Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 50

BNR

• bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
BNR
« : Aprilie 01, 2012, 10:52:09 »

bravo voua,sunt de acord cu uni dintre voi,dar intrebare este unde va duce aceasta dezbinare?setea de putere de afirmare sau nu mai stiu ce ne-a adus aici,oare nu vedem ca asta s-a vrut,dezbinarea noastra,am fost o forta si ce am devenit?nu credeti ca ar trebui sa lasam la o parte ambitiile personale si sa incercam sa redevenim ceea ce am fost?eu sunt prea mica,firul de nisip,dar voi cei ce aveti un cuvant de spus,si care in spatele vostru se gasesc alte zeci de persoane,voi acestia ar trebui sa incercati de a uni baceste fire de nisip si de ai face pe toti sa gandim si sa actionam la fel
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: BNR
« Răspunde #1 : Aprilie 01, 2012, 15:11:34 »

Bradule esti femeie? Atunci voi fi m bland. Draga, exista un singur BNR, cel in care pres e Maior din BMV (desi umbla cu Mercedes). Alt BNR nu exista. Prin congresul lui Costin, de anul trecut, 03.09., s-a dorit substituirea conducerii adevarate a BNR cu oamenii lui, Banutoiu, Maries, Sucuturdean, Semi, Secasiu etc. Tipi care nu aveau acces la conducerea BNR, dar care erau lingai ai piratului de la Cotroceni. Ilegalitatea a esuat, Costin si inca vreo cativa de-ai lui sunt arestati iar ceilalti au intrat in panica. Maries e singurul care m tine steagul infractiunii initiale sus, mimand greva foamei 110 zile si macelarind legea 341 din 2004. Vrei sa te unesti cu ei? Iti recomand patul (desi, dupa cum poti si singura obs, sunt cam impotenti), nu organizatia si lupta pt drepturi si dreptate. Daca tot nu intelegi, iti spun ceva ce trebuia sa sti de f mult timp: cu tradatorii nu mergi alaturi. Pe tradatori e bine sa-i ti la distanta. Oricat de mult ti-ar scadea fortele eliminadu-i dintre ai tai, tot vei avea m multe decat tinand-i aproape, adica acolo de unde iti pot face f mult rau. Daca nici asa nu ai inteles, mergi pe mana lor si-ti va da viata o lectie de neuitat. Daca vei m fi in viata dupa acea lectie. O lectie f dura s-a primit deja. N-o simtiti prin buzunare, stomac, farmacie? Ei v-au taiat indemnizatiile si alte drepturi. Daca nici dupa teapa acesta nu intelegeti cine sunt ei, chiar va meritati soarta. Vii cu vii, prostii cu prostii!
Memorat
  • bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Aprilie 01, 2012, 18:03:23 »

Te inseli,niciodata nu am fost cu ei,daca mai cunoaste nu ai vorbi asa,la congres am fost printre putini care a votat inpotriva,dar nici cu maior nu sunt,ce a facut el atunci cand a trebuit sa faca ceva ptr.revi.?nimic,un singur om a incercat,dar nu prea a fost ascultat,ce face acum maior?nimic
Memorat
« Răspunde #3 : Aprilie 02, 2012, 22:20:21 »

PENTRU BRĂDUŢA - TU ÎNSĂŢI AI RECUNOSCUT CĂ EŞTI PREA MICĂ, CEEA CE CONDUCE LA CONCLUZIA CĂ AI ŞI DESTULE LACUNE CU PRIVIRE LA MIŞCAREA REVOLUŢIONARĂ ÎN ANSAMBLUL EI, DE ACEEA Î-ŢI RECOMAND SĂ TE DOCUMENTEZI MAI MULT ŞI SĂ FII MAI REZERVATĂ ÎN AFIRMAŢII CARE AR PUTEA AVEA CA EFECT CLASIFICAREA TA ÎNTR-O ZONĂ PE CARE POATE CĂ NU ŢI-O DOREŞTI.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 02, 2012, 22:28:12 »

Te inseli,niciodata nu am fost cu ei,daca mai cunoaste nu ai vorbi asa,la congres am fost printre putini care a votat inpotriva,dar nici cu maior nu sunt,ce a facut el atunci cand a trebuit sa faca ceva ptr.revi.?nimic,un singur om a incercat,dar nu prea a fost ascultat,ce face acum maior?nimic
Mda. Esti virgina.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Aprilie 03, 2012, 14:29:32 »

NOR STII CE ESTE RAU LA NOI ROMANII,NU NE RECUNOASTEM FAPTELE.IN CAZUL DE FATA NIMENI NU A FOST CU TRADATORII NIMENI NU A FOST LA CONGRESUL DIN 3 SEPTEMBREIE NIMENI NU A FACUT NIMIC.NICI USTUROI NU AM MANCAT NICI GURA NU-MI MIROASE,IN SCHIMB AVEM MOTOSCA CU CACA LA FUND DE UMBLA CAINII DUPA NOI.IN LOC SA RECUNOASTEM GRESEALA FACUTA SA PUNEM PUNCT SI SA O LUAM DE LA CAPAT NOI ARUNCAM PISICA MOARTA IN GRADINA ALTUIA.
Memorat
  • bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Aprilie 05, 2012, 08:44:23 »

Mai bine fa recomandarea de a face ceva constructiv,fa recomandarea de a iesi in nr.mare precum mineri(bravo lor),iar clasificarea ta chiar ca nu ma intereseaza si nici nu ma inspaimanta,voi nu stiti(cativa)decat a ameninta cand ceva nu va convine sau nu va iese asa cum doriti sau de a jigni
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Aprilie 05, 2012, 23:48:03 »

A iesi in strada nu e ceva constructiv, cel putin ca faza. Iesitul in strada se face pentru a demola ceva, iar daca se iese si cu putin cap, se demoleaza ca sa se faca loc unei noi constructii. Sanatate.
Memorat
  • bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Aprilie 06, 2012, 07:36:50 »

Da ai dreptate,trebuie facuta o noua greva a foamei,vad ca asa se rezolva totul
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Decembrie 03, 2013, 00:36:46 »

Kronstadt a dat un link. As spune un link pt benerea. Eu am pastrat imaginea, pt ca sa va fie invataura de minte si sa nu m repetati greselile trecutului.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Decembrie 03, 2013, 00:44:11 »

O imagine cat un milion de cuvinte pt BNR!

Memorat
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Decembrie 03, 2013, 07:21:27 »

Resuscitarea unui mort:BNR 5,
-aparitia acestui capitol ,BNR,arata ca soarta acestei organizatii nu ne este indiferenta.
-doresc sa precizez ca,initial,in aceasta asociere s-au pus multe sperante si s-au facut multe lucruri bune (cred) dar,din pacate,lacomia,duplicitatea,dorinta de inavutire prin mijloace oculte,infatuarea,apriga dorinta de a accede la putere,alipirea la un partid, complicitatea unor sefi de asociatii,acceptarea de revol.cu dosare contrafacute pe bani grei,toate aceste mizerii ne-au adus aici.Sperantele a mii de adevarati revol.au fost inselate,spulberate.Poate un revol.adevarat sa stea la aceiasi masa cu impostori Huh
-toate aceste mizerii ne-au afectat si mai mult imaginea in fata opiniei publice.
-adevaratii revol.( sunt cei conf.L42/90 si L341/2004)nu vor accepta minciuna,falsul,
-este nevoie mai mult ca oricand de eliminarea celor incompatibili cu L341/2004.
-trebuie sa colaboram strans cu societatea civila in beneficiul public si nicicum sa fim apendicele vreunui partid.Solutie finala BNR: alegerea unei noi conduceri,adoptarea unei noi strategii,primenirea cu oameni capabili si cinstiti,demni,onorabili.
                          Ocneanu.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Decembrie 03, 2013, 09:59:10 »

Ocneanu nu este vorba de soarta bnr-ului ca asociatie.Este vorba de oameni,de soarta oamenilor pe care a vrut sa-i reprezinte de imaginea revolutiei si revolutionarilor.
Memorat
« Răspunde #13 : Decembrie 03, 2013, 10:10:50 »

Si totusi daca va duceti si va convine aliativa daca nu nu.Se pare ca imediat ce se doreste o cat de mica initiativa de coagulare cum se vine cu detergent si se spala creere.
Eu am fost la Congresul din 03.09 si la urmatorul si la aproape toate intrunirile.
AM ASCULTAT ,AM VAZUT SI AM FACUT CE AM CONSIDERAT EU CA E BINE.
SE DORESTE RAMANEREA IN INTUNERIC PANA LA INTRAREA NOASTRA IN INTUNERIC.
Scoate cineva capul din nisip si nu si nu ca nu e bine.
Mergeti la PONTA poate va uneste el .
Nu e obligatoriu sa mearga toti dar trebuie un nou inceput.
De la unii care posteaza chiar aveam pretentii dar se pare ca nu pot ajunge la oscior si gandesc ca e mai bine sa -si dea cu parerea negativista.
Nu va duceti bine, va spun eu multi nici nu aveti ce cauta dar sa se miste ceva ca sa dormit vreo doi ani destul.
Ce va fi vom vedea .

Ma uitam la postarea lui Popescu de la Valcea.Eu nu merg ca e prezent si un presedinte nelegitim.
De cine e vorba nu spune si de ce e nelegitim iar nu spune.Are HOTARARE JUDECATOREASCA DE INFIINTARE A ASOCIATIEI SI STATUT SI MEMBRI  e legitim domnule Toni.Ca nu va place dumneavoastra de el e alta problema.Asa ca mergeti la intalnire si ignorati personajul si CONTRIBUITI cu idei la relansarea miscarii.Daca chestia cu ordinul nu a mers poate merge asta. SUCCES.
Memorat
  • ocneanu
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Decembrie 03, 2013, 10:31:51 »

Resuscitarea unui mort:BNR 6,
-a face ceva de dragul de a face nu-si are rostul.Discreditarea noastra de staful BNR se face demult deci singura solutie:taierea raului de la radacina.A ne complace intr-o cloaca fara sfarsit este inadmisibil unui om de onoare,dimpotriva noi devenim partasi.Inadmisibil.
-Discreditarea noastra s-a facut tocmai in baza mizeriei oferite cu generozitate de impostori,hoti,mincinosi etc... aflati in randurile noastre.Ce mai reprezentam noi in fata poporului roman? -o gasca de hoti,smecheri,zurbagii ?? Eu nu ma vad alaturi de acestia si presupun ca nici un om de onoare nu admite sa fie discreditat da impostura si impostori.
-avem impostura fara impostori ??,cum este posibil??Ce-i de facut ??  Alegeri corecte !!!
                           Ocneanu.         

Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 50
Schimbă forumul: