Main Content:

Pagini: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 331

ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989

• nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989
« Răspunde #435 : Iunie 19, 2012, 17:06:00 »

ATACURI PESTE TOT ,NU VEDETI CA BASE ATACA PRIN uneltele lui...............ADICA ...... PERJU SI ALTIII.....ataca  revolutionari si oameni ...cum nu s-a mai pomenit chiar si pe cei ce nu au gresit nimic,...ataca orice ,numai atac sa fie ..ce parere aveti?
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #436 : Iunie 19, 2012, 17:08:40 »

ATACURI PESTE TOT ,NU VEDETI CA BASE ATACA PRIN uneltele lui...............ADICA ...... PERJU SI ALTIII.....ataca  revolutionari si oameni ...cum nu s-a mai pomenit chiar si pe cei ce nu au gresit nimic,...ataca orice ,numai atac sa fie ..ce parere aveti?
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #437 : Iunie 19, 2012, 17:22:09 »

NU STIAM CA SUNT UNEALTA   DOMNULUI PRESEDINTE AL ROMANIEI , TRAIAN BASESCU!  MA CONFUNZI!
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #438 : Iunie 19, 2012, 17:31:12 »

DUPA CUM TE AFISEZI NU VAD ALTFEL ,....JUDEC DUPA CUM VAD...REVINE-TI LA STAREA CEA DE DIN CEEA CE TE CREZI ,FARA SA MAI DERANJEZI,ORI LASA-TE PAGUBAS.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #439 : Iunie 19, 2012, 19:43:36 »

i ai vazut carnetul de membru perjule?
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #440 : Iunie 19, 2012, 19:52:21 »

OBSERV CA SE INCEARCA TOT SOIUL DE MANIPULARI IN MAJORITATE CONCERTATE DE PERJU DANIEL. ORDINUL NOSTRU NU ARE NICI O LEGATURA CU ORDINUL DE PRAHOVA SAU ALTE INVENTII PERJIENO BASISTE! FAPTUL CA PE UNII II ARDE CURIOZITATEA DE A AFLA DATE DIN INTERIORUL NOSTRU NU NE DERANJEAZA, FIINDCA NOI SUNTEM CONCENTRATI PE DRUMUL NOPSTRU SI NU VOM PUTEA FI DEVIATI DE NIMENI SI DE NIMIC DE LA DRUMUL NOSTRU. ACEASTA SITUATIE ESTE CAM URITA PENTRU PAPAGALII DIN POLITICA SI DINTRE REVI. Stiu ca este mare curiozitatea, dar atentie, ea strica la frumusete. Si pentru mine sunteti cu totii niste frumosi...dorind sa ramaneti asa.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #441 : Iunie 19, 2012, 20:49:23 »

OBSERV CA SE INCEARCA TOT SOIUL DE MANI****RI IN MAJORITATE CONCERTATE DE PERJU DANIEL. ORDINUL NOSTRU NU ARE NICI O LEGATURA CU ORDINUL DE PRAHOVA SAU ALTE INVENTII PERJIENO BASISTE! FAPTUL CA PE UNII II ARDE CURIOZITATEA DE A AFLA DATE DIN INTERIORUL NOSTRU NU NE DERANJEAZA, FIINDCA NOI SUNTEM CONCENTRATI PE DRUMUL NOPSTRU SI NU VOM PUTEA FI DEVIATI DE NIMENI SI DE NIMIC DE LA DRUMUL NOSTRU. ACEASTA SITUATIE ESTE CAM URITA PENTRU PAPAGALII DIN POLITICA SI DINTRE REVI. Stiu ca este mare curiozitatea, dar atentie, ea strica la frumusete. Si pentru mine sunteti cu totii niste frumosi...dorind sa ramaneti asa.

PERJU NU MANIPULEAZA  ALEXPRESS   

SI NICI NU ESTE SLUGA LUI BASESCU

"PERJIENO BASISTE?"

ITI RECOMAND SA AI BUN SIMT...STIE LUMEA  CA II DATI LIMBI IN CVR  SSULUI
SI NU AVETI DECIT PSIHOZA CRONICA A IMPOSTORILOR?

SPUNETI REVOLUTIONARILOR CA ATI CERUT CLEMENTA PENTRU A NU FI RETRASE CERTIFICATELE CELOR APROXIMATIV 2000 DE CNSAS-ISTI  POSESORI DE PATALAMALE DE CERTIFICATE........SPUNE ADEVARUL ALEXPRESS 1  SI INCEARCA SA MA EVITI.....................
PUIU FESAN iti poate da detalii mai clare...este un om deosebit
AM SOLICITAT GUVERNULUI SA FACA PLATA INDEMNIZATIILOR IN REGIM DE URGENTA, IMEDIAT SI NEDISCRIMINATORIU.
Memorat
« Răspunde #442 : Iunie 19, 2012, 21:44:08 »

Buna seara. Multumesc administratorului pentru validarea contului meu. Am parcurs cateva pagini si nu am gasit usor una pe care sa va salut, asa ca am renuntat sa mai caut si postez aici, sper sa nu se supere cineva.
Ma bucur ca pot sa va adresez si eu cateva cuvinte in mod direct.
Aveam 19 ani la revolutie si o multime de idealuri frumoase. Noi, cei foarte tineri, desi eram oricum ceva mai maturi inainte de vreme decat cei foarte tineri de azi - care nu pot intelege ce s-a intamplat cu noi! -, am avut "darul" ca evenimentele din decembrie sa ne aduca un plus de maturitate si luciditate. A trebuit, brusc, sa ne desteptam sau eram in mare pericol sa ne pierdem, sa ne denaturam identitatea abia in formare.
Va multumesc, celor care mai sunteti, pentru clipele de atunci, pentru noi au insemnat enorm, indiferent ce au facut altii, ulterior, din acea uriasa sansa. 
Sa aveti o seara linistita si sa puteti lucra cu folos la cele ce vor fi de ajutor tuturor celor care au mare nevoie acum de mintile voastre limpezi si discernamant. 
Memorat

That's why you're here, isn't it?
  • paraschiv
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #443 : Iunie 19, 2012, 23:53:53 »

Buna seara. Multumesc administratorului pentru validarea contului meu. Am parcurs cateva pagini si nu am gasit usor una pe care sa va salut, asa ca am renuntat sa mai caut si postez aici, sper sa nu se supere cineva.
Ma bucur ca pot sa va adresez si eu cateva cuvinte in mod direct.
Aveam 19 ani la revolutie si o multime de idealuri frumoase. Noi, cei foarte tineri, desi eram oricum ceva mai maturi inainte de vreme decat cei foarte tineri de azi - care nu pot intelege ce s-a intamplat cu noi! -, am avut "darul" ca evenimentele din decembrie sa ne aduca un plus de maturitate si luciditate. A trebuit, brusc, sa ne desteptam sau eram in mare pericol sa ne pierdem, sa ne denaturam identitatea abia in formare.
Va multumesc, celor care mai sunteti, pentru clipele de atunci, pentru noi au insemnat enorm, indiferent ce au facut altii, ulterior, din acea uriasa sansa. 
Sa aveti o seara linistita si sa puteti lucra cu folos la cele ce vor fi de ajutor tuturor celor care au mare nevoie acum de mintile voastre limpezi si discernamant. 

DOMNISOARA DOMNISOARA; BINE AI VENIT PRINTRE NOI:

http://www.youtube.com/watch?v=q11h85-RyQE

CE POT SA-TI UREZ?  SA FII OPTIMISTA:

http://www.youtube.com/watch?v=HnQqccjtm1I&feature=related

CRED TOTUSI CA AI NIMERIT EXACT IN   " VALEA PLINGERII"

Rococo, ah rococo, n-aţi văzut ceva maro?
N-aţi văzut o herghelie pe un petec de hîrtie?
N-aţi văzut o herghelie pe un petec de hîrtie?

ASTA E DIFERENTA INTRE IDEALURILE DE ATUNCI SI ASPIRATIILE DE ASTAZI

http://www.trilulilu.ro/muzica-folk/nicu-alifantis-rococo-5
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #444 : Iunie 20, 2012, 01:13:20 »

OBSERV CA SE INCEARCA TOT SOIUL DE MANI****RI IN MAJORITATE CONCERTATE DE PERJU DANIEL. ORDINUL NOSTRU NU ARE NICI O LEGATURA CU ORDINUL DE PRAHOVA SAU ALTE INVENTII PERJIENO BASISTE! FAPTUL CA PE UNII II ARDE CURIOZITATEA DE A AFLA DATE DIN INTERIORUL NOSTRU NU NE DERANJEAZA, FIINDCA NOI SUNTEM CONCENTRATI PE DRUMUL NOPSTRU SI NU VOM PUTEA FI DEVIATI DE NIMENI SI DE NIMIC DE LA DRUMUL NOSTRU. ACEASTA SITUATIE ESTE CAM URITA PENTRU PAPAGALII DIN POLITICA SI DINTRE REVI. Stiu ca este mare curiozitatea, dar atentie, ea strica la frumusete. Si pentru mine sunteti cu totii niste frumosi...dorind sa ramaneti asa.

PERJU NU MANIPULEAZA  ALEXPRESS   

SI NICI NU ESTE SLUGA LUI BASESCU

"PERJIENO BASISTE?"

ITI RECOMAND SA AI BUN SIMT...STIE LUMEA  CA II DATI LIMBI IN CVR  SSULUI
SI NU AVETI DECIT PSIHOZA CRONICA A IMPOSTORILOR?

SPUNETI REVOLUTIONARILOR CA ATI CERUT CLEMENTA PENTRU A NU FI RETRASE CERTIFICATELE CELOR APROXIMATIV 2000 DE CNSAS-ISTI  POSESORI DE PATALAMALE DE CERTIFICATE........SPUNE ADEVARUL ALEXPRESS 1  SI INCEARCA SA MA EVITI.....................
PUIU FESAN iti poate da detalii mai clare...este un om deosebit
AM SOLICITAT GUVERNULUI SA FACA PLATA INDEMNIZATIILOR IN REGIM DE URGENTA, IMEDIAT SI NEDISCRIMINATORIU.

NU SUNTEM AI SS- ULUI SI NICI AI TICALOSILOR CARE AU TAIAT INDEMNIZATIILE. PENTRU NOI, CEI CARE AU TAIAT ACESTI BANI, CEI CARE CONTINUA SERIA ILEGALITATILOR BASISTE, CEI CE SE VOR ATINGE DE LINISTEA REVILOR SUNT TICALOSII UCIGASI DE ISTORIE. ACESTIA VOR AVEA IN NOI ADVERSARI DE TEMUT. CAM ASTA TREBUIE SA PRICETI ODATA PENTRU TOTDEAUNA. INDIFERENT CINE E LA PUTERE, SA AIBA GRIJA SA NU ISI BATA JOC DE OAMENII ACESTEI TARI, FIINDCA NIMENI NU MAI ADMITE NIMIC. GATA , AJUNGE DOMNILOR POLITICIENI.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #445 : Iunie 20, 2012, 01:16:46 »

Cat despre bunul simt pe care dl Perju mi-l recomanda, eu sunt genul care are bun simt cu oamenii, in general....Nu primesc lectii de la nimeni in domeniul bunului simt, fiindca pentru mine bunul simt inseamna a nu fi cu fundul in mai multe barci. E clar?
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #446 : Iunie 20, 2012, 01:19:01 »

NU AM CERUT CLEMENTA NIMANUI SI NU AM NEVOIE DE CLEMENTA NIMANUI PERJULE, DACA MAI APARI CU AFIRMATII FARA ACOPERIRE NE VEDEM IN INSTANTA. SI FII SIGUR CA VEI MUNCI PENTRU NOI TOATA VIATA PERJULE. Nu ma mai joc cu DUMNEATA!
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #447 : Iunie 20, 2012, 07:01:29 »

Stiu ca este mare curiozitatea, dar atentie, ea strica la frumusete. Si pentru mine sunteti cu totii niste frumosi...dorind sa ramaneti asa.

Adevarul este ca societatea, in special partea pragmatica a acesteia, ne cam uraste. "Altii care vor bani de la buget nemunciti!" Va propun un exercitiu: pe unde va aflati, cu cine intrati in vorba, vorbitile despre noi corect catre laudativ.  ;)Noi n-avem media. Ne avem doar pe noi, dar suficient. Propaganda face-to-face este mai tare ca tv-ul !
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #448 : Iunie 20, 2012, 07:21:48 »

multumesc mercurie. eu am si inceput sa fac asta. vreau sa gasim o solutie pentru a merge prin scoli si a tine anumite prelegeri despre Revolutia noastra
Memorat
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #449 : Iunie 20, 2012, 07:23:24 »

Ce dracu va agitati atat?
sa mai infiintat o asociatie,care e problema?
ca se cheama ordin sau cum se cheama e acelasi lucru
e si fff reprezentativa,numara 18 persoane
cine ii baga in seama?acesti membrii fondatori
cati revi au in spate?alex pana reusesti sa ridici
miniasociatia ordinul rev.nu mai fa declaratii aiurea
ca ordinul face si ordinul drege,momentan nu ne reprezinti
si nu cred ca ne vei reprezenta vreodata
La ora actuala revii sunt in suferinta si nu infiintarea de
noi asociatii le aduc linistea
BNR trebuie sa convoace o sedinta extraordinara
si revii sa decida ce masuri trebuie sa luam
Memorat