Main Content:

Pagini: 1 ... 143 144 [145] 146 147 148

DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER
« Răspunde #2160 : Noiembrie 14, 2018, 09:21:08 »

Aproape un an întreg și-au pus revoluționarii speranțele în Sorin Vintilă Meșter și în promisiunile sale.
După perioada primului său mandat nu s-au ales cu nimic, după cea a actualului mandat, la fel, nimic!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2161 : Noiembrie 14, 2018, 09:27:34 »

Exceptînd fudulia personală în înalta funcție avută, rezolvarea unor probleme personale și ale grupului său de suținere ce a mai făcur?
Necesitatea unei analize la sfîrșit de mandat e trecută sub tăcere, ca și recunoașterea greșelilor grave pe care le-a făcut în aceste luni.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2162 : Noiembrie 14, 2018, 09:33:50 »

Vă mai amintiți așa-zisul său plan managerial cu care a încercat să ne păcălească vigilența, să ne determine să uităm, sau să nu ținem cont de ratarea rușinoasă a primului său mandat?

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2163 : Noiembrie 14, 2018, 09:42:56 »

Vă invit să facem cu toții o analiză a diferenței dintre promisiunile politicianului și realizările sale.
Este necesară înțelegerii felului în care a înșelat încă o dată, pentru a fi mai atenți în continuare.
Înșelătoria a început imediat după preluarea mandatului, prin chiar componența echipei de conducere anunțate.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2164 : Noiembrie 14, 2018, 11:00:03 »

Observ că există reținere totală de la comentarii. Ce se întîmplă? Îl regretați pe domnul Sorin Vintilă Meșter? A fost nevoie să vă reamintesc de unde s-a plecat și unde s-a ajuns. Dacă mai e nevoie, pot să o fac în continuare. Vă mai amintiți primele comunicate date de instituția încăpută pe mîinile lui? Atunci ni se păreau bine intenționate, promițătoare, dar s-au dovedit a fi amăgitoare, elemente de politică mincinoasă față de revoluționari.

20 Februarie 2018, http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=943

COMUNICAT - Ref. la indemizatii

Referitor la diminuarea indemnizațiilor stabilite în baza Legii nr.341/2004, vă aducem la cunoștință următoarele :

Constatăm că și în luna februarie a.c. indemnizațiile au ajuns în cuantum diminuat la beneficiari, în ciuda sesizărilor formulate și înaintate încă din data de 15.01.2018, către Guvernul României, Secretariatul General al Guvernului, Ministerul Muncii și Justiției Sociale și Casa Națională de Pensii Publice, prin care solicitam dispunerea de măsuri reparatorii, în vederea remedierii situației create și la care, până astăzi, nu s-a primit răspuns.

Secretar de stat,
     SORIN VINTILĂ MEȘTER
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2165 : Noiembrie 19, 2018, 23:50:17 »

Singurul lucru evident pe care l-a rezolvat în al doilea mandat de ministru secretar de stat Sorin Vintilă Meșter este de ordin strict personal: și-a reparat dantura distrusă.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2166 : Noiembrie 20, 2018, 22:02:33 »

Dacă nu analizăm noi aici, o fac alții în altă parte, dar analiza tot se face. Încă vă mai este frică, sau ce ați pățit?

Grupul de monitorizare a SSMRLIC89
https://www.facebook.com/groups/129129121186760/permalink/350831669016503

Gheorghe Ionescu se simte scârbit.
4 ore

Bombele cu ceas de la revoluționari !

...ATUNCI CAND AM FOST IN AUDIENTA LA SSPR IN 08.11.2017 !

...LA INTREBAREA MEA PUSA DOMNULUI SORIN MESTER DE CE NU ELIBEREAZA DOCUMENTELE LUPTATORULUI ANTICOMUNIST ,...BIA MARIAN, LUPTATOR RECUNOSCUT DE COMISIA PARLAMENTARA CA DETERMINANT SI CARE A TRIMIS LA SSPR HARTIILE PENTRU A CONFIRMA TITLUL DE LUPTATOR DETERMINANT...! (...LUPTATOR CE A UMPLUT PIETELE MARILOR ORASE DIN ROMANIA CU MANIFESTE ANTICOMNISTE SI INDEMNUL DE NESUPUNERE CIVICA INCA DIN PRIMAVARA -VARA ANULUI 1989,...ARESTAT DE SECURITATE SI ANCHETAT LA RAHOVA MAI MULTE LUNI,...IMPREUNA CU BACANU),...domnul secretar mi-a raspuns ca asa vrea dansul sa nu il recunoasca,...CA PUNCTUL DE VEDERE A COMISIEI CPRD ,...ESTE CONSULTATIV !!!
 ...EU I-AM REPLICAT CA IN CAZUL ACESTA SA DESFINTAM COMISIA CPRD,...CA E DOAR PIERDERE DE VREME ,...CONSULTAREA LOR !!!

...DOMNUL MESTER A ZIS CA ASA VREA DANSUL SA NU RECUNOASCA DECIZIA COMISIEI PARLAMENTARE ? ? ?

...I-AM PREZENTAT DECLARATIILE NOTARIALE ALE

- comandor LAZAR PETRU,...COMANDANTUL MARII UNITATI DE LA CAMPIA TURZII IN 21 DECEMBRIE 1989,...UNITATE IN FATA CAREIA AM DEMONSTRAT IN 21 DECEMBRIE 1989, DUPA MASA SI UNDE AM FOST PRIMIT IN UNITATE IMPREUNA CU DOMNII MURESAN SORIN SI BALAN IOAN,...NOI INTREBANDU-L CE AU DE GAND SA FACA SI CARE ESTE POZITIA DANSILOR FATA DE NOI SI POPULATIA DIN ZONA CARE SE VA SOLIDARIZA CU TIMISORENII SI VOR IESI LA DEMONSTRATIE IN LOCALITATILE LIMITROFE,...CONFIRMANDU-NE ca impotriva noastra sunt indreptate mii de arme incarcate cu munitie de razboi !!!

- declaratia notariala a domnului MAIOR FARCAS TRAIAN, LOCTIITORUL comandantului MILITIEI TURDA IN 22 DECEMBRIE 1989 SI IN CARE DECLARA CA EU IMPREUNA CU COLEGUL DE SERVICIU POPESCU PUIU, AM DEMONSTRAT IN FATA MILITIEI TURDA,...IN 22 DECEMBRIE 1989,...IMEDIAT DUPA ORA 8, 00 !

- declaratia notariala a domnului TEODORESCU ION, OFITERUL DE ARMATA CE ERA IESIT PE PODUL DE PESTE ARIES CU UN TRANSPORTOR BLINDAT, UN PLUTON DE MILITARI SI O SALVARE !!!
 ...DANSUL DECLARA CA INTRE 8,30-9.30,...DINSPRE ORAS AU APARUT TREI CETATENI,...DIN CARE IL CUNOSTEA PE INGINERUL IONESCU DE LA SCA TURDA SI CARE S-A LUAT DE SOLDATI SI I-A CERTAT CA CE CAUTA CU MUNITIA SI ARMELE PE PODUL ARIESULUI, DANSUL RUGANDU-MA SA NU AM TREABA CU SOLDATII CI SA PURTAM DISCUTIA IMPREUNA,...AICI AVAND LOC O ALTERCATIEEU CERTANDU-L CA CE CAUTA CU UN ASEMENEA VEHICOL PE PODUL DE PESTE ARIES ,...!!!

- declaratia notariala a domnului FENESAN AUREL, COMANDANTUL MILITIEI CAMPIA TURZII,...CARE RECUNOASTE CA IN 22 DECEMBRIE 1989 AM OCUPAT SEDIUL MILITIEI CAMPIA TURZII IMPREUNA CU UN GRUP DE CIVILI INAINTE DE FUGA LUI CEAUSESCU SI CA I-AM SILIT SA NE DEA TABLOUL LUI CEAUSESCU SI SA STRIGE CU NOI,....JOS CEAUSESCU,...CEEA CE AU SI FACUT !

...DOMNUL MESTER A DECLARAT CA NU RECUNOASTE DECLARATIILE NOTARIALE SI CA CINE SUNT EU SA IAU DECLARATII NOTARIALE, EU I-AM DECLARAT CA NU EU LE-AM LUAT DECLARATIILE CI NOTARUL RESPECTIV !!!

-I-AM PREZENTAT CERTIFICATUL DE GREFA NR, 3063/1989/27,04,2015, PRIN CARE SE ARATA CA DOMNUL SORIN MURESAN A FOST JUDECAT LA URGENTA IN JUDECATORIA TURDA PENTRU ACTIVITATE ANTISTATALA SI PROTESTARE LA LOCUL DE MUNCA IN DECEMBRIE 1989,SI ORDINII SOCIALE, INDEMNAND LA NESUPUNERE SI REVOLTA IMPOTRIVA SISTEMULUI,...domnul MESTER A SPUS CA NU RECUNOASTE ACEL CERTIFICAT DE GREFA !!!

...domnul MESTER NE-A RECOMANDAT SA LUAM LEGATURA CU PARLAMENTARII DE CLUJ SI SA DEPUNEM UN MEMORIU LA DANSII, PRIN CARE SA SE SCHIMBE LEGEA,...EU AM REPLICAT CA ACEST DEMERS TREBUIE SA IL FACA DANSII NU NOI,....CA DE FAPT CARE ESTE SARCINA SI RESPONSABILITATEA DANSILOR ? ? ?

...CEEA CE M-A SOCAT DE-A DREPTUL A FOST RECOMANDAREA DANSILOR SA FACEM DEMERUL CA ORASUL TURDA SA FIE DECLARAT ORAS MARTIR,...DANSII NESTIIND CA ORASUL TURDA E DECLARAT OFICIAL,... ORAS MARTIR DE CATIVA ANI !!!

- DANSII NU STIAU CA PRIMARIA TURDA A FOST OCUPATA CU DOUA ORE INAINTE DE FUGA LUI CEAUSESCU !!!

...IN ACEASTA SITUATIE CE AVEM DE FACUT SI CARE E CALEA DE URMAT ? ? ?

...Hamar Alpar Benjamin este uns șef de cabinet al secretarului de stat pentru problemele revoluționarilor. Cu un salariu de patru mii de lei pe lună. Suficient pentru a-și plăti din urmă numeroasele amenzi. Primite pentru nenumăratele lozinci antiromânești pe care le-a lansat în public la manfestațiile prin care, alături de prieteni săi, a solicitat autonomia administrativă a Ținutului Secuiesc. Așadar, în Guvernul României avem o primă bombă cu ceas. Un activist al unei mișcări anticonstituționale.
 ...Gheorghe Ivașcu. A doua bombă cu ces din Guvernul României, localizată tot la Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluționarilor, în postura de consilier special. Își ascunde o parte a biografiei. Cea care ar demonstra că, înainte de 1989, a fost maior de miliție și că a participat la represiunea împotriva manifestanților anticomuniști din 22 decembrie 1989. Unde s-a distins ciomăgindu-i pe revoluționari.
 Să mai căutăm și altele? Se pare că acest departament al revoluționarilor din Guvernul României este blestemat !!!
Memorat
« Răspunde #2167 : Noiembrie 21, 2018, 00:34:29 »

Observ că există reținere totală de la comentarii. Ce se întîmplă? Îl regretați pe domnul Sorin Vintilă Meșter? A fost nevoie să vă reamintesc de unde s-a plecat și unde s-a ajuns. Dacă mai e nevoie, pot să o fac în continuare. Vă mai amintiți primele comunicate date de instituția încăpută pe mîinile lui? Atunci ni se păreau bine intenționate, promițătoare, dar s-au dovedit a fi amăgitoare, elemente de politică mincinoasă față de revoluționari.

20 Februarie 2018, http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=943

COMUNICAT - Ref. la indemizatii

Referitor la diminuarea indemnizațiilor stabilite în baza Legii nr.341/2004, vă aducem la cunoștință următoarele :

Constatăm că și în luna februarie a.c. indemnizațiile au ajuns în cuantum diminuat la beneficiari, în ciuda sesizărilor formulate și înaintate încă din data de 15.01.2018, către Guvernul României, Secretariatul General al Guvernului, Ministerul Muncii și Justiției Sociale și Casa Națională de Pensii Publice, prin care solicitam dispunerea de măsuri reparatorii, în vederea remedierii situației create și la care, până astăzi, nu s-a primit răspuns.

Secretar de stat,
     SORIN VINTILĂ MEȘTER

Nu e vorba de nicio retinere! “Despre morti, numai de bine!” zice intelepciunea populara. De “cele rele” se vor ocupa “organele abilitate”.  Ce rost are sa mai dam si noi “kilometrajul inapoi”?! Aroganta “echipei Mester” (a unora) o intelegem! Tot prin prisma intelepciunii populare: “Prostul nu e prost destul , daca nu e si fudul!” (Asa se zice  cand “cineva” poarta,  cu mandrie nejustificata ,o palarie mai mare decat capul sau ). Nu am inteles incrancenarea “echipei Mester” impotriva revolutionarilor, in general (mai ales  a celor pe care nu-i cunoaste/agreaza el si “echipa”) si a “celor 626”, in special! Daca dau un singur exemplu (dintre “cei 626”), de rusine, domnul Mester pleaca din tara sa isi reintregeasca familia in Groenlanda ( ca in Madagascar si Costa Rica nu mai sunt locuri!). Ca si domnul Sanda, domnul Mester este revolutionar in acte, dar cu mentalitate dictatoriala! Si-a numit consilierii personali  in “Comisie”, numai ca acestia nu sunt functionari publici si nici macar “angajati ai institutiei” (sunt platiti din banii institutiei, dar din buget separat. Vezi L 161/2003 cu statutul acestora!). Astfel ca TOATE Deciziile “Comisiei Mester” sunt lovite de nulitate si nu stiu pe unde “va scoate camasa” cand victimele vor solicita despagubiri platite de “Comisie”, in solidar cu institutia! Are si ignoranta costurile ei! Faptul ca, la SSPR , “palariile” s-au dovedit a fi prea mari pentru capetele purtatoare, are si parti bune! Pe de o parte ne reaminteste ce suntem si de ce, iar pe de alta parte, prin prostiile pe care le fac (cei care ne guverneaza de aproape trei decenii, nu doar S.S. ai SSPR!) , ne DTERMINA sa iesim la lupta! Unii pentru propriile drepturi, altii - din pacate foarte putini!- pentru ale altora (ca, implicit, sunt si ale lor!).  Sansele de izbanda sunt cam mititele, ca a crescut exponential  numarul “Zmeilor”, “padurea” este adormita, iar Fat Frumos viseaza ... codrii verzi! Parafrazandu-l pe Marele Pastorel si rezumand cele de mai sus:
Caligula, imperator,
Si-a facut calul senator;
Mester, ajuns “Mare Crai”,
Si-a facut magarii, CAI!

Pe scurt: ‘Geaba functii, bani podoabe/ Cand e vorba despre gloabe!

Memorat
« Răspunde #2168 : Noiembrie 21, 2018, 10:59:13 »

DOMNULE SECRETAR DE STAT VA ROG SA FACETI EGALITATE IN CEEA CE PRIVESTE DREPTURILE REVOLUTIONARILOR -ORI TOTI ORI NICIUNUL
Memorat
« Răspunde #2169 : Noiembrie 21, 2018, 13:13:04 »

Nu-ncerci matale la ala cu mormanu' ?  Sau la Cseke Atilla ... ca-l  'citai' ... fara alte comentarii ... ?  Poate te ...' egalizeaza' ... daca i-ai terminat pe  '53' ...  !?   !?   !?
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2170 : Noiembrie 21, 2018, 18:09:39 »
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2171 : Noiembrie 23, 2018, 23:47:45 »

În ce fel a reușit să tragă de timp echipa Meșter la conducerea secretariatului de stat, să ia salarii grele și alte beneficii, fără să facă nimic concret și mai ales nimic folositor în favoarea revoluționarilor și a foștilor deținuți politic. Domnului Sorin Vintilă Meșter i-a ținut de două ori această stratagemă! Oare cărui motiv îi datorează reușita?

Pînă una-alta, domnul Sefer este tot Președintele C.P.R.D. 1989, pe cînd domnii Meșter și Hamar sînt cei demiși și șomeri.

Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2172 : Noiembrie 27, 2018, 18:21:04 »

În ce fel a reușit să tragă de timp echipa Meșter la conducerea secretariatului de stat, să ia salarii grele și alte beneficii, fără să facă nimic concret și mai ales nimic folositor în favoarea revoluționarilor și a foștilor deținuți politic. Domnului Sorin Vintilă Meșter i-a ținut de două ori această stratagemă! Oare cărui motiv îi datorează reușita?

Ei uite aici mai rezonezi cu lumea.

Cărui motiv ? Păi de la tătuc, nene, de la tătuc.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2173 : Noiembrie 27, 2018, 21:19:30 »

Iată că zicala populară s-a mai verificat încă o dată!  Nu e pentru cine se pregatește, ci pentru cine se nimerește!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2174 : Decembrie 10, 2018, 21:26:48 »

Sorin Vintilă Meșter se joaca de-a ex ministrul secretar de stat plin de griji pentru revoluționari.
Ultima lui formulă, publicată pe Facebook, este ca a lui Caramitru: ”Mircea, fa-te că muncești”.

Scrie cu stiloul un Curriculum Vitae Europass, care este gata imprimat. Și-o fi spus ca din avion nu se vede.
Memorat
Pagini: 1 ... 143 144 [145] 146 147 148
Schimbă forumul: