Main Content:

Pagini: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 50

BNR

• oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: BNR
« Răspunde #510 : Noiembrie 19, 2015, 18:34:12 »
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #511 : Noiembrie 19, 2015, 20:15:27 »

Va propun sa elucidam, sau sa aflam mai multe despre un mister al B.N.R.

Dorin Lazar Maior, Prsedinte B.N.R. 1989 - Romania, dat in urmarire internationala.

Am aflat niste informatii, dar nu bag mana in foc pentru ele si nici nu am cum sa le verific. Le postez totusi, cu speranta ca fiind citite de mai multi, cineva va putea sa le confirme, sau dimpotriva, sa le infirme. Nu ma complicam cu postarea lor daca nu ar fi vorba de un mare mister. Nu unul al Revolutiei, ci al revolutionarilor si anume unde a disparut "El Fugitivo", fostul presedinte al Blocului National al Revolutionarilor 1989 - Romania. Zvonurile, multe fiind dezinformari, cred eu, ii atribuie locatii din Marea Britanie, unde s-ar afla la Londra, la fiul sau cel mare, care ar studia acolo, la stanca si plaja din Gibraltar (care apartine Angliei), la Mediterana si pana la Emiratele Arabe, in special Dubai, ca tot sint multi romani la lucru acolo.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #512 : Noiembrie 19, 2015, 20:28:59 »

Am aflat ca, dupa ultimele aparitii online la intruniri publice ale revolutionarilor, sau telefonice, cum a fost cazul celei de la Brasov, serviciile secrete, cu imaginea patata rau de disparitia condamnatului la 7 ani de inchisoare, cu executare, s-au apucat serios de treaba si l-au localizat intr-o tara araba, in Dubai, unde ar fi administratorul unei afaceri, a unui hotel, care apartine cuiva la care eu unul nu m-as fi gandit niciodata. Banuiti cui?

Curierul National, Marţi, 26 Noiembrie 2013
http://www.curierulnational.ro/Eveniment/2013-11-26/Dorin+Lazar+Maior+a+fost+dat+in+urmarire+internationala

Dorin Lazăr Maior a fost dat în urmărire internaţională

Preşedintele Blocului Naţional al Revoluţionarilor, Dorin Lazăr Maior, condamnat la şapte ani de închisoare, a fost dat, marţi, în urmărire internaţională, au declarat pentru MEDIAFAX surse din Poliţie. Potrivit surselor citate, poliţiştii bucureşteni au obţinut dovezi din care reiese că Dorin Lazăr Maior a părăsit ţara, astfel că acesta este urmărit şi internaţional.
Maior era dat în urmărire naţională din 14 noiembrie, după ce acesta nu s-a prezentat la arest şi nici nu a fost de găsit la domiciliu, în Sectorul 3. Dorin Lazăr Maior a fost condamnat definitiv, în 13 noimbrie, la şapte ani de închisoare cu executare, pentru şantaj, în dosarul "Romexterra".
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #513 : Noiembrie 19, 2015, 21:07:48 »

Omul de afaceri care il adaposteste si chiar i-a dat o slujba domnuli Dorin Lazar Maior, este celebru in Romania ca sot al sotiei sale (cum spun cei hatri), este celebru pentru loviturile financiare pe care le-a dat sub Traian Basescu, in functia de Primar general al Capitalei, sau de Presedinte al Romaniei. Este fostul sot al ministrului basist Elena Udrea, domnul Dorin Cocos. Deci Dorin este ajutat de fostul cuplu Dorin si Elena, mai exact, Dorin Maior este ajutat de Dorin Cocos!

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #514 : Noiembrie 19, 2015, 21:24:02 »

Revin. Am aflat niste informatii, dar nu bag mana in foc pentru ele si nici nu am cum sa le verific. Le postez totusi, cu speranta ca fiind citite de mai multi, cineva va putea sa le confirme, sau dimpotriva, sa le infirme. De aceea va solicit sa interveniti, fie si numai pentru a ma combate. Important este sa aflam adevarul, nu cine e mai informat, sau... mai dezinformat, nu-i asa? Bine, sa mai amintim ca legaturile subterane dintre Dorin Lazar Maior si un alt personaj compromis de problemele pe care le are cu Justitia, George Costin, au fost aflate recent, ca urmare a unor dezvaluri facute despre activitatea unui grup infractional in care era (este?) implicata si sotia lui. Eu as studia si legaturile dintre acest interlop ajuns mult prea sus (Liderul celei mai mari federatii de asociatii de revolutionari) si mafia tiganeasca. Dar aceasta pista nu face obiectul interesului meu actual. Poate in viitor, dar priviti intre timp fotografiile si incercati sa faceti conexiunile juste.

Memorat
« Răspunde #515 : Noiembrie 19, 2015, 22:44:25 »

Va dau un link,nu pot sa postez tot articolul fiindca sunt multe documente!
Cititi ca este interesant!!!!

http://www.secundatv.ro/studiu-de-caz/ponta-chitoiu-constantin-si-dogaru-judecati-pentru-tentativa-de-inalta-tradare-7656.html/

Vineri, 20 noiembrie, la ÎCCJ un dosar penal va da în clocot după ce Georgiana Hosu, procurorul-șef adjunct al DIICOT, a dat NUP la NUP
Ponta, Chiţoiu, Constantin şi Dogaru, judecaţi pentru tentativă de înaltă trădare

Studiu de Caz

În România, un militar de carieră este de altă natură umană decât cea reprezentată “pe sticlă” de rusofilul Mircea Dogaru, care a făcut și face mult rău României. Aflat acum în rezervă, lt.col. Alexandru Teodoreanu nu renunță să militeze în oastea publică a țării. De această dată, rezervistul Teodoreanu a ieșit la luptă dreaptă nu cu arma, ci cu legea în mână. Veți vedea cum se luptă un om cu un sistem ticăloșit, în care procurorii dau NUP pe bandă rulantă chiar și după numai două zile de cercetări!!! Vorbim aici despre dosarul penal 594/D/P/2014, în care Ponta, Chițoiu, “ăla micu” Constantin, Dogaru și urmăritul internațional Lazăr Maior sunt acuzați de tentativă de înaltă trădare. Veți mai vedea cum doi procurori, Georgiana Hosu și Doru Stoica de la DIICOT, își bat joc de justiție și dau NUP-uri după cercetări ridicole într-un dosar penal ce conține acuzații extrem de grave…
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #516 : Noiembrie 23, 2015, 14:09:05 »

Alianta Civica REVOLUTIA CURATA

Comunicat
Va aducem la cunostina celor interesati, faptul ca gruparea noastra tocmai a trimis un memoriu si o adresa prin care cerem DEMITEREA URGENTA A INTREGII CONDUCERI SSPR, pentru fapte care au dus la moartea a peste 1450 de luptatori cu merite deosebite , la crearea de inechitati intre acestia si bineinteles am depus toate probele in sensul demascarii unor acte de coruptie gestionate atit de grupul mafiot din SSPR cit si de grupurile mafiote din jurul acestei institutii.
Alex Oprea
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #517 : Noiembrie 26, 2015, 14:05:50 »

Dar sa-l caute pe fugarul Dorin Lazar Maior nu ati cerut?
De ce? Oare pnetru ca e aliat cu voi, sau voi aliati cu el?
Nu va e rusine sa va afisati cu un dat in urmarire generala?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #518 : Noiembrie 28, 2015, 08:02:25 »

Primul mister stii care e ? ca maine B.N.R aripa Dragan, Tanasoiu, Popa Dorin vor sa legifereze la Tribunalul Bucuresti noua conducere, dar sa vezi surpriza !  mai multe Asociatii din Bucuresti si din tara au depus contestatii.

A fost un mister pana ati oferit informatia. Acum nu mai este. Cu toate acestea, sper ca dumneavoastra sa aveti amabilitatea sa ne tineti la curent, pentru ca subiectul este foarte interesant si are si o importanta inca destul de mare. De faptul ca o eventuala asemenea incercare va fi zadarnicita prin contestare stiam, dar abia acum am aflat ca lucrurile se intampla, ca sint in desfasurare. Va rog sa reveniti cu date despre desfasurarea ostilitatilor.

Suntem foarte inconsecventi. Ma asteptam sa aflam ce s-a intamplat cu inscrierea noii conduceri (stim ca e falasa conducere) a B.N.R. la Tribunalul Bucuresti, despre contestatiile depuse impotriva acestei incercari, despre cei care le-au depus, dar de aproape zece zile nu apare nimic pe forum si, cel putin eu, nu am vazut nici pe Facebook o informatie cat de cat clara si lamuritoare. Domnule Nicu, ce au reusit sa faca doamna Dragan, impreuna cu domnii Tanasoiu si Popa, artileria grea a B.N.R. scara din dos? In noua conjunctura, dupa inlaturarea Guvernului Ponta si a pesedistilor de la putere, se spera la mai multa intelegere din partea justitiei? Ce ne ascunde Capitala?
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #519 : Noiembrie 28, 2015, 10:58:55 »

Primul mister stii care e ? ca maine B.N.R aripa Dragan, Tanasoiu, Popa Dorin vor sa legifereze la Tribunalul Bucuresti noua conducere, dar sa vezi surpriza !  mai multe Asociatii din Bucuresti si din tara au depus contestatii.

A fost un mister pana ati oferit informatia. Acum nu mai este. Cu toate acestea, sper ca dumneavoastra sa aveti amabilitatea sa ne tineti la curent, pentru ca subiectul este foarte interesant si are si o importanta inca destul de mare. De faptul ca o eventuala asemenea incercare va fi zadarnicita prin contestare stiam, dar abia acum am aflat ca lucrurile se intampla, ca sint in desfasurare. Va rog sa reveniti cu date despre desfasurarea ostilitatilor.

Suntem foarte inconsecventi. Ma asteptam sa aflam ce s-a intamplat cu inscrierea noii conduceri (stim ca e falasa conducere) a B.N.R. la Tribunalul Bucuresti, despre contestatiile depuse impotriva acestei incercari, despre cei care le-au depus, dar de aproape zece zile nu apare nimic pe forum si, cel putin eu, nu am vazut nici pe Facebook o informatie cat de cat clara si lamuritoare. Domnule Nicu, ce au reusit sa faca doamna Dragan, impreuna cu domnii Tanasoiu si Popa, artileria grea a B.N.R. scara din dos? In noua conjunctura, dupa inlaturarea Guvernului Ponta si a pesedistilor de la putere, se spera la mai multa intelegere din partea justitiei? Ce ne ascunde Capitala?

SI DL TANASOIU, SI DL Popa vor sa fie secretari de stat la seseperea. Ati inteles ideea?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #520 : Noiembrie 28, 2015, 22:11:54 »

Am inteles ideea, desigur. Dintre cei doi, daca ar fi sa alegem intre ei, eu as vota cu dl Tanasoiu, pentru ca de domnul Popa stiu ca a avut si are si acum probleme cu legea. Daca a avut si are, inseamna ca e predispus la asemenea "provocari" si ne putem astepta, in mod legitim, nu pentru ca am avea ceva personal cu el, sa aiba si in viitor. Deci nu e indicat catusi de putin pentru a ocupa o asemenea functie.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #521 : Noiembrie 28, 2015, 23:44:11 »

Se intampla luna trecuta, in 17 octombrie 2015, deci anul acesta,
http://infobrasov.net/sotia-lui-dorin-lazar-maior-a-fost-arestata,
dar azi, in mod curios, incredibil, nimeni nu mai pare interesat de subiect.
Faptul ma face sa ma intreb cati dintre noi sint sint sub acoperire aici?

Sotia lui Dorin Lazar Maior a fost arestata
Sotia condamnatului Dorin Lazar Maior a fost arestata dupa ce a incercat sa-i cumpere libertatea fostului sef al revolutionarilor. Maior, care se sustrage de doi ani unei condamnari la 7 ani de inchisoare pentru santaj, este si el cercetat acum in noul dosar pentru cumparare de influenta si complicitate la cumparare de influenta

Sotia condamnatului Dorin Lazar Maior a fost arestata dupa ce a incercat sa-i cumpere libertatea fostului sef al revolutionarilor. Maior, care se sustrage de doi ani unei condamnari la 7 ani de inchisoare pentru santaj, este si el cercetat acum in noul dosar pentru cumparare de influenta si complicitate la cumparare de influenta.
a dispus joi seara masura arestului preventiv pentru 30 de zile in cazul a cinci dintre cei sapte retinuti in dosarul de cumparare si trafic de influenta
Conform sentintei Curtii, ofiterul IGPR Morasanu Vasile, Maior Florina (sotia lui Dorin Lazar Maior), Serban Iulian Tiberiu, Costin George, si Lascu Horia Liviu au primit mandate de arestare preventiva pentru 30 de zile. Ceilalti doi inculpati, Tanase Tatiana si Mihalcea Constantin au fost arestati la domiciliu pentru 30 de zile, cu obligatia de a nu-si parasi domiciliile din Bucuresti si Brasov. Decizia Curtii poate fi contestata in 48 de ore de la pronuntare.
Seful revolutionarilor, fugarul dat in urmarire internationala Dorin Lazar Maior, este acum si el urmarit penal de procurorii Directiei Nationale Anticoruptie (DNA) intr-un nou dosar penal pentru cumparare de influenta si complicitate la cumparare de influenta.
Potrivit procurorilor, in aprilie 2015, inculpata Maior Florina sotia lui Dorin Lazar Maior, a apelat la inculpatii Lascu Horia si Costin George pentru a obtine la randul sau rejudecarea dosarului sotului sau, si in final achitarea acestuia.
In schimbul unor sume de bani sau alte foloase, cei doi urmau sa intervina prin persoanele pe care le cunosc in justitie la cel mai inalt nivel pentru obtinerea unor solutii favorabile.
In noiembrie 2013, Dorin Lazar Maior a fost dat in urmarire internationala dupa ce a fost condamnat la 7 ani de inchisoare pentru santaj, in dosarul „Romexterra”, in care sotia sa Florina a primit trei ani de inchisoare cu suspendare. De atunci, Maior a disparut si este dat in urmarire generala. Dupa doi ani de tacere, fostul sef penal al revolutionarilor a iesit din barlog pentru a interveni telefonic intr-o emisiune a unui post local brasovean pe tema scandalului recent provocat de acordarea titlurilor de luptator cu rol determinant la revolutie.
Vifor Rotar
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #522 : Noiembrie 28, 2015, 23:56:26 »

Voua nu vi se pare suspect ca doua scandaluri de proportii legate de miscarea revolutionara, doua scandaluri nationale am putea spune, sint tinute la conserva de presa de... scandal din Romania? Chiar nu vedeti ce se intmpla, sub ochii si cu colaborarea voasra pasiva? Nu vi se pare ca scenariul dupa care se desfasoara aceste evenimente este parca unul S.F.? Pe mine ma uimeste "abandonarea" de catre presa a subiectului, la fel cum ma uluieste nepasarea voastra, putinatatea comentariilor voastre despre aceasta situatie, lipsa de contributii pe inernet, adica pe forum si Facebooc, a acelora dintre voi care stiu ceva mai mult decat muritorii de rand de pe cuprinsul tarii. Si ma socheaza de-a dreptul lipsa unor informatii venite de la romanii din lumea larga, de la aceia care cu siguranta au dat nas in nas cu Dorin Lazar Maior pe meridianele planetei, prin locurile in care se sustrage executarii pedepsei privative de libertate si de unde conduce sedinte, adunari si congrese online, ne lauda sau ne acuza, ne indruma si ne programeaza atitudinile si actiunile. Voua chiar nu vi se pare suspecta toata povestea aceasta?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #523 : Noiembrie 29, 2015, 01:24:29 »

Nimeni nimic. Se pastreaza tacerea asupra acestui subiect de parca ar fi ordin de zi (si noapte) pe unitate! Oare nu sinteti curiosi sa stiti unde se "ascunde" Dorin Lazar Maior, marele opozant al presedintelui Traian Basescu si marele protejat al camarilei aceluiasi Traian Basescu? Chiar nu va da ghes curiozitatea? Am gasit un articol aparut dupa ce s-a descoperit unde se afla si cum se numeste celebrul restaurant al sotului, actualmente fostului sot al Elenei Udrea, intima fostului Presedinte al Romaniei.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #524 : Noiembrie 29, 2015, 01:34:23 »

Un articol scris de Ovidiu Cercel, in data de 25 februarie, in "Cap limpede", http://caplimpede.ro/tupeu-maxim-ce-nume-poarta-restaurantul-din-dubai-cumparat-cu-banii-din-spaga-microsoft-de-cocos-si-udrea
TUPEU MAXIM! CE NUME POARTA RESTAURANTUL DIN DUBAI CUMPARAT CU BANII DIN SPAGA MICROSOFT DE COCOS SI UDREA!

In perioada 2008 – 2011 am primit de la Dinu Pescariu 700.000 de euro in contul meu din Banca Transilvania, suma ce se regaseste si in declaratiile de avere ale fostei mele sotii, Elena Udrea. Am mai primit de la Dinu Pescariu suma de 200.000 de euro intr-un cont din Dubai al unei prietene pe nume Dumitrache Doina care a deschis un restaurant cu specific romanesc”, a declarat Dorin Cocos intr-un unul din denunturile facute la DNA.

Doina Dumitrache detine intr-adevar un restaurant romanesc numit Decebal aflat in Dubai Marina, zona considerata Manhattanul UAE, la adresa 37866 Dubai, United Arab Emirates, numar de telefon 043927970, site de internet: http://www.decebal.ae/.
Pe facebook https://www.facebook.com/decebal.dubai/timeline. Restaurantul a fost deschis in 2011, imediat dupa primirea banilor.
Dubai Marina este un sector in inima a ceea ce recent a inceput sa fie cunoscut sub numele ‘noul Dubai’, din Dubai, Emiratele Arabe Unite. Zona gazduieste Dubai Internet City, Dubai Media City si American University in Dubai. Este cea mai mare structura plutitoare.Printre clientii restaurantului se numara numerosi romani, printre care Ramona Gabor, sora Monicai Columbeanu, dar si alte persoane. De asemenea restaurantul este vizitat si de numerosi rusi. Dorin Cocos mergea des in Dubai, unde se zvoneste ca ar avea proprietati. Actuala sa sotie, Diana, a plecat din tara in Dubai dupa arestarea omului de afaceri.
Memorat
Pagini: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 50
Schimbă forumul: