Main Content:

Pagini: 1 [2] 3

CE TREBUIE SA STIE PROCURORII DNA DESPRE "AFACERILE CU CERTIFICATE DE REVOLUTION

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Gogo stii ca nu ai certificat pe legea 42, esti rev. a anului 2000
Titlul CONFERIT PRIN DECRET NR.37/2000 nominalizat n
MONITORUL OFICIAL nr.100 BIS/7 MARTIE 2000
http://www.legex.ro/Anexa-37-26.02.2000-20599.aspx
11767. PERJU DANIEL    AS. "BRASOV              ROMAN -      04/18/58 GHEORGHE
                       DECEMBRIE 1989"          NEAMT
Nu incepe cu povestea Iliescu este devina! Grin
Sunt satul de gogosile tale mincinoase, la DNA cu tine,ce cauti tu de la Ploiesti sa te faca Maior rev. in Brasov!

DA CU SUBSEMNATU LA DNA!

IAR CU ORDONANTA MERGEM LA INSTANTA!

CARE E PROBLEMA ?

BANII II VOR PRIMI CEI 1267 DIN DECRETUL DIN 2005  SI CEI DIN DECRETUL SEMNAT DE BASESCU IN 2006  ATIT......

"PERSOANELE CARE AU DOBINDIT TITLURILE...ADLITERA!"

SPUNETI ADEVARUL!
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Din pacate legea a permis ca oameni din tara sa primeasca avize din toata tara.
Daca ar fii sa se ia asa legea, cred ca multi nu ar mai avea Certificate.
O sa vedeti ca dupa legea 341/2004 sunt revolutionari care au fost facuti ba prin asociatii din Bucuresti, Brasov, Timisoara etc.
S-a putut in baza legii, din pacate.
Memorat

Legea 42/1990 a fost prost facuta de la A-z. Ce legalitate reprezinta avizul unora care faceau dosare pe bani! Era suficienta o verificare facuta la Parchet pe baza dosarului revolutiei.Asa am ajuns in situatia ca interlopi ,securisti ,militieni si sefi de restaurante si hoteluri ,adica reteaua de profitori ai regimului comunist sint si profitorii revolutiei.In cazul asta nu mai este nici o revolutie ci pastrarea aceluiasi sistem revopsit in democrat.Din cauza acestei pervertiri a orice e bun in tara asta nu va fi bine niciodata decit pentru excroci si nemernici! Daca SSPR -ul nu va cere Parchetului general anchetatarea tuturor dosarelor de revolutionar nu va face ordine niciodata in miscarea revolutionara!
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Florin1989, eu zic sa anuleze legea 341 cu totul, incit sa nu mai auzim de ea, sa nu mai dea nici o indemnizatie si sa ia toate paminturile pe care le-au dat.
Din 1992, cind au verificat primele dosare si pina in 2010, tot ne-au verificat (ultima verificare a tinut 5 sau 6 ani). De aceea eu zic sa o dea naibii de lege si pe noi sa ne uite cu totul.
Nu inteleg de ce trebuie sa platesc eu si altii ca mine, pentru furaciunile si falsurile care s-au facut mai intii cu FONDUL LIBERTATEA si apoi cu REVOLUTIONARII IMPOSTORI ? Huh ?
Memorat

" Ai dreptate Mental! Unde s-au infiltrat securistii praful si pulberea s-a ales de tot! Asa s-au dus si intreprinderile de stat care inca erau viabile. "
Memorat
  • dorianakis
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • I WANT TO BELIEVE
  • Vezi Profilul

Ar trebui sa ia la verificat asociatiile, nu revolutionarii. Sa se verifice cine a infiintat respectiva asociatie, cine face parte din conducere, cati bani au luat pentru a acorda avize, cate terenuri au, s.a.m.d.
Problema este la asociatii, nu la revolutionari.
Cat despre impostori… acestia nu puteau sa apare fara sprijinul unor asociatii de revolutionari.
Chestia cu avizele a fost cea mai mare prostie.
In present, SSPR nu discuta cu revolutionarii, ci numai cu asociatiile. Daca vrei ceva de la ei, ti se spune sa iei legatura cu presedintele de asociatie din care faci parte. Daca le spui ca nu faci parte din nici o asociatie (pentru ca este dreptul tau) ti se sugereaza sa te inscrii intr-o asociatie. Cu alte cuvine SSPR-ul incalca in mod cras drepturile omului, refuzand sa discute cu beneficiarii unei legi, si mai mult, obligandu-i pe acestia sa adere la anumite asociatii sau organizatii. Pana acu’ se spunea ca suntem asa de prosti incat nu putem sa citim o lege ca sa vedem ce drepturi avem, ca nu putem sa facem cateva cereri, ca nu stim unde si cui sa ne adresam, iar din acest motiv au aparut aceste asociatii (cel putin asta a fost motivul initial). Ce au facut acestea (asociatiile) pe urma… toata lumea stie, si totusi… multi revolutionari sunt fortati sa faca parte din acestea.
Asa ca… in primul rand trebuie rezolvata problema ca un revolutionar sa nu depinda de o asociatie. Pe urma puteti sa verificati cate dosare vreti, fara ca un prtesedinte de asociatie sa faca presiuni asupra celor care verifica.
Memorat

THE TRUTH IS OUT HERE - TRUST NO ONE
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ei DA, un punct de vedere CORECT!, cu toate ca sefii de asoc.de pe portal ne vor injura pe amindoi.
Memorat

Ei DA, un punct de vedere CORECT!, cu toate ca sefii de asoc.de pe portal ne vor injura pe amindoi.

Paguba-n ciuperci ca nu le convine profitorilor ! Adevarul ne face liberi! La urma urmei revolutia a fost pentru libertate,nu epntru un colt de piine si un blid de linte!
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Tabel cu duplicate carora nu li se gaseste matca la SSPR     http://www.portalulrevolutiei.ro/documente/problema_certificatelor_duplicate.html
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Fiecare are obligaţia să se uite în asociaţia de baştină, acolo poate va găsii buboiul, dacă îl găseşte îl rog să-i dea Dumnezeu curajul necesar să-l spargă. Până nu se întâmplă acest , să-i spunem miracol, rana nu se vindecă.
Aşa că revilor spargeţi buboiul!
Memorat
  • dorianakis
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • I WANT TO BELIEVE
  • Vezi Profilul

Prima data trebuie sa aflam din cate asociatii facem parte. Dupa cum stiti, multi dintre noi ne trezim ca facem parte din asociatii despre care nu am auzit. Pana acu' nimeni nu a publicat o situatie clara din care sa reiasa faptul daca un revolutionar face parte dintr-o asociatie sau nu.
Daca se va publica pe site-ul SSPR fiecare asociatie impreuna cu membrii lor, atunci o sa aveti destule surprize.
Cu alte cuvinte, daca apar pe site-ul SSPR ca fac parte dintr-o asociatie, pot face o adresa catre SSPR prin care solicit un raspuns in clar cum am ajuns sa figurez pe site-ul lor ca facand parte din asociatia x, apoi cu raspunsul oficial al SSPR ma pot adresa politiei, iar dupa ce fac ei ancheta, ma pot duce in instanta.
Memorat

THE TRUTH IS OUT HERE - TRUST NO ONE
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cei care nu au probleme de, remuşcări, conştiinţă şi au "coloană vertebrală", vor preciza fără tăgadă asociaţia din care fac parte.
Memorat

Sunteti pe un drum gresit. Ce propuneti dumneavoastra? "Libertatea toatala", in sensul atomizarii miscarii revolutionare? Daca asociatiile sunt "rele", e bine sa le dizolvam? Ma asteptam sa aveti o gandire mai matura domnilor. Am ajuns sa sarim dintr-o extrema in alta cu usurinta, fara sa ne mai facem calcule, fara sa mai cantarim deciziile. E foarte trist.
Memorat

Fiecare individ are" libertate totala", de a se asocia sau nu!
Concluzie democratic nimeni nu te poate obliga sa faci parte dint-o as.unde presedinte se aleg pe viata Cheesy!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

DOMNUL  SORIN VINTILA MESTER  DIN FUNCTIA DE SECRETAR DE STAT AL SSPR  REPREZINTA INTERESELE STATULUI ROMAN IN RAPORT CU SOCIETATEA CIVILA,ACTIVITATEA FIINT REGLEMENTATA DE HG 760/2002....

SUBSEMNATUL, IN CALITATE DE LIDER AL SINDICATULUI LIGA EURO-ATLANTICA  AM REPREZENTAT SI VOI REPREZENTA INTERESELE LEGITIME ALE MEMBRILOR REPREZENTATI IN RAPORTUL CU FACTORII DE PUTERE!

LISTA OFICIAL:A CU PERSOANELE CARORA LE-AU FOST PRESCHIMBATE SI ELIBERATE CERTIFICATELE ESTE PUBLICATA IN:

http://search.sweetim.com/search.asp?q=monitorul+oficiasl+467+bis+din+7+iulie+2010&ln=ro&src=1010&sf=0

SOLICIT APLICAREA SI RESPECTAREA LEGII 341/2004 IN FORMA PUBLICATA IN 2004....

REVOLUTIONARI: APARATI-VA DREPTURILE SI INTERESELE LEGITIME SI NU VA MAI LASATI PURTATI DE VALURI.

AM FACUT TOT CE S-A PUTUT FACE;
AVETI CERTIFICATELE,NUMELE PUBLICATE IN M.OF  SI  INDEMNIZATIILE PINA LA SUSPENDARE.

RAMINETI CE ATI FOST IN DECEMBRIE 1989 si DUPA; LUPTATORI SI EROI!

SI NU UITATI CA INAINTE DE GASTILE DENUMITE PARTIDE EXISTA REVOLUTIA ROMANA SI NOI,CARE AM INFAPTUIT-O!

O SEARA BUNA TUTUROR!
Memorat
Pagini: 1 [2] 3
Schimbă forumul: