Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 24

ORDUNIL NATIONAL AL REVOLUTIEI-ROMANIA 1989

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDUNIL NATIONAL AL REVOLUTIEI-ROMANIA 1989
« Răspunde #30 : Mai 19, 2012, 10:43:15 »

alex, ai nostrii s-au plamadit in aceasta credinta (intreg neamul, sfintii si eroii) - crestinismul ortodox, deci eu zic sa punem accent pe a noastra credinta si s-o respectam pe altora, insa sub nici o forma sa ne facem ca n-o avem sau ca nu ne reprezinta. Ne lepadam de credinta, ne certam cu Hristos. In zilele noastre sunt ciudati care vor sa ne oblige , fie la renuntare, fie la un ecumenism , adica o contructie umana muritoare si distrgatoare - ecumenismul.

Deci, iti spun sincer, ca de la roman la roman: nu o sa fie subliniata a nostra credinta, n-o sa iasa nimic bun. Omisiunea este precum aceasta poveste nerusinata: vine Ali in Romania cu familionul si incep sa-i stea in gat icoanele ortodoxe din clase, deci cu tupeu cere scoaterea lor !
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Mai 19, 2012, 11:12:21 »

am inteles unde trebuie insistat dragule. Insa nu doresc sa fim exclusivisti sau sa facem aceste diferente. Ce ar spune un catolic sau un greco catolic daca mereu i/am da in fatza cu credinta ortodoxa. Eu nu cred decit intr o singura credinta, aceea in Isus si in Dumnezeu. Restul sunt mijloace de a ajunge la EL. De aceea nu doresc sa facem tapaj de vreo traditie religioasa sau de alta natura.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Mai 19, 2012, 11:20:53 »

mercurie, mare dreptate ai. Nu sunt de acord insa cu partea de  ortodoxie. Printre revi sunt oameni de orice religie, si nu doresc nici macar un semn de discriminare pe criterii religioase sau de alta natura. Cit despre religii, cred ca e mult de discutat, eu cred in Dumnezeu, insa nu cred in institutiile bisericesti care sunt supuse intereselor tipic umane.
Fault! Prima greseala?
Cum si de alta natura? Toti impostorii si tradatorii:
EXIT!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Mai 19, 2012, 11:23:48 »

Ai vb cu Fesan? Mergi la Ponta?
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Mai 19, 2012, 11:51:36 »

eu sunt la tara acum insa merge din echipa mea de radio un om. Chiar managerul
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Mai 19, 2012, 12:00:46 »

de alta natura adica nu fac discriminari nici religioase nici politice , de nici un fel. Nu vreaz si nu am dreptul sa lezez pe nimeni in optiunila proprii de viatza. A alege o religie, un partid, o conceptie de viatza, etc este un DREPT NATURAL al fiecaruia. Cum imi pot permite eu sa incalc acest principiu, cine sunt eu? La aia ma refer.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Mai 19, 2012, 18:09:12 »

Cum crezi ! Insa batalia acum se duce pe ultimul bastion pe care-l mai avem: credinta si identitate. Si sa sti ca se poate lupta pt acestea si fara sa-l jignesti pe Ianos sau Ali ! Chiar si ei au obligatii in acest sens - traiesc in tara noastra !
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #37 : Mai 19, 2012, 18:27:59 »

STII CUM E CU CU IANOS SI ALI?DACA VEDE CA SE IMPUTE TREABA PE AICI ISI IA BAGAJELE SI NE LASA BALTA,MAI ALES CA ACUM AU DUBLA CETATENIE.DATORITA POLITICILOR CARE LE-AU DUS GUVERNANTII NOSTRII SE PARE CA AM RAMAS SINGURI PE UN TEREN MINAT,CULMEA ESTE CA ACEST TEREN ESTE TARA NOASTRA ESTE ROMANIA.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Mai 19, 2012, 18:30:15 »

PROPUN SA IESIM DIN NOU IN STRADA. Rog toate asociatiile sa faca demersurile legale pentru autorizare de mitinguri in toate orasele tarii incepind de la 1 iunie si pina la alegeri
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Mai 19, 2012, 22:09:37 »

STII CUM E CU CU IANOS SI ALI?DACA VEDE CA SE IMPUTE TREABA PE AICI ISI IA BAGAJELE SI NE LASA BALTA,MAI ALES CA ACUM AU DUBLA CETATENIE.DATORITA POLITICILOR CARE LE-AU DUS GUVERNANTII NOSTRII SE PARE CA AM RAMAS SINGURI PE UN TEREN MINAT,CULMEA ESTE CA ACEST TEREN ESTE TARA NOASTRA ESTE ROMANIA.

Dea Domnul sa ne lase balta ! Si ma mai rog ca toti "pretenii" lu' Ceasca, care ne-au lasat fara codri si fara fabrici, fiind unii din cei mai stoici caratori de fier vechi, sa ne paraseasca tara si sa-i mance pamantul , ca nu ne-au meritat ! Si mai sper ca toate cele petrecute in ultimile decenii sa fie invatatura de minte pentru generatiile viitoare: romanii si Romania pot avea Dumnezeu, dar niciodata "preteni" !
Memorat

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Mai 19, 2012, 22:38:30 »

Oameni buni, dupa cum ati inteles in ultimii 20 de ani, nu ne putem organiza in nici un fel, caci nu vom fi lasati !
Daca as vrea ca maine sa ma bag in seama cu serviciile de informatii, as tranti o organizatie, dupa care as pune-o la dispozitia lor. Nici o organizatie nu este lasata la voia intamplarii ! Este subordonata !

De aceea propun: sa nu ne mai organizam conventional. Nu mai trebuie sa ne intalnim, nu mai trebuie sa ne lasam racolati unii impotriva altora. Propun sa respectam principile care au manat acest neam de-a lungul veacurilor si sa actionam individual ca atare. Fara organizare, fara sefi, fara sedii !

Iata principiile pe care ar trebui sa ni le insusim si care ar trebui sa ne ghideze:

1. Fiti perseverenti in ceea ce urmariti. Sa nu uitati ca nu lucrati pentru voi , ci pentru intreag neamul si ceea ce faceti in viata dureaza o eternitate;

2. Nu uitati ca sunteti romani ! Luptati pentru intreg neamul, pentru cei care s-au trecut(EROI SI SFINTI ) si pentru cei care vor veni. Si nu uitati: de voi depinde daca vor mai fi generatii viitoare !

Nu uitati pentru ce si pentru cine am facut schimbarea din 89 !

3. Nu exista viitor fara de Dumnezeu ! Neamul romanesc a fost plamadit in credinta noastra sobornicieasca si apostoleasca - crestinismul ortodox ! Nu poti fi nationalist fara credinta neamului. Poti sa nu fi nationalist ?  Daca nu poti te du in alta tara si ne lasa !

4. Sa nu ne uitam trecutul, eroii, sfintii si sa luptam pentru recladirea acestui trecut, asa cum a fost, intru adevar;

5. Sa luptam pt o reprezentare reala a neamului in institutiile tarii si, daca nu s-o putea, atunci sa le reformam;

6. Sa militam pentru viitor! Un neam fara de viitor, fara o tinta , pe termen scurt si lung, este o pop.ulatie.

Ce trebuie sa facem? INTRATI IN POLITICA ! INTRATI IN PARTIDE ! IN ORICE PARTID ! NU LE RESPECTATI DOCTRINA, NU LE RESPECTATI IERAHIA ! FACETI CE TREBUIE IN INTERESUL NEAMULUI!  EI ASA FAC, DAR IMPOTRIVA NEAMULUI !

Memorat

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Mai 20, 2012, 08:21:32 »

ORDINUL NU VA PUTEA FI SUPUS NIMANUI, va sluji idealurile revolutiei si a revolutionarilor. ATAT, pentru asta imi pun viatza garantie. Atata timp cit vom sti sa construim aceasta grupare, cit vom veni cu sufletele deschise si curate, cit nu vom juca dublu si nu vom negocia pe la spate , serviciile nu vor avea acces. Eu deja primesc tot felul de telefoane si ii injur. Nimeni nu stie de unde sa ma ia la ora asta, tocmai din cauza ca doresc ca sa nu avem infiltrati si cirtite printre noi. E aproape gata statutul.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Mai 20, 2012, 10:00:37 »

ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989 cere tuturor asociatiilor de revolutionari organizarea de alegeri in cadrul acestora, si stabilirea unor noi lideri pentru a putea trece de urgenta la actiuni concrete.
 Cerem unirea tutror revilor si semnarea unui protocol ce are ca obiect RETURNAREA DREPTURILOR REVOLUTIONARILOR, drepturi cistigate prin sacrificiu, singe si teroare.
 ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA nu recunoaste nici un actual lider al revolutionarilor , deoarece acestia s-au dovedit a fi agenti in favoarea clasei politice si impotriva revolutionarilor- totul culminind cu supremul act de DISCRIMINARE prevazut de legislatia in vigoare referitoare la noi.
 Juristii organizatiei vor gasi o formula pentru ca in saptamina urmatoare sa deschidem procese penale pentru toti cei care au contribuit la aceasta discriminare, pentru toti cei care au comis tentativa de genocid la adresa noastra .

Va cerem tuturor revolutionarilor sa blocati instantele cu procese, si sa trecem la stringerea de semnaturi pentru modificarea legii 283 in sensul abrogarii ei.
 Intreaga strategie fiscala a Romaniei se bazeaza pe ascunderea fondurilor uriase sifonate din bugetul de stat, ea trebuie modificata in favoarea cetateanului.
Deasemenea trebuie sa initiem un proiect de lege prin care din parlament sa faca parte ca reprezentanti de drept si revolutionari.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Mai 20, 2012, 10:07:31 »

Oameni buni, dupa cum ati inteles in ultimii 20 de ani, nu ne putem organiza in nici un fel, caci nu vom fi lasati !
Daca as vrea ca maine sa ma bag in seama cu serviciile de informatii, as tranti o organizatie, dupa care as pune-o la dispozitia lor. Nici o organizatie nu este lasata la voia intamplarii ! Este subordonata !

De aceea propun: sa nu ne mai organizam conventional. Nu mai trebuie sa ne intalnim, nu mai trebuie sa ne lasam racolati unii impotriva altora. Propun sa respectam principile care au manat acest neam de-a lungul veacurilor si sa actionam individual ca atare. Fara organizare, fara sefi, fara sedii !

Iata principiile pe care ar trebui sa ni le insusim si care ar trebui sa ne ghideze:

1. Fiti perseverenti in ceea ce urmariti. Sa nu uitati ca nu lucrati pentru voi , ci pentru intreag neamul si ceea ce faceti in viata dureaza o eternitate;

2. Nu uitati ca sunteti romani ! Luptati pentru intreg neamul, pentru cei care s-au trecut(EROI SI SFINTI ) si pentru cei care vor veni. Si nu uitati: de voi depinde daca vor mai fi generatii viitoare !

Nu uitati pentru ce si pentru cine am facut schimbarea din 89 !

3. Nu exista viitor fara de Dumnezeu ! Neamul romanesc a fost plamadit in credinta noastra sobornicieasca si apostoleasca - crestinismul ortodox ! Nu poti fi nationalist fara credinta neamului. Poti sa nu fi nationalist ?  Daca nu poti te du in alta tara si ne lasa !

4. Sa nu ne uitam trecutul, eroii, sfintii si sa luptam pentru recladirea acestui trecut, asa cum a fost, intru adevar;

5. Sa luptam pt o reprezentare reala a neamului in institutiile tarii si, daca nu s-o putea, atunci sa le reformam;

6. Sa militam pentru viitor! Un neam fara de viitor, fara o tinta , pe termen scurt si lung, este o pop.ulatie.

Ce trebuie sa facem? INTRATI IN POLITICA ! INTRATI IN PARTIDE ! IN ORICE PARTID ! NU LE RESPECTATI DOCTRINA, NU LE RESPECTATI IERAHIA ! FACETI CE TREBUIE IN INTERESUL NEAMULUI!  EI ASA FAC, DAR IMPOTRIVA NEAMULUI !

Asa este remus! Inca de la inceput s-au pus bazele unei mafii si ale unui sistem de suveica.
Ei se cearta intre ei dar la bani sunt tovarasi ca si la ciolane.

Spuneti mi cum de toti liderii nostri put de bogatie? In afara de vreo doi trei , nici unul nu are serviciu dar au bani , firme, terenuri, spatii comerciale.

ordinul pe care il infiintam VA FI INTERZIS TUTUROR CELOR CARE PINA ACUM AU CONDUS REVII;

nu o sa vedeti aliante cu nici un Bloc sau partid. CAT DESPRE VOT, va cer tutror sa votati cu ochii in propriile conturi bancare si in frigiderele voastre.

Eu azi dimineata am deschis usa frigiderului si am ajuns la concluzia ca nu voi vota nici cu PDL nici cu USL , din pacate nu stiu nici cu cine voi vota. Sincer cred ca in situatia asta nu am fost niciodata, sa am astfel de dileme.

Sunt liberal in convingeri, insa PNL nu ma reprezinta, un liberal nu se aliaza cu PSD .

UN LIBERAL ISI RESPECTA EROII. UN LIBERAL DORESTE SANSE EGALE PENTRU FIECARE. UN LIBERAL SE GINDESTE LA PROSPERITATEA NEAMULUI LUI ASTFEL INCIT SA O DUCA SI EL BINE. UN LIBERAL ISI IUBESTE POPORUL SI IL VREA CU ZIMBETUL PE BUZE, PROSPER, iar STATUL sa ii fie partener si nu dusman asa cum a devenit statul roman de azi, un dusman al poporului.
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Mai 20, 2012, 10:45:07 »

Ai idei bune ce pot fi incluse in statutul ordinului.Organizatorul ar fi bine sa -ti cunoasca ideile .Doamne ajuta!
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 24
Schimbă forumul: