Main Content:

Pagini: 1 ... 328 329 [330]

ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989

Răspuns: ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989
« Răspunde #4935 : Aprilie 17, 2019, 22:44:04 »

Sursa ... anterioara, prezenta si ... ulterioare ... : Facebook : https://www.facebook.com/alexpress1 :

" Alex Oprea · 15 ore ·

COMUNICAT
Astăzi 17 aprilie 2019 am decis să mă retrag din toate funcțiile, inclusiv cea de simplu membru, legate de asociațiile de revoluționari. Nu pot accepta ca numele și persoana mea să fie asociate cu cele ale susținătorilor mafiei roșii. ... ... ... ... "

" ... toate functiile ... " Shocked  Grin  Cry    SI  CAM ... CARE ... CATE ... 'E' ... !?  !?  !?  Roll Eyes  Huh    'E'  MULTE'  ?  ?  ?  Grin  Cry     CA  MULTA ... E ...  ! ! !  Cool  Cool
Memorat
« Răspunde #4936 : Aprilie 17, 2019, 23:03:18 »

"Alexandru Glavan Iti e frica sa nu fii catalogat "pucist" Smiley · 5h

Loredana Apatiuc I MIE COMPLIMENTI ALEX. · 4h

Alex Oprea Alexandru Glavan mie faza cu frica nu imi spune nimic. nu am a da socoteala nimanui pt nimic · 7 min"

Sursa am indicat-o anterior, daaa' ... daca  "mie faza cu frica nu imi spune nimic." ...
... de ce i-ai facut p.p., - cf. postarilor tale -, concitadinului tau  ...  !?  Shocked   !?  Grin   !?  Cry

Memorat
« Răspunde #4937 : Aprilie 24, 2019, 21:56:24 »

"Alex Oprea · 13 ore : Dragnistilor...ati belit-o!" – https://www.facebook.com/alexpress1
"Stiri România – International : OFICIAL❗️
Memorat
« Răspunde #4938 : Aprilie 24, 2019, 23:33:00 »

"Alex Oprea · 13 ore : Dragnistilor...ati belit-o!" – https://www.facebook.com/alexpress1
"Stiri România – International : OFICIAL! Laura Codruta Kovesi este Noul Procuror European!!!"
https://andrei244.wordpress.com/2019/03/07/oficial%e2%9d%97%ef%b8%8f%f0%9f%87%b7%f0%9f%87%b4laura-codruta-kovesi-este-noul-procuror-european%e2%9d%97%ef%b8%8f%e2%9d%97%ef%b8%8f%e2%9d%97%ef%b8%8f/?fbclid=IwAR2Ra4Q9eIF0Rj9ctNXW1JLsM1vxBz5mke_1w4xrc4z1sl1SzFc_eZlQ6lU
"Dragomirescu Mirela : articolul e din 7 martie... atunci au inceput negocierile...mai e ceva de parcurs.. · 14h"
NU din nestiinta ... a postat acest ... 100%  FAKE   !!!
Am repostat; mes.anterior transmitandu-se incomplet!
Memorat
« Răspunde #4939 : Mai 17, 2019, 03:54:08 »

Sursa: Facebook: acelasi  "Adevaratul Consiliu Consultativ al Revolutionarilor"  -  https://www.facebook.com/groups/193623271469985/ :  "Alex Oprea - 9 ianuarie:

Azi am aflat ca la nivel european exista o organizație a revoluționarilor condusă de cineva din Portugalia. Sunt reprezentate acolo tari precum Polonia, Cehia, Slovacia, Germania, Franta, Ungaria. România nu este reprezentată de nimeni. Cu toate acestea președintele acestei organizații a discutat cu doamna Onisor. A spus ca fara un proiect comun al revolutionarilor, va fi imposibil ca autoritatile sa opreasca bataia de joc pe care o fac cu revolutionarii români. Pâna acum proiectul comun a fost legat strict de asigurarea unor venituri fara muncă fără nici o componentă morala de tip am fost sau nu am fost revolutionar. Acest lucru a creat posibilitatea autoritatilor de a-si bate pur si simplu joc de revolutionari si a permis alterarea importanței istorice a lui DECEMBRIE 89.Între timp UE prin vocea d-lui Junkers a reintarit ideea că românii și-au câștigat SINGURI libertatea, nu așa cum se încearcă în aceste vremuri a se implementa, anume că ar fi fost o LOVITURA DE STAT. Oricum ilogica afirmație în acest sens aruncă în ridicol faptele unor oameni ce au avut atunci curajul de a-și da viața pentru vremuri mai bune, au fost răniți sau au avut curajul să-și pună viața în pericol dar au avut ceva mai mult noroc. Sechele pt acești oameni au rămas, sindromul post revoluționar fiind deja statuat chiar prin decizii CEDO.
Având în vedere toate acestea și multe altele, precum și faptul că ne aflăm la 30 de ani de la sângerosul DECEMBRIE 89, vă chem la un proiect comun. Este absolut necesar să nu lăsăm lucrurile în derivă, să punem în centrul atenției noastre nevoile societății civile, total diferite de agendele politice ale partidelor din România, salvarea principiilor democratice și nu în ultimul rând acea necesară LUSTRAȚIE- cu asumarea aferentă. Doar așa putem beneficia de ieșirea din criza morală, din mocirla caracterială în care ne zbatem de aproape 70 de ani ca națiune. Cei f puțini care au înfăptuit MAREAȚA Revoluție Anticomunistă AU OBLIGAȚIA SĂ-ȘI APERE CUCERIREA! Fiindcă revoluția nu a fost făcută de toti românii, ci de o mică parte a lor. Beneficiar a fost întregul popor și bineânțeles legitimitatea ei a fost consacrată prin ieșirile în stradă de după 22 decembrie.
VĂ CHEM AȘADAR SĂ MEDITAȚI LA UN PROIECT COMUN, ADEVĂRAT ȘI ÎN CURÂND , ÎN CITEVA ZILE, VOM ORGANIZA O CONFERINTA A CELOR CE DORESC SA SE IMPLICE.
Alex Oprea"

'Comentu' curand!  Sa-l semnez tot 'anonim': 'Lugojana'?  Sa revedem: https://www.youtube.com/watch?v=5pJN18ZEZ8c 'Ce-o fi fost?, nu stiu!'  !?
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4940 : Mai 20, 2019, 09:54:22 »

Alex Oprea se sparge în figuri teatrale, de campanie electorală manipulatoare, dandu-se lovit anticipat dacă sasul lui din Sibiu va scoate un scor prost la europarlamentarele din această lună. În disperarea sa, ca și alți ciudați ai opoziției lugubre de acum (falsă dreaptă, fals națională, plină de penalii regimului Băsescu și cu tot atît de mulți descendenți de securiști ca pesedeul) își anunță plecarea definitivă din România. Drum bun, cale bătută aș spune, dar sînt convins că nu va pleca nicunde, căci nu-l văd pregătit să spele parbrize la intersecții de străzi în Berlin, nici să-și dea foc în semn de protest față de de rezultatul alegerilor în fața sediului Parlamentului European din Bruxelles. Maximum de profesionalism (puneți ghilimelele necesare) de care e capabil l-a arătat atunci cînd a făcut scenariul și a montat acel videoclip penibil, în care i-a umplut de ridicol pe mai mulți revoluționari, adăugînd o pată în plus pe imaginea publică a întregii mișcări a revoluționarilor.

Memorat
« Răspunde #4941 : Mai 20, 2019, 11:18:15 »

"Pierderea"  cea mai mare este  'retragerea sa din joc'? Cry Implicit cea, - trambitata  "feisbuceste", nu demult -, din  'cursa prezidentiala'! Grin
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4942 : Mai 26, 2019, 08:41:56 »

Ori la bal, ori la spital!

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4943 : Mai 27, 2019, 21:45:02 »

Alex Oprea se sparge în figuri teatrale, de campanie electorală manipulatoare, dandu-se lovit anticipat dacă sasul lui din Sibiu va scoate un scor prost la europarlamentarele din această lună. În disperarea sa, ca și alți ciudați ai opoziției lugubre de acum (falsă dreaptă, fals națională, plină de penalii regimului Băsescu și cu tot atît de mulți descendenți de securiști ca pesedeul) își anunță plecarea definitivă din România. Drum bun, cale bătută aș spune, dar sînt convins că nu va pleca nicunde, căci nu-l văd pregătit să spele parbrize la intersecții de străzi în Berlin, nici să-și dea foc în semn de protest față de de rezultatul alegerilor în fața sediului Parlamentului European din Bruxelles. Maximum de profesionalism (puneți ghilimelele necesare) de care e capabil l-a arătat atunci cînd a făcut scenariul și a montat acel videoclip penibil, în care i-a umplut de ridicol pe mai mulți revoluționari, adăugînd o pată în plus pe imaginea publică a întregii mișcări a revoluționarilor.

Ce blestem și pe liderul acesta de Ordin Național Revoluția (etc. etc.) să părăsească țara în urma unui pariu prostesc, tocmai într-un moment în care ai lui au cîștigat alegerile!
A postat o înregistrare pe Facebook în care arată că a băut șampanie la ”parastasul PSD”, conform promisiunii. Tot conform promisiunilor, va trebuie sa plece. Dacă e de cuvînt.
BEC a centralizat până luni, la ora 16.23, 4.909.736 voturi, însemnând un procent 96,79%
Situaţia este următoarea :
PNL - 27,07% ,
PSD - 23,59%,
Alianţa 2020 USR-PLUS - 19,99%.
Astfel, potrivit datelor centralizate de Biroul Electoral Central, la ora 16.23, după numărarea a 48,50% din numărul total al alegătorilor care s-au prezentat la urne,
PNL a obţinut 1.328.891 de voturi (27,07%),
PSD 1.158.263 de voturi (23,59%),
USR-PLUS a primit 981.506 voturi (19,99%),
Pro România a obţinut 330.349 voturi (6,73%),
PMP a obţinut 267.339 de voturi (5,45%), UDMR are 318.089 de voturi (6,48%) şi
ALDE a obţinut 205.495 de voturi (4,19%).
Memorat
« Răspunde #4944 : Mai 27, 2019, 23:58:27 »

?!  ?!  ?! ... '' Vrei sa fii milionar '' ... !?  !?  !?      Cateva ... recente ... f.recente ... postari ... din luna octombrie ... a.c. ... sursa: https://www.facebook.com/ioan.demi:

" Ioan Demi Alex Oprea Ti -am trimis 100 de lei prin Posta, pentru a constitui ,, ORDINUL..." acum câtiva ani ! Ordinul nu a fost constituit, banii i-am trecut la pierderi....!
Alex Oprea Mai, ordinul s-a constituit dar sub alta denumire. fiindca acea denumire a fost respinsa de instante, daca te uiti vei gasi...Si nu te mai caca pe tine cu Ordinul si cu suta de lei ca nu am baut-o eu, ci pina la urma la toate sedintele tinute de mine nu cred ca ai pus vre-un leu pt sala sau mincare. Asa ca nu tine...Mai ales ca ai participat si la Alba si la Sibiu. Desi efectele participarii tale sunt NULE
Ioan Demi Alex Oprea Macar lui Sorin Boaca,putea-i sa -l trimiti cei 100 de lei. El nu beneficiaza de indemnizatie....!
Alex Oprea Chiar nu pricepi nimic? Nu pricepi ca doar numele nu mai coincide cu , restul fiind ok. Faptul ca voi nu ati mai participat in vre-un fel, dupa ce ati intrat în ordin nu e ca si chestia cu imi iau jucariile si plec. Nu uita ca ati fost invitati la toate adunarile facurte de mine, pe banii mei....pina la urma daca participa fiecare cu bani la chiria salilor, mincare, cazare, cred ca treaba ar fi invers...Nu am cerut nimanui nimic....si imi pare rau acum. Nu mai spun de mitingurile din bucuresti, de umblatul pe la Parchete, deplasari in interesul chiar al tau la bv , nu cred ca ai dat nici macar o bere....desi eu am avut cheltuieli destule si cu acel Brasov. cam 1500 de lei
Alex Oprea apoi la abureala aia organizata de tine cum ca vine si Bjoza am cheltuit de la mine vreo 800 de roni cu cazare, drum, etc
Alex Oprea chiar ne crezi idioti pe toti?
Ioan Demi Alex Oprea Care toti, eu doar pe tine te cred idiot...!
Alex Oprea aha. inteleg
Alex Oprea mi se rupe ce-i drept de ce crezi tu
Ioan Demi Alex Oprea Adio,...si un praz verde !
Alex Oprea uite de aia nu o sa dorm la noapte mah!
Alex Oprea Eugen Secasiu si sala?! Dar celelalte intilniri de la Sibiu?
Alex Oprea Tu nu ai platit suta aiade lei asa ca nu stiu ce te bagi . Eu cred ca minciu ile si insinuarile tale si ale lui Demi trebuie sa inceteze aici. Nu ma uit nici la 100 de milioane mai smechere,iar opinia unui penal ca tine nu conteaza.
Alex Oprea Iar sala.a.fost achitata de mine. 1300 de
Alex Oprea I auzi....maine poimaone zici ca ma si intretii milogule "
     Nota: Ultimele 4 mesaje nu ii  (mai)  sunt adresate d-lui Demi Ioan ... ci   ?"amenintatorului"?  E.Secasiu.

In urma cu aprox. 2 ani ... '' undeva in Sibiu ... o echipa de televiziune ... in plina actiune ... in sprijinul cetatenilor '' ... sursa: https://www.facebook.com/alexpress1:

https://www.facebook.com/alexpress1/videos/vb.100000784751911/1138464196189728/?type=2&theater      Concluzia !? : ... „Vă aparţine” ...  ?!   ?!   ?!

Si se mai leaga cate unul  (inclusiv fostu'  "craPusor")  de ... 'Mazare, sarmanul' ...   Pai ... 'mnealui "groparu" .. "singur"/"unic"/"vero" ... !?  !?  !?      V.Video!
Memorat
« Răspunde #4945 : Iunie 05, 2019, 21:52:18 »

'' Alex Oprea, măgarul din turma de oi care behăie minciuni'' ??''Alex Oprea, măgarul din turma de oi care behăie minciuni ''

Acest art. ii este dedicat omului de Radio, - International, radio-ul -, de Televiziune  (tot Int., bineinteles ...), autointitulat  (in scris!)  'singurul
vero'  (dintre  'revi'), (tot auto'proclamat'; tot in scris!) liderul a 16.000  (parca)  membri  (ai ... 'ceva') ... 'rev' Nicolae Mircea Alexandru Oprea:

http://www.justitiarul.ro/alex-oprea-magarul-din-turma-de-oi-care-behaie-minciuni/?fbclid=IwAR063lCqOMMEIrhZ66tfdFA0D0iqwVgZiRxJDVGnBK6FZB_GGpCTRLaj-eg

Memorat
« Răspunde #4946 : Iunie 06, 2019, 11:01:43 »

Un alt articol ... dedicat aceluiasi N.M. ('nu!, nu Siseanu! Grin; nici macar Iosipescu Zambra! Cry')  Alexandru Oprea! ... cel prezentat  'Just Perfect!':

'' Polițist sub acoperire, procuror DNA, avocat, profesor universitar, jurnalist de investigații sau agent guvernamental sunt câteva din profesiile
cu care se recomandă escrocul  Oprea Nicolae Mircea Alexandru, pe numele său complet, celor care mai stau să-l asculte, din fericire din ce în
ce mai puțini.   Individul acesta minte la fel cum respiră.   De fapt, individul sufera de o boala mintală numită mitomanie.   Datorita acestei boli
minte permanent si, mai mult, isi aroga studii , profesii si functii pe care nu le are si nici nu le-a avut candva.
Oprea nu e ofițer sub acoperire SRI, nici nu lucreaza la DNA , nu este nici jurist și nici măcar jurnalist . El este un NIMENI!!!

Individul e un  escroc de duzină şi  şantajist, un  mitoman care se dă  jurnalist, profesor universitar, doctor în drept, procuror, agent secret, etc. Acesta mă urăşte de moarte, fiindcă l-am dat afară de la revista „Justiţiarul bihorean” pentru tentativă de şantaj prin presă. Ulterior am aflat şi
de un dosar penal pentru înşelăciune. Şarlatanul taxase naivitatea unor medieşeni, cărora le-a cerut bani ca să-i trimită la muncă în Germania.
Un potlogar de ultimă speţă! ''
Sursa: 'Alex Oprea, măgarul din turma de oi care behăie minciuni': http://www.justitiarul.ro/alex-oprea-magarul-din-turma-de-oi-care-behaie-minciuni/

'' Solidari cu dl Marius Albin Marinescu, unul dintre puțini gazetari cinstiți din România! ''   Publicat de Ion Coja|14 mai 2019|Doctrină naţionalistă, Textele altora
https://ioncoja.ro/solidari-cu-dl-marius-albin-marinescu-unul-dintre-putini-gazetari-cinstiti-din-romania/             http://www.justitiarul.ro/adevarul-despre-mascarada-jurnalistul-marius-albin-marinescu-a-fost-declarat-colaborator-al-securitatii/
'' Adevărul despre mascarada „Jurnalistul Marius Albin Marinescu a fost declarat colaborator al Securității” ''      Posted by justitiarul on 6 aprilie 2011

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4947 : August 07, 2019, 01:03:01 »

In urma consultarilor cu mai multe grupuri de revolutionari , a nevoii de organizare si pentru o munca eficienta in demersurile noastre , am hotarit infiintarea ORDINULUI NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989.
Pentru acest lucru va invit pe toti cei care doriti sa aderati la aceasta miscare sa veniti cu propuneri pentru construirea unei organizatii puternice si eficiente. VA ANUNT INCA DIN START CA NU VOI ACCEPTA NICI UN FEL DE POLITIZARE A ACESTEIA, VOI RESPECTA ORICE OPTIUNE POLITICA A ORICARUI MEMBRU, insa dezbaterile politice, actiunile politice nu isi vor gasi nici un fel de sprijin aici. TINTA NOASTRA ESTE ROMANIA ROMANILOR si nu ROMANIA POLITICIENILOR. Constructia aceasta se bazeaza pe proclamatia de la TIMISOARA, si va avea citeva scopuri precise:
- SCHIMBAREA PERCEPTIEI PUBLICE ASUPRA REVOLUTIONARILOR
- POZITIE DE NEGOCIERE CA ARBITRU AL DEMOCRATIEI SI NU CA VAGON POLITIC
- NEUTRALITATE FATA DE ORICE PROVOCARE POLITICA- Profund caracter civic si social
- RECAPATAREA DREPTURILOR PENTRU TOTI REVOLUTIONARII si considerarea tuturor revolutionarilor ca fiind autentici pina la probe directe ce vor rasturna in mod punctual aceasta prezumtie
- PARTICIPARE IN PROCESUL LEGISLATIV PE LEGI CE TIN DE PASTRAREA DEMOCRATIEI; RESPECTAREA DREPTURILOR FUNDAMENTALE ALE OMULUI SI ALE DREPTURILOR STATUATE IN TRATATELE EUROPENE, LEGISLATIA IN DOMENIUL COMBATERII REALE A CORUPTIEI SI EVAZIUNII FISCALE, LEGISLATIA IN DOMENIUL RESPECTULUI FATA DE VALORILE ISTORIEI si aici includ si revolutionarii,Legislatie in domeniile economic, social,sanatate, etc
- PUNEREA DE INDATA SI FARA TERTIPURI JURIDICE RESTRICTIVE A REVOLUTIONARILOR IN DREPTURILE LOR NATURALE SI LEGIFERATE
-

Va astept cu propuneri. ATENTIE - NU ACCEPTAM NICI UN FEL DE OPINIE POLITICA SAU INCERCARE DE ANEXARE A NOASTRA VRE UNUI PARTID!

Dupa sapte ani, nestimabilul e in aceeasi situatie. Nu cred ca e vb numai de neputinta, ci si de dambla.

Alex Oprea
1 oră REVOLUTIONARII  ROMANIEI DECEMBRIE 1989
https://www.facebook.com/groups/free2carmen/?multi_permalinks=2458540374377708&notif_id=1565123711731585&notif_t=group_activity
Datorita faptului ca in organizatia Sibiu Decembrie 89 nu se intimpla nimic , decit ca mereu se incearca atragerea acesteia catre PSD, iar doar liderii si apropiatii acestora beneficiaza de drepturile legale in matrie de terenuri sau spatii comerciale, asociatia fiind de fapt un fief PSD,

Datoritaa faptului ca a devenit nefrecventabila, deoarece nimeni nu dorest sa organizeze alegeri legale si corecte in aceasta grupare,aceasta fiind condusa de 30 de ani de falsi retinuti sau suspecti de a fi colaborat cu securitatea

Datorita pierderii sediului asociatiei in favoarea unui grup restrins din aceasta asociatie, am decis sa intrerup orice legatura cu aceasta ( in ultimii ani nici nu am mai avut, deoarece sediul lor e undeva pe o banca in subarini) si prin urmare sa aleg a ma inscrie in ASOCIATIA LUPTATORILOR DIN DECEMBRIE ALBA IULIA. Deasemenea imi voi relua activitatea ca secretar general al Fratiei Bucurestenilor.

Am luat aceasta decizie deoarece la nivelul Guvernului s-au perindat tot felul de smecheri care au condus Autoritatea pentru revolutionari in mod ilegal, conducind la o imagine proasta a revolutionarilor, acum la 30 de ani de la Revolutie, aceasta comunitate fiind cea mai prost vazuta din societate.

Alex Oprea
Memorat
Pagini: 1 ... 328 329 [330]
Schimbă forumul: