Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 24

ORDUNIL NATIONAL AL REVOLUTIEI-ROMANIA 1989

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
ORDUNIL NATIONAL AL REVOLUTIEI-ROMANIA 1989
« : Mai 17, 2012, 19:59:24 »

PROPUN INFIINTAREA ORDINULUI NATIONAL AL REVOLUTIEI ROMANE DIN 1989. Pentru acest lucru avem nevoie de un contract de asociere. CINE DORESTE SA DEVINA MEMBRU? CINE FACE PROPUNERI PENTRU A STABILI SCOPUL ORGANIZATIEI? ASTEPT PROPUNERILE VOASTRE, vom construi un statut pe care il vom urma litera cu litera.

Din statut nu trebuie sa lipseasca urmatoarele idei:
-un regulament care sa stopeze anarhia specifica noua;
-trebuie subliniata identitatea celor pe care ii reprezentam, caci pt ei am facut revolutie;
-sa se puna accentul nu pe nevoiile noastre personale, ci pe ale tuturor;
-sa nu uitam de credinta noastra sobornicieasca si apostoleasca - crestinismul ortodox;
-sa nu ne uitam trecutul, eroii, sfintii si sa luptam pentru recladirea acestui trecut, asa cum a fost, intru adevar;
-sa luptam pt o reprezentare reala a neamului
in institutiile tarii si daca nu s-o putea atunci sa le reformam;
-sa militam pentru viitor! Un neam fara de viitor, fara o tinta , pe termen scurt si lung, este o po****tie.
Memorat
Răspuns: ORDUNIL NATIONAL AL REVOLUTIEI-ROMANIA 1989
« Răspunde #1 : Mai 17, 2012, 20:01:51 »

PROPUN INFIINTAREA ORDINULUI NATIONAL AL REVOLUTIEI ROMANE DIN 1989. Pentru acest lucru avem nevoie de un contract de asociere. CINE DORESTE SA DEVINA MEMBRU? CINE FACE PROPUNERI PENTRU A STABILI SCOPUL ORGANIZATIEI? ASTEPT PROPUNERILE VOASTRE, vom construi un statut pe care il vom urma litera cu litera.

-trebuie subliniata identitatea celor pe care ii reprezentam, caci pt ei am facut revolutie;
-sa nu uitam de credinta noastra sobornicieasca si apostoleasca - crestinismul ortodox;
-sa nu ne uitam trecutul, eroii, sfintii si sa luptam pentru recladirea acestui trecut, asa cum a fost, intru adevar;
-sa militam pentru viitor! Un neam fara de viitor, fara o tinta , pe termen scurt si lung, este o po****tie.

Perjule nu esti in doliu macar 40 de zile!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 17, 2012, 20:10:13 »

OBIECTUL SI SCOPUL ORDINULUI NATIONAL AL REVOLUTIEI ROMANIA 1989

Scopul  “ORDINULUI” este aflarea adevarului despre revolutia anticomunista din decembrie 1989, apararea idealurilor revolutiei, a principiilor libertatii si democratiei precum si favorizarea cunoasterii si rasp�ndirii acestor valori morale �n tara si �n strainatate.
Av�nd la baza principiile onoarei, moralei si patriotismului, “MEMBRII ASOCIATI AI ORDINULUI” vor pentru consolidarea Democratiei Republicane si instituirea BINEFACERILOR LIBERTATII

�n realizarea scopurilor, MEMBRII ASOCIATI AI ORDINULUI vor desfasura urmatoarele activitati:

a) Aflarea adevarului despre evenimentele din decembrie 1989, denuntarea  crimelor savirsite  si aducerea la cunostinta publica;

b) Organizarea de actiuni social culturale �n scopul propagarii adevarului despre revolutie, a principiilor si idealurilor libertatii si democratiei;

c) Sprijinirea familiilor martirilor revolutiei;

d) Sprijinirea celor raniti �n revolutie;

e) Realizarea unor studii istorice, str�ngerea documentelor si marturiilor cu privire la Revolutia din decembrie 1989;

f) Descurajarea si denuntarea imposturii,clientelismului politic…

g) Anularea articolelor din Legea RECUNOSTINTEI privind drepturile celor care nu au fost raniti, urmariti si condamnati pentru activitati anticomuniste �nainte si �n timpul Revolutiei din decembrie 1989;

h) Organizarea si desfasurarea de activitati economico-sociale �n legatura cu scopurile MEMBRILOR ASOCIATI AI ORDINULUI, �n conditiile legislatiei �n vigoare.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 17, 2012, 20:11:30 »

Scopul  “ORDINULUI” este aflarea adevarului despre revolutia anticomunista din decembrie 1989, apararea idealurilor revolutiei, a principiilor libertatii si democratiei precum si favorizarea cunoasterii si rasp�ndirii acestor valori morale �n tara si �n strainatate.
Av�nd la baza principiile onoarei, moralei si patriotismului, “MEMBRII ASOCIATI AI ORDINULUI” vor pentru consolidarea Democratiei Republicane si instituirea BINEFACERILOR LIBERTATII

�n realizarea scopurilor, MEMBRII ASOCIATI AI ORDINULUI vor desfasura urmatoarele activitati:

a) Aflarea adevarului despre evenimentele din decembrie 1989, denuntarea  crimelor savirsite  si aducerea la cunostinta publica;

b) Organizarea de actiuni social culturale �n scopul propagarii adevarului despre revolutie, a principiilor si idealurilor libertatii si democratiei;

e) Realizarea unor studii istorice, str�ngerea documentelor si marturiilor cu privire la Revolutia din decembrie 1989;

g) Anularea articolelor din Legea RECUNOSTINTEI privind drepturile celor care nu au fost raniti, urmariti si condamnati pentru activitati anticomuniste �nainte si �n timpul Revolutiei din decembrie 1989;

( -sa se puna accentul nu pe nevoiile noastre personale, ci pe ale tuturor;) Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh

h) Organizarea si desfasurarea de activitati economico-sociale �n legatura cu scopurile MEMBRILOR ASOCIATI AI ORDINULUI, �n conditiile legislatiei �n vigoare.

Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Mai 17, 2012, 20:12:38 »

Perjule nu esti in doliu macar 40 de zile!

MEMORAT;MULTUMESC.........................
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Conectat Conectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Mai 17, 2012, 20:14:01 »

DANE VEZI CA PROPUNEREA ASTA A FACUT-O ALEXPRESS.TU DOAR SA FII DEACORD CU EA SI SA VII CU PROPUNERI LA CE TREBUIE FACUT CA SA O APLICAM.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Mai 17, 2012, 20:15:36 »

domnu perju DE CIND FURI DENUMIRI? CUM ITI PERMITI SA FACI ASA CEVA. VEZI CA MARCA ASTA ESTE INREGISTRATA SI NU AI CE CAUTA SA SUBMINEZI INCA DE LA INCEPUT ACEASTA MISCARE:
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Mai 17, 2012, 20:17:11 »

exista un topic deschis, sau vrei sa aderi la noi. Nu mi se pare corect ceea ce faci, stimate domn.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 17, 2012, 20:57:44 »

exista un topic deschis, sau vrei sa aderi la noi. Nu mi se pare corect ceea ce faci, stimate domn.
CEREI DLUI ADMIN SA IL STEARGA; A FOST O NEATENTIE DIN PARTEA MEA.
CIT DESPRE CONSTRUCTIE---MULT SUCCES....

DFAR FAC O REMARCA; AI FACUT AFIRMATIA" OPRDINUL ESTE INREGISTRAT...

VEZI CA EXISTA INREGISTRATA "  O CANCELARIE A ORDINELOR NATIONALE,UN REGULAMENT, O COMISIE DE ONOARE A ORDINELOR.....

TEMA ESTE REGLEMENTATA DE LEGEA 29/2000 DACA IMI AMINTESC BINE.......

NUI STIAM INSA CA NU AM FOIE SA-MI SPUN SI EU O PARERE IN MATERIE DE REVOLUTIE..
AL:EXPRESS 1- NU TE LUA DUPA STILUL IN CARE SE DISCUTA; SUNT UNUL DINTRE CEI ULTRAAUTENTICI,ANTICOMUNIST...
MULT SUCCES, SANATATE,FERICIRE SI MULT NOROC......
PONTA A SPUS TOT CE AVEA DE SPUS REFERITOR LA INDEMNIZATIILE LRFD....

LRFD........LRFD....
O SEARA PLACUTA SI ROAGA TU PE DL ADMIN SA INCHIDA AL DOILEA TOPIC.MULTUMESC
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 17, 2012, 21:02:10 »

LA20,59 am deschis eu topicul....
LA  21,11 AI DESCHIS TU TOPICUL......

CE AR FI DACA AR FI STERS CEL DE LA ORA 21,11........

DE CE NU VREI SA  RECUNOSTI CA AI REACTIONAT TIRZIU?HuhHuh/////
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 17, 2012, 21:05:08 »

esti nesimtit perjule, scuze dar asa este. stiu ce urmaresti, dar nu te teme, cu mine nu e de gluma. o sa afle lumea cine esti. Pacat te am crezut om de onoare, oricum in acest ordin o sa am grija sa nu ai ce cauta
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Mai 17, 2012, 21:59:14 »

esti nesimtit perjule, scuze dar asa este. stiu ce urmaresti, dar nu te teme, cu mine nu e de gluma. o sa afle lumea cine esti. Pacat te am crezut om de onoare, oricum in acest ordin o sa am grija sa nu ai ce cauta
AI INCEPUT CU STINGUL SI RECLAMA RADIO.....FII RETINUT....
IAR " ORDINUL ESTE NATIONAL" NU PROPRIETATEA TA!

HAI SA NE LAMURIM CU MANIPULARUILE..
ATI PUS BOTUL SI UNII SI-AU FACUT JOCURILE PE S_PATELE NOSTRU..

EXEMPLU:

joi, 17 mai 2012
In atentia membrilor SCMD
Incepand cu luni, 21.05.2012, SCMD va avea delegati la discutiile din comisiile Camerei Deputatilor privind:

·       Proiectul de Lege pentru modificarea si completarea OUG 1/2011 (se doreste revenirea la cuantumul pensiilor din  dec. 2010 si renuntarea la plata sumelor stabilite prin asa zisa regularizare).

·       Proiectul de Lege pentru abrogarea Cap. IV (art 17-26) din Legea 329/2009.

Honor et Patria! Vae victis!

SEF DEPARTAMENT JURIDIC,
Col. (r) Caloian Monica

FACEM 50 DE ORDINE SI " REVOLTE IN OALA CU APA......"
SAU IN ORDINUL TAU, SUNT DE DREPT 1266 IAR PINA LA CIFRA MAXIMA DE 2000 LOCURILE SUNT LIMITATE.........NU AM VRUT SA TE SUPAR DAR,
MERGEM LA CE CONFRUNTARE VREI.....RACOLEAZA STRICT PE CEI CARE SI-AU CUMPARAT CERTIFIOCATE.....ACESTIA SUNT " DE ONOARE SI AU SI CALITATE SI MALAI...MULT SUCCES!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Mai 17, 2012, 22:02:23 »

Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Mai 17, 2012, 23:25:36 »

cum iti permiti sa imi spui asa ceva Perjule. EU NU M AM BALANGANIT POLITIC CA TINE
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Mai 18, 2012, 00:01:20 »

cum iti permiti sa imi spui asa ceva Perjule. EU NU M AM BALANGANIT POLITIC CA TINE
NICI EU NU M-AL BALANGANIT POLITIC...

INFIINTEAZA ORDINUL SI TRECI LA ACTIUNE....
SI FA BILANTUL DUPA PRIMUL AN....
SUNT CURIOS SA-MI SPUI CE SATISFACTII VEI AVEA  DUPA UN AN DE MUNCA  INCERCIND  SA INVINGI " JOCURILE CLASEI POLITICE" IN IONTERESUL MEMBRILOR REPREZENTATI NU AL TAU PERSONAL.......

ESTI IN GROAPA CU LEI, ALEXPRESS ,  IN VALEA PLINGERII;  INTR-O ROMANIE MURIBINDA.....DEPENDENTA DE ALTII......
ESTI; DE FAPT SUNTEM CU TOTII INTR-O MOCIRLA,MLASTINA....ROMANIA ESTE CONDUSA DE 23 DE ANI DE GUVERNATORUL BANCII NATIONALE SI DIN ANII 72-74 DE MAREA FINANTA MONDIALA;BANCA MONDIALA SI FMI....NU SUBESTIMA ACESTE ASPECTE......ORDINUL NATIONAL VICTORIA REVOLUTIEI  EXISTA;  ORDINUL NATIONAL  VICTORIA REVOLUTIEI  REZISTA!  SI ESTE ADEPTUL  DEMOCRASTIEI REPUBLICANE SI INSTITUIRII BINEFACERILOR LIBERTATII!  SA NU TE INCREZI IN POLITICIENI: INCREDE-TE IN TINE...LUPTA...INVINGE  SI IA IN CALCUL SI FAPTUL CA V-A TREBUI SA ITI LINGI SI RANILE...MULT SUCCES........DAR IA IN CALCUL CA " REVOLUTIONARII ISI VOR BANII! "
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 24
Schimbă forumul: