din 283/2011..

ORDONANTA A DESCHIS DEZBATERII PUBLICE TOATE  CATEGORIILE DE BENEFICIARI AI LEGII 341 CARE PRIMESC INDEMNIZATII....

ATUNCI CIND LEGEA DE APROBARE A ORDONANTEI SE VA DEZBATE IN PARLAMENT, SE VA INTIMPLA CE A

SPUS-- CE NE-A COMUNICAT DE FAPT DOMNUL SENATOR RAYMOND LUCA IN ULTIMA SINTEZA:

COPII EROILOR MARTIRI VOR BENEFICIA DE O LEGE SPECIALA

VICTIMELE VOR FI INCADRATE LA PREVEDERILE LEGISLATIEI NATIONALE CU PRIVIRE LA PERSOANELE CU DIZABILITATI;

LUPTATORII REMARCATI, DACA SE VOR REMARCA PE PLAN EXTERN CA APARATORI AI DEMOCRATIEI REPUBLICANE SI BINEFACERILOR LIBERTATII,  VOR PRIMI O RENTA  CAVA  INDICE INMULTIT CU  ISR..

DACA ERA BUNA CREDINTA DIN PARTEA GUVERNULUI PONTA,ABROGAU ART 18 DIN LEGEA 283/2011 PRIN ORDONANTA CU ARTICOL UNIC....

INCEPIND CU DATA......ART 18 DIN L....SE ABROGA....

NU AU FOST DE ACORD  ASA CUM NICI MINISTRA MUNCII NU ESTE DE ACORD CU  PUNCTUL DE VEDERE

AL SECRETARULUI DE STAT AL SSPR PREZENTAT IN PROIECTUL DE ORDONANTA......

MAI VORBIM PESTE CITEVA ZILE...............................................................

PREFER SA APAR PRINCIPIILE DEMOCRATIEI REPUBLICANE SI BINEFACERILOR LIBERTATII  DECIT  SA

CERSECS PENTRU UNII DE MA INJURATI, REPUNEREA IN PLATA!

DUMNEZEU SA JUDECE ROMANIA SI PE FIECARE DINTRE VOI!

AVETI DE FACUT O ALEGERE: INTRE A APARA PRINCIPIILE  DEMOCRATIEI REPUBLICANE,STATULUI DE DREPT,BINEFACERILOR LIBERTATII  PE CARE VOI LEATI INSTITUIT,IMPREUNA IN DECEMBRIE 1989    SI

RESTAURATIA UNUI REGIM DE DICTAT NEOCOMUNIST......

ALEGEREA VA APARTINE......

DOAMNE:  SALVEAZA TU ROMANIA!
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Clasa politica din Romania trebuie sa plece toata.
Comunistii si securistii conduc tara atat economic cat si politic.
Nu avem ce sa cautam in UE.
Pacat, la Revolutie se deschisese un drum catre lumea civilizata.
Memorat
  • khayyam
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Guvernul reia plăţile la revoluţionari, dar reeşalonează sume mari şi taie din indemnizaţii în plată
Imaginea articolului Guvernul reia plăţile la revoluţionari, dar reeşalonează sume mari şi taie din indemnizaţii în plată
Social astăzi, 18:23

Guvernul va relua plata indemnizaţiilor către revoluţionari, sistată anul trecut de fosta administraţie, dar va extinde perioada de eşalonare pentru sumele mari, va diminua cu 10% cuantumul indemnizaţiilor reparatorii aflate în plată şi va sista plăţile pentru revoluţionarii aflaţi în cercetarea DNA. citeşte tot pe mediafax.ro
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Guvernul reia plăţile la revoluţionari, dar reeşalonează sume mari şi taie din indemnizaţii în plată
Imaginea articolului Guvernul reia plăţile la revoluţionari, dar reeşalonează sume mari şi taie din indemnizaţii în plată

Guvernul va relua plata indemnizaţiilor către revoluţionari, sistată anul trecut de fosta administraţie, dar va extinde perioada de eşalonare pentru sumele mari, va diminua cu 10% cuantumul indemnizaţiilor reparatorii aflate în plată şi va sista plăţile pentru revoluţionarii aflaţi în cercetarea DNA. citeşte tot pe mediafax.ro
Frate, opreste-te cu spamul ca devine stresant.Nu mai posta aceiasi treaba pe toate topicurile. Ajunge pe unul si gata.
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Frate, opreste-te cu spamul ca devine stresant.Nu mai posta aceiasi treaba pe toate topicurile. Ajunge pe unul si gata.
Memorat

• mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

......
Memorat

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

NU S-A  SEMNAT NICI OORDONANTA....ASTA E...

DESPRE RENUNTAREA LA INDEMNIZATII NICI VORBA STIMABILE....

TIAI DAT ARAMA DE COMUNIST SI SUSTINATOR AL PARTIDULUI STAT...JOS DICTATURA...

TREBUIA SA EMITI TEZA ASTA ACUM 4 ANI...AR FI FOST MAI INTERESANTA!

PINA UNA ALTA SECRETARUL DE STAT  NU A PRIMIT AVIZUL PRIMULUI MINISTRU PRIVIND ACCEPTUL ORDONANTEI...

SINGURA CALE DE A REOBTINE DREPTURILE...ACTIUNILE DE STRADA... LA UNIVERSITATE..
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

unde sunt revolutionarii adevarati?
aici?

aici sunt contre si orgolii!
aici sunt persoane care nu inteleg o lege, un articol, o fraza!
aici si daca-i spui: vezi draga nu pune mana ca arde...........pune mana, se arde si te mai si injura!

unde sunt revolutionarii adevarati?

aici?
ce vad aici?
persoanele care fac propaganda de partid? de asociatie? de grup? de interese?
care santajeaza cu informatii si documente?
care fabrica dovezi?
care emit si raspandesc pareri si zvonuri?

revolutionarii adevarati nu sunt aici!
revolutionarii adevarati sunt acolo in tara!

privesc la aceasta scena sau mai degraba nu privesc, pentru ca:
aici este scena pe care se produc cativa golani, cativa impostori si cativa opotunisti
sa tot fie vre-o 20 de isi cu tot felul de masti si de id
este jalnic spectacolul de pe aceasta scena

aici ei incerca, zi de zi, mesaj dupa mesaj, postare dupa postare, sa:
ne invrasmaseasca!
ne ademeneasca!
ne cumpere si sa ne vanda sufletul!

revolutionarii adevarati stau in picioare!

demult nu mai aplauda la voi
la guvern
la parlament
la biserica

ei asculta si rabda

pentru ca revolutionarii stiu!
la toata vremea-i vine vremea!

si, daca inca, nu ati inteles, am sa va explic :

revolutionarul are o singura patrie!
revolutionarul are o singura tara cu hotare!
revolutionarul are un singur steag!
revolutionarul are un singur imn!
revolutionarul are o singura inima!
revolutionarul are o singura cruce!

Dragii mei,
Dragii mei romani,
as putea sa le zic multe celor de aici si de aiurea
celor care ne dau nume si ne taie din paine
dar credeti-ma nu merita!

sunt niste pui corciti de caine ce schlaie
nici sa latre nici sa muste!
s/au nascut pe nebagate de seama si tot asa se vor duce, nebagati in seama......

Dragii mei!

eu am incredere in Dumnezeu!
eu am incredere in Voi!

Ceasul nostru este aproape!

Atunci cand va bate vom fi impreuna pentru Romania!
Asa sa ma ajute Dumnezeu!

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Imi place acest text si consider ca autorul merita sa fie laudat.
Memorat
Pagini: 1 [2] 3 4
Schimbă forumul: