Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5 6

Unde sunt revolutionarii adevarati?

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Unde sunt revolutionarii adevarati?
« Răspunde #30 : Iulie 05, 2012, 01:54:55 »

Perjule, consider ca ar fi bine sa iesi de pe Forum pentru cateva luni ... !
nor-ule, nu trebuie sa-mi impartasesti optiunile, dar dece le faci ale celorlalti ":desarte"?
Ce scuza gasesti ca ma combati pe mine ca (asa zis dusman) si iti bati joc de restul oamenilor onesti, buni patrioti si adevarati revolutionari?
Tu cazi securistule, nu EU!

DECE SA IES, CONCRET!

RECOMANDABIL AR FI SA STUDIATI URMATOARELE CAPITOLE,SECASIULE SI SA VA CONFORMATI:

http://www.dreptonline.ro/legislatie/lege_persoane_handicap.php

http://www.anph.ro/legislatie.php?m=legislatie&ids=16

http://www.e-transport.ro/DREPTURILE_PERSOANELOR_CU_HANDICAP-i57-news10432-p81.html

http://cartiere.ro/juridic/34068-legea_nr_448_privind_protectia_si_promovarea_drepturilor_persoanelor_cu_handicap

ESTE LOGIC:  SUGETI LA DOUA TITE!

IN SEARA ASTA NU MAI AI PRINCIPII?
NU MAI ESTI DE DREAPTA?

ITI ESTE FRICA SA SPUI UN PUNCT DE VEDERE?

GRUPUL DE DIALOG POPULAR PE CARE LAI SUSTINUT IN 3 SEPTEMBRIE, L-AI DECLARAT DECEDAT?

OF OF OF  EUGENE....LA FEL CA ALEXPRESS 1   TACERE...MALC...
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Iulie 05, 2012, 01:57:50 »

ASTEA SUNT INCADRARILE CARE VI SE PREGATESC SI VOUA:

Conform ANPH, persoanele cu handicap au dreptul la urmatoarele facilitati:
- indemnizatie lunara (indife-rent de venituri) de 187 lei (pentru handicap grav), 154 lei (pentru handicap accentuat) si buget personal complementar de 84 lei (grav), 63 lei (accentuat) si 31 lei (mediu);
- gratuitate, in baza unei legitimatii speciale, pe mijloacele de transport in comun atat la metrou, cat si la cele de suprafata;
- gratuitatea transportului fe-roviar, in limita costului unui bilet de tren accelerat la clasa a II-a, cu autobuzele sau cu navele pentru transport fluvial, pentru sase calatorii dus-intors pe an (pentru handicap accentuat) si 12 calatorii pe an (handicap grav);
-  asistenta medicala gratuita, medicamente si tratament ambulatoriu;
- elevii si studentii au dreptul la echipament tehnic adaptat ti-pului si gradului de handicap, iar cei cu deficiente de vedere, la manuale si cursuri in format adaptat lor;
- un bilet gratuit de tratament balnear, in cursul unui an, pe baza programului individual de reabilitare si integrare sociala si a recomandarii medicului de familie;
- adultii cu handicap grav si accentuat, cat si insotitorii lor pot intra gratuit la spectacole, muzee, manifestari artistice si sportive, iar cei cu handicap mediu sau usor au reducere la fel ca elevii si studentii (dupa caz);
- adultul cu handicap grav are dreptul la asistent personal, iar cel cu handicap vizual poate opta pentru asistent personal sau indemnizatie de insotitor;
- acordarea unei camere de locuit, pe baza contractelor de inchiriere pentru locuintele care apartin domeniului public, iar pretul chiriei va fi cel minim stabilit de lege (handicap grav, accentuat);
- cei care au in ingrijire si supraveghere un copil si nu realizeaza alte venituri in afara indemnizatiei lunare si a bugetului complementar au dreptul la o indemnizatie pentru cresterea copilului de 450 de lei si un ajutor lunar de 150 lei, pentru copiii cu varste intre 2 si 7 ani.

Lista scutirilor speciale

Adultii cu handicap grav si accentuat sunt scutiti de la urmatoarele:

- plata impozitului pe salarii, in cazul persoanelor incadrate in munca;
- plata taxei pentru autovehiculele adaptate handicapului;
- plata taxei pentru eliberarea autorizatiei de functionare pentru activitati economice si viza anuala a acestora;
- plata taxei hoteliere;
- 50% reducere pentru elevi si studenti de la taxele pentru cazare si masa la cantinele studentesti;
- plata dobanzii pentru un cre-dit bancar, in scopul cumpararii unui mijloc de transport si pentru adaptarea unei locuinte in conformitate cu nevoile indivi-duale.

AU SPUS CA NU VOR SA MAI FACA DISCRIMINARE...
Memorat
« Răspunde #32 : Iulie 05, 2012, 02:13:43 »

Gresit Perjule .... sunt de deapta, chiar mai departe: EXTREMA DREPTA.
Cu grupul me ne vom ocupa de rest!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Iulie 05, 2012, 02:26:56 »

OK.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Iulie 05, 2012, 02:54:24 »

Prefer sa nu ma amestec in "afacerile" tale dubioase, dar eu dau tot ce este mai adevarat din mine si ce este mai adevarat in a fi revolutionar, tovarase ...!
Ce dai afara, alcoolul, cand borasti?
Exclus. Nu sunt tovaras cu lichelele.
Memorat
« Răspunde #35 : Iulie 05, 2012, 03:19:49 »

Bai bulangiu de munca securista.

Cand eu "boresc" nu- te priveste pe tine.
Si tot ce beau, beau pe banii mei, nu ai tai (cacat cu ochit), sau ai statului.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36 : Iulie 05, 2012, 03:37:11 »

Ba pe ai mei. Eu platesc impozite, iar tu iei indemniztie, cu care te faci muci.
Cred ca tu ai comportament de securist, desi cu un IQ ca al tau ai putea fi, cel mult, hot din sediul lor in zilele Revolutiei, impuscat in fesa si scapat in marele deranj.
Memorat
« Răspunde #37 : Iulie 05, 2012, 04:03:22 »

Iau pe mata in cur de securist.
Daca iti faceai tema observat (prostule de securist), ca nu-mi i-au banii din RO, BOULE!
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Iulie 05, 2012, 07:33:10 »

Domnule Nor cred ca Secasiu are dreptate sunteti multi pe forum si ati reusit, ca asta ati invatat.
Manipulare si denigrare la adresa celor care va deranjeaza.
Daca USL-ul vroia sa ne dea drepturile din lege o putea face de 10 ori pana acum.
Am fost denigrati de ai lui Basescu si manipulati de ai lui Iliescu.

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Iulie 05, 2012, 08:05:04 »

Mai Gheorghe, mai. Aici e vb de onoare, nu de bani. Meri tu cu Secatura si defileaza cu injuratorul si calomniatorul forumului si ai sa vezi ca nu vei fi manipu-lat de nimeni (decat de el). No, noroc bun (civilizatie) Gheorghe si la bani multi alaturi de Seco inca o tura!

PS Deja te-a manipu-lat, pt ca el ti-a taiat banii, cu pedelistii lui, cu gasca pucista (Sost-in, Ma-lesi, Banut-oiu etc), dar tu strigi la USL. Cap ai, minte ce-ti m trebuie?

Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Iulie 05, 2012, 08:12:59 »

Mai Bambilici lucrati in tandem si tu si Nor???
Eu am scris si de manipulat si de denigrat, pot fii valabile amandoua si pentru Basescu si pentru Iliescu.
Iti place situatia actuala cand deja incep reactii negative din partea UE si Americii la adresa Romaniei?? Cu totii vrem binele acestei tari.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Iulie 05, 2012, 13:52:30 »

Esti doar prost. Nu pricepi nimic din invartelile politice internationale, nici macar la nivel UE. Cum poti sa susti un birjar ca Secatura? Am o singura explicatie, esti din aceeasi gasca basista, un tradator. Daca ti-ai pune streangul si te-ai atarna la mitingul PDL din Bucale, as avea o dupa-amiaza m placuta. Acum am sa ma multumesc numai cu paranzul. Puiul pe care am sa-l mananc va avea m mult creier decat tine.
Memorat
« Răspunde #42 : Iulie 05, 2012, 14:47:07 »

,,bambilici,,
 Te rog numai vorbii de pui, bere etc.
 Avem camarazi care n-au ce mînca!
 Mă bucur că tu duci bine, dar gîndeşte-te şi la alţii care nu din vina lor sînt în situaţii dezastruoase !!!
 MULŢUMESC !!!
 KÖSZŐNŐM !!!
 Thank you !!!
 Danke !!!
 Merci!!!

Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Iulie 05, 2012, 15:50:16 »

Bambilici eu nu apar pe nimeni sunt impresiile mele despre tine.
Cat despre argumente inca odata oamenii subtiri si comunistii cand nu mai au argumente incep sa jigneasca.
Este un punct al meu de vedere pe care il exprimi si tu LIBER, ca de aceea am luptat impotriva Comunismului.
Nu inseamna ca cine spune altceva decat tine nu are dreptate sau ce trebuie sa gandim toti la fel???
Intoarce-te in 1989 si traieste in acele vremuri, eu nu am nimic impotriva.
Sunt independent si politic si mental.
Memorat
  • Spartanul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Iulie 05, 2012, 15:52:12 »

Fara intentia de a supara pe cineva, indraznesc sa fac o remarca de bun simt. Daca in luna august se vor relua platile, sustinatorii PDL si ai golanului de la Cotroceni sa renunte la indemnizatie. Acest lucru consider ca este necesar ca dovada a moralitatii persoanelor in cauza, persoane care au datoria de a ramane consecvente valorilor pentru care militeaza, respectiv cele ale lui Basescu si PDL. Una dintre aceste valori este denigrarea revolutionarilor, a revolutiei, scoaterea acesteia din istorie si excluziunea sociala a celor ce au infaptuit-o. Primirea indemnizatiei de catre sustinatorii mentionati reprezinta o dovada de imoralitate si parvenitism in circumstantele anterior prezentate. Sunt convins ca fiind oameni cu coloana vertebrala, sustinatorii PDL vor refuza cu demnitate indemnizatia si tin sa-mi exprim anticipat admiratia pentru aceasta dovada de verticalitate. In rest, schimbarea domnilor bucuria nebunilor. Nu cred ca cineva intreg la minte ar putea sa puna sub semnul indoielii existenta unor jocuri de culise mai presus de ceea ce este prezentat pe canalele clasice si ale caror resorturi depasesc in mod cert granitele, la fel cum s-a intamplat la alegerile trecute, cand a invins cel caruia ii venise randul. Nu ma voi grabi sa raspund la eventuale stupizenii si nici nu ma afecteaza injuraturile. De altfel nici timpul nu-mi permite.
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 6
Schimbă forumul: