Main Content:

Sondaj

Întrebare: sunteti de acord cu ce fac?

REPREZINTA MARIES REVOLUTONARII - 0 (0%)
PE CE SUME DE BANI FA LOBY - 1 (100%)

Numărul votanţilor: 1

Pagini: 1 2 [3] 4

GREVA FOAMEI DE PASTE LA SEDIUL PDL

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: GREVA FOAMEI DE PASTE LA SEDIUL PDL
« Răspunde #30 : Aprilie 27, 2012, 22:02:23 »

Comentariile de ieri, http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/04/25-aprilie-2012-11-zile-de-greva-foamei, sarmanul de tony astepta punctul de vedere al guvernului muribund, iar diaconu la fel, in loc sa se pregateasca de slujba de ingropaciune de a doua zi.
1.   # tonype 26 Apr 2012 la 5:40 pm
Asteptam puctul de vedere a guvernului. Va multumim!
2.   # diaconu solomon lucianpe 27 Apr 2012 la 2:26 pm
BUNA ZIUA
AS DORI O INFORMATIE…
GUVERNUL SIA EXPRIMAT UN PUNCT DE VEDERE…??
A AJUNS LEGEA IN CAMERA DEPUTATILOR…?
VA MULTUMESC

Comentariile de azi, http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/04/26-aprilie-greva-foamei-la-gardul-pdl. Lui tony ii scapa porumbelul din gura: atat in privinta guvernului, cat si a asociatei nu e vorba de "rost" ci de ceva de "ros".
1.   # tonype 27 Apr 2012 la 4:47 pm
Sincer nu mai trebuie sa va mai deranjatii vream sa stim si noi puctul de vedere a guvernului. Acum ca a picat guvernul nu mai are ros. Ne-am trasmis ceva si ne-ati lasat in ceata.!!!!!!!!!!! Va multumim pt efortul depus. Greva foamei nu mai are ros la sediil pD-L ne-au dus cu vorba. Sa speram ca pe viitor sa aiba soarta PNTCD-ULUI. Ne-au lasat fara paine si cu rate la bancii!!!!!!!!!!!
2.   # cristinape 27 Apr 2012 la 5:22 pm
DOMNILOR A PICAT GUVERNUL.CE SANSE MAI AVETI ACUM SA MODIFICATI LEGEA? CREDETI K CEI DE LA PDL VA MAI BAGA IN SEAMA? DACA VA FI INVESTIT PONTA PREMIER, MAI AVETI VREO SANSA DE AMENDARE A LEGII? EU CRED K AR FI MAI BINE SA CERETI LUI PONTA SA ABROGE LEGE 283 SI ASA PUTEM LUA INDEMNIZATIILE. INCETATI GREVA FOAMEI PDL-UL A PICAT.PREA MULTA TERGIVERSARE.NU V`ATI SATURAT?

Si filmuletul postat pe You Tube, http://www.youtube.com/watch?v=YWrahcwGepw&feature=player_embedded.

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/S2600006.jpg[/img]]

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2012/04/S2600005.jpg[/img]]

O nouă zi de Greva foamei (ei, sanchi si nu o noua zi, ci ultima zi de sarlatanie), http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/04/o-noua-zi-de-greva-foamei si linckul spre filmulteutul de pe You Tube,  http://www.youtube.com/watch?v=EVXC3-x2msc. Priviti in film cum au mers sa protesteze la sediul central al PDL cu flori in maini si cosuri. In loc sa duca coronae. Precizez, coroane funerare, pentru ca guvernul lor si-a dat duhul astazi. Si-au incheiat “protestul” in minciuna si rusine. Nici nu se putea altfel cu actuala lor conducere si cu prostia cipata a membrilor asociatiei. E mai mult decat jenant. E scarbos. In mod cert, seria protestelor de impact media ale asociatiei lui Maries s-a incheiat relevand adevarul, adica s-a incheiat in minciuna si dezonoare!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Aprilie 27, 2012, 22:03:26 »

NORULE TREBUIE SA INCERCAM SA-I DAM PE CALEA CEA BUNA,POATE ISI DAU SEAMA CA-U GRESIT SI CA PRIN CE FAC EI FAC NUMAI RAU TUTUROR.POATE SI NOI AM GRESIT INTR-UN FEL SAU ALTU DAR IN ULTIMUL MOMENT AM FACUT PASUL INAPOI.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Aprilie 27, 2012, 22:09:56 »

NORULE POATE CEI DE LA 21 VOR SA MAI NEGOCIEZE CU OLTEANU SI TOATER INCONTINUARE FACAND SI O STRATEGIE DE CAMPANIE ELECTORALA.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Aprilie 27, 2012, 22:27:44 »

Calea cea buna este cea care a mai fost precizata pe forum, adica urmatoarea:
1. Demit conducerea actuala a asociatiei,
2. Aleg alta conducere, cu oameni dispusi la dialog si negocieri, adica nu ultrasi gen Maries, care nu stiau altceva decat "orin noi, ori ei".
3. Ridica frumos doua degete si se adreseaza, cu respect, da, cu mult respect, conducerii BNR, care poate lua in calcul primirea lor in organizatie, nu de dreagul lor neaparat, cat de cel al unitatii miscarii revolutionare.
Alta varianta nu exista. Sau nu trebuie sa existe. Atentie domnilor care conduceti BNR-ul!
Memorat
  • DAN IOSIF
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Aprilie 28, 2012, 08:03:36 »

Gata de LUNI vin si eu in fata la PDL sa fac greva  Grin
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Aprilie 28, 2012, 09:31:34 »

DANE GREVA O POTI FACE SI ACASA,LA BANII CARE II AVEM IN BUZUNARE SI FOAMEA IN GAT SUNTEM MAI GREVISTI DECAT CEI DE LA 21.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Aprilie 28, 2012, 23:07:48 »

Cei de la asociatia de pe Batistei titreaza "O noua zi de Greva foamei", dar ea a fost ultima. Actiunea lor, falsa si diversionista de la inceput, s-a incheiat asa cum se putea prevedea de la inceput, in esec si rusine. Din nefericire, actiunile lor penibile se rasfrang dincolo de limitele asociatiei lor si afecteaza intr-o destul de mare masura miscarea revolutionara in general.
La acel link (http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/04/o-noua-zi-de-greva-foamei) au aparut doua comentarii. Primul e de ieri seara, al doilea e de azi si descriu, indirect, constatarea esecului actiunii prostesti, inceputa neinspirat, chiar nerusinat, in zi de Paste.

1.   # vlad pe 27 Apr 2012 la 10:17 pm
Fratilor la astia degeaba mai faceti greva,pe astia trebuie loviti in cap ca ne-au umilit.Asa sa -i ajute dumnezeu,dupa cum au facut,de la robert turcescu la emil boc,niste gunoaie.
2.   # Mihai pe 28 Apr 2012 la 5:30 pm
fratilor, este de apreciat faptul ca ati incercat sa faceti ceva, dar acum lasati balta greva foamei la gardul pdl…s-a terminat..gata! astia au treaba…urmeaza campania pt locale…apoi pt parlamentare..si apoi nustiu daca este bine daca se trece iar la o verificare de 10 ani! mai bine mai asteptam putin…si din ianuarie se revine la normal! impostorii pot fi scosi afara si cu actuala lege 341.

Deci, ceea ce spuneam noi de anul trecut reprezinta concluzia lor anul acesta... Am exagerat cu ceva cand i-am caracterizat a fi prostii prostilor? Si cu asta basta. Poate sa revina Maries ca sa-l injure iarasi pe Iliescu. Si, cu siguranta, guvernul USL va relua plata indemnizatiilor catre toate categoriile de revolutionari indreptatite de lege. E nevoie sa traduc? Maries si ai lui vor continua sabotarea intereselor majoritatii revolutionarilor prin asa-zise acte de vitejie civica, insultand cat mai grav oameni de care depinde decizia politica a reluarii platilor. Si ca sa fie clar pentru chiar toata lumea: Maries si cei ca el lupta impotriva voastra de fapt, nu a lui Iliescu. Pana la urma o sa intelegeti.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Aprilie 29, 2012, 09:24:17 »

Domnul Maries nu e plecat la antrenamente in poligon. Exista aceasta supozitie sau gluma pe forum. Cred ca s-a retras in aceasta ultima faza a colaborarii cu partidul domnului Basescu, care este si cea mai rusinoasa in fata societatii, pentru a nu-i fi afectata direct imaginea publica. I-a lasat pe subalterni in fata, ca sa se faca mai ales ei de ras. E o strategie buna, dar spune multe despre cel care o aplica.
Memorat
« Răspunde #38 : Aprilie 29, 2012, 21:41:10 »

Ati facut o observatie foarte justa. Nu se face asa ceva cand conduci o organizatie, nu se poate sa o parasesti la greu, incredintand conducerea urmatorului in ierarhie. In delegatiile de la Cotroceni, Palatul Victoria sau Parlament n-a cedat niciodata locul altcuiva. Sunt surprins faorte neplacut. Oare credea ca nu se va sesiza acest fapt, ca nimeni nu isi va da seama de stratagema?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Aprilie 30, 2012, 00:53:52 »

Comentariile de azi, http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/04/26-aprilie-greva-foamei-la-gardul-pdl. Lui tony ii scapa porumbelul din gura: atat in privinta guvernului, cat si a asociatei nu e vorba de "rost" ci de ceva de "ros".
1.   # tonype 27 Apr 2012 la 4:47 pm
Sincer nu mai trebuie sa va mai deranjatii vream sa stim si noi puctul de vedere a guvernului. Acum ca a picat guvernul nu mai are ros. Ne-am trasmis ceva si ne-ati lasat in ceata.!!!!!!!!!!! Va multumim pt efortul depus. Greva foamei nu mai are ros la sediil pD-L ne-au dus cu vorba. Sa speram ca pe viitor sa aiba soarta PNTCD-ULUI. Ne-au lasat fara paine si cu rate la bancii!!!!!!!!!!!
2.   # cristinape 27 Apr 2012 la 5:22 pm
DOMNILOR A PICAT GUVERNUL.CE SANSE MAI AVETI ACUM SA MODIFICATI LEGEA? CREDETI K CEI DE LA PDL VA MAI BAGA IN SEAMA? DACA VA FI INVESTIT PONTA PREMIER, MAI AVETI VREO SANSA DE AMENDARE A LEGII? EU CRED K AR FI MAI BINE SA CERETI LUI PONTA SA ABROGE LEGE 283 SI ASA PUTEM LUA INDEMNIZATIILE. INCETATI GREVA FOAMEI PDL-UL A PICAT.PREA MULTA TERGIVERSARE.NU V`ATI SATURAT?

Au mai fost adaugate patru comentarii intre timp. Le copiez numai pentru a vedea care le este concluzia fianala si cred ca nu va surprinde sa constatati ca este a noastra din urma cu un an. Intre timp, cei de pe forum si-au dat seama ca e vorba chiar de un complot, de care, cel putin la nivel de conducere, Asociatia 21 Decembrie 1989 din Bucuresti nu era straina deloc.

3.   # constantinpe 27 Apr 2012 la 8:52 pm
Suspendati greva,nu-si mai are rostul.Condoleante guverului si lui Basescu.
4.   # BBepe 27 Apr 2012 la 11:39 pm
Doamne Ajuta !
5.   # danpe 28 Apr 2012 la 1:58 pm
Farsa a incetat! Cine e vinovat pentru distrugerea legii? Cine isi asuma crima?
6.   # viorelpe 29 Apr 2012 la 4:36 am
CINE ESTE VINOVAT DE DISTRUGEREA LEGII 341?Huh
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Mai 08, 2012, 03:12:32 »

Oare si-au dat seama ca au fost simple unete in mana lunga a presedintelui Basescu? Pot sa-l consulte pe Maries in aceasta privinta. Pacat de varsta lor, caci majoritatea sunt la varsta senectutii si ar fi putut sa evite comportamentul lor rusinos din ultimii ani, in special din ultimele luni.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Mai 09, 2012, 00:01:38 »

Au ocazia sa-si spele rusinea sambata, dar mai sunt capabili sa-i ceara socoteala lui Maries si sa-l dea jos din functia de pres de pe care nu se mai vrea plecat? N-a schimbat el degeaba statutul asociatiei ca sa poata ramane pe viata la conducerea ei.

http://www.asociatia21decembrie.ro
Consiliul Director a decis la şedinţa de luni, 07.05.2012 convocarea Adunării Generale Ordinare, sâmbătă, 19 mai 2012 orele 10.00 la sediul din str. Batiştei nr. 24 A.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Mai 09, 2012, 19:23:22 »

La postarea din 3 mai au fost adaugate comentarii. Incep cu o limba pupinmariesista data de unul dintre putinii lui lingai de la Brasov, Boaca basistul. Nu lipseste nici Perju, cu vesnica sa propunere de SS la SSPR, Carlan-Dorin Marian, un cosectar de-al lui.

http://www.asociatia21decembrie.ro/2012/05/teodor-maries-isi-reia-prerogativele-de-presedinte

Teodor Mărieş îşi reia prerogativele de preşedinte

Publicat de cristinalro la 8:40 pm în categoria Sedinte ale consiliului director

În ultimele 30 de zile, Teodor Mărieş cu acordul Consiliul Director a decis delegarea competenţei domnului Vlad Ciobanu, vicepreşedintele asociaţiei.

Preşedintele Asociaţiei “21 Decembrie 1989″ convoacă luni, 07.05.2012, orele 18.00, la sediul din str. Batiştei nr. 24A, şedinţă lărgită de Consiliu Director.

La această şedinţă sunt invitaţi preşedinţii unor organizaţii de revoluţionari din Bucureşti şi din ţară.

7 comentarii

# Sorin Boacape 03 May 2012 la 9:08 pm

Nu poate decit sa ma bucure anuntul, stringem rindurile, din nou vom fi impreuna, cadem, ne ridicam si mergem inainte.
    # Doru.pe 04 May 2012 la 7:55 am

Dl Maries la aceea sedinta din 07-05-2012. cand aveti sedinta,propuneti sa se infiinteze o singura ASOCIATIE de REVOLUTIONARI.Poate asa vom deveni o putere si vom fi luati in seama. Va multumesc pentru timpul acordat. Doamne ajuta.
    # Ioanape 04 May 2012 la 12:41 pm

intradevar,ar fi un lucru f f f bun sa devenim o singura asociatie,acum sintem dezbinati,fera nici o putere
    # cristinape 04 May 2012 la 3:19 pm

NU ESTE O IDEE BUNA IN SENSUL SA SE INFIINTEZE O SINGURA ASOCIATIE.
    CREDETI K O SINGURA ASOCIATIE VA REZOLVA DREPTURILE TUTUROR CATEGORIILOR DE REVOLUTIONARI? EU NU CRED.
    FIECARE O SA FIE PE TURTA LUI ASA CUM MI`A CONFIRMAT MULTE ASOCIATII. ASA K LUATIVA GANDUL DE A INFIINTA O SINGURA ASOCIATIE.
    SUNTEM MULTE CATEGORII SI NU O SA II DOARA UNI DE ALTII.
    CARE O SA AIBA RELATII SUS PUSE O SA REZOLVE SITUATIILE,
    CARE NU ARE RELATII NU O SA REZOLVE NIMIC.
    CRED K ASTA STITI FOARTE BINE MULTI DINTRE DUMNEAVOASTRA.
    ASA K LASATIO BALTA CU O SINGURA ASOCIATIE PE TARA.
    # IANCU RADOMIR - GHERMAN Timisoarape 05 May 2012 la 10:21 am

Eu cred ca un Sindicat – care sa cuprinda si C. A. R. – poate oferi protectie in fata devierilor initiate de catre “revolutionarilor capatuiti” si “ancorati politic” . Am facut aceasta propunere de mai multe ori dar ma indoiesc ca sistemul functioneaza si cu cei care sunt “slugi in sistemul clienteral” .
    # MARCELEpe 05 May 2012 la 7:59 pm

PERSOANA AGREASA DE NOUL SEF PENTRU FUNCTIA DE SECRTAR E STAT LA SSPR: http://www.portalulrevolutiei.ro/documente/dosar_de_revolutionar/dorin_marian_cirlan/index.php

ARE SUSTINEREA PREMIERULUI PONTA,PS SI OARTE MULTE ASOCIATII REALE ALE REVOLUTIONARILOR
    # viorelpe 06 May 2012 la 1:48 pm

COMUNICAT

Având în vedere adresa Comisiei Parlamentare a Revoluţionarilor din Decembrie 1989 nr. 42/0456 din data de 26.04.2012 de retragere a avizului acordat pentru preschimbarea certificatelor conform Legii nr.341/2004, comisia constituită la nivelul S.S.P.R., în baza art.49 din Normele Metodologice de aplicare a Legii recunoştinţei faţă de eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la Victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, nr. 341/2004, aprobate prin H.G. nr. 1412/2004, cu modificările şi completările ulterioare, în plenul şedinţei din data de 04.05.2012, a hotărât :

- anularea certificatelor preschimbate conform Legii nr.341/2004 şi transmiterea la domiciliul acestora a solicitării de predare a certificatelor preschimbate
    - transmiterea către Administraţia Prezidenţială – Preşedintele României a propunerii de retragere a titlurilor acordate
    - transmiterea către Casa Naţională de Pensii a solicitării de sistare a plăţii îndemnizaţiilor reparatorii conform Legii nr.341/2004

pentru următoarele persoane :

- Militaru Dan Mircea, cu dosar de preschimbare nr. 8517/2004, având calitatea de Luptător Rănit cu certificat preschimbat seria LRT-M nr.00185, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr.2633/2009 publicată în Monitorul Oficial nr.180/2011.

- Faida Ioan, cu dosar de preschimbare nr.2502/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-F nr.00047, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr.2235/2010 publicată în Monitorul Oficial nr.246/2011.

- Ungureanu Mitică, cu dosar de preschimbare nr.2845/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-U nr.00011, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr.3230/2010 publicată în Monitorul Oficial nr.246/2011.

- Stoiadin Vasile, cu dosar de preschimbare nr. 20199/2005, având calitatea de Luptător Rănit cu certificat preschimbat LRT-S nr.00115, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr.2074/2010 publicată în Monitorul Oficial nr.246/2011.

- Spătaru (fost Grigore) Maricel, cu dosar de preschimbare nr. 20082/2005, având calitatea de Luptător Rănit cu certificat preschimbat LRT-S nr. 00129, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr.3528/2010 publicată în Monitorul Oficial nr.355/2011.

- Stoian Tiberiu Dorel, cu dosar de preschimbare nr. 12608/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-S nr. 00067, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr. 4384/2010 publicată în Monitorul Oficial nr. 355/2011.

- Costef Florian, cu dosar de preschimbare nr. 3140/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-C nr.00067, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr.4462/2009 publicată în Monitorul Oficial nr.355/2011.

- Ambrozi Marian, cu dosar de preschimbare nr. 20453/2006, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-A nr.00114, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr.1557/2009 publicată în Monitorul Oficial nr. 355/2011.

- Dobrovolschi Eugen Elmer, cu dosar de preschimbare nr. 846/2004, având calitatea de Luptător Rănit şi Reţinut cu certificat preschimbat LRR-D nr.00001, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr. 1612/2009 publicată în Monitorul Oficial nr.355/2011.

- Sălăgean Vasile, cu dosar de preschimbare nr. 11145/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-S nr. 00739, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr.1641/2010 publicată în Monitorul Oficial nr. 320/2011.

- Borcănescu Nicolae Eugen, cu dosar de preschimbare nr. 13488/2004, având calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite cu certificat preschimbat LRM-B nr.00095, constatat colaborator al fostei securităţi prin sentinţa nr.1042/2009 publicată în Monitorul Oficial nr. 320/2011.

p. SECRETAR DE STAT
    SECRETAR GENERAL
    Adrian Viorel NICOLAESCU
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Mai 09, 2012, 23:26:16 »

Dl Nicolaescu, prietenul lui Maries si Costin, inca pe functia de loctiitor de SS la SSPR, a scos cele cateva inregistrari video de pe site-ul institutiei. Diplomatul007 a observat corect disparitia. Daca lucreaza astfel la vedere, ma gandesc si eu, oare ce face pe ascuns cu documentele institutiei? Sper sa fie schimbat cat mai repede. Nu stiu daca pot nutri sperante in privinta necesarei schimbari a lui Maries. Membrii Asociatiei 21 Decembrie 1989 Bucuresti nu au nici unu la suta din curajul celor din PSD-PNL-PC. Ma tem ca i-a imbrobodit si amenintat suficient Maries, incat pentru ei sa nu vina schimbarea nici acum, nici mai tarziu. Oameni batrani sedusi si santajati de o curva penala. E foarte trist. Pentru a fi victimele acestei inselatorii si pentru rusinea de acum au luptat in Revolutie?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Mai 15, 2012, 23:29:23 »

Sorin Ilieşiu, regizorul unui emoţionant film despre viaţa Reginei Maria a României. http://www.asociatia21decembrie.ro

Cum s-ar spune, tara arde si baba se pieptana. Oare vor reusi sa-l debarce de la conducerea asociatiei pe Doru Maries, cel care i-a compromis total credibilitatea? Sau vor indraznii macar sa ridice aceasta problema? Macar sunt constienti de faptul ca revolutionarii il acuza pe el, pe Costin, Banutoiu si alti cativa ca au tradat interesele revolutionarilor si au complotat pentru anularea platilor prevazute de lege pentru luptatori si urmasi? Nu mai e mult si vom afla.
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4
Schimbă forumul: