Main Content:

Pagini: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 331

ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDINUL NATIONAL REVOLUTIA ROMANA DECEMBRIE 1989
« Răspunde #645 : Iunie 27, 2012, 11:03:53 »

D-le Oprea,

Vrea sa va fac urmatoarele precizari:
1. Eu voi sustine legea 341 initiala, fara brasoveni, conf MO 654/2004 - FARA ECHIVOC!!! SI ALTE COMENTARII
2. Daca peste capul meu va fi propusa modificarea legii de catre MMFPS asa cum ea a fost propusa de d-na Juganaru(director in cadrul ministerului) coeficientii propusi de noi ar urma sa fie mariti fata de propunerea lor.
3. Daca am retinut bine, din explicatiile d-nei reiesea ca se doreste acordarea unei indemnizatii cu caracter VIAGER fara limita de plafon, in conditiile in care deja stiti cum a aparut. De asemenea, se renunta la 0,6 (astazi cca 1060 ron) din moment ce indemnizatia urmeaza a fi platitta pe viata. (comparati ce primeste azi un pensionar, cca 1060 lei cu ce ar primi daca s-ar adopta OUG, adica cca 1500 ron. Astazi daca treci la pensie pierzi indemnizatia de 1911 ron si treci la 1060 ron + pensia de stat.
4. De remarcat ca valoarea ISR este in functie de nivelul economiei tarii, putand lua valori superioare a caror limita este imposibil a fi precizata acum.
5. Aratam doar ca avem varianta mai buna decat ce ni se propune...
ORICUM EU VOI SUSTINE LEGEA 341/2004 + CURATENIA IN TITLURILE OBTINUTE ONEROS.

Cu consideratie,

Sorin Mester
Memorat
  • paraschiv
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #646 : Iunie 27, 2012, 11:34:35 »

D-le Oprea,

Vrea sa va fac urmatoarele precizari:
1. Eu voi sustine legea 341 initiala, fara brasoveni, conf MO 654/2004 - FARA ECHIVOC!!! SI ALTE COMENTARII
2. Daca peste capul meu va fi propusa modificarea legii de catre MMFPS asa cum ea a fost propusa de d-na Juganaru(director in cadrul ministerului) coeficientii propusi de noi ar urma sa fie mariti fata de propunerea lor.
3. Daca am retinut bine, din explicatiile d-nei reiesea ca se doreste acordarea unei indemnizatii cu caracter VIAGER fara limita de plafon, in conditiile in care deja stiti cum a aparut. De asemenea, se renunta la 0,6 (astazi cca 1060 ron) din moment ce indemnizatia urmeaza a fi platitta pe viata. (comparati ce primeste azi un pensionar, cca 1060 lei cu ce ar primi daca s-ar adopta OUG, adica cca 1500 ron. Astazi daca treci la pensie pierzi indemnizatia de 1911 ron si treci la 1060 ron + pensia de stat.
4. De remarcat ca valoarea ISR este in functie de nivelul economiei tarii, putand lua valori superioare a caror limita este imposibil a fi precizata acum.
5. Aratam doar ca avem varianta mai buna decat ce ni se propune...
ORICUM EU VOI SUSTINE LEGEA 341/2004 + CURATENIA IN TITLURILE OBTINUTE ONEROS.

Cu consideratie,

Sorin Mester

DOMNULE ALEX OPREA: CARE ESTE PRETUL PE CARE IL PRIMITI PENTRU BLATUL CU PUTEREA?

DOMNUL SORIN MESTER TRECE LA NEGOCIERI SI PROPUNERI LEGISLATIVE?

LA FEL CA SI SENATORUL RAYMOND LUCA?

AVEAM PRETENTII LA SECRETARUL DE STAT,DOMNUL SORIN MESTER...

COMUNIC TUTUROR CELOR INTERESATI CA BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR 1989 ROMANIA-REUNIT  NU AGREEAZA MODIFICAREA LEGII 341/2004.  BNR 1989 SOLICITA ABROGAREA ART 18 SI 19 DIN LEGEA 283/2011 SI PUNEREA IN PLATA A REVOLUTIONARILOR!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #647 : Iunie 27, 2012, 12:58:48 »

In urma comunicatului remis si publicat aici prin care spuneam ca SSPR se contrazice in doua comunicate, am primit raspunsul. Noi sprijinim orice persoana si orice institutie atita timp cit se lupta in favoarea noastra, chiar daca e de la partidul mustelor nesatisfacute. NU NE INTERESEAZA CULOAREA POLITICA. daca Basescu ne ar respecta de exemplu; L AM SPRIJINI SI PE EL PE ACEASTA TEMA. NU FACEM CU NIMENI BLAT, insa scenarita e pare-se o boala grea printre noi. si e de inteles...
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #648 : Iunie 27, 2012, 13:00:13 »

dar Blocul acela 1989 parca e desfiintat, stiu ca exista doar BNR ul lui Maior....Ma lamureste cineva in privinta asta?Huh
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #649 : Iunie 27, 2012, 13:24:05 »

In urma comunicatului remis si publicat aici prin care spuneam ca SSPR se contrazice in doua comunicate, am primit raspunsul. Noi sprijinim orice persoana si orice institutie atita timp cit se lupta in favoarea noastra, chiar daca e de la partidul mustelor nesatisfacute. NU NE INTERESEAZA CULOAREA POLITICA. daca Basescu ne ar respecta de exemplu; L AM SPRIJINI SI PE EL PE ACEASTA TEMA. NU FACEM CU NIMENI BLAT, insa scenarita e pare-se o boala grea printre noi. si e de inteles...
„Stimaţi camarazi, aşa cum mă ştiţi, sunt imparţial ca tot românul(vorba lu’ Nenea Iancu)! Cine mă plăteşte, are tot sprijinul meu! Eu nu m-am dus la Revoluţie pentru niscavai drepturi, dar dacă tot este acum „ceva de ros”, cel puţin să fiu „jignit mai gros”! Sunt patriot şi nu-mi vând numai sufletul, ci şi votul, ca şi calitatea de revoluţionar, la o adică. Dă Băsescu mai mult? „Trăiască-n veci Băsescu!!”. Dă Ponta mai mult? „Clamez în gura mare că votez USL-ul la parlamentare, dar pun ştampila, discret pe culoarea portocaliu-verde!!”. Dă Turcescu şi Cartianu mai mult? Pup în piaţa publică fotografiile lor şi dau un interviu la B1TV, scandând: „Ave PDL, noi te iubim şi te readucem la putere dacă Buda ne scoate din… hazna şi ne dă indemnizaţia!!”. La o adică sunt dispus să organizez şi o licitaţie la care poate să se înscrie şi Sarsailă, dacă îmi oferă cea mai mare indemnizaţie. În rest, în calitate de „şef de trib” autouns prin voinţa Domnului(cum care… „Domn”? Nu ştiţi? Ei lasă, e suficient că ştiu eu!). Am bundiţă nouă(mi-am întors blana!) şi ştampilă, aşa că să vină licitanţii!!!”.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #650 : Iunie 27, 2012, 13:25:47 »

astept probe, fiindca de papagali sunt satul
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #651 : Iunie 27, 2012, 13:27:45 »

poate ca duc mai rau decit majoritatea voastra, insa nu voi accepta niciodata de la nimeni vre-un ciolan . Va invit sa ma vizitati si sa va aduceti cu voi si mancare si cafea ca nu am sa va servesc.
Memorat
« Răspunde #652 : Iunie 27, 2012, 15:39:43 »

,,ALEXPRESS1,,
 Comandante fă-ţi treaba, lasă pe pupincurişti să comenteze !
 BNR-ul lui Maior? Ha-ha-ha !!!!!!!!!!!!!!
 Dacă avea onoare dădea de mult demisia, mai ales că acum e slugă la PSD.
 Nu e compatibil preşedinte de bloc scara A cu secretar executiv la PSD raionul protestatar sub comanda lui Dragnea !

REZOLVĂ ACTELE ORDINULUI, Şi înainte marş !!!!!
Memorat
« Răspunde #653 : Iunie 27, 2012, 15:47:14 »

,,ALEXPRESS 1,,
 BNR-ul lui Maior n-avea pe cine să pună în conducere şi au coptat pe câţiva de la LORD.
 Aşa că dăi bătaie cu ORDINUL !!!!!!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #654 : Iunie 27, 2012, 16:31:56 »

Daca nu avea pe cine sa puna in cnducere, ar fi mers la Alex sa-l roage sa vina cu tot ordinul ca sa ocupe functiile de sefi in BNR. N-ai vrea?
Memorat
« Răspunde #655 : Iunie 27, 2012, 17:09:07 »

„Stimaţi camarazi, aşa cum mă ştiţi, sunt imparţial ca tot românul(vorba lu’ Nenea Iancu)! Cine mă plăteşte, are tot sprijinul meu! Eu nu m-am dus la Revoluţie pentru niscavai drepturi, dar dacă tot este acum „ceva de ros”, cel puţin să fiu „jignit mai gros”! Sunt patriot şi nu-mi vând numai sufletul, ci şi votul, ca şi calitatea de revoluţionar, la o adică. Dă Băsescu mai mult? „Trăiască-n veci Băsescu!!”. Dă Ponta mai mult? „Clamez în gura mare că votez USL-ul la parlamentare, dar pun ştampila, discret pe culoarea portocaliu-verde!!”. Dă Turcescu şi Cartianu mai mult? Pup în piaţa publică fotografiile lor şi dau un interviu la B1TV, scandând: „Ave PDL, noi te iubim şi te readucem la putere dacă Buda ne scoate din… hazna şi ne dă indemnizaţia!!”. La o adică sunt dispus să organizez şi o licitaţie la care poate să se înscrie şi Sarsailă, dacă îmi oferă cea mai mare indemnizaţie. În rest, în calitate de „şef de trib” autouns prin voinţa Domnului(cum care… „Domn”? Nu ştiţi? Ei lasă, e suficient că ştiu eu!). Am bundiţă nouă(mi-am întors blana!) şi ştampilă, aşa că să vină licitanţii!!!”.
Ti-ai dat arama pe fata d-le "mortua chis est" in fata tuturor ! Cat os ti s-a dat sa rozi din camara lui Romeo Hanganu (fost Prefect ..FSN) ptr cei 15 magnifici de la "1 Mai" cu ""SINGURUL MARE si ADEVARAT REVOLUTIONAR pe care L-A AVUT VREODATA PLOIESTIUL"" pe nume Stan Vasile in frunte, ptr a le sustine  dosarele   Shocked..."pline de eroism" ?!..
Memorat
  • bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #656 : Iunie 27, 2012, 17:13:57 »

DOREEN-LASO MAI INCET CU STAN VASILE!
Memorat
« Răspunde #657 : Iunie 27, 2012, 17:31:33 »

,,Bambilici,,
Eu ştiu 4 sigur dar poate sînt şi alţii din LORD.
Verifică.

De ce eşti aşa sigur că Alex şi Ordinul condus de el ar accepta să intre în BNR scara A ? Nici în scara B.

Cum văd Comandantul are coloană vertebrală !!!
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #658 : Iunie 27, 2012, 17:45:07 »

ranit21tg-ms89 - Cred ca cel mai bun lucru ar fi sa aratam personajele pentru care si din vina carora am ajuns in aceasta situatie - IMPOPOSTORII - ole, ole, ole sa vina la reverificare.
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #659 : Iunie 27, 2012, 18:15:38 »

ranit21tg-ms89 - Cred ca cel mai bun lucru ar fi sa aratam personajele pentru care si din vina carora am ajuns in aceasta situatie - IMPOPOSTORII - ole, ole, ole sa vina la reverificare.

oleoleole: SUNT TOTAL  DE  ACORD  CU  TINE!
ASTA E PROBLEMA NOASTRA CEA  MAI GRAVA. FAPTUL  CA  SUNTEM AMESTECATI CU CLONELE!CU  FALSII!
OLE,OLE,  SA  VINA  TOTI  LA  VERIFICARE BRE
!
Memorat
Pagini: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 331
Schimbă forumul: