Main Content:

Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 331

ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989
« Răspunde #75 : Mai 24, 2012, 13:27:08 »

mi se pare mie sau am rascolit caracatitza?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #76 : Mai 24, 2012, 13:49:46 »

Daca te referi si la mine, ai dat gres. Eu te simpatizez si iti doresc succes in mod f sincer. Nu trebuie insa sa te superi daca ti se fac observatii pertinente. Sunt convins ca presii sunt ofuscati ca s-a gasit un oarecare sa le faca analize, insa nu aceasta e problema. Mai degraba lipsa de experienta organizationala. Vechii presi, m rai, m buni, m hoti, m cinstiti, aveau toti un bagaj nu numai de cunostinte, ci si de experiente, pe care tu nu ai cum sa le ai daca ai fost autsider. Nu le da motive de care sa se agate, e cea m buna politica.
Memorat
« Răspunde #77 : Mai 24, 2012, 13:54:32 »

Ok e in regula.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #78 : Mai 24, 2012, 13:58:47 »

Cit despre colaborare, domnule Marius Iacob, este ok. Se poate colabora, insa cu ceea ce nu sunt de acord si nu voi fi niciodata, este colaborarea cu LMD. Noi nu dorim sa facem parte din nici o scara a blocurilor revolutionarilor atita timp cit aceste blocuri sunt conduse de indivizi dubiosi , de gascari. Cit despre acel NE OCUPAM NOI DE TINE, suna a amenintare de tip Maior. Dealtfel si ai lui Costin ni au zis tot asa, si? Nu incercati intimidari, ca nu tine. Noi dorim sa ne obtinem drepturile pierdute si datorita servilismului politic al marii majoritati a celor care s-au situat in fruntea miscarii revilor. Daca cititi statutul nostru nu LIMITAM NIMANUI ACCESUL NICAIERI asa cum lasi sa se inteleaga, insa ideea e ca anumite reprezentari se fac cu MANDAT de la cei pe care ii reprezinti , nefiind suficienta functia in cadrul vre-unei grupari. ATI VAZUT CE A FACUT OMUL DE 100 DE ZILE, a trancanit si a aberat in Parlament . Ati vazut reactia lui Ponta atunci. Nu? Asa ca atentie, fiindca suntem multi si multi dintre noi au cam tacut pina acum. Vrem o alta abordare asupra miscarii noastre. OARE DE CE SUNTEM MEREU HULITI? De ce nu asculta nimeni vocile revilor simpli, de ce nimeni nu se gindeste ca datorita masurilor bocisto basiste au murit frati de ai nostri? Stiti domnilor reprezentanti ai revilor citi oameni au murit din cauza saraciei dintre revi de cind s-au taiat drepturile? RASPUNDE CINEVA DE ACESTE TENTATIVE DE GENOCID? CITI DINTRE REVII SIMPLI SI AU OBTINUT SPATII SI TERENURI DE EXEMPLU PE LEGEA 42. Ciudat, liderii lor le au obtinut. Cum se face. Eu cred ca daca esti intr o asociere ori toti ori nici unul. E asociere doar, nu?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #79 : Mai 24, 2012, 14:11:13 »

Noi nu dorim sa facem parte din nici o scara a blocurilor revolutionarilor atita timp cit aceste blocuri sunt conduse de indivizi dubiosi , de gascari.
Deja te-a deviat de cap nea Pruna de Ploiesti.  "Blocul cu doau scari" e inventia lui, smecheria cu care vrea sa puna semnul egal intre tradatorii lui Malesi si Banut-oiu si antibasistii din BNR. Se folo de o sugerata complemenatritate, ca sa scape ei fara stampila de tradatori pe frunte. Deja gandesti si te exprimi in termenii lui si nu e bine deloc.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #80 : Mai 24, 2012, 14:17:48 »

am luat partea distractiva din expresie, nu am nici un gind. Eu cred ca am demonstrat din plin  ca sunt antibasist si anti pedelist, asta nu inseamna ca daca urasc de moarte pe cineva sa fiu neaparat de partea cuiva. Eu nu sunt decit de partea celor ce au ajuns sa nu aiba ce manca intr o tara plina de smecheri.... Nu am incredere in USL, cel putin deocamdata nu m a convins cu nimic noua guvernare. Dar asta e alta chestiune. Noi vrem sa fim respectati si ne vrem drepturile inapoi. Atit. Si veti vedea ca exista inca oameni in stare sa moara pentru asta...
Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #81 : Mai 24, 2012, 14:26:06 »

Poti sa ai simpatii sau antipatii.E ok.Si eu am afinitati fata de unii sau dimpotriva.Dar numeste-i si atunci e in ordine.Intelege ca daca spui:"sa interzicem conducerilor asociatilor....."sunt toti acolo.Asta nu mi s-a parut in regula.Stii bine ca de exemplu, in iarna asta la Sibiu cred ca au fost cele mai lungi proteste, autorizatia si organizarea a fost realizate de Mircea care a fost zi de zi prezent in fruntea manifestantilor.
Memorat

The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness.
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #82 : Mai 24, 2012, 14:31:10 »

Mie nu trebuie sa mi te justifici. Asa ceva patesc eu, pt ca cei pe care-i deranjeaza adevarurile spuse de mine, tot timpul incearca sa ma declare ba comunist, ba secu, ba "maiorist". Am obs ca nu esti pedelizd, sunt de acord ca e bine sa nu fi nici uselist. Daca te-au deranjat obs mele, scz, deci fa ce vrei si cum vrei pt ca e libertate, eu am dorit sa te previn in privinta unor capcane in care calci cu seninatate. Nici Marius nu cred ca-ti vrea raul.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #83 : Mai 24, 2012, 14:46:12 »

ASA ESTE ; SUNT DE ACORD CU VOI. DA TREBUIA SA FIU MAI EXACT SI SA II NUMESC ACEI LIDERI. Eu nu am de ce sa ma supar pe cei care chiar ii simt apropiati, prieteni nu sunt aia care te ling, ci aia care iti zic in fata unde gresesti. Multumesc Bambilici, Multumesc Marius. Si da, stiu ce a fost in iarna, singurul care a mobilizat lumea sa iese a fost Mircea si AS SIBIU DECEMBRIE 89. Recunostinta USL -ului e asta pe care o vedem cu totii in contruile bancare Si ca sa fie foarte clar, nu sunt USL si nici PDL, nu sunt decit unu cu idei liberale, si atit.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #84 : Mai 24, 2012, 16:37:10 »

Noi nu dorim sa facem parte din nici o scara a blocurilor revolutionarilor atita timp cit aceste blocuri sunt conduse de indivizi dubiosi , de gascari.
Deja te-a deviat de cap nea Pruna de Ploiesti.  "Blocul cu doau scari" e inventia lui, smecheria cu care vrea sa puna semnul egal intre tradatorii lui Malesi si Banut-oiu si antibasistii din BNR. Se folo de o sugerata complemenatritate, ca sa scape ei fara stampila de tradatori pe frunte. Deja gandesti si te exprimi in termenii lui si nu e bine deloc.
AU STAMPILE,REPREZENTANTII AMBELOR SCARI...
SCARA A- SEDIUL SOCIAL DE INFIINTARE IN BUCURESTI
SCARA B-- SEDIUL PROVIZORIU LA BRASOV APOI REVINE IN N BALCESCU,
          BUCURESTI........
NU STIU DACA PE STAMPILE ESTE MARCATA SCARAA;B;
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #85 : Mai 24, 2012, 16:39:28 »

ASA ESTE ; SUNT DE ACORD CU VOI. DA TREBUIA SA FIU MAI EXACT SI SA II NUMESC ACEI LIDERI. Eu nu am de ce sa ma supar pe cei care chiar ii simt apropiati, prieteni nu sunt aia care te ling, ci aia care iti zic in fata unde gresesti. Multumesc Bambilici, Multumesc Marius. Si da, stiu ce a fost in iarna, singurul care a mobilizat lumea sa iese a fost Mircea ...
MIRCERA BUCUR ESTE FOST PARLAMENTAR PSD, MEMBRU MARCAT PSD  CU  FUNCTII STABILITE PRIN PROTOCOLUL BNR 1989---PSD...

si AS SIBIU DECEMBRIE 89.

Recunostinta USL -ului e asta pe care o vedem cu totii in contruile bancare
Si ca sa fie foarte clar, nu sunt USL si nici PDL, nu sunt decit unu cu idei liberale, si atit.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #86 : Mai 24, 2012, 19:00:13 »

AU STAMPILE,REPREZENTANTII AMBELOR SCARI...
SCARA A- SEDIUL SOCIAL DE INFIINTARE IN BUCURESTI
SCARA B-- SEDIUL PROVIZORIU LA BRASOV APOI REVINE IN N BALCESCU,
          BUCURESTI........
NU STIU DACA PE STAMPILE ESTE MARCATA SCARAA;B;
Tipul e malefic. Afirmatiile lui sunt de o nesimtire rar intalnita chiar si printre popu latiile marginale. Nu vrea sa tina cont, exclude voit si vinovat o hotarare judecatoreasca definitiva, continuand sa ne minta ca ar exista doua organizatii distincte. Probabil ca pe Maior nu-l informeaza nimeni ce abereaza pe aici. Din pacate nu e numai treaba lui Maior, e si a noastra. Va rog sa va reamintiti cum a fost posibila incercarea de puci la conducerea BNR. Inculpatul George Costin, in perioada in care era inca neincarcerat, inca din timpul mandatului lui Fesan la conducerea SSPR, semna acte oficiale cu o calitate pe cre nu o avea, aceea de Presedinte Executiv al BNR. Dupa cativa ani, in care revolutionarii informati mai mult din presa tiparita, adica prost informati, s-au obisnuit cu aceasta functie si titulatura pe care, repet, nu le avea, au luat de buna impopotonarea individului si nu au mai fost atenti la desfasurarea evenimentelor pe linia lor reala, de substituire de calitati oficiale, de falsuri succesive etc si l-au acceptat si ca SS si ca sef peste toti revolutinarii in urma cunoscutului puci din 3 septembrie anul trecut.
Va atrag atentia tuturor, oricat o sa ma ridiculizati si in acest caz, ca nu trebuie sa permitem sa se repete situatiile de acest fel, ca nu trebuie sa i se permita acestui hopa-mitica al actiunilor subversive impotriva revilor sa-i confuzeze pe toti, nu numai pe revolutionari. Trebuie pus la punct tocmai pentru ca ultima lectie de acest fel ne-a costat (si ne costa) de ne-a usturat. Sper ca cei cu functii in BNR vor lua masuri.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #87 : Mai 24, 2012, 19:14:00 »

Structura Consiliului Director
   Consiliul Director este alcătuit din:

-   Preşedinte

-   Vicereşedinte

-   Membrii consiliului

-   Resonsabilul spiritual naţional

-   Trezorierul

NOMINALIZATI!
Memorat
  • bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #88 : Mai 24, 2012, 19:32:08 »

Alexpress1 de ce crezi chiar ca niciunul din liderii nostri nu merita RECUNOSCUT?de ce sai bagam pe toti in aceias oala?SUNT PRINTRE EI CARE AU FACUT DESTUL BINE PENTRU REVI,SI AU PIERDUT TOTUL,iari revi dupa ce si-au vazut sacii in caruta au intors spatele.Urmaresc de la un timp tot ce scrii si toate comentariile,si vreau sa spun ca am fost incantata de ideea de a avea un radio,un ziar,chiar si aceasta asociatie(federatie)cum vrei sai spui,nu asta conteaza,dar ce nu inteleg eu,tu de fapt ce vrei sa faci concret ptr.revi?Dupa mintea mea,care cred ca nu prea ma ajuta,ca alfel as fi inteles mai bine ideile tale,dar cred ca in aceste momente cand ar trebui sa se ia deciizii drastice,tu le abati atentia mai mult ptr.ceea ce vrei sa organizezi decat ceea ce ar trebui sa se faca.Oare le va tine revilor de foame?azi se mai poate face ceva,maine nu se mai poate rectifica bugetul.Ati ajuns de faceti pronosticuri cine va veni la SSPR(oare cu ce ne incalzeste?)oricine v-a veni tot nu va face nimic ptr.noi.Iar noi nu stim decat bla,bla...,stam in casa si facem planuri de viitor,da,e mai simplu.E mai simplu sa dai sfaturi decat sa se gaseasca cineva sa faca ceva concret.,dupa mine nu mai este prioritar suspendarea numai lui basescu ci si a actualului guvern,care nu face nimic ptr.nimeni decat promisiuni,noroc cu curtea de conturi de au descoperit ilegalitatea cu pensionari,de a aruncat praf in ochi prostimi si salvarea reputatiei lor,ca vezi doamne ei fac ceva si ar face si mai mult,dar acelasi refren,nu sunt bani,si daca nu sunt de ce nu platesc cei cu pungile groase?Am crezut cand ai spus,,...negociez cu noul guvern,...si acest guvern nu va face nimic daca nu v-a fi fortat de noi.."mi-a placut cand ai spus..,,trecem la actiune,intrebarea este....cum obtinem mandatatul revilor ptr.negociere.."Nu crezi ca totusi e nevoie si de uni lideri care stie mult mai bine cum se fac toate astea?mai sunt si lideri care nu si-au vandut cinstea pe rusine,CAUTAI...Mai spui ca nu mai ai rabdare,dar ptr.ce nu mai ai rabdare?gresesti,gresesti cand ai afirmat ca vrei sediul la sibiu,cu cine oare te-ai consultat?cu revi?oare vor avea un cuvant de spus?deja tu inpui,deci care v-a fi rolul nostru a celor multi si prosti?doar de a ridica mana la ce se spune?deci nu se poate decide si hotara nimic de bun acord,poate am inteles eu gresit intentiile tale,dar de multe ori aceste mici detalii sunt mai inportante decat marile decizii
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #89 : Mai 24, 2012, 20:08:25 »

PERJULE , in citatul tau la afirmatiile mele ai adaugat inca un rind pe care eu nu l am scris, asta ca sa denigrezi:. Nu te am crezit atit de parsiv motiv pentru care o sa ma feresc de tine si nici nu doresc sa am de-a face cu tine. Ma refer la ceea ce ai pus in plus despre Mircea Bucur . S a iti fie rusine....Acum inteleg ce urmaresti. Bradul, nu stiu cine esti , nu faci parte din Ordin si nici nu pot sa iti spun de ce facem sediul la Sibiu, decit ca asa am stabilit noi. Deja grupul de initiativa functioneaza si tine legeatura. Nu abat de la nimic atentia, nu vom primi banii si gata, asta e ideea. Ce rectificare, ii doare pe toti in spate de noi. De aceea trebuie iesit peste ei, de aceea facem acest ordin. Si da, ai dreptate in ceea ce priveste sefii de asociatii, nu or fi toti la fel, insa cei nationali, recte Maior si Maries sau Costin sau Banutoiu e clar ca ne au tradat. Dar e mai usor sa stai pe margine si sa comentezi decit sa incerci sa urnesti carutza....
Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 331
Schimbă forumul: