Main Content:

Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 148

DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: DOMNULUI SECRETAR DE STAT SORIN VINTILA MESTER
« Răspunde #75 : Iulie 03, 2012, 15:58:40 »

DOMNUL  SORIN VINTILA MESTER  DIN FUNCTIA DE SECRETAR DE STAT AL SSPR  REPREZINTA INTERESELE STATULUI ROMAN IN RAPORT CU SOCIETATEA CIVILA,ACTIVITATEA FIINT REGLEMENTATA DE HG 760/2002....

SUBSEMNATUL, IN CALITATE DE LIDER AL SINDICATULUI LIGA EURO-ATLANTICA  AM REPREZENTAT SI VOI REPREZENTA INTERESELE LEGITIME ALE MEMBRILOR REPREZENTATI IN RAPORTUL CU FACTORII DE PUTERE!

LISTA OFICIAL:A CU PERSOANELE CARORA LE-AU FOST PRESCHIMBATE SI ELIBERATE CERTIFICATELE ESTE PUBLICATA IN:

http://search.sweetim.com/search.asp?q=monitorul+oficiasl+467+bis+din+7+iulie+2010&ln=ro&src=1010&sf=0

SOLICIT APLICAREA SI RESPECTAREA LEGII 341/2004 IN FORMA PUBLICATA IN 2004....

REVOLUTIONARI: APARATI-VA DREPTURILE SI INTERESELE LEGITIME SI NU VA MAI LASATI PURTATI DE VALURI.

AM FACUT TOT CE S-A PUTUT FACE;
AVETI CERTIFICATELE,NUMELE PUBLICATE IN M.OF  SI  INDEMNIZATIILE PINA LA SUSPENDARE.

RAMINETI CE ATI FOST IN DECEMBRIE 1989 si DUPA; LUPTATORI SI EROI!

SI NU UITATI CA INAINTE DE GASTILE DENUMITE PARTIDE EXISTA REVOLUTIA ROMANA SI NOI,CARE AM INFAPTUIT-O!

O SEARA BUNA TUTUROR!
Memorat
« Răspunde #76 : Iulie 03, 2012, 16:04:43 »

Întelegem foarte bine sa face curatenie!

SUBSCRIEM:

DOMNUL SS SORIN MESTER SA FACA PERSONAL CURATENIE IN BIROU..
ESTE CONSTRUCTOR.....
SA IA O SCARA DUBLA SI SA STEARGA LAVABILUL DE PE PERETI SI DUPA ORNAMENTUL DE IPSOS.....
SA DESFACA DOZELE INSTALATIEI ELECTRICE SI SA VERIFICE DACA FIRELE DIN NODURI SUNT STRINSE SAU IZOLATIA CORESPUNZATOARE...

SA AIBE GRIJA,MARE GRIJA CU USA DE LA INTRAREA BIROULUI...ARE MINERUL IZOLAT...
DE CE CURENTEAZA MAI ALES DUPA VIZITA CELOR DE LA PITESTI PRIN ACEA INSTITUTIE...A NU SE INTELEGE REVOLUTIONARII DE LA PITESTI......

POATE SCHIMBA NUANTA LAVABILULUI....PERDELELE SUNT ALBASTRE

CA CERUL.....DONATE SI MONTATE DE SUBSEMNATUL...
LA DATA MONTARII TOTUL ERA CURAT...
AI INTERVENIT INSA EVENIMENTE SI NOI NECUNOSCUTE IN ECUATIE!

[/font][/size]A MAI DONAT SI MICROFOANE CAMERE DE FILMAT ATENTIE RESAPATU SE VISA S.S. Grin Grin Grin Grin Huh Roll Eyes Shocked[/size]
Memorat
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #77 : Iulie 04, 2012, 09:06:54 »
Memorat
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #79 : Iulie 04, 2012, 19:11:37 »

VA MULTUMESC !

Urmare a sedintei CPRD`89 din data de 27 iunie 2012, SSPR prin Secretarul de Stat si-a asumat responsabilitatea initierii unei OUG care sa fie supusa aprobarii Guvernului in cel mai scurt timp.  Au fost postate pe site-ul SSPR atat textul OUG cat si cel al Notei de Fundamentare, scopul principal fiind acela al dezbaterii proiectelor actelor normative de catre cei interesati.

S-au primit sugestii si propuneri concrete, atat de la persoane cu calificare juridica cat si fara specializarea respectiva, atributul comun fiind calitatea de revolutionar.

Colectivul constituit la SSPR a inclus in textele celor 2 acte normative tot ceea ce s-a considerat ca slujejte interesele comune ale diferitelor categorii de revolutionari, rezultatul final al demersului fiind afisat la sectiunea COMUNICATE.

Sub aceasta forma au fost transmise, in data de 3 iulie si 4 iulie 2012, cu adresa de insotire,  institutiilor implicate in avizarea actelor normative, atat OUG cat si Nota de Fundamentare.

Avizare este premergatoare si obligatorie pentru introducerea pe agenda sedintei de Guvern.

Va vom informa asupra evolutiei procesului de avizare si aprobare, conform principiilor transparentei decizionale.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #80 : Iulie 04, 2012, 22:40:28 »

SE DERULEAZA SUB OCHII VOSTRI O NOUA LOVITURA DE STAT COORDONATA DE EXPONENTII SERVICIILOR SECRETE EXTERNE CE SLUJESC  MAFIILE TRANSNATIONALE...
VOI SPUNE PRECIS SI CLAR: NU ACTULUI DE DICTAT IMPUS DE CRIN Antonescu si victor ponta!
NU DICTATURII !
FACETI CE VRETI !
EU ASTA SUNT , ASA GINDESC  SI VOI RAMINE UN REVOLUTIONAR  NATIONAL CRESTIN!
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #81 : Iulie 05, 2012, 00:14:13 »

Functia de secretar de stat la revolutionari este nociva, domnule Mester, vre/o doi secretari au fost exilati si, vre-o alti doi au fost intemnitati! evident echipa a ramas aceeasi!(sunt ca pisicile cu 7 vieti cad mereu in picioare!interesant nu-i asa?) dar nu acesta este subiectul interpelarii mele, ceea ce cred ca este cu adevarat interesant pentru mine si pentru toti revolutionarii este (cred) sa va cunoastem intentiile si demersurile. Consider ca din comunicate postate cand si cand cuprinzand texte (a se vedea istorialul rubrici comunicate)nu se intelege mare lucru, chiar daca ai bunavointa multa si scoli inalte.
Credeti ca, colegii, subordonati dumneavoastra, af fi deranjati tare daca ar posta sa zicem saptamanal reusitele demersurilor facute? In definitiv sunt, de ce nu ar fi, si ei responsabili? Daca e sa munciti impreuna de ce nu va  bucurati impreuna? daca e sa ajungeti in puscarie de ce sa mergegi singur? Doamne fereste (precedente exista) echipa-i echipa ...
Ar trebui sa le permiteti sa-si arate valoarea, nu? daca-i sa te uiti in CV dansilor sunt alesi pe spranceana prin concursuri examene si numiri de cea mai buna conditie
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #82 : Iulie 05, 2012, 00:16:26 »

DOMNUL  SORIN VINTILA MESTER  DIN FUNCTIA DE SECRETAR DE STAT AL SSPR  REPREZINTA INTERESELE STATULUI ROMAN IN RAPORT CU SOCIETATEA CIVILA,ACTIVITATEA FIINT REGLEMENTATA DE HG 760/2002....

SUBSEMNATUL, IN CALITATE DE LIDER AL SINDICATULUI LIGA EURO-ATLANTICA  AM REPREZENTAT SI VOI REPREZENTA INTERESELE LEGITIME ALE MEMBRILOR REPREZENTATI IN RAPORTUL CU FACTORII DE PUTERE!

LISTA OFICIAL:A CU PERSOANELE CARORA LE-AU FOST PRESCHIMBATE SI ELIBERATE CERTIFICATELE ESTE PUBLICATA IN:

http://search.sweetim.com/search.asp?q=monitorul+oficiasl+467+bis+din+7+iulie+2010&ln=ro&src=1010&sf=0

SOLICIT APLICAREA SI RESPECTAREA LEGII 341/2004 IN FORMA PUBLICATA IN 2004....

REVOLUTIONARI: APARATI-VA DREPTURILE SI INTERESELE LEGITIME SI NU VA MAI LASATI PURTATI DE VALURI.

AM FACUT TOT CE S-A PUTUT FACE;
AVETI CERTIFICATELE,NUMELE PUBLICATE IN M.OF  SI  INDEMNIZATIILE PINA LA SUSPENDARE.

RAMINETI CE ATI FOST IN DECEMBRIE 1989 si DUPA; LUPTATORI SI EROI!

SI NU UITATI CA INAINTE DE GASTILE DENUMITE PARTIDE EXISTA REVOLUTIA ROMANA SI NOI,CARE AM INFAPTUIT-O!

O SEARA BUNA TUTUROR!

Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #83 : Iulie 05, 2012, 00:17:05 »

sa auzim numai de bine!!

Memorat
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #84 : Iulie 08, 2012, 21:25:58 »

Domnule Secretar de Stat

Solicitam comisii teritoriale de verificari
compuse din parchet si revolutionari,ne-am saturat
sa fim batjocoriti si pusi la zidul infamiei din cauza
impostorilor,nu aveti cum sa aflati adevarul,doar
doar asa se poate afla,ipostorii fata in fata cu revii
adevarati si parchetul

Memorat
  • bradul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #85 : Iulie 08, 2012, 22:13:55 »

Domnule Secretar de Stat

adevarati si parchetul

CRED CA DOMNUL ALEXA SI DOMNUL PROFESOR BALINT VA SUSTIN PROPUNEREA..
INCLUSIV RANITUL DE A FOST VEDETA TV RECLAMIND CA I S-A CERUT 5000 EURO PENTRU
PROMOVARE..ERA BIETULRANIT TOT DIN RESITA....ESTE PLINGEREA SI PE PORTAL  PRIN 2008 SAU 2009..
Memorat
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #86 : Iulie 08, 2012, 22:39:28 »

Domnule Secretar de Stat

adevarati si parchetul

Nu stiu ce o sa faca ei,dar daca nu ai de ascuns ceva
poti posta cu numele real,de aici pot deduce ca te temi
de o reverificare Smiley)un singur lucru iti promit
mama daca a obtinut un certificat nemeritat
va iesi la iveala,verificarile impreuna cu parchetul se vor realiza
indiferent ca unora le place sau nu
iar despre ranitii din resita habar nu am,intraba-l pe borcean
in afara de doi raniti restul sunt raniti accidental
nu au fost pe baricade,exista raportul parchetului

PROMOVARE..ERA BIETULRANIT TOT DIN RESITA....ESTE PLINGEREA SI PE PORTAL  PRIN 2008 SAU 2009..
Memorat
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #87 : Iulie 09, 2012, 01:22:32 »

Domnule Secretar de Stat

adevarati si parchetul

sa vedem

Alexa şi Orbulescu rup tăcerea privind falşii revoluţionari! | Argument
www.argument-cs.ro/.../alexa-şi-orbulescu-rup-tăcerea-privind-falşii-...
Memorat
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #88 : Iulie 09, 2012, 01:33:00 »

Domnule Secretar de Stat

adevarati si parchetul

sa vedem ce se mai intampla

Alexa şi Orbulescu rup tăcerea privind falşii revoluţionari!

Revoluţionarii din Reşiţa încep „curăţenia” de primăvară
25 februarie 2012 - 12.01
De:
MATEI MIRCIOANE

mmircioane@argument-cs.ro

Alexa si OrbulescuRevoluţionarii din Reşiţa sunt nemulţumiţi de faptul că imaginea asociaţiilor de revoluţionari a fost terfelită de persoane răuvoitoare sau interesate, dar şi de anumiţi membri, care au obţinut certificatul de luptător sau de rănit în revoluţie prin declaraţii false.

Dumitru Alexa, preşedintele Asociaţiei Luptătorilor din Decembrie 1989 Reşiţa, ne-a declarat ieri, 24 februarie, că din păcate au fost făcuţi falşi revoluţionari, însă aceştia nu au fost validaţi de Asociaţia de la Reşiţa: „Falşii revoluţionari şi-au făcut dosarele cu declaraţii false şi cu martori mincinoşi, la Bucureşti. Nu sunt făcuţi de noi şi noi nu avem nici autoritatea şi nici responsabilitatea de a-i da afară”. Alexa şi cu Mihai Orbulescu, un alt lider al asociaţiei, au mai spus că revoluţionarii din Reşiţa se cunosc între ei şi ar fi trebuit întrebaţi când s-au făcut revoluţionari pe bandă rulantă. Alexa si Orbulescu„Sunt mulţi care s-au făcut revoluţionari aducând ca argumente la dosarul lor fapte petrecute după 22 decembrie 1989 şi, unele, fără semnificaţie. Noi nu considerăm că miliţienii şi militarii puteau fi declaraţi revoluţionari. Şi avem un caz concret, pe Gheorghe Borceanu, care a fost miliţian în 1989, a fost la serviciu şi a fost rănit în data de 24 decembrie, fără să fi participat la revoluţie. El era plutonier şi executa un ordin, privind aprovizionarea popotei ofiţerilor, popotă unde el era şef. A fost împuşcat accidental în timpul serviciului. Nu înţelegem cum poate fi revoluţionar un miliţian care a fost împuşcat în picior, din greşeală, în timpul serviciului! Astfel de „revoluţionari” ne jignesc şi denaturează ideea de Revoluţie, pentru care mulţi dintre noi au luptat riscându-şi viaţa”, a spus Dumitru Alexa. Mihai Orbulescu a completat: „Nu ştim dacă Gheorghe Borceanu a fost un miliţian care a luptat contra revoluţiei, dar revoluţionar nu a fost cu siguranţă. Şi acum este preşedintele unei asociaţii de revoluţionari din Reşiţa. Asta este o ruşine!”.

Alexa şi cu Orbulescu au mai declarat că s-au decis să rupă tăcerea şi să se implice în curăţenia asociaţiilor de revoluţionari. „În cazurile în care avem dovezi şi documente, vom lua atitudine. Mai avem şi alte exemple de falşi revoluţionari, pe care le vom dezvălui presei şi celor responsabili”, au spus cei doi luptători în revoluţie.
Memorat
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #89 : Iulie 09, 2012, 03:15:06 »

bradule...faci parte dintre astia?

În jurul Asociaţiei Luptătorilor în Revoluţia din Decembrie 1989 Caraş-Severin s-a inscat un scandal de proporţii, deoarece există posibilitatea ca 71 de persoane au încercat să obţină în mod fraudulos titlul de revoluţionar.

Potrivit lui Alexa, mai mult de zece certificate de revoluţionar fuseseră deja tipărite pe numele unor pesoane care nu aveau dreptul sau care nu au avut nimic în comun cu evenimentele din decembrie 1989, dar că a oprit înmânarea lor în ultimul moment.

„Revoluţionari” după gratii

„Aceşti oameni nu realizează că se vor duce la puşcărie, pentru că au umblat cu falsuri. Sunt 71 de persoane cărora asociaţia le-a retras avizul pentru că nu deţin certificate de revoluţionar acordate conform Legii Nr.42/1990 cu completările şi modificările ulterioare şi nu sunt publicate în monitoarele oficiale. S-a încercat fabricarea de noi revoluţionari. Sunt persoane din judecătorie, de la procuratură sau din administraţie în postura asta”,  a afirmat Dumitru Alexa.

Preşedintele ALRD susţine că a descoperit uşor înşelăciunea.  „Am constatat că, în colaborare cu persoane din Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989, Irinel Struţă, în calitate de vicepreşedinte, funcţie pe care nu a avut-o de fapt nicicând, şi-a permis să semneze şi să dea avize pentru a fabrica revoluţionari care nu au avut certificate niciodată. Toate aceste dosare nu conţineau certificate de luptător, ci doar nişte adeverinţe false”. Irinel Struţă nu a putut fi contactat de reporterii „Adevărul de Seară” Reşiţa, până la închiderea ediţiei.

Persoanele împotriva cărora Dumitru Alexa va depune plângere penală riscă să fie private de libertate dacă se demonstrează că dosarele lor au fost false.

„Articolul 291 din Codul Penal prevede pentru uz de fals o pedeapsă cu închisoarea între trei luni şi trei ani, dacă este vorba despre acte oficiale şi amendă contravenţională, dacă este vorba despe altfel de înscrisuri”, a spus inspector Adriana Beţa, purtător de cuvânt al IPJ Caraş-Severin.

Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 148
Schimbă forumul: