Main Content:

Pagini: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 331

ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989
« Răspunde #585 : Iunie 23, 2012, 20:10:41 »

Eu cred ca a devenit periculos de cinic: Maria Petrascu si acel revolutionar gasit spanzurat. Probabil n-a luat incuvintarea camarilei si.....
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #587 : Iunie 23, 2012, 20:44:05 »

" Maria Petrascu, Cavaler in Serviciul Credincios al Romaniei. Presedintele Traian Basescu a distins-o pe colega noastra cu Ordinul National “in semn de recunostinta si apreciere pentru profesionalismul de care a dat dovada de-a lungul unei cariere de exceptie in presa”. Un gest frumos de care Maria se bucura"

Adica o decoreaza si apoi o lasa sa moara ?! Cu o asemenea decoratie serviciile sunt cu ochii pe tine !
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
« Răspunde #588 : Iunie 23, 2012, 20:57:22 »

NU UITAȚI CĂ ÎN 2003 CÂND A FOST DEBARCAT DIN FUNCȚIA DE SUB SECRETAR DE STAT COSTIN A MONTAT ÎMPREUNĂ CU ALȚII MANIFESTAȚII CU GRUPURI DE PRESIUNE ÎMPOTRIVA PSD ȘI A PREȘEDINTELUI ILIESCU. DUPĂ ACEEA, VĂZÂND CĂ NU MAI ARE CREDIBILITATE LA PSD, S-A ACIUIT PE LÂNGĂ PDL, CASRE L-A SPRIJINIT ȘI I-A ACOPERIT FAPTELE DE CORUPȚIE.
COSTIN A SIMȚIT CĂ PDL-UL ESTE GATA SĂ IA MÂNA DE PE EL ȘI A ÎNCEPUT SĂ MONTEZE PRIN OAMENII LUI DE ÎNCREDERE MANIFESTAȚII ANTI PDL. ACEST LUCRU I-A PUS CAPAC.
COSTIN A ÎNCERCAT SĂ ȘANTAJEZE PDL-UL ȘI SĂ MODIFICE LEGEA 341 ÎN INTERESUL SĂU, CU SPRIJINUL UNOR PARLAMENTARI CORUPȚI SAU NAIVI.

D.H.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #589 : Iunie 23, 2012, 22:26:40 »

" Maria Petrascu, Cavaler in Serviciul Credincios al Romaniei. Presedintele Traian Basescu a distins-o pe colega noastra cu Ordinul National “in semn de recunostinta si apreciere pentru profesionalismul de care a dat dovada de-a lungul unei cariere de exceptie in presa”. Un gest frumos de care Maria se bucura"

Adica o decoreaza si apoi o lasa sa moara ?! Cu o asemenea decoratie serviciile sunt cu ochii pe tine !

Oare e si numele ei pe lista coloneilor din presa?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #590 : Iunie 23, 2012, 23:04:25 »

NENE HARAGA AM AJUNS IN ACEASTA SITUATIE DATORITA PDL-ULUI,COSTIN,MARIES&CO DAR CINE DA CONTINUITATE ACESTEI SITUATII.DACA MODIFICARILE LEGII 341 VOR FI ADOPTATE CU ESTE EXPUSA LA "ANUNTURI" NUSTIU CATA SUSTINERE VA AVEA SS MESTER SI CE VA MAI IESII.IMI PARE RAU,NU L-AM CUNOSCUT PE SS SI NICI VORBE GRELE N-AM AUZIT LA ADRESA SA DAR CRED CA A FOST NUMIT CA OM DE SACRIFICIU SA SCOATA CASTANELE DIN FOC.OMUL POTRIVIT LA TIMPUL SI LOCUL NEPOTRIVIT?
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #591 : Iunie 23, 2012, 23:21:57 »

CA SA NU MAI VORBESC,CA DACA GUVERNUL PONTA DORESTE SA DEA O ASTFEL DE ORDONANTA,ODA SI GATA.NU MAI TREBUIE S-O TREACA PRIN COMISIA JURIDICA SAU PRIN COMISIA CPRD.
Memorat
« Răspunde #592 : Iunie 24, 2012, 05:59:36 »

Pentru Florin 53 - Foarte bine gandit Si corect totodata
CA SA NU MAI VORBESC,CA DACA GUVERNUL PONTA DORESTE SA DEA O ASTFEL DE ORDONANTA,ODA SI GATA.NU MAI TREBUIE S-O TREACA PRIN COMISIA JURIDICA SAU PRIN COMISIA CPRD.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #593 : Iunie 24, 2012, 08:37:52 »

exact. vrajelile cu comisiile sunt timpenii. Ordonanta de urgenta se emite, intra in vigoare si se depune la secretariatul camerei decizionale. Parlamentul se pronunta pe ea. O poate respinge sau nu. Daca in 30 de zile parlamentul nu se pronunta asupra ei, ea devine in regim de lege organica-apropbare tacita. Asta e mersul. Chestiile cu comisiile si cu povestile pe care le toarna astia sunt abureli. La ora actuala avem in vigoare L 341 , L 283 si OG 53. Altceva e poveste. Legea 283 intra in conflict cu L 341 pe articolele care suspenda platile. L 341 fiind o lege speciala, nu ar trebui sa poata fi rasturnata de suspendari. OG 53 trebuie pusa indata in aplicare fara comentarii. CAM ASTA E SITUATIA.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #594 : Iunie 24, 2012, 14:15:06 »

NU UITAȚI CĂ ÎN 2003 CÂND A FOST DEBARCAT DIN FUNCȚIA DE SUB SECRETAR DE STAT COSTIN A MONTAT ÎMPREUNĂ CU ALȚII MANIFESTAȚII CU GRUPURI DE PRESIUNE ÎMPOTRIVA PSD ȘI A PREȘEDINTELUI ILIESCU. DUPĂ ACEEA, VĂZÂND CĂ NU MAI ARE CREDIBILITATE LA PSD, S-A ACIUIT PE LÂNGĂ PDL, CASRE L-A SPRIJINIT ȘI I-A ACOPERIT FAPTELE DE CORUPȚIE.
COSTIN A SIMȚIT CĂ PDL-UL ESTE GATA SĂ IA MÂNA DE PE EL ȘI A ÎNCEPUT SĂ MONTEZE PRIN OAMENII LUI DE ÎNCREDERE MANIFESTAȚII ANTI PDL. ACEST LUCRU I-A PUS CAPAC.
COSTIN A ÎNCERCAT SĂ ȘANTAJEZE PDL-UL ȘI SĂ MODIFICE LEGEA 341 ÎN INTERESUL SĂU, CU SPRIJINUL UNOR PARLAMENTARI CORUPȚI SAU NAIVI.

CARE OR FI-CITAT DIN DORU HARAGA " PARLAMENTARII HOTI SI CORUPTI ?"

D.H.

Memorat
  • bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #595 : Iunie 24, 2012, 15:56:20 »

"iti respect opini BRADULE, problema e ca cei ce s-au agitat si au fost activi uite unde ne-au adus. In faliment, asa cum spui. EU NU CRED CA E IMPORTANT CIT TE AGITI, important este rezultatul. Nici cine si cum il obtine: important este sa il obtina. 23 de ani a fost galagie mare, si rezultate NU pe masura galagiei. Da vorbesc , insa nu strig, nu fac scandal, nu ma agit degeaba. Fiecare cuvint trebuie sa aiba acoperire."                                   TU SPUI CA"23 DE ANI A FOST GALAGIE MARE"EU CRED CA 23 DE ANI AM DORMIT,SI NICI ACUM IN AL 12 CEAS NU VRETI SA VA TREZITI,CE ASTEPTATI FRATILOR?CE?SA FACA ASTIA CE VOR CU NOI?CINE VA CONDUCE DIN UMBRA?IN NUMELE CUI SCRIETI?PE CINE SUSTINETI CU ADEVARAT?PE CINE APARATI DE DREPT?DACA SE AUDE CATE O VOCE ANEMICA CE AR TREBUI SA FACEM,NIMENI NU-L BAGA IN SEAMA,DACA ALCINEVA IA O DECIZIE TOATA LUMEA SE ASCUNDE,DE CINE VA ESTE TEAMA?PE ACEST PORTAL NU VAD DECAT O GRUPARE ORI DE LASI ORI DE TRADATORI AI FRATILOR SAI ORI DE ORATORI SI ATAT,DAR DE ORATORI PROSTI,INTRADEVAR LIDERI AI ASOCIATIILOR PE CINE REPREZENTATI?CE FACETI?PTR.TOT CE SE V-A INTAMPLA RAU PRIMA VINA VOI O AVETI,MAINE NU VA E TEAMA DE BLESTEMUL CELOR OBIDITI?
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #597 : Iunie 24, 2012, 17:04:00 »
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #599 : Iunie 24, 2012, 17:32:01 »

"iti respect opini BRADULE, problema e ca cei ce s-au agitat si au fost activi uite unde ne-au adus. In faliment, asa cum spui. EU NU CRED CA E IMPORTANT CIT TE AGITI, important este rezultatul. Nici cine si cum il obtine: important este sa il obtina. 23 de ani a fost galagie mare, si rezultate NU pe masura galagiei. Da vorbesc , insa nu strig, nu fac scandal, nu ma agit degeaba. Fiecare cuvint trebuie sa aiba acoperire."                                   TU SPUI CA"23 DE ANI A FOST GALAGIE MARE"EU CRED CA 23 DE ANI AM DORMIT,SI NICI ACUM IN AL 12 CEAS NU VRETI SA VA TREZITI,CE ASTEPTATI FRATILOR?CE?SA FACA ASTIA CE VOR CU NOI?CINE VA CONDUCE DIN UMBRA?IN NUMELE CUI SCRIETI?PE CINE SUSTINETI CU ADEVARAT?PE CINE APARATI DE DREPT?DACA SE AUDE CATE O VOCE ANEMICA CE AR TREBUI SA FACEM,NIMENI NU-L BAGA IN SEAMA,DACA ALCINEVA IA O DECIZIE TOATA LUMEA SE ASCUNDE,DE CINE VA ESTE TEAMA?PE ACEST PORTAL NU VAD DECAT O GRUPARE ORI DE LASI ORI DE TRADATORI AI FRATILOR SAI ORI DE ORATORI SI ATAT,DAR DE ORATORI PROSTI,INTRADEVAR LIDERI AI ASOCIATIILOR PE CINE REPREZENTATI?CE FACETI?PTR.TOT CE SE V-A INTAMPLA RAU PRIMA VINA VOI O AVETI,MAINE NU VA E TEAMA DE BLESTEMUL CELOR OBIDITI?

uite insa ca nici cu iesitul in strada nu se rezolva mare lucru. ideea este ca demersurile deja se fac pe plan international, fiindca aici vorbim din camere antifonate...
Memorat
Pagini: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 331
Schimbă forumul: