Main Content:

Pagini: 1 ... 146 147 [148]

DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER
« Răspunde #2205 : Iunie 19, 2019, 15:58:10 »

Azi am plecat fericit la serviciu!  Am deshis facessul la cafea si era sa ma inec de ras cu ea!
Doi mascarici ai portalului si ai faceessului se porcaiau reciproc, de parca se intreceau la troaca!
Sorry Fitila Mescher si fb lui prieten (de pana acum) Buradelul ”vine postasul” isi treceau in revista realizarili!
Locul decontului e pe grupul BLOCUL NATIONAL REVOLUTIONAR-DECEMBRIE 1989 ROMANIA (nume insusit ilegal), la adresa
https://www.facebook.com/groups/305680343115827/?multi_permalinks=875011536182702&notif_id=1560936440108081&notif_t=group_activity.

Sorin Mester Povestitor vizual (cica!) • 3 ore
Nu știu dacă mai interesează pe careva, dar atrag atenția asupra câtorva aspecte din activitatea curentă a SSRML.
1. Se continuă cu activitatea dublei registraturi. Cea înființată prin ROF, cea fireasca si singura legală, atât timp cât HG nu a fost modificat, completat sau abrogat prin alta HG și nici atunci nu ar fi fost legală în lipsa avizării statului de functiuni de catre ANFP și o "registratura" paralelă la cabinetul demnitarului, în afara organigrama autorizate a instituției, unde se "secretizeaza" corespondența si actele cu "dedicație specială".
2. Se umblă în arhiva SSRML de către persoane care conform legii, nu au voie nici macar să intre in arhivă! Se umblă la dosare cu posibilele consecințe pe care nu cred ca mai are sens sa le reamintesc. 
3. Comisia pe art. 9^2 nu mai publică pe site-ul SSRML procesele-verbale obligatorii la întocmirea deciziilor, asta începând după Decizia 329, pentru a ascunde eventualele nereguli de redactare si de procedură. Atentie!!! După Decizia 337, NICI MACAR DECIZIILE NU MAI SUNT PUBLICATE, PENTRU A NU MAI FI ATACATE IN INSTANȚĂ!!! Astfel, ele se redactează și se trimit la CPRD pentru semnătură si apoi, cu adresa de însoțire, direct la Administrația Prezidențială pentru decret. Se încalcă așadar, atât transparența actului de guvernare, norma obligatorie asumată prin Tratatul de aderare la UE de la Maastricht și reiterata ulterior si în cel de la Lisabona, precum si prevederea legală din Legea 341/2004 cât și a HG 1412/2004, modificată și completată cu HG 99/2015. 
4. În baza vechilor relații de buna "colaborare si prietenie" dintre reprezentantul SSPR/SSRML, Mihai Gadină și cel al Companiei Naționale Imprimarea Națională, Cristina Ochi, se dau decizii de atribuire a calitatii, decizii ce nu se fac publice si se trimit direct la tipărire certificatele nominale cu calitatea de Luptător Remarcat pentru Fapte Deosebite, cu intrarea în drepturile conferite de lege!
Deocamdată atât pentru moment! Digerati-le pe astea, au vădit caracter penal!

Popescu Vasile ? ? ?

Burada Gheorghe Dle Mester..... Politica lui "du-te tu" ne caracterizeaza ca indivizi al unui presupus popor dar... sesizarea pe facebook, nu produce efecte..... Incercati la procuratura... Unii dintre noi am uzat de acest procedeu fara sprijinul dvs dedi v-am trimes toate documentele posibile.

Sorin Mester Aceeași stimă exagerată de sine. Cred că nu te mai încape nici oglinda de acasă. Oricum, acum că am aflat de existența unei astfel de variante, ma voi gândi serios daca sa apelez la ea sau nu. Nu aș vrea să-ți subminez și/sau uzurp poziția de guru al parchetelor! Multumesc totuși pentru sugestie. La DNA, o fi bine?

Burada Gheorghe Incearca la PICCJ..... Puteai sa o faci in timp sau dupa ce zugraveai..... Pseudostudiile juridice puteau sa-ti limpezeasca caile..... Probabil laditatea si neasumarea manifesta in cele doua mandate sa fie cauza.....
Vezi...?... Daca si in "civilie" ti-ai permite un director de cabinet... il puneai tot pe el sa-ti faca treba ca in "serviciul comandat".....

Sorin Mester Esti din ce in ce mai degradat...Odată cu inaintarea in vârstă, te cam lasă toate cele, Burada. Asta e, obisnuieste-te cu situatia si impune-ti sa nu mai reacționezi cocoseste. Nu ti-a cerut nimeni ajutorul, fii pe pace. Ceea ce am avut de facut, am facut pe speze proprii si nu de acum. Postarea a fost doar pentru aducerea la cunoștință generală și pentru a rămâne în spațiul public. Te cunosc mai bine decat crezi si stiu adevaratul motiv pentru care te-ai simtit "dator" cu inca o bagare in seama. Crede-ma, nu e cazul! Oi fi arogant, nu zic nu si chiar am unele argumente, zic eu, dar laș nu sunt, nu am fost si nici nu voi fi vreodată! P.S. Calea pe care am ales să o urmez, este cea discretă. E mai eficient așa! Tu, fă ce stii mai bine, dă din gură!

Burada Gheorghe Sorin Mester amaratule..... Nu mai bea si nu mai pune aceiasi replica pe toate grupurile ca dovedeste lipsa de spontaneitate. Te-ai facut de ras in doua mandate ultimul fiind de zugrav Ai bunul simt si da-ti doua palme daca concret nu ai facut si nu faci nimic.
Te primeste Dancila inapoi???
Nu cred.
Memorat
« Răspunde #2206 : Iunie 22, 2019, 02:44:30 »

https://www.facebook.com/groups/193623271469985/: "Sorin Mester Odată cu inaintarea in vârstă, te cam lasă toate cele, Burada. Asta e, obisnuieste-te cu situatia si
impune-ti sa nu mai reacționezi cocoseste. Nu ti-a cerut nimeni ajutorul, fii pe pace. Ceea ce am avut de facut, am facut pe speze proprii si nu de acum. Postarea a fost
doar pentru aducerea la cunoștință generală și pentru a rămâne în spațiul public. Te cunosc mai bine decat crezi si stiu adevaratul motiv pentru care te-ai simtit "dator"
cu inca o bagare in seama. Crede-ma, nu e cazul! Oi fi arogant, nu zic nu si chiar am unele argumente, zic eu, dar laș nu sunt, nu am fost si nici nu voi fi vreodată!
P.S. Calea pe care am ales să o urmez, este cea discretă. E mai eficient așa! Tu, fă ce stii mai bine, dă din gură! · 2z

Burada Gheorghe Sorin Mester vax mestere.... Inca o aroganta si te dau afara din grup. Apa de ploaie ai fost... macar pe aici sa nu mai diluezi ceea ce a mai ramas
oleaca inchegat. Discret nu ai fost niciodata... Doar puturos incompetent si arogant. · 2z

Sorin Mester Burada Gheorghe, esti și tu, în fine, "cineva"! Ai si tu, în fine, un butonas virtual peste care esti șef. Ai dreptate, de ce ti-as dilua eu,
ce tie iti place închegat? Consumă-l sănătos, frustratule. · 2z

Burada Gheorghe Sorin Mester betiv vulgar.... Mars in bodega ta. · 2z"

'' DOMNILOR? ... AVETI!!!   AVETI! ... DE UNDE ALEGE!!!   SALUT!!! ''  :   https://www.youtube.com/watch?v=4ayY01EhkgI
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2207 : Iunie 27, 2019, 19:12:41 »

Sorry Fitila Mescher s-a scufundat in zoaiele de care s-a lasat inconjurat.
Fb, fb, dar trebuia sa se exe de mult, nu-mi vine sa cred ca a m avut un mandat.
Si nu imi vine sa cred ca revii inca se m uita in gura zoiosilor care l-au sustinut!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2208 : Iunie 27, 2019, 19:14:28 »

Memorat
« Răspunde #2209 : Iunie 28, 2019, 00:11:19 »

" UNU' MAI CIUMEG CA ALTU': MESTER S. A FUGIT ... DE FRICA SMARDOIULUI COLECTIONAR DE BATE ... INCASATE, CRED!
BURADA DE LA INALTIMEA FUNCTIEI SALE ... L-A DAT AFARA "   "DAR CAND NU STII CU CIN' TE-NSOTESTI ... TE HALESC!"

E pamflet, pamfel, pamflet ... si-nc-o data, tot pamflet!  Cei doi se numara printre  ''protagonistii unei reale capodopere: viralul clip'':  https://www.youtube.com/watch?v=5pJN18ZEZ8c
Memorat
« Răspunde #2210 : Iunie 28, 2019, 21:58:23 »

Domnilor, nu cred ca ati remarcat un lucru: Alex Oprea  (expr-se la plural - probabil in  "numilii la' aia saispe mii"-)  ESTE 'SUFOCAT DE POPOR'!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2211 : Iulie 04, 2019, 23:51:59 »

Forumul Oraselor cu Rol Determinant in Revolutia din Decembrie 1989
https://www.facebook.com/groups/457229437795435/?multi_permalinks=1131799623671743&notif_id=1562274814313715&notif_t=group_activity
Dorel Haraga
3 ore

Un gest salutar

REVOLUȚIONARII FĂRĂ PRIVILEGII împreună cu GDS, în al 30 lea an de la Revoluție fac demersuri pentru a-și demonstra „calitatea”. Dacă gestul este Bine Intenționat este salutar dar, dacă este doar un Gest Politic menit a readuce simpatia față de GDS, ALIANȚA CIVICĂ și REVOLUȚIONARII FĂRĂ PRIVILEGII, SITUAȚIA AR FI DEOSEBIT DE GRAVĂ.
OM TRĂI ȘI OM VEDEA!

Iată răspunsul lui Sorin Mester la materialul pe tema Monumentului Revoluției din Piața Revoluției(fosta Piață a Palatului), publicat de RADU FILIPESCU pe pagina sa de facebook:

„Vă informez că în anul 2018, mai exact în luna iunie, în calitatea deținută atunci, cea de secretar de stat la SSRML ( Secretariatul de stat pentru recunosterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist in perioada 1945 - 1989) am considerat rezolvarea starii de degradare avansata in care se afla monumentul, o prioritate a mandatului meu, cu atât mai mult ca ne aflăm în anul premergator Centenarului dar și al comemorării a 30 de ani de la Revoluție din decembrie 1989. Am contactat autorul lucrării, prof.univ. Alexandru Ghildus si conducerea Ministerului Culturii și Identității Naționale, pentru a demara cât mai urgent lucrarile de refacere. Am plecat de la situatia proprietății monumentului. Formal, el se află (încă) în proprietatea MCIN, fără a se putea interveni asupra sa, din motive de organizare internă a instituției respective, nefiind luat în patrimoniul său și de aici, lipsa fondurilor necesare refacerii. Am propus transferarea sa în proprietatea Primăriei Generale a Municipiului Bucuresti, plecând si de la o declarație publică a Primarului General al Capitalei, doamna Gabriela Firea, care s-a pronunțat pentru preluarea monumentului în vederea reabilitarii si administrării acestuia. În întâlnirea de la MCIN, în care ministerul a fost reprezentat de către secretarul de stat Gheorghe Popa, si dansul revoluționar, în prezența domnului Virgil Ştefan Niţulescu, la acea dată director de cabinet al ministrului, soluția convenita a fost cea a contactarii conducerii Primariei Capitalei si a transmiterii de comun acord catre Guvern a unui proiect de hotărâre de guvern privind trecerea monumentului din proprietatea MCIN în cea a Primăriei Capitalei și odata cu aceasta, demararea formalităților de refacere, în condițiile Legii 422/2001, cea privind protejarea monumentelor istorice. Proiectul a fost întocmit de către MCIN si înaintat Guvernului României, actualmente aflandu-se in stadiul avizarii de către instititiile cu competențe legale, respectiv Min. Administrației si Internelor, Min. Justiției, Min. Finantelor Publice si Consiliul Consultativ. După primirea a vizelor, se poate include pe ordinea de zi a ședinței de Guvern. Aceasta este la momentul actual situația monumentului, dar desigur, în urma celor sesizate în scris de către Dvs, veti primi sper, toate amănuntele la zi. Asupra conceptului artistic, nu am a discuta, ea aparține autorului, declarat câștigător al unui concurs național la care au participat 15 proiecte, juriul format din artisti plastici, reprezentanti ai Min. Culturii si Cultelor si ai Secretariatului de stat pentru revolutionari, declarandu-l drept câștigător pe domnul Alexandru Ghildus. Asupra ritmului de melc în care se derulează pașii necesari si legali, ai refacerii monumentului, tot ce pot sa comentez, este ca el se înscrie în tradiția unei birocrații solid cimentata si care nu va dispărea prea curând, a de altfel și a dezinteresului autorităților fata de tot ceea ce trimite la Revoluție, din motive pe care, ca revolutionar traitor al acelor zile, sunt convins ca le cunoasteti. Regret intinderea mesajului, dar am considerat util sa cunoasteti situația de fapt și demersurile întreprinse. În cazul în care doriți si alte amănunte, va stau la dispozitie. Cu stimă!”

Memorat
« Răspunde #2212 : Iulie 05, 2019, 13:41:23 »

Dorel Haraga - 3 ore - " Un gest salutar

REVOLUȚIONARII FĂRĂ PRIVILEGII împreună cu GDS, în al 30 lea an de la Revoluție fac demersuri pentru a-și demonstra „calitatea”. Dacă gestul este Bine Intenționat este salutar dar, dacă este doar un Gest Politic menit a readuce simpatia față de GDS, ALIANȚA CIVICĂ și REVOLUȚIONARII FĂRĂ PRIVILEGII, SITUAȚIA AR FI DEOSEBIT DE GRAVĂ.
OM TRĂI ȘI OM VEDEA!

Iată răspunsul lui Sorin Mester la materialul pe tema Monumentului Revoluției din Piața Revoluției(fosta Piață a Palatului), publicat de RADU FILIPESCU."

NU ARE CUM FI BINE  INTENTIONAT!,  DECI NICI SALUTAR!, din moment ce:       "REVOLUȚIONARII FĂRĂ PRIVILEGII împreună cu GDS, în al
30 lea an de la Revoluție fac demersuri pentru a-și demonstra „calitatea”
", "răspunsul lui Sorin Mester,  publicat de RADU FILIPESCU"
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2213 : Iulie 20, 2019, 09:43:36 »

Revoluția din 1989, https://www.facebook.com/groups/rev1989/permalink/2297452607137576
Ionescu Liviu 45 minute
Frăția Meșter + Mărieș !!! De la astia ni se trage !!! Acum ati înțeles de ce Meșter e împotriva revolutionarilor !

Alexa Dumitru Asta este de necrezut de nrcrezut omul pe care la Ajutat domnul presedinte Iliescu sa aliat cu omul care este .....de necrezut pe cine nu lasi sa moara ....
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2214 : Iulie 24, 2019, 23:52:45 »

Pozele arata ca Mescherul trage la origini, la comunistii internationalisti de la G.D.S.!
Sorry, dle Fitila ca stiu m multe decat banuiti. Las asa, ca e timp pt toate, don't worry!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2215 : Iulie 24, 2019, 23:55:57 »

BLOCUL NAȚIONAL AL REVOLUȚIONARILOR DIN DECEMBRIE '89 - ROMÂNIA
https://www.facebook.com/groups/673260779399342/permalink/2473018952756840
Sorin Mester 14 minute
Din analizarea datelor ce se desprind din deciziile publicate până astăzi, de către Comisia pe art. 9^2, pe site-ul oficial al SSRML, dar și conform sintezelor CPRD privind avizarile cererilor depuse de solicitantii calitatii de LRD, am alcătuit mai multe liste, pe diferite criterii, extrem de elocvente fata de ceea ce s-a întâmplat în cele două instituții, după preluarea SSRML de către actuala conducere, în cârdășie cu CPRD. Sfidarea legalității, minciuna, manipularea ordinară, încălcarea cu bună știință a actelor normative de înființare si functionare a unora dintre cele mai importante instituții ale administrației centrale a statului, privind atribuțiile și competențele ce le-au fost stabilite prin lege, au generat o adevărată structura de crimă organizată, care a produs grave prejudicii de imagine si de credibilitate instituției noastre, in numele pretinsei redobandiri a demnității revolutionarilor români!
Voi merge până la capăt și voi face tot ce-mi stă în putință cu toate mijloacele legale, alături de toți aceia care mai cred in adevar și onestitate. În toată această perioadă de timp, m-am straduit sa readuc adevărul la lumină, să demasc mizeria și incompetența ultimelor 10 -11 luni, în care sub lozinca refacerii unității mișcării revoluționare, tot felul de impostori si-au dat mâna pentru a falsifica realitatea istorica si pentru a compromite definitiv Revoluția Română! Se va constata, în final, ca nu au facut-o pe gratis! Nu mai este mult până acolo și nemernicii, o știu...
Veti constata în zilele următoare, cu proprii ochi, necinstea care a guvernat din prima zi a trocului la care s-au dedat pentru a acapara SSRML.
Pentru început, voi posta o lista cu solicitanții brașoveni ai calității de LRD, aflați în deciziile publicate până acum, prin prisma dosarelor aflate pe rolul Tribunalului Brașov și al Curții de Apel Brașov.

LISTA NOMINALA A PERSOANELOR DIN MUNICIPIUL BRASOV,
Care au depus cerere de acordare a calitatii de LUPTATOR CU ROL DETERMINANT
si care au fost declarate admise de catre Comisia constituita in baza art.9^2, condusa de Secretarul de stat Coca Laurentiu Florian,
DESI AU HOTARARI JUDECATORESTI DEFINITIVE DE RESPINGERE

1) IOSIF NECULAI – dosar nr. 1251/62/2018 – instanta de fond, Tribunalul Brasov, ii RESPINGE ACTIUNEA prin hot. 1466/26.11.2018 dar acesta a fost admis ulterior de Comisia art.9^2 prin Decizia nr. 231/2019;
2) TANASE ARMENIA TATIANA - dosar nr. 2211/62/2017 Tribunalul Brasov - in acest caz, frauda la lege comisa la emiterea deciziei nr. 331/2019 si a procesului verbal aferent acesteia este de o dovada implacabila deoarece prin hotararea judecatoreasca DEFINITIVA nr. 177/2018 instanta Curtii de Apel Brasov respinge actiunea si constata obligatia comisiei parlamentare de a comunica actele care au stat la baza admiterii contestatiei doamnei Tanase Armenai Tatiana, insa Comisia art.9^2, fara sa aibe comunicarea acestor inscrisuri, admite cererea administrativa a acestuia, in sfidarea totala a legii si a puterii de lucru judecat a unei hotarari judecatoresti definitive - Decizia 331/2019
3) SERBANESCU PAUL – dosar nr. 1121/62/2018 Tribunalul Brasov- frauda la lege comisa la emiterea deciziei nr. 331/2019 si a procesului verbal aferent acesteia este de o dovada implacabila deoarece prin hotararea judecatoreasca nr. 205/2019 instanta respinge actiunea iar Comisia art.9^2 condusa de dl. Coca, in sfidarea totala a legii, admite cererea administrativa a domnului Serbanescu Paul.
4) NEGULICI DUMITRU – dosar nr. 3707/62/2018 Tribunalul Brasov - la data emiterii deciziei nr. 331/2019 – dosar nefinalizat deoarece de-abia la data 25.04.2019 instanta de fond a respins actiunea iar Comisia art.9^2 admitand cererea a comis frauda la lege care este incidenta in acest caz prin faptul ca prin emiterea deciziei si a procesului verbal, Comisia art.9^2, prin imixtiunea pe competenta instantelor de judecata investite, comite un grav si substantial exces de putere.
5) TANASE IONEL – dosar nr. 4066/62/2017 Tribunalul Brasov – in acest caz, frauda la lege comisa la emiterea deciziei nr. 331/2019 si a procesului verbal aferent acesteia este de o dovada implacabila deoarece prin hotararea judecatoreasca nr. 173/2018 instanta respinge actiunea iar Comisia art.9^2, in sfidarea totala a legii, admite cererea administrativa a domnului Tanase Ionel.
6) DRAGOIU CONSTANTIN – dosar nr. 1250/62/2018 Tribunalul Brasov – aici frauda la lege comisa prin admiterea cererii LRD de catre Comisia art.9^2 este implacabila deoarece la data de 07.05.2019 instanta de fond a suspendat cauza;
7) BARLOIU GHEORGHE – dosar nr. 4065/62.2017 Tribunalul Brasov - in acest caz, frauda la lege comisa la emiterea deciziei nr. 331/2019 si a procesului verbal aferent acesteia este de o dovada implacabila deoarece prin hotararea judecatoreasca nr. 1348/27.06.2018 instanta respinge recursul acestuia iar hotararea judecatoreasca este DEFINITIVA insa Comisia art.9^2, in sfidarea totala a legii si a puterii de lucru judecat a unei hotarari judecatoresti, admite cererea administrativa a domnului Barloiu Gheorghe.
Cool ANDRIES ANA – dosar nr. 3176/62/2018 – aici frauda la lege este prezenta deoarece Comisia art. 9^2 admite cererea de LRD si ignora prin abuz de putere dispozitivul hotararii judecatoresti prin care CPRD era obligata sa comunice paratului SSRML actele care au stat la baza admiterii contestatiei.
9) VARGA ION – decizia 339 – dosar nr 2972/62/2017 Tribunalul Brasov, instanta admite recursul SSPR iar pe fond se respinge actiunea hotarare definitiva; Decizia 333 Lapadat Ioan Alexe - Tip solutie: Menţine hotărârea atacata.Solutia pe scurt: Respinge recursul declarat de recurentul reclamant Lapadat Ioan-Alexe împotriva sentinţei civile nr. 763/CA/22.05.2018 pronunţată de Tribunalul Braşov, pe care o menţine. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 396 alin. 2 Cod de procedură civilă, azi, 6 mai 2019.Document: Hotarâre 393/2019 06.05.2019/ dosar la dec 129 - 3499/62/2018 - cauza cu termen la 11 iunie 2019.
10) FLOCA VALERIU - dosar nr. 5495/62/2017 Tip solutie: Menţine hotărârea atacata.Solutia pe scurt: Respinge recursul formulat de recurentul Floca Valeriu împotriva sentinţei civile nr. 671/CA/02.05.2017 pronunţată de Tribunalul Braşov, pe care o menţine. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă azi, 23.05.2019.Document: Hotarâre 469/2019 23.05.2019. dosar nr. . 3501/62/2018 la dec 129 pronuntarea se va face la 6 iunie 2019.
11) CORNEA GHEORGHE DANIEL - dosar nr.5493/62/2017 Tip solutie: Menţine hotărârea atacata.Solutia pe scurt: Respinge recursul formulat de recurentul Cornea Gheorghe împotriva sentinţei civile nr. 663/CA/02.05.2018 pronunţată de Tribunalul Braşov, pe care o menţine. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă azi, 23.05.2019. dosar la dec 129. 3494/62/2018 . Ora estimata: 9:00Complet: CAF8 –Suspendare.Tip solutie:Solutia pe scurt:Document:
12) TODICA DANUT – Valer – dosar nr. 5499/62/2017 în contradictoriu cu intimatul – pârât Secretariatul de Stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989, împotriva sentinţei civile nr. 764/CA/22.05.2018 a Tribunalului Braşov – Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal, pe care o menţine. Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată în recurs. Definitivă. Pronunţată azi, 23.05.2019, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.Document: Hotarâre 467/2019 23.05.2019.
13) ANDRONE GHEORGHE – dosar nr. 556/62/2018 - Solutia pe scurt: Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul Androne Gheorghe în contradictoriu cu pârâtul Secretariatul de Stat pentru Recunoaşterea Meritelor Luptătorilor Împotriva Regimului Comunist Instaurat în România în Perioada 1945-1989. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată în şedinţă publică azi, 21.11.2018.Document: Hotarâre 1438/2018 21.11.2018.
14) BERCEA ION MARIAN – dosar nr. 582/62/2019Tribunalul Brasov, la fond instanta a admis actiunea; dar in dosarul penal nr. 9545/299/2019 instanta penala a anulat certificatele LRM ceea ce inseamna ca admiterea cererii privind acordarea calitatii de lrd este ilegala;
15) DIEA ION MARIUS - nu are dosar pe decizia 129/2018 dar are hotarare judecatoreasca penala definitiva pt infractiuni in legatura cu lg. 341/2004; iar in dosarul penal nr. 9545/299/2019 instanta penala a anulat certificatele LRM ceea ce inseamna admiterea cererii de acordare a calitatii de lrd este ilegala;
16) SFETEA LUCIAN - dosar nr. 1120/62/2018 Tribunalul Brasov, este admisa cererea de acordare a calitatii de LRD inainte de a fi solutionat recursul SSPR;
17) PASARE IOAN TRAIAN – dosar nr. 3745/62/2018 Tribunalul Brasov, respinge actiunea reclamantului;
18) TOACSE DANIEL – dosar nr. 5500/62/2017 Hotarare judecatoreasca definitiva - Respinge acţiunea formulată de reclamantul Toacşe Daniel, în contradictoriu cu pârâtul Secretariatul de Stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare, recurs care se depune la Tribunalul Braşov. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18.04.2018, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.Document: Hotarâre 612/2018 18.04.2018;
19) TODOR NICOLAE ARISTIDE – dosar nr. 5496/62/2017 Tribunalul Brasov, hotarare judecatoreasca definitiva; Admite recursul declarat de recurentul-pârât Secretariatul de Stat pentru Recunoaşterea Meritelor împotriva Regimului Comunist instaurat în România în perioada 1945-1989 împotriva sentinţei civile nr.842/CA/06.06.2018 pronunţată de Tribunalul Braşov - Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal, pe care o casează în tot şi, rejudecând respinge acţiunea formulată de reclamantul Todor Nicolae Aristide în contradictoriu cu pârâtul Secretariatul de Stat pentru Recunoaşterea Meritelor împotriva Regimului Comunist instaurat în România în perioada 1945-1989. Definitivă. Pronunţată, în condiţiile art.396 alin.(2) din Codul de procedură civilă, azi data de 23 mai 2019.Document: Hotarâre 474/2019 23.05.2019;
20) TOACSE IOAN SORIN - dosar nr 4891/62/2017 Tribunalul Brasov; Hotarare judecatoreasca definitiva; respinge pe fond actiunea;
21) NEAGU ENIKO – Hotarare judecatoreasca definitiva - DECIDE Respinge cererea de repunere în termenul de recurs formulată de recurenta reclamantă Neagu Eniko. Admite excepţia tardivităţii recursului declarat de recurenta Neagu Eniko, prin mandatar Malaia Codin, invocată din oficiu, şi în consecinţă: Respinge recursul declarat de recurenta Neagu Eniko împotriva sentinţei civile nr. 2179/CA/16.11.2017 pronunţată de Tribunalul Braşov- Secţia a II-a civilă, de contencios administrativ şi fiscal, ca fiind tardiv formulat. Fără cheltuieli de judecată în recurs. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică azi 03.04.2018.Document: Hotarâre 717/2018 03.04.2018
22) NEAGU DOINA – Hotarare judecatoreasca definitiva; dosar nr. 2210/62/2017; Tribunalul Brasov; Admite recursul declarat de pârâtul Secretariatul de Stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989 împotriva sentinţei civile nr. 176/CA/01.02.2018 pronunţată de Tribunalul Braşov – Secţia a II-a de contencios administrativ şi fiscal, pe care o casează în parte şi, în rejudecare: Respinge acţiunea formulată de reclamanta Neagu Doina în contradictoriu cu pârâtul Secretariatul de Stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989. Înlătură menţiunile contrare şi menţine restul dispoziţiilor sentinţei cu privire la modul de soluţionare a excepţiei prematurităţii acţiunii. Respinge recursul formulat de reclamanta Neagu Doina împotriva aceleiaşi sentinţe. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă azi, 12.02.2019.Document: Hotarâre 118/2019 12.02.2019;
23) MOLNAR ENDRE - dosar nr. 3861/62/2018 Tribunalul Brasov, Admite exceptia nulitatii invocate din oficiu si, in consecinta: Anuleaza cererea formulata de reclamantul Molnar Endre in contradictoriu cu paratul Secretariatul de Stat pentru recunoasterea Meritelor Luptatorilor impotriva Regimului Comunist Instaurat in Romania in Perioada 1945-1989. Cu recurs in termen de 15 zile de la comunicare care se va depune la Tribunalul Brasov. Pronuntata la data de 6.03.2019 prin punerea solutiei la dispozitia partilor prin intermediul grefei.Document: Hotarâre 219/2019 06.03.2019 ;
24) DRAGHICI GABRIEL MARIAN - Hotarare judecatoreasca definitiva; Menţine hotărârea atacata; Solutia pe scurt: 1275/62/2018 Respinge recursul declarat de recurentul Drăghici Gabriel Marian împotriva sentinţei civile nr. 1630/CA/20.12.2018 pronunţată de Tribunalul Braşov, Secţia a II-a de contencios administrativ şi fiscal, pe care o menţine. Definitivă. Pronunţată în condiţiile art. 396 al. 2 Cpc azi, 13.06.2019.Document: Hotarâre 559/2019 13.06.2019;
25) CHIPEREA IOAN RADU – dosar nr. 3769/62/2018 Tribunalul Brasov, ii RESPINGE ACTIUNEA PE DECIZIA 129/2018. Chiperea Ioan Radu declara recurs care se afla in procedura administrativa la Curtea de Apel Brasov;
26) TOACSE NICOLAE - dosar nr. 5501/62/2017 Curtea de Apel Brasov a admis recursul SSRML si pe fond respinge act, ca neintemeiata; Hotarare judecatoreasca definitiva;
27) ADETU SORIN – dosar nr 2472/62/2018 Tribunalul Brasov, instanta respinge actiunea;
28) LUNGU PANTELIMON – dosar nr. 6161/62/2016* Tribunalul Brasov. Hotarare definitiva de respingere si la fond si la recurs a actiunii a reclamnatului ;
29) BEJENARU ION – dosar nr. 3450/62/2018 Tribunalul Brasov; SSRML a declarat recurs;
30) IMBRIA ION - dosar nr. 895/62/2018 Tribunalul Brasov - respingere definitiva a actiunii si a recursului; hotarare de recurs nr. 315/09.04.2019;
31) COLESIU BUCUR IOAN – dosar nr. 5494/62/2017 Tribunalul Brasov; hotarare definitiva de respingere a actiunii.
VA URMA....
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2216 : August 07, 2019, 01:07:29 »

Revilor, caricatura asta v-a fost de doua ori ss? Mai, vb serios, chiar a fost? Priviti ce multumita e ca v-a tras clapa.
Memorat
Pagini: 1 ... 146 147 [148]
Schimbă forumul: