Main Content:

Pagini: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20

Prietenii Revolutiei Romane acum si pe Facebook!

Răspuns: Prietenii Revolutiei Romane acum si pe Facebook!
« Răspunde #240 : Mai 23, 2013, 20:36:36 »

O alta inregistrare,cum putem avea incredere in SSPR daca doamna Denisa Tanase reprezentatata SSPR sta alaturi de Maior , Lesu,Perju,cum se va face marea " curatenie" ?
SSPR trebuie sa de un comunicat!!
http://www.dailymotion.com/video/x10570f_consiliului-na%C8%9Bional-bnr-sala-dalles-23-mai-2013-3_news

MAI CE SLEATA DE CIOLANARII AVEM CARE SE DA MARII SI LATII OARE NU DIN CAUZA LOR SA AJUNS UNDE SA AJUNS RUSINE PUSCARIASILOR SI INPOSTORILOR MORALITATEA LOR IE ZERO CU ASTIA PUTEM ASTEPTA MULT SI BINE SA FIM PRIVITI CA ADEVARATI EROI RUSINE RUSINE CU D L M IN FRUNTE

D-na Denisa Corina TĂNASE  Secretar General la SSPR ,a fost jurista la SSPR în locul d-nei Claudia Mărăşescu

A lucrat într-un birou de avocatură renumit, poate mai aflam ca a fost avocata lui Maior, Costin,etc Grin !
Daca nu reprezenta SSPR-ce jocuri face pentru cine si de ce?
Cum putem sa avem incredere in asemenea jurist ,oare dinsa nu stie ca Maior are  7 ani cu executare?
Aceasta doamna participa la reverificarea dosarelor?
Merita sa îsi dea demisia!
Asteptam un comunicat de la SSPR!
Memorat
« Răspunde #242 : Mai 24, 2013, 11:55:55 »

Poate ne spune doamna Denisa Tanase unde a fost Maior la revolutie,ca noi brasoveni nu stim!
Tot doamna sa raspunda de ce in Brasov avem peste 1500 de revolutionari,din filmari se observa ca este prietena cu Maior care are numai 7 ani cu executare pentru santaj!
Memorat
  • Tepesalexvoda
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Dreptate si Onoare!
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #244 : Iunie 28, 2013, 10:51:02 »

Multumesc Snow pentru postarea linkurilor,am fost si am luat cateva interviuri pentru buna informare a Revolutionarilor Romani din tara si de peste mari si tari unde sun in pribegie din pricina guvernelor postdecembriste care sau peridat la carma tarii si ne-au dus la sapa de lemn.
Nu am cenzurat nimic din cele ce sau declarat,pentru buna informare a dv.eu nefacand parte din nici-o tabara sau grupare,voi veni sa iau imagini la toate protestele noastre care se refera la respectarea SPIRITULUI REVOLUTIEI ROMANE SI A DREPTURILOR NOASTRE CONFERITE DE LEGEA RECUNOSTINTEI 341/2004,VA MULTUMESC PENTRU INTELEGERE,si scuze pentru balbaielile sau stangaciile mele.

http://www.dailymotion.com/video/x11a9e8_revolutionari-romani-protestand-guvernul-romaniei-26-iunie-2013-1_news
http://www.dailymotion.com/video/x11aa32_revolutionari-romani-protestand-guvernul-romaniei-26-iunie-2013-2_news
http://www.dailymotion.com/video/x11ab2f_revolutionari-romani-protestand-guvernul-romaniei-26-iunie-2013-3_news
http://www.dailymotion.com/video/x11acdr_revolutionari-romani-protestand-guvernul-romaniei-26-iunie-2013-4_news#.Uc1N9vl7I9Y
Memorat
  • Tepesalexvoda
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Dreptate si Onoare!
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #245 : Iulie 18, 2013, 18:23:17 »

Astazi sa tinut sedinta Consiliului National al BNR-1989 la sala de sedinte din Pta; Walter Maracineanu 3-5,sect.1 Bucuresti si puteti vedea primele secvente inregistrate ale acestei sedinte,restul maine dupa amiaza,sa Auzim Numai de Bine de aici din Bucuresti va ureaza Alexandru.
Bucuresti,18.Iulie.2013.
http://www.dailymotion.com/video/x121pso_consiliul-national-bnr-1989-din-18-iulie-2013-1_news
Memorat
  • Tepesalexvoda
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Dreptate si Onoare!
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #246 : Iulie 26, 2013, 12:33:09 »

Comunicat important pentru TARA!

Romani,oriunde va veti afla,in tara sau prin tari straine;
In Romania se da un atac fara precedent asupra Libertatii Presei si Libertatii de exprimare,

Declarația Universală a Drepturilor Omului a fost adoptată la 10 decembrie 1948, prin Rezoluția 217 A în cadrul celei de a III-a sesiuni a Adunării Generale a Organizației Națiunilor Unite.

Articolul 7.
Toti oamenii sunt egali în fata legii si au, fara nicio deosebire, dreptul la o egala protectie a legii. Toti oamenii au dreptul la o protectie egala împotriva oricarei discriminari care ar viola prezenta declaratie si împotriva oricarei provocari la o asemenea discriminare.

Articolul 19.
Orice om are dreptul la libertatea opiniilor si exprimarii; acest drept include libertatea de a avea opniii fara imixtiune din afara, precum si libertatea de a cauta, de a primi si de a raspândi informatii si idei prin orice mijloace si independent de frontierele de stat.

Ichiderea postului de televiziune OTV,precum si atacul de tip fascist indreptat asupra postului de Televiziune Antena 3TV,unde Revolutionarii Romani au avut acces nelimitat si dreptul de a-si
exprima liber opiniile,unde de asemenea au fost relatate fara partinire demonstratiile noastre de Protest impotriva Guvernelor care ne-au atacat si denigrat consecutiv si sistematic,care au denigrat Spiritul Revolutiei Romane din Decembrie 1989 si a noastra implicit cu scopul mascat de a instala O Dictatura FASCISTO/COMUNISTA in Romania.

Romani trezitiva pana nu este prea tarziu!

Adminstrator website;
https://www.facebook.com/PortalulRevolutieiRomaneDec1989

Tepes Alexandru Voda,

Bucuresti,
26.Iulie.2013
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #247 : Iulie 26, 2013, 13:13:02 »

Tepes vezi ca esti intr-o eroare grava si mare. si eu urmaresc antena 3 dar de cand o urmaresc n-am vazut picior de revolutionar in studiourile acesteea si nici interviuri sau dezbateri cu acestea. ca acest post tv.este mai obiectiv decat celelalte sunt deacord,ca se vrea inchis de unele persoane din structurile statului sunt deacord,ca acesta ar trebuii aparat deasemenea dar de cine trebuie aparat? de pdl-basescu,morar+haineala -justitie sau de usl-ponta tinand cont ca-n ultimul timp si acestia au intrat in vizorul acestei tv.
o sa mi se spuna ca usl-ul na-re treaba pentru ca ii este dator atat antenei3 cat si lui gadea dar nu uitati ca este o regula in politica(si noi am fost in aceeasi situatie);folosestete de cine este mai tare apoi distrugel pentru ca poate fi un potential pericol si pentru tine (pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti).
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #248 : Iulie 26, 2013, 17:14:09 »

Tepes vezi ca esti intr-o eroare grava si mare. si eu urmaresc antena 3 dar de cand o urmaresc n-am vazut picior de revolutionar in studiourile acesteea si nici interviuri sau dezbateri cu acestea. ca acest post tv.este mai obiectiv decat celelalte sunt deacord,ca se vrea inchis de unele persoane din structurile statului sunt deacord,ca acesta ar trebuii aparat deasemenea dar de cine trebuie aparat? de pdl-basescu,morar+haineala -justitie sau de usl-ponta tinand cont ca-n ultimul timp si acestia au intrat in vizorul acestei tv.
o sa mi se spuna ca usl-ul na-re treaba pentru ca ii este dator atat antenei3 cat si lui gadea dar nu uitati ca este o regula in politica(si noi am fost in aceeasi situatie);folosestete de cine este mai tare apoi distrugel pentru ca poate fi un potential pericol si pentru tine (pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti).

Dle @ KOSTAS, desi constat unele inadvertente in ceea ce priveste abordarea "temei"(il conrtati pe @ ALEXANDRU dar argumentele sunt "subtiri"), totusi nu pot sa nu remarc - de aici din Vancouver, Canada - ca situatia Antenei 3 este similara cu cea a noastra din decembrie 1989. Am schimbat o societate, dar am fost "maturati"(in timp), devenind foarte incomozi(daca nu chiar inamici publici - atentind la economia nationala).
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #249 : Iulie 26, 2013, 17:55:13 »

colega ,,,,kostas,,,,situaatia critica prin care trece Antena 3 si
   moderatorii ei ,ma face sa cred ca de acum inainte vor privi cu "alti
   ochi" REVOLUTIA ROMANA si pe cei ce au infaptuit-o,pentru ca vor nu vor
   trebuie sa recunoasca obiectiv ,cum se cred toti de acolo,ca REVOLUTIA
   le-a fost MAMA si TATA,,,,,,cu patron cu tot,,,,tacerea lor cu privire
   la ISTORIA RECENTA A ROMANIEI ma duce la gandul ca este posbil, oare, sa
   existe legaturi intre "regimul ceausescu" si "regimul nostru DEMOCRATIC"?
   asta ar fi chiar ,,,,,culmea - culmilor "jandarmeriei democratice" care
   asculta de ,,,,,POLITIC,,,,eu stiu ca avem "CAINE AL DEMOCRATIEI" cel ce
   este ,,,,,,IMPARTIAL,,,,,nu sub,,,, "comanda",,,,dumiriti-ma careva, ,,,,
     cu stima colega,,,,,
                                                           sandu t

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #250 : Iulie 26, 2013, 19:25:15 »

Mortua eu nu contrez pe nimeni ,mi-am dat si eu cu parerea ca omul despre cum vad mersurile si starile treburilor de pe aici.de gresesc cu ceva rog sa fiu corectat si sa mi-se spuna unde gresesc.dumirestema unde am gresit.
da,asa este situatia noastra a romanilor in general este cam ca cea din 89 cu mici diferente.
Sanducule nu te-nbata cu apa rece,si televiziunile ca si politicienii stiu sa se foloseasca cand au nevoie de oameni apoi uita,sau poate gresesc atat timp cat reprezentanti de ai nostrii n-au dat un comunicat de presa pentru a arata solidaritatea cu aceasta televiziune.noi trebuia sa fi fost primii la sediu acesteia  sa le fi luat partea si apoi ieseau oamenii ca unul. NU AVEM CONDUCATORI asta este treaba.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #251 : Iulie 27, 2013, 01:30:31 »

Trei pareri pe aceeasi tema de actualitate, comparativ, a domnului kostas fiind cea mai indreptatita, dar si ea doar partial. V-am atras atentia sa nu cadeti in jocul televiziunilor, pentru ca e completamente fals, ca si cel politic. Pentru documentare, va recomand "Blow-Up". Cautati si vedeti filmul, daca nu ati avut ocazia sa-l vedeti "la timpul lui", sau daca nu ati inteles suficient mesajul operei cinematografice care e "Blow-UP". Urmariti in special scena finala, a meciului. Dupa aceea putem discuta mai aplicat despre ce se intampla.

Memorat
  • Tepesalexvoda
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Dreptate si Onoare!
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #252 : Iulie 27, 2013, 13:11:44 »

Comunicat BNR;
COMUNICAT

Atac fără precedent asupra libertății de exprimare a jurnaliștilor

La 23 de ani de la Victoria Revoluției Române din Decembrie 1989, asistăm cu uluire la prigonirea acelora care caută să se exprime liber, într-o țară liberă, așa cum ne-am dorit noi revoluționarii să trăim, să nu se mai repete acțiunile bolșevice care se regăseau în regimurile de tristă amintire, unde libera exprimare era îngrădită, iar cetățenii curajoși erau trimiși în pușcării.
Ne exprimăm solidaritatea cu toți acei reprezentanți sau angajați ai mass-mediei (Antena 3, OTV, etc.) care doresc ca ADEVĂRUL să triumfe, oricare ar fi el.
Presa este câinele de pază al DEMOCRAȚIEI.

FĂRĂ LIBERTATE VIAȚA ESTE O MIZERIE.
ADEVĂRUL ESTE ÎNTREGUL.

Președinte B.N.R. 1989,
Dorin Lazăr MAIOR
Memorat
« Răspunde #253 : Iulie 27, 2013, 14:00:26 »

DACA N-AR FI NU S-AR POVESTI, S-A SCHIMBAT ORINDUIREA DAR NU S-A SCHIMBAT PROFITORII !!! IA UITEI IN TOATA SPLENDOAREA LOR, ASTIA PROPAVADUIESC LIBERTATEA PRESEI?! SAU LIBERTATEA GOLANIEI SI AICI IMPLICATII PE TOTI !!

https://www.youtube.com/watch?v=no26Cl1nGxQ
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #254 : Iulie 27, 2013, 14:49:16 »

colega,,,,,,tata shreck,,,,in 2002 am avut o mare premonitie cind
    am scris poezia ,,,,"C A M E L E O N I I" ,,,,,in care redau doar
    prima strofa si ultima care spun asa:

1)     "POLITRUCI LA ORICE USA
                              CU CHELIE SAU CU FREZA,
                              ATUNCI LE ZICEAU IN RUSA,
                              AZI LE ZIC TOTI IN ENGLEZA.

11)      VREAU PUTERE DOAR UN AN
                              CA SA-MI CADA TOTI IN MANA,
                              SA-I ARUNC INTR-UN VULCAN,
                              NICI SCELET SA NU RAMANA!"