Main Content:

Sondaj

Întrebare: sunteti de acord cu ce fac?

REPREZINTA MARIES REVOLUTONARII - 0 (0%)
PE CE SUME DE BANI FA LOBY - 1 (100%)

Numărul votanţilor: 1

Pagini: [1] 2 3 4

GREVA FOAMEI DE PASTE LA SEDIUL PDL

• Marcela
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
GREVA FOAMEI DE PASTE LA SEDIUL PDL
« : Aprilie 15, 2012, 17:23:17 »

O NOUA ACTIUNE DE PROTEST LA SEDIUL PDL DIN BUCURESTI..

ARTIZANI; MORALII DIN ASOCIATIA 21

http://www.ziare.com/articole/revolutionari+impostori
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: GREVA FOAMEI DE PASTE LA SEDIUL PDL
« Răspunde #1 : Aprilie 15, 2012, 20:32:46 »

MARIES&CO PROBABIL CA NU MAI AU CREDIBILITATE SAU DANDU-SI SEAMA CA AU INTINS PREA MULT ATA SI AU SARIT CALUL AU BAGAT LA INAINTARE OAMENI NEPATATI CA SA FORTEZE MANA POLITICULUI.CREDEAM CA DL.CIOBANU ARE CEVA MAI MULTA MINTE DECAT ORI CARE DIN ACEEA ASOCIATIE SI NU SE VA LASA MANIPULAT DE ACESTIA.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Aprilie 16, 2012, 19:43:37 »

Comunicatul de presa al Asociatiei 21 Decembrie 1989 Bucuresti, anuntata sambata si declansata ieri, in prima zi de Paste. Dintre comentatorii de pe site-ul asociatiei, unul singur pare rational, Doru, care pune niste intrebari pertinente.

Comunicat de Presă

Membrii Asociaţiei „21 Decembrie 1989” au decis să declanşeze duminică, 15 aprilie 2012, orele 11.00 în faţa sediului PDL din Aleea Modrogan nr. 1, acţiunea de protest „Greva Foamei”.
Consiliul Director al Asociaţiei „21 Decembrie 1989”   a hotărât ca la acţiune să nu participe membrii cu diagnostice severe şi  cei care prin natura vârstei înaintate s-ar expune la riscuri majore de sănătate.
Motivaţia acţiunii este: Coaliţia guvernamentală tergiversează de peste 4 (patru) luni votarea amendamentelor la Legea Recunoştinţei.
Bucureşti,
13.04.2012
Asociaţia „21 Decembrie 1989”
Preşedinte delegat
Vlad Ciobanu

Comentariile de pe site.
1.   # Sorin Boaca pe 14 Apr 2012 la 6:23 pm
Noi nu am avut sarbatori, nici de iarna nici de paste, dar toate le-am facut cu credinta si speranta de mai bine. Daca altfel nu se poate nu pot decit sa fiu alaturi de cei care vor sa intre in lupta.
2.   # raduiercan pe 14 Apr 2012 la 6:30 pm
foarte bine fratilor pe ei si pe mama lor ca prea isi bat joc de noi
3.   # Doru. pe 14 Apr 2012 la 7:10 pm
De ce duminica?
4.   # timisoara pe 14 Apr 2012 la 10:27 pm
un grup de revolutionari din timisoara suntem solidari cu actiunile pe care le-ati hotarit,fie ca bunul DUMNEZEU sa va ajute si sa va sprijine. de la bun inceput nu trebuia sa avem incredere in aceasta coalitie pentru ca ei ne-au dus cu zaharelul ca pe niste copii prosti doar pentru a suspenda orice actiune impotriva lor de aceea rog toti revolutionarii care au luptat in 1989 sa fie solidari cu aceasta actiune si sa ia o hotarire ca in toate orasele sa aiba loc actiuni de protest ca numai impreuna vom fii puternici pentru a recistiga recunostina pentru faptele din revolutie. oameni buni daca stati in casa linistiti nimeni nu va reusii sa va recistige drepturile asa ca faceti bine si iesiti la proteste.
5.   # Doru. pe 15 Apr 2012 la 11:34 am
In primul rand nu e nimeni duminica acolo si in al doilea rand este mare sarbatoare astazi.
6.   # miri pe 15 Apr 2012 la 6:12 pm
de ce in fata sediului pdl???
7.   # tony pe 15 Apr 2012 la 10:42 pm
Nu avem ce pune pe masa! Trebuia de mult sa nu cedati pana nu se voteaza Legea. Ne vor duce cu zaharelul ca pana acum.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Aprilie 16, 2012, 19:58:44 »

Acum au postat pe site-ul asociatiei doua interviuri cu presedintele delegat (de lgat am spus eu, pentru ca a gasit de cuviinta sa faca greva foamei in zi de Paste) Vlad Ciobanu. Comentariile intervievatului sunt rupte de realitate, ceea ce-mi intareste convingerea ca domnul cu pricina nu e nici naiv, nici prost, ci angajat intr-o manipu lare programata din timp.
http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/04/15-aprilie-2012-greva-foamei-in-fata-sediului-pdl
Exista si un comentariu penibil al unuia dintre prostii membri ai asociatiei:

# Capraru Petre pe 16 Apr 2012 la 7:34 pm

Succes protestatarilor cu onorabilul lor sacrificiu, dar in afara de site, pe TVR, ori Antena, n-am vaz’ nik… si tare nu vreau sa cred ca si aceasta actiune este tot la ‘colt’ pusa, atat de ce a mai ramas din guvernantii, cat si de parlamentarii negrevisti de azi, asa cum s-a dovedit a fi fost protestul din iarna, cu o lege a lustratiei inca incerta si cu astalalta lasata pe toamna ca sa mai ia si de la noi niste voturi, ca acolo se ajunge … ca in 2004, o s-o voteze poate inaite de intrarea in vacanta, iar metodologia aplicarii prin octombrie, iar banii daca nu castiga ei nu se dau daca iese usl-ul la alegeri, ca no sa vrea Ponta, cum a si promis… si are acord facut cu rev.ii psd condusi de penalul brasovean, fos’ parlitor psd – D.L. Maior.

Deci ce vrea sa ne bage in cap acest prostovan? Sa votam la alegerile din acest an cu PDL, partidul care ne-a taiat drepturile, caci numai asa avem o sansa sa mai reprimim indemnizatiile. Fara cuvinte!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 16, 2012, 20:01:19 »

A doua zi de Paste, a doua zi de greva a foamei a paganilor de la asociatia lui Maries, http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/04/actiunea-de-protest-greva-foamei-continua.

Acţiunea de protest “Greva foamei” continuă
Publicat de cristinalro la 8:43 pm

Astăzi, 16 aprilie 2012, ora 11.00,  membrii Asociaţiei “21 Decembrie 1989″ care au decis să protesteze prin acţiunea “Greva foamei” au fost din nou în faţa sediului PDL din Aleea Modrogan, nr. 1.

Protestul va continua şi mâine şi, în zilele următoare, până la soluţionarea cererilor.

Departamentul de presă
Memorat
  • dannyolt
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Aprilie 17, 2012, 10:54:40 »

I-ati mai vazut cumva daca mai sunt pe acolo..?? Si-au facut jocul..au atras ,,atentia " presei...gata sa terminat ,,spectacolul"...
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Aprilie 17, 2012, 14:38:51 »

Cine-l cunoaste pe acest comentator care da impresia ca stie tot, Alexandru Chis? A aparut si el cu un comentariu, plus alti cativa:

# Chis Alexandru LRM-C 00238pe 16 Apr 2012 la 5:06 pm
Stimaţi camarazi-grevişti sunt de acord, de principiu, cu acţiunea dvs şi o consider a fi utilă în măsura în care conducerea Asociaţiei 21 Decembrie Bucureşti a ajuns la concluzia clară că sunt dovezi certe că există o anumită „înţelegere absconsă” de tergiversare a adoptării amendamentelor la legea 341/2004 şi că a „depistat” căile prin care se urmăreşte să se amâne sine-die deblocarea indemnizaţiilor. Dacă există o asemenea certitudine, atunci acţiunea dvs este pe deplin legitimă. Din păcate, dvs – respectiv conducerea asociaţiei – sunteţi prinşi la mijloc, „între ciocan şi nicovală”, „ciocanul” fiind presiunea revoluţionarilor, din ce în ce mai suspicioşi şi derutaţi, pentru ca „nicovala” să fie întruchipată de impotenţa pasageră a guvernanţilor de a adopta amendamentele la legea 341/2004(există unele circumstanţe atenuante legate de imposibilitatea consensului ministerelor muncii şi finanţelor, dar şi generate de greva parlamentară a opoziţiei). Îndrăznesc să cred că hotărârea pe care aţi luat-o este una care va trebui să-şi găsească ecou în rândul celor direct implicaţi în negocierile purtate de dvs cu factori de decizie la nivelul conducerii PDL, dar să aibă şi sprijinul asociaţiilor de revoluţionari din ţară care au obligaţia de a contracara acţiunile de intoxicare ale unor persoane care nu doresc amendarea legii şi, implicit, deblocarea plăţii indemnizaţiilor. Şi, sincer vă spun, nu sunt puţine! După ce mii de revoluţionari au trecut cu greu prin două evenimente care se doreau a fi de bucurie şi împlinire spirituală(sărbătorile de sfârşit de an şi Sfintele Paşti), se cade ca toţi aceştia să aprecieze la adevărata lui valoare gestul dvs de sacrificiu de sine şi să fie alături, cel puţin cu gândul, de dvs. În acelaşi timp, indiferent de finalitatea lui, sacrificiul respectiv va avea o mare masă de contestatari, indiferent dacă în urma acestui sacrificiu se va rezolva problemele revoluţionarilor, sau nu! Eu nu pot spune decât creştinescul autoîndemn-îndemn: „Să ne, şi să vă, întărească şi ajute Dumnezeu!”.

# Capraru Petrepe 16 Apr 2012 la 7:24 pm
Asta e vointa lor politica,… de parca nu se vede cum isi dau stafeta de la iliescu, la nastase, ori de la boc la ungureanu, si tot aia din cc pcr/utc conduc, in timp ce noi facem ‘curatenie’ teorectic, ca practic tot sub conducerea lor suntem, chipurile ei sunt azi politicieni democrati din fosti comunisti,… si refac statul de drepti, vanazand totul in avantajul lor, si ‘vina’ o avem noi… ca vrem recunostinta ca niste cersetori de la mana lor.

# dragomir danpe 16 Apr 2012 la 10:21 pm
Unde sant toti revolutionarii ? Se asteapta recunostinta?De la cine ?De la comunisti? Nu vedeti,cum duc cu vorba,masa revolutionara?Nu vedeti ca de la primul si pana la ultimul om politic ,nu vor sa de-a drumul la aceasta lege,doar din razbunare! Pentru acesti impostori ai neamului romanesc,care ne-au condus tara de 22 de ani incoace si care,culmea nesimtirii,vorbesc despre revolutionarii din 1989, ca despre niste privilegiati ai vietii ! Care privilegiati,domnilor Cartianu si Turcescu?De ce nu spuneti nimic despre cei 180000 de cadre militare,securisti si militeni care au pensii de pana la 40000 lei pe luna?Din ordinul carora s-s tras la revolutie si care,acum traiesc bine mersi.Nu vedeti cum au denigrat miscarea revolutionara,o mana de nenorociti, de comunisti-securisti care,au acum ocazia sa se razbune pe cei care au stat cu piepturile goale in fata gloantelor acestor nenorociti care,la revolutie se ascundeau ca sobolanii!A-ti uitat?Sa nu uitati.N-au facut alteva decat,ne-au invrajbit intre noi romanii.Daca s-ar respecta tot ce se promite in campaniile electorale, toti romanii ar fi fost multumiti,cat de cat….Tot o tin cu reducerea numarului de revolutionari!!!!Nu stiu ce sa mai faca,sa termine odata cu revolutionarii!Mai bine s-ar duce toti la puscarie pentru toate nelegiuirile pe care le fac de 22 de ani!Ei sunt impostorii, profitorii ,si privilegiatii acestei tari!Aceste probleme ar trebui sa le dezbata,acest “MESIA” al televiziunii din Romania,pe nume Turcescu.De la acest vagabond,a plecat totul.Dupa parerea lui in 89, nu a fost revolutie?!?Au murit copii ,tineri de toate varstele.Sant cimitirele pline cu acesti eroi ai neamului romanesc!Dar nu-i asa?N-a fost revolutie!Au murit saracii…asa!Cum au murit domnule Turcescu?Domnule Cartianu?Doamna Pora?Si toti care,aveti grija amaratilor de revolutionari…care au luptat ,pentru unii ca voi,ca sa aveti ce fura de la viata…Poate nu stiti domnilor dar,legii 341\2004 i se mai spune si legea recunostintei!!!Este o lege pe care au dat-o acesti guvernanti ,ca recunostinta a statului roman,pentru eroii neamului romanesc!N-au dat legea revolutionarii!Aceasta lege n-a fost data de mila,ci din recunostinta!Recunostinta care,ori este,ori nu !Daca sunt impostori printre revolutionari,arata-i tu Cartianule.Daca nu stiti nici unul,vedeti-va de treaba voastra,nu mai faceti atata rau.Caci va veni din nou ziua judecatii…Asa ca ,dragii mei,nu stiu de la cine se mai asteapta recunostinta?!?Au ramas numai comunistii la putere!Macar in ceasul al 12-lea,toata clasa politica,sa faca dreptate, in legatura cu acesti eroi ai neamului romanesc.Dumnezeu sa lumineze mintile tuturor politicienilor, acum la ceas de sarbatoare si, sa priveasca problemele revolutionarilor cu toata responsabilitatea si sa se gandeasca,unde erau acum toti revolutionarii,daca Ceausescu nu era inlaturat de la putere…?Unde erau ei,politicienii,daca acesti revolutionari,ar fi cedat in acele zile…?

# Mirceape 17 Apr 2012 la 12:38 am
Fratilor din revolutie, treziti-va cat nu este prea tarziu!
Sa ne mobilizam in proteste zilnice stradale in toata tara impotriva comunistilor dechizati de la conducerea centrala si locala, ce ne sunt vadit potrivnici.

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/DSC_4048x.jpg[/img]]

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/DSC_4089x.jpg[/img]]
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Aprilie 17, 2012, 15:04:21 »

I-ati mai vazut cumva daca mai sunt pe acolo..?? Si-au facut jocul..au atras ,,atentia " presei...gata sa terminat ,,spectacolul"...

Nu trec pe acolo in zilele Sf Pasti, dar exista confirmarea ca si ieri au fost prezenti "la datorie" (fata de noncrestinii care-i conduc) si cred ca si astazi, in a treia zi de sarbatoare religioasa, au fost pe baricada, pardon, pe trotoarul din fata sediului PDL. Va rog sa-i priviti, sa-i vedeti cat de stupizi sunt. Oameni batrani care si-au pus constiinta in slujba cine stie cui, care isi calca credinta in picioare pentru un plus de imagine al organizatiei si liderului ei. E bine ca au postat fotografiile pe site-ul lor, asa vom putea, oricand vom dori, sa vedem imagini cu prosti care se expun singuri oprobiului public.

http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/04/actiunea-de-protest-greva-foamei-continua
Acțiunea de protest “Greva foameni”
Publicat de cristinalro la 8:43 pm în categoria Greva foamei

Astăzi, 16 aprilie 2012, ora 11.00,  membrii Asociaţiei “21 Decembrie 1989″ care au decis să protesteze prin acţiunea “Greva foamei” au fost din nou în faţa sediului PDL din Aleea Modrogan, nr. 1.

Protestul va continua şi mâine şi, în zilele următoare, până la soluţionarea cererilor.

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/DSC_4171x.jpg[/img]]

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/DSC_4186x.jpg[/img]]
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Aprilie 18, 2012, 01:14:39 »

Deci si in ultima zi de Pasti au fost in greva foamei in fata sediului PDL. Acum, din lingaii libidinosi si prostovani ai PDL-ului si ai piratului, vor sa pozeze in oponenti ai puterii actuale? Tare prosti trebuie sa ne creada. Admirati-i pe stupizi, s-au aliniat in toata splendoarea lor de oameni necopti la minte, desi sunt la varsta inteleptiunii, ca sa ramana in memoria posteritatii ca cea mai cunoscuta gasca de fraieri din Bucuresti.

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/DSC_4213-x.jpg[/img]]

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/DSC_4217-x.jpg[/img]]
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Aprilie 18, 2012, 10:16:13 »

OAMENI IN TOATA FIREA CU PARUL ALB IN CAP DE LA CARE ZICI CA AI DE INVATAT MULTE LUCRURI,PACAT CA PRIN CUMINTENIA LOR ARATA NU AU SCOALA VIETII SI SE LASA PROSTITI DE MARIES&CO.OARE EI NU VAD CA SUNT LUATI DREPT FRAIERI?SI DE CINE?DE NISTE OAMENI CARE ISI AU PROPRIILE ORIZONTURI.INCA ODATA SPUN PACAT CA ACESTI OAMENI INCA DORM,DORM CU OCHII DESCHISI VISAND NICI EI NESTIIND CE.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Aprilie 19, 2012, 01:06:41 »

Imi pare rau ca i-am caracterizat aspru intr-un fel sau altul. Sunt oameni batrani, care, in mod normal, ar merita mai mult respect din partea celor mai tineri. Dar intreprind, sau dau curs unor actiuni total halucinante si care sunt in mod vadit instrumentate impotriva noastra. Ce mai vor la varsta lor? Dl sculptor nu putea sa-si incheie onorabil cariera artistica? Trebuia sa se puna in fruntea acestor manipu lari? Situatia lor e mult mai trista decat lasa critica mea sa se vada.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Aprilie 19, 2012, 01:24:32 »

Alte penibilitati, http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/04/punctul-8-al-proclamatiei-de-la-timisoara-in-constitutia-romaniei
Punctul 8 al Proclamaţiei de la Timişoara în Constituţia României

Publicat de cristinalro la 8:32 pm în categoria Asociaţia

Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi a Camerei Deputaţilor a votat astăzi amendamentul ce prevede interzicerea dreptului de a fi aleşi, pe o perioadă limitată, a foştilor activişti retribuiţi ai PCR precum şi, a torţionarilor din aparatul represiv al regimului criminal comunist.

# Capraru Petrepe 18 Apr 2012 la 12:20 pm

Interesant, un lucru bun ce lipseste de peste 22 de ani.

Totusi in ce lege figureaza amendamentul si cand o sa fie votata legea in plen ?

Nu de altceva, dar cu legea lustratiei am vazut cum stau luicrurile, si anume, ca a fo’ iar gas’ neconstitutionala…
    # ionpe 18 Apr 2012 la 2:40 pm

Acest punct 8 din proclamatia de la Timisora trebuia aplicat imediat in i990, nu dupa 22 de ani, daca se aplica atunci tara nu ajungea in halul care este acum, jefuita, furata si distrusa, intreprinderile trebuiau pastrate, restructurate si modernizate. Pentru toate acestea cineva trebuie sa raspunda in fata legi daca mai intereseaza pe cineva acest lucru. Oare cine a pastrat in structurile statului pe toti fosti nomenclaturisti care au urmarit doar interesele personale. Dupa 22 de ani acum la sfarsit de mandat Basescu vine spune ca averile ilicite sa fie confiscate, de ce nu afacut acest lucru la inceputul mandatului sau, pentru ca trebuia sa dobandeasca averile ce le are acum. Bine ia reprosat acea femeie cand ia spus ca ,, familia dumneavoastra traieste in lux iar poporul traieste in saracie. Cat a fost jefuita aceasta, daca nu se intampla acest lucru Romania putea ajunge la nivelul Ungariei macar in domeniul infrastrusturi. Daca imi amintesc bine cand Basescu era ministru transporturilor a spus foarte clar ,,sa va iasa din cap autostrazile,, Poetul nostru national M Eminescu in poezia sa
    ,Ceti doresc eu tie dulce romanie, a dorit foarteamulte Romaniei. Eu am scris reversul acestei poezi care suna asa:

REVERSUL POIEZIEI
    CE-ŢI DORESC EU ŢIE DULCE ROMÂNIE

Ce-ţi doresc eu ţie dulce Românie
    Ţara mea de jale, ţara mea de chin,
    Armă cu tărie, ţară de mânie
    Căci rămâne-n urmă numai sărăcie.
    Asta nu-ţi doresc, dulce Românie.

Aţi distrus poporul, şi tot viitorul
    În ţară e jale, asta cîntă corul
    Oameni în ţară, azi nu mai muncesc,
    Dulce Românie, asta nu-ţi doresc.

Ţara mea de glorii, ţara mea de dor
    La trecutu-ţi mare, nici-un viitor
    Asta nu-ti doresc, dragul meu popor.

Nu mai avem linişte, nu mai avem trai
    Statul şi Guvernul-punem pe vătrai.
    Grijă nu mai este, de acest popor
    La trcutu-ţi mare, nici-un viitor
    Asta nu-ti doresc, dragul meu popor.

Vor să se răzbune şi cei din mormânt,
    Nu mai vor viaţă, pe acest pământ.
    Şi ei din mormânt ,vor striga oricum
    Ţara mea frumoasă, unde eşti acum?

Şi la noi în ţară, avem mult cinism
    Se trăia mai bine, şi în comunism.
    Ah! Poporul meu, eşti bătut de soartă
    Nu vrem să cerşim, pe la nici-o poartă.

Astăzi tot poporul, trăieşte-n mânie
    Spune tot poporul ăsta Românesc
    Dulce Românie asta nu-ţi doresc.

Să trăim în pace, cum e şi firesc
    Şi s-avem în suflet, suflet Românesc
    Dulce Românie, asta, ţi-o doresc.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Aprilie 19, 2012, 20:44:07 »

Va rog sa revedeti emisiunea informatorului Doru Braia, autodeclarat anticomunist radical, intitulata "Talk-Şoc", din 10 martie 2012, la http://www.youtube.com/watch?v=xHm4VU9HiVU&feature=player_embedded#! E un bun exercitiu pentru aprecierea vitezei cu care de degradeaza "adevarurile" vehiculate in media. Daca dupa o luna si ceva, 70 la suta din ce s-a spsu nu mai e valabil, mai putem aprecia ca s-ar fi discutat despre ceva real, adevarat si necontestabil in cadrul ei?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Aprilie 19, 2012, 20:52:35 »

Grig, tu esti cel care a postat al doilea comentariu?

# cristian pe 19 Apr 2012 la 6:13 pm
    BRAVO BAIETI DAR CHIAR ASA TREBUIE SA FIM UMILITI?

# GRIG pe 19 Apr 2012 la 7:29 pm
    Cristian
    Ce vi se pare asa umilitor la acesti oameni care-si cer drepturile cu demnitate ? Ei ce-l putin au luat atitudine fata de nedreptatile care se fac revolutionarilor,noi restul ce facem ? stam si asteptam la bagabonti care conduc tara aceasta POATE POTE da drumul la indemnizatii Nu o sa vedeti domnule de la astia nik.Pana nu ne alaturam cu toti langa aceasta mana de grevesti o sa scherlaim ca cateaua la stele

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/DSC_4235.jpg[/img]]

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/S2570004.jpg[/img]]
Memorat
Pagini: [1] 2 3 4
Schimbă forumul: