Main Content:

Pagini: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 148

DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER

• mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
Răspuns: DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER
« Răspunde #1665 : Septembrie 15, 2013, 17:47:59 »

În privinţa Judecăţii unei speţe similare de suspendare a unui act administrativ,
   Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a hotărât că suspendarea executării unui act administrativ se poate dispune numai în situaţia îndeplinirii cumulative a celor două condiţii prevăzute de art. 14 alin. (1) din Legea nr. 554/2004:
a)   existenţa unui caz bine justificat şi
b)   necesitatea evitării unei pagube iminente ireparabile sau dificil de reparat.

Cu privire la condiţia cazului bine justificat, Înalta Curte a statuat că pentru constatarea îndeplinirii acestei condiţii, instanţa nu trebuie să procedeze la analizarea criticilor de nelegalitate pe care se întemeiază însăşi cererea de anulare a actului administrativ, ci trebuie să-şi limiteze verificarea doar la acele împrejurări vădite de fapt şi/sau de drept care au capacitatea să producă o îndoială serioasă asupra prezumţiei de legalitate de care se bucură un act administrativ.
   În acest sens, constituie un caz temeinic justificat:
   1 – emiterea unui act administrativ de către un organ necompetent sau cu depăşirea competenţei,
   2 – actul administrativ emis în temeiul unor dispoziţii legale declarate neconstituţionale,
    3 – nemotivarea actului administrativ,
   4 – modificarea importantă a actului administrativ în calea recursului administrativ.

În ceea ce priveşte condiţia pagubei iminente, aceasta presupune producerea unui prejudiciu material viitor şi previzibil, greu sau imposibil de reparat.
   Înalta Curte a precizat că iminenţa producerii unei pagube nu se prezumă, ci trebuie dovedită de persoana lezată(în speţă de SSPR), sub acest aspect fiind lipsite de relevanţă simplele afirmaţii făcute. (Decizia nr. 442 a Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie din 30 ianuarie 2013 pronunţată în recurs de Secţia de contencios administrativ şi fiscal).
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1666 : Septembrie 18, 2013, 00:40:16 »

Domnule SS Victor Socaciu, lumea colporteaza niste informatii ciudate despre ce se intampla in institutia pastorita de dv. Una dintre cele mai alarmante (si daca e adevarata si daca nu e) este urmatoarea:
Divuq Asined
"Am constatat ca ZVONISTICA e in floare si nu face decat sa incurce itele si sa incinga spiritele. Propun sa ne canalizam pe fapte concrete, cu DOVEZI, inainte de a lansa o afirmatie. Un exemplu: am aflat ca se cer bani pentru a nu fi introduse persoane pe lista cu actiuni in anulare, sau pentru a fi scoase de pe lista, dar nu am nici o dovada in acest sens. Exista dovezi? Si cine sunt acele persoane? Si exemplele pot continua...
Va multumesc!"
https://www.facebook.com/groups/237617792929557
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1667 : Septembrie 18, 2013, 10:01:09 »

Domnule Pavel, domnule Grosu, nu am postat mesajul acesta din plictiseala. Sunteti vizati direct de el. Vorbiti cu Socaciu, care inca se mai bucura de sustinerea noastra pentru indepartarea si pedepsirea impostorilor, sa-si supravegheze angajatii, sa-i elimine pe cei lenesi, prosti si incompetenti si, mai ales, sa-i dea pe mana justitiei pe cei corupti. Talazul de incompententa relevat de miile de cazuri de oameni trimisi in justitie din motive imputabile angajatilor seseperelei, trebuie sa-i corespunda un val de desfaceri de contracte de munca ale angajatilor institutiei. Daca aceasta nu se va intampla, acum, pana la sfarsitul lunii in curs, toata actiunea voastra va fi lovita de nulitate. Va fi pusa in lumina adevarului si-i va fi relevata falsitatea. Deja v-au trecut pragul sute de oameni nevinovati, pusi pe drumuri de incompetenta crasa a angajatilor pe care-i conduceti. Ce mai asteptati? Aveti toate motivele sa le desfaceti contractele de munca, poate si sa-i trimiteti la parchet pe cativa dintre ei. Ce mai asteptati? Sa va rada maine in nas? Caci asa se va intampla. Nu ati aflat de bataia de joc la care i-au supus pe seseii (si echipele lor) aflati in preajma fiecarei schimbari de guvern? O veti afla pe spinarea voastra daca nu-i puneti la punct acum, cat inca mai aveti fraiele conducerii in institutie si ale puterii la guvernare. Ati pus mia de revolutionari degeaba pe drumuri si tot atitia sunt expusi, de atiunile voastre prostesti, oprobiului public. Cerem, in compensare, eradicarea incompetentilor din acea institutie, "floare" a coruptiei si bataii de joc la adresa noastra. Asteptam sa faceti dreptate, dar nu numai printre impostori, ci si printre angajatii pe care-i pastoriti cu o blandete meritata numai de niste prunci nevinovati. Sunteti sau nu capabil sa faceti ordine in SSPR?
Memorat
« Răspunde #1668 : Octombrie 29, 2013, 19:05:19 »

Cine stie ce mai face acest efemer, inodor si incolor Vintila Mester?
CRED CĂ ASTĂZI TE-AI CONVINS , CĂ NU E NICI ,,efemer,, NICI ,,inodor,, şi NICI ,, incolor,, !!!
 Dar tu ,,diplomatule,, cum stai cu dosarul tău de revoluţionar Huh
Memorat
« Răspunde #1669 : Februarie 14, 2014, 03:42:33 »

DOMNUL SORIN VINTILA MESTER FACE O NOUA ASOCIATIE DE REVOLUTIONARI CARE SA PLACA ROMANIEI!
http://www.youtube.com/watch?v=WHgBRhygAnk&feature=c4-overview&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg
IMPREUNA CU PRIETENUL LIVIU BACANA.
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1670 : Februarie 14, 2014, 08:24:53 »

Bravo dl Chis,ati postat informatii valoroase,pentru toti.Acesta este modul de a colabora si de a ne ajuta prin intermediul portalului...Numai ca anonimii lasi, idioti, sau rau intentionati,cauta sa faca din portal o hazna.Nu le mai raspundeti.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1671 : Februarie 14, 2014, 09:45:49 »

DOMNUL SORIN VINTILA MESTER FACE O NOUA ASOCIATIE DE REVOLUTIONARI CARE SA PLACA ROMANIEI!
http://www.youtube.com/watch?v=WHgBRhygAnk&feature=c4-overview&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg
IMPREUNA CU PRIETENUL LIVIU BACANA.
Domnul Mester nu face nimic. Sau continua ceea ce a inceput in momentul in care a fost numit in functia de Secretar de Stat a Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, adica sa se afle in treaba, dar fara vreo finalitate, deci fara sa faca ceva concret, cu un inceput, o desfasurare si un rezultat final concret si pozitiv. Singurul lucru pe care il face concret este amanarea rezolvarii lucrurilor, la care se pricepe bine, a dovedit-o in timpul mandatului, cand era in functia din care ar fi putut face multe, dar din care n-a reusit sa finalizaze nimic, cu exceptia catorva revolutionari care au murit umiliti sau s-au sinucis de disperare cand au constatat ca si Uniunea Social Liberala, in care partidul domnului Mester, P.S.D., detine ponderea, le-a inselat asteptarile, desi protestele lor au fost cele care i-au adus la putere. Nu pot sa inteleg cum de mai scoate capul in lume.
Memorat
« Răspunde #1672 : Februarie 14, 2014, 13:06:52 »

Ba nu e adevarat daca ati fi deschis linkul postat de dl.Iosif ati constata ca Mester a facut o noua asociatie numita ,,LUPTATORII ROMANIEI".
Din ea fac parte si persoane care posteaza pe portal.Am dreptate domnule BURADA?
[/size
]
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1673 : Februarie 14, 2014, 13:26:39 »

Nu aveti suficiente informatii, de aceea ma contraziceti. Domnul administrator cred ca nu va raspunde de jena, pentru ca dupa intalnirea de aici, domnul Mester s-a certat cu domnul Bacana si tot poroictul a ramas in suspans. Mester nu reuseste sa termine nimc. Cred si faptele lui dovedesc aceasta, ca dansul nu face altceva decat sa tergiverseze lucrurile. Nu am informatii de la sursa, caci nu fac parte din Partidului Social Democrat, dar cred ca dansul isi continua misiunea de a ne duce cu presul. Domnul Victor Socaciu, care i-a luat locul la conducerea S.S.P.R., continua tergiversarea la acel nivel, oficial, iar fostul secretar de stat "a trecut in opozitie" si incearca sa adune la un loc personalitatile cele mai active si cu influenta dintre revolutionari pentru a le controla, sau pentru a le directiona eforturile pe drumuri inchise. Deci fiti mai atent si mai documentat cand ma contraziceti.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1674 : Februarie 14, 2014, 13:30:16 »

" Răspuns: DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER"

Oooops !.
   Tot postand n-am observat ca domnul MESTER a revenit S.S. la SSPR
   Postati doar in acest folder ...DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER !.
    De cand ?.
    DE azi ?
   Se sarbatoreste ....sau ?.
.
Memorat
« Răspunde #1675 : Februarie 14, 2014, 15:24:06 »

" Răspuns: DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER"

Oooops !.
   Tot postand n-am observat ca domnul MESTER a revenit S.S. la SSPR
   Postati doar in acest folder ...DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER !.
    De cand ?.
    DE azi ?
   Se sarbatoreste ....sau ?.
.

Domnule Mindry, acest topic este intitulat asa fiindca este deschis de pe vremea cand Mester era secretar de stat.
As putea avea rugamintea la dvs. sa nu mai scrieti cu rosu? Este o culoare care se foloseste pe net atunci cand suntem furiosi si urlam unii la altii. Creeaza o stare de disconfort. Marimea literelor poate ramane deoarece sunt persoane care asa citesc mai usor.
Memorat

That's why you're here, isn't it?
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1676 : Februarie 14, 2014, 19:15:50 »

Din ultimele informatii pe care le-am de la persoane care au participat si au batut palma pentru a da viata unei noi asociatii stiu ca atat Liviu Bacana cat si Sorin Mester Vintila s-au retras  pentru ca au vrut ca din aceasta asociatie sa faca parte numai revolutionarii din orasele martire.
Cred ca Gigi Iosif ar putea sa ne spuna cate ceva despre ce se intampla cu demersurile in aceasta formatiune nu de alta dar multi dintre noi am sperat la ceva nou care sa se faca auzita si care sa ne reprezinte pe toti nu numai pe o anumita categorie din anumite localitati.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1677 : Februarie 17, 2014, 22:13:13 »

Cu ce se mai lauda domnul Sorin Vintila Mester.
https://www.facebook.com/#!/groups/237617792929557

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1678 : Februarie 17, 2014, 22:14:50 »

Sorin Mester
Pentru a putea analiza si judeca in mod corect cele intamplate la SSPR, ESTE OBLIGATORIU SA CUNOASTEM CU EXACTITATE MODUL IN CARE LUCRURILE S-AU DERULAT. Diferitele surse, dau interpretari diferite, legate de eveniment. Personal, m-am informat si am imaginea aproape exacta a lucrurilor, de aceea imi permit sa relev urmatoarele:
1. Pana marti 19 februarie a.c., nu voi comenta episodul propriu-zis, asteptand finalizarea cercetarii si luarii masurilor cuvenite, daca ele se impun , de catre cei aflati in functiile de conducere.
2. Nu are a face DNA-ul, Parchetul ori Politia, cu episodul in cauza! Explicatia, marti.
3. Am relatat ieri, ca in 2012, am trait un episod oarecum similar, survenit dupa o sedinta cu personalul SSPR, in urma caruia inspectorul Zamfir a "constatat" la intoarcerea din pauza de masa, ca pe fisetul metalic au aparut mai multe matci de certificate plasate intr-o cutiuta de carton. La preluarea SSPR, am emis un ordin privind modalitatea de acces a personalului angajat si a vizitatorilor in institutie. Pesonalul SPP a primit instructiunile privind protocolul de acces de la seful de obiectiv in urma cererii mele. Fiind exclusa posibilitatea introducerii matcilor din exterior, am declansat imediat o ancheta interna, in urma careia s-a descoperit provenienta certificatelor ce fusesera "plasate colegial !!!", ca provenind din biroul lui Valentin Preda, care, nota bene, pe parcursul intregului meu mandat, nu a petrecut la serviciu decat 14 zile cumulate. In restul timpului, s-a aflat in toate formele legale de concediu. Era insa extrem de "prezent" prin cei care l-au anturat si ajutat in permanenta in acesti ani, din interiorul SSPR. Am emis un ordin de constituire a unei comisii de inventariere a tuturor bunurilor si obiectelor din biroul sigilat in ziua aparitiei matcilor, iar ancheta interna a fost extinsa si in legatura cu documentele a caror lipsa am constatat-o chiar de la preluarea functiei de la fostul secretar general cu atributii de secretar de stat, Adrian Viorel Nicolaescu. Am sesizat Ministerul Administratiei si Internelor/Inspectoratul General de Politie/ Directia de Politie a Municipiului Bucuresti - Serviciul Investigatii Criminale, care au efectuat cercetari in cauza sesizata. Pana la eliberarea mea din functie, rezultatul cercetarilor nu fusese inca comunicat SSPR. Despre aceste lucruri si nu numai, m-am exprimat atat in dezbaterile cu reprezentanti ai miscarii revolutionare, cu inalti demnitari fosti si actuali, cat si public in numeroase ocazii, dupa cum reiese din materialele video, prezente pe youtube si accesibile tuturor celor cu adevarat interesati. Pentru a nu ramane loc de alte comentarii si acuze, rostite atat in registrul civilizat dar si in cel jignitor si chiar marlanesc, anexez copii ale unor documente relevante in acest sens.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1679 : Februarie 17, 2014, 22:18:05 »

Alex Oprea Domnule Mester, oare cind vor iesi la iveala si alte documente de genul acesta? Cite documente DEOSEBIT DE GRAVE SI CARE IMI SUSTIN AFIRMATIILE LA ADREA SSPR sunt inca ascunse? Iata, e o parte a infractiunilor din SSPR care ne duc la moarte.
Alex Oprea oare nu cumva era mai bine sa discutam despre aceste lucruri in timpul mandatului dvs? ati inteles acum ce va spuneam la Timisoara si ce voiam de la dvs. de aia sunt suparat!
Alex Oprea PERTINENTA OBSERVATIA.....azi nu te injur

Alpár-Benjámin Hamar În timpul manatului lui Meşter, cârcotaşii zilnic urlau în stradă,cerînd demisia pt a trage de timp, de a scăpa de verificări şi anulări! Acum e linişte lpe la sspr.

Memorat
Pagini: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 148
Schimbă forumul: