Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 6

Unde sunt revolutionarii adevarati?

• Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Unde sunt revolutionarii adevarati?
« : Iulie 04, 2012, 22:14:45 »

Sunt oriunde, dar nu pe acest forum. Domnilor, va citesc de ceva vreme 'dicutiile' si cu parere de rau trebuie sa va spun adevarul. Cineva trebuie sa vi-l spuna, indiferent ca il veti accepta sau nu. Multe din 'dezbaterile'de-aici imi produc scarba. Nu asta era imaginea mea despre revolutionari. Pentru mine, revolutioanrii au fost oamenii curajosi care si-au riscat viata si tineretea pentru viitorul meu in libertate.  Am gustat din comunism si am gustat si din bucuria eliberarii. Dar acum am ramas cu un gust amar. Pentru ca observ ca cei care pretind ca au luptat pentru democratie acum lupta impotriva ei, sustinand un guvern corupt , care minte  cu ne
rusinare si viziteaza mafitoii la spital, care sfideaza  constitutia  si putinii oameni destepti care au mai ramas in tara asta. "Revolutionarii" par a fi doar un alt grup care isi vede doar interesul propriu si atat. De afaceri necurate, mita, hotie, santaj. Si daca  acum sustineti derapajele si sfidarea a tot ce a mai ramas din democratia pentru care sustineti ca ati luptat, inseamna ca dumneavoastra domnilor nu sunteti revolutionarii adevarati. Revoltionarii adevarati sunt uniti,nu dezbinati in zeci de 'asociatii'. Revolutionarii adevarati lupta pentru democratie nu pentru turta lor.Ma tem ca dvs sunteti doar  generatia a doua de comunisti care ati dat lovitura de stat ca sa va fie mai bine. Ceilalti, au fost victime. Acum, repetati istoria. Si grabiti instalarea neo-comunismului. Rusine!!!!
Zilele urmatoare se va alege graul de neghina.Stiti cum se face asta? Dupa cum bate vantul.Neghina  e luata de vant, graul greu si bun ramane. De aceasi parte a baricadei.

Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Unde sunt revolutionarii adevarati?
« Răspunde #1 : Iulie 04, 2012, 22:27:10 »

COMUNISMUL ESTE FIARA SI CU FIARA TREBUIE LUPTAT PINA LA CAPAT,INDIFERENT DE PRETUL PE CARE TREBUIE SA IL PLATESC......JOS DICTATURA MAFIEI CONDUSA DE PLAGIATUL PONTA!  JOS DICTATURA MAFIEI COMUNISTE!

" NU PENTRU O BUCATA DE RUMENA PIINE;
NU PENTRU PATULE,NU PENTRU POGOANE
CI PENTRU CERUL TAU LIBER  DE MIINE..
LUPTA GHEORGHE!  LUPTA IOANE!

TREZITI-VA REVOLUTIONARI....PINA IN SEARA ASTA ATI PRIMIT DOAR VORBE!  DESTUL!
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Iulie 04, 2012, 22:33:59 »

Respect apartenenta politica a fiecaruia dintre noi,dar faptul ca ne-am afisat-o aici, pe forum,a facut sa pierdem foarte mult.Si vom mai pirde.Gura bate fundul.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Iulie 04, 2012, 22:34:05 »

2.   Înlãturarea oricarei  încercãri de impunere a vreunui nou regim totalitar în România  si a oricãrei forme de dictaturã;
3.   Activeazã sã recâstige respectul de care ar trebui sã se bucure revolutionarii în societate, apara demnitatea si drepturile revolutionarilor si a cetatenilor romani in general, precum si a cetatenilor romani aflati in situatii critice de orice fel, sau care sunt supusi abuzurilor si discriminarii;

4.   Militeazã  pentru o renastere a spiritului revolutionar, a respectului pentru valorile romanesti  autentice, pentru instaurarea unui climat de moralitate în viata publicã românească;
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 04, 2012, 22:38:18 »

SE DERULEAZA SUB OCHII VOSTRI O NOUA LOVITURA DE STAT COORDONATA DE EXPONENTII SERVICIILOR SECRETE EXTERNE CE SLUJESC  MAFIILE TRANSNATIONALE...
VOI SPUNE PRECIS SI CLAR: NU ACTULUI DE DICTAT IMPUS DE CRIN Antonescu si victor ponta!
NU DICTATURII !
FACETI CE VRETI !
EU ASTA SUNT , ASA GINDESC  SI VOI RAMINE UN  NATIONAL CRESTIN!
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Iulie 04, 2012, 22:44:05 »

mai prejule....e clar ca ramai ceea ce esti..........ar fi impotriva firii sa fi alceva
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Iulie 04, 2012, 22:51:57 »

mai prejule....e clar ca ramai ceea ce esti..........ar fi impotriva firii sa fi alceva
vasile......comunismul este fiara.......si te minte... nu dau nimic...nu aproba ministra muncii...vorbe frumoase vasile.

COMUNISMUL ESTE FIARA SI CU FIARA VOI LUPTA PINA LA CAPAT, INDIFERENT DE PRETUL PE CARE IL VOI PLATI......
POZITIA TA ?
Memorat
« Răspunde #8 : Iulie 04, 2012, 22:53:20 »

DICTATURA Huh GOGOSARULE BA PARVENITULE BA TRADATORULE CAND BASESCU A TAIEAT INDEMNIZATIEA TU FLUTURAI STEAGURI PORTOCALI FUTUTE IN GURA DE PARVENIT JEGOS
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Iulie 04, 2012, 22:53:57 »

cam basist discurs ai Aria....
Memorat
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Iulie 04, 2012, 23:05:06 »

Eram sigura ca asta e tot ce puteti da>Injuraturi de mahala. Asta va este nivelul. Din nou,imi produceti SCARBA, GREATA. Pentru linistea dvs, mai pierd doar 3 minute pretioase din viata mea, sa fac doua precizari.1.  Nu sunt "Aria'.  Sunt un  cetatean de rand care fac marea greseala sa intru pe forum cateodata. Am simtit ca trebuie sa stiti cum va vedem noi, cei din afara. Si am folosit contul Aria. Atat. Dar oricum nu va pasa.Nu vreti sa schimbati nimic.  Ramaneti  aceeasi, mahalagii. 2. Nu il sustin pe Basescu. Dimpotriva. Sunt printre cei care muncesc din greu incercand sa educ generatia asta mutilata de 'democratia' zilelor noastre si am suferit
de pe urma masurilor de austeritate  mai mult decat dvs! Dar apar democratia. Ma intreb daca merita sau am pentru cine, cand traiesc intr-o tara plina de oameni cu creierul spalat. Printre ei sunteti si dv domnilor. Orbi!!! Sau doar comunisti. DIn
acest minut puteti sa scrieti ce doriti. Oricum nu-mi pasa, mu mai citesc mizeriile dvs. Nu mai pierd timpul De maine apar democratia, nu stau pe forumuri sa imi caut 'drepturile' sau sama cert cu cei din asociatia vecina, Inca o data, rusine!! Imi produceti scarba!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #11 : Iulie 04, 2012, 23:09:57 »

DACA ITI PRODUCEM SCHARBA FOMITA DOTTORE CINE TE TINE HuhHuh   DACA EDUCI PE CINEVA CUM COMBATI ACILE PE FORUM IMPUSCATE UNU MAI PUTIN CARE PREDA DESPRE BASISME  Tongue Tongue Tongue Tongue
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Iulie 04, 2012, 23:12:07 »

ia o aspirina, un triferment...........aria draga, pacat de pretioasa ta sanatate!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Iulie 04, 2012, 23:16:15 »

ia o aspirina, un triferment...........aria draga, pacat de pretioasa ta sanatate!

ESTE UNUL DIN MILIOANELE DE ROMANI,VASILE CARE CONTRIBUIE CU IMPOZITE SI TAXE ,PENTRU CA MULTORA DINTRE AI NOSTRI SA LE FIE BINE..
ESTE VOCEA POPORULUI  CARE INVESTESTE MIINE UN NOU PARLAMENT.....
ESTE GENERATIA CARE NE INTREABA-- CE ATI FACUT DOMNILOR REVOLUTIONARI CU ROMANIA
Memorat
« Răspunde #14 : Iulie 04, 2012, 23:21:07 »

ARE DREPTATE GOGOSARU    'ESTE GENERATIA CARE NE INTREABA-- CE ATI FACUT DOMNILOR REVOLUTIONARI CU ROMANIA '  " DECI REVOLUTIONARI"" NU PARVENITI CARE AU JUCAT HORA CU SECURISTI" SI AU ESIT POATE POATE IESE CEVA DUTE BA LA BALAMUC
Memorat
Pagini: [1] 2 3 ... 6
Schimbă forumul: