Main Content:

Pagini: [1] 2

ANALIZA FINALA

ANALIZA FINALA
« : Iulie 04, 2012, 14:43:37 »

PDL SI PNL ATI DISTRUS IDEEA DE DEMOCRATIE IN ROMANIA, IN SPECIAL PDL, CE-AI FACUT? AI TAIAT PENSILE REVOLUTIONARILOR SI NU NUMAI, IN LOC SA LE ACORZI CINSTEA BINEMERITATA, SA II TI ACOLO SUS UNDE LE E LOCUL SI USOR USOR SE REZOLVAU PROBLEMELE IN TARA ASTA, DE LA LUSTRATTIE PANA LA SCHIMBARI MAJORE, ASA CE ATI FACUT? V-ATI UMPLUT BUZUNARELE, V-ATI CREZUT DUMNEZEI SI ACUM UITE REZULTATUL. DACA SERVICILE GANDEAU NU SE AJUNGEA IN SITUATIA ASTA SAU N-AU VRUT SA GANDEASCA, ACUM TOTUL E UN DEZASTRU, CINE SI CUM DE PARTEA CU E? SITUATIA E DELICATA SI GREU DE ALES LA MAGARIILE CARE S-AU FACUT DE-A LUNGUL TIMPUL. PAREREA MEA E CA TREBUIE SA APARA O ALTA CLASA POLITICA SI ASTA SE POATE FACE NUMAI PRIN LUSTRATIE, DREPTURILE NOASTRE BINEMERITATE SA FIE BATUTE IN CUIE SI NU DIN 4 IN 4 ANI UNII SA LE DEA, IAR ALTII SA LE TAIE! IN CE TE PRIVESTE DOMNULE PRESEDINTE TRAIAN BASESCU SUNT DE ACORD CA AI INCERCAT SA FACI CEVA, DAR ACEL CEVA TREBUIA FACUT CU REVOLUTIONARI ALATURI DE STATUL ROMAN, FIINDA EI ERAU PRIMII CARE AVEAU CEVA DE SPUS, IN SCHIMB NOI AM FOST LOVITI DIN TOATE PARTILE IAR DVS NE-ATI TINUT DEOPARTE. CE SE INTAMPLA ACUM IN ROMANIA NU E DEMOCRATIC DAR PLATILE LE FACETI VOI INTRE VOI.EU UNUL, O SA RAMAN ALATURI DE CEI CARE IUBESC LIBERTATEA SI ONOAREA! DOMNILOR CRIN ANTONESCU SI VICTOR PONTA, CREDETI CA VOI SUNTETI CALEA? CU UN DAN VOICULESCU CARE SI-A TURNAT FAMILIA LA SECURITATE SI-A FURAT PE RUPTE? DOMNULE VICTOR PONTA ATI FACUT UN PLAGIAT RECUNOSCUT DE TOATA LUMEA, FURTUL INTELECTUAL IN TARILE CIVILIZATE INSEAMNA DEMISIE!

SORIN BOACA
Memorat
Răspuns: ANALIZA FINALA
« Răspunde #1 : Iulie 04, 2012, 14:51:04 »

Am rugamintea sa nu mai infiintati la nesfarsit topice noi cu subiecte asemanatoare. Stiu ca sunteti foarte-foarte suparati, necajiti, obositi, dar unii dintre noi nu avem timpul necesar sa cautam din urma subiectele care ne intereseaza, din cauza dezordinii. Incercati sa respectati putin tema propusa de un topic sau altul, ca altfel ajung toate sa semene intre ele. Nu mai spun ca unii utilizatori posteaza acelasi mesaj pe cate trei-patru topice... Sad
Multumesc din suflet.
Am postat pe topicul Lupta noastra raspunsul primit la scrisoarea lui Nor catre Maior Lazar Dorin.
Zi faina sa aveti in continuare.
Memorat

That's why you're here, isn't it?
« Răspunde #2 : Iulie 04, 2012, 16:54:51 »

URSS a disparut dar Rusia, exista, nu i-a placut de noi si nici noua de ea, dar au aici o gramada de cozi de topor care slujesc inca ursul siberian, cu voie sau fara de voie. De ce sinteti tradatori voi cei care sunteti acolo sus??? Pt ca asa am fost invatati, nu in vest ci undeva in est. Ne-ati cultivat mentalitatea ca suntem de unii singuri ca nu avem drepturi, nu vedeti cind e vorba de destabilizare in tara asta totul merge struna...!!! Jos bolsevismul comunist, jos cu cozile de topor!!!!
Memorat
  • DAN IOSIF
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 04, 2012, 18:06:18 »

ANALIZA FINALA ¿BOACA PT TINE SA TERMINAT ESTI PE LISTA NEAGRA CONTESTAT DE TOT BNR UL LIBER!!!!DUTE LANGA BASESCU SI NAVIGATI AMANDOI IN PROSTIE!!!USL REDA DEMNITATEA POPORULUI ROMAN!!!!PLAGIATOR ESTI TU IMPOSTORULE!!! SUNT ULTIMILE 48 ORE ALE VOASTRE BASISTILOR SI PDL ISTILOR!!!
Memorat
« Răspunde #4 : Iulie 04, 2012, 19:34:04 »

IARA AI APARUT SCUFITA ROSIE CU BASANAUL MARE? SA VEZI TU CUM VA BAGA USL-UL LA PARNAIE, AI PUTINTICA RABDARE! SUNTETI CATEVA PERSONAJE PE LISTA NEAGRA, LA VOI NU SE MAI POATE NEGOCIA NIMIC! BUBELE AU FACUT DEJA PUROI, NU STIU CUM O SA VA DESCURCATI ACOLO DAR O SA AM GRIJA SA VA PUN O VORBA BUNA. CANTECUL E CAM ASA : AM PICAT LA PUSCARIE CA PASAREA-N COLIVIE, SI-AM PICAT NEVINOVATI CA PASAREA DIN COPAC, VAI CE DOR IMI E DE TINE MAI SALAMULE CU PAINE SI TU SUNCA AFUMATA DE CAND N-AI MAI FOST GUSTATA!

DE TUDOR ARGHEZI
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 04, 2012, 19:51:57 »

Fiti atenti ca Boacana chiar a facut parnaie!
Avea dreptate cel care ne-a spus asta.
Memorat
« Răspunde #6 : Iulie 04, 2012, 20:08:54 »

19 NOIEMBRIE 1987 DECRETUL 153 INJURII ADUSE ORGANELOR DE MILITIE
PAI DUPA CUM VEZI SI ADRIAN NASTASE FACE PARNAIE, DAR PENTRU FAPTE DEOSEBITE, FURTUL DIN BANUL PUBLIC, ADICA DE LA MINE, DE LA TINE,ETC. EU N-AM FURAT PE NIMENI MAI PACALA, DOAR DIN CAND IN CAND AM MAI FACUT CATE O PLESNEALA PENTRU CA  MIROSEAM REPEDE LACHITELE FARA INCADRARE IN CODUL PENAL!
Memorat
« Răspunde #7 : Iulie 04, 2012, 20:49:46 »

Fiti atenti ca Boacana chiar a facut parnaie!
Avea dreptate cel care ne-a spus asta.

Sa presupunem ca ai dreptate (fara dovezi = nul, zero, nada).
Dar ce spui de guvernarea de peste 22 de ani care cu pedepse penale (chiar si cu suspendare) inca se afla in parlament, senat, locale, intre revolutionari cu functii, etc?
Dosare, cercetari si procese de 10 ani de zile? Pe banii cui ... ai nostri oameni buni ...
Ce sa mai spunem de nesimtirea cu care unii ajung Prim-Ministrii pe minciuni si plagiat (sau in alte functii ministeriale, guvernamentale, administrative)?
Suntem niste ipocriti, asta suntem "tovarasi".
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Iulie 04, 2012, 20:54:45 »

PAI DUPA CUM VEZI SI ADRIAN NASTASE FACE PARNAIE, DAR PENTRU FAPTE DEOSEBITE, FURTUL DIN BANUL PUBLIC, ADICA DE LA MINE, DE LA TINE,ETC. EU N-AM FURAT PE NIMENI MAI PACALA, DOAR DIN CAND IN CAND AM MAI FACUT CATE O PLESNEALA PENTRU CA  MIROSEAM REPEDE LACHITELE FARA INCADRARE IN CODUL PENAL!
Decretul 153 de pe vremea lui ceasca , prevedea pedepse contraventionale pentru vagabondaj si trai parazitar, nicidecum injurii asupra org. de militie , care erau incadrate penal ca ULTRAJ.
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
« Răspunde #9 : Iulie 04, 2012, 21:04:51 »

Codul muncii ,prevede pentru un angajat ,desfacerea disciplinara a contractului de munca , daca impotriva lui s-a inceput urmarirea penala.Faceti comparatia si urmariti ce se intimpla in continuare... raspuns Haos
Memorat
« Răspunde #10 : Iulie 04, 2012, 21:12:46 »

Decretul 153 de pe vremea lui ceasca , prevedea pedepse contraventionale pentru vagabondaj si trai parazitar, nicidecum injurii asupra org. de militie , care erau incadrate penal ca ULTRAJ.
se aplica pentru mai multe fapte de exemplu culte interzise : "De altfel, pe baza acestora în anul 1975 a fost prinsă în flagrant o adunare a Oastei Domnului de 24 persoane la Plopeni-Salcea cărora li s-a aplicat decretul 153. "
Memorat
« Răspunde #11 : Iulie 04, 2012, 21:15:30 »

Ai dreptate si nu ai, dar atentie, nu duce lumea in eroare, o gramada de oameni au fost condamnati politic sub umbrela decretului 153, acest decret prevedea la injurii, in ceea ce ma priveste deranjarea ordinii si linistii publice, iar daca vrei tu am fost si sunt, "vagabondul" vietii mele!!!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iulie 04, 2012, 21:17:02 »

International Radio: De la ora 22 va invit la Buna Seara ROMANIA. TEMA : SUNTETI DE ACORD CU SUSPENDAREA LUI BASESCU? DE CE`?   http://internationalradio.radiohost.co:9346/listen.pls

site: http://internationalradio.tk/   ID yahoo mess:internationalradio10
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Iulie 04, 2012, 21:17:09 »

se aplica pentru mai multe fapte de exemplu culte interzise : "De altfel, pe baza acestora în anul 1975 a fost prinsă în flagrant o adunare a Oastei Domnului de 24 persoane la Plopeni-Salcea cărora li s-a aplicat decretul 153. "
In conceptia comunista de atunci , tot trai parazitar si vagabondaj . Dar in nici un caz , ULTRAJ, care era si este in continuare considerata infractiune si pedepsita penal nu contraventional.
Memorat

• mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Iulie 04, 2012, 21:18:40 »

Ai dreptate si nu ai, dar atentie, nu duce lumea in eroare, o gramada de oameni au fost condamnati politic sub umbrela decretului 153, acest decret prevedea la injurii, in ceea ce ma priveste deranjarea ordinii si linistii publice, iar daca vrei tu am fost si sunt, "vagabondul" vietii mele!!!
OK
Memorat

Pagini: [1] 2
Schimbă forumul: