Main Content:

Pagini: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 55

STOP IMPOSTORILOR,STOP ORD.53,STOP PENSIONARILOR IMPOSTORI

Răspuns: STOP IMPOSTORILOR,STOP ORD.53,STOP PENSIONARILOR IMPOSTORI
« Răspunde #690 : Martie 31, 2014, 12:48:55 »

Tepes doamne de unde scoti tu 5000 nu stiu.Eu repet poate cu tot cu pensionari pana in dec 96 sunt 5000 dar si asa e mult.
REPET NIMENI NU STIE NR EXACT CE TREBUIE SA INTRE IN PLATA NICI MACAR FESAN SI BALINT.
Ei nu au actualizat tabelele cu securisti, cu decedati, cu parlamentari, cu cei care au peste sal mediu brut pe economie.Raman maxim 4000.
ADEVARUL E CA 2400 pe luna e cam mult si cand s-a oferit 0,6 s-a refuzat.
Un 1% e multumitor dar legea nu specifica asta.
Restul ce o vrea Domnul numai dreptate sa se faca.
TARE SUNT CURIOS DACA SE VA INTAMPLA CINE O SA-SI ADJUDECE MERITELE.
SINCER STITI CINE ?
CEI CARE AU PROTESTAT IN STRADA FARA SEFI SI FARA PARTIPIURI POLITICE.
Sa AUZIM DE BINE.
Memorat
« Răspunde #691 : Martie 31, 2014, 13:01:06 »

Uitati un aspect juridic esential.Certficatele dobandite dupa anul 1993 au fost confirmate in MO din 1999-2014....Deci de facto ele nu au fost recunoscute pana la publicare.Premierul are dreptate vizavi de cei ce s-au trezit revolutionari dupa 1999- 2000.ASADAR 5000 IN PRIMA FAZA.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #692 : Martie 31, 2014, 13:08:13 »

INTERNATIONAL RADIO anunţă ca miercuri, de la orele 20 in studio va fi invitat presedintele executiv BNR MIRCEA BUCUR. TEMELE CARE SE VOR DISCUTA:
1. Stadiul exact privind intrarea in plata. CIND SI DACA SE VA MAI RESPECTA LEGEA 341 privitoare la Luptatori si urmasi
2. reorganizarea sspr- DE CE IN ORDONANTA DE REORGANIZARE NU APAR SI REVOLUTIONARII
3. ce s+a negociat la Pitesti cu premierul
4. Care este stadiul protocolului BNR -PSD si de ce nu este respectat acesta de catre PSD si VICTOR PONTA.
Intrebarile pe care le aveti pentru invitat se vor transmite la adresa internationalradio10@yahoo.com. lA EMISIUNE SE VA PUTEA INTRA IN DIRECT DE CATRE ORICINE.
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #693 : Martie 31, 2014, 13:14:07 »

Atentie! Subiectele de uzura si trecere a timpului sunt sadite cu o pricepere diavoleasca de politicime, pentru ca stiu ca revi se mananca intre ei pentru orice, un coleg a semnalat istet un aspect, care in continuare trece nevazut, iar cand va veti trezi in fata lui iar o sa spuneti ca nu gasiti ciocanul pentru oua, am sa citez avertismentul lui scos din contextul initial dar care are relevanta la discutie:

Domnilor ,,REGIA "care a fost facuta in ultima luna e foarte usor de inteles .
...........
Totul e o mare amanare de luni si ani pana cand vorba unui JURIST :O LEGE NEAPLICATA 3 ANI dispare AUTOMAT.
Mai avem putin si totul se va intampla.
............
Ganditi-va ce vrem sa facem ca sa nu pierim.
Nu avem mai mult de 3 SAPTAMANI.Pastele o sa vina asa cum vine de 3 ani cu necazuri si promisiuni.
MAI VRETI SA FITI AMAGITI MULT.
TIMPUL E CEL CARE TRECE IN DEFAVOAREA NOASTRA.
GANDITI BINE IN PERIOADA DE SMERENIE SI DUPA ACTIONATI NU MAI ASTEPTATI!!!!!!!!!!

Cu scuze pentru autor, mi-am permis corectare pe ici pe colo.
    Nu omiteti nici acest aspect, verificabil, tic tac, tic tac ...
Memorat
« Răspunde #694 : Martie 31, 2014, 13:29:09 »

DESPRE CARE PENSIONARI REV. VORBESTI? NU CRED CA ESTE CAZUL SA-I BAGATI PE TOTI IN ACEIASI OALA,DIN CATE VAD AI CEVA PERSONAL CU EI,SAU IN OPINIA TA,  REVI.PENSIONARI NU SUNT REVI ADEVARATI? NU INTELEG..II DAM LA O PARTE..CA ASA VREM UNUL SAU ALTUL???  CARE SUNT CRITERILE DE FACETI ACEASTA DISCRIMINARE?..DACA AVETI CEVA REAL IMPOTRIVA LOR ...SPNETI-O.SA INTELEGEM SI NOI...
Memorat
« Răspunde #695 : Martie 31, 2014, 13:32:26 »

Tepes doamne de unde scoti tu 5000 nu stiu.Eu repet poate cu tot cu pensionari pana in dec 96 sunt 5000 dar si asa e mult.
REPET NIMENI NU STIE NR EXACT CE TREBUIE SA INTRE IN PLATA NICI MACAR FESAN SI BALINT.
Ei nu au actualizat tabelele cu securisti, cu decedati, cu parlamentari, cu cei care au peste sal mediu brut pe economie.Raman maxim 4000.
SINCER STITI CINE ?
Sa AUZIM DE BINE.

DOMNULE APOSTOL,nu exista sintagma "cu tot cu pensionari".Si nici cea ...1996.Cu totii am fost pana in 1995 circa 8000(asta incluzand si ranitii,urmasii..etc) si daca ne gandim ca au decedat cam 2000 de revolutionari si daca scadem urmasii-desi eu personal sunt total impotriva-atunci cred ca va fi cu indulgenta o cifra de 5000.Si nicio mila pentru impostori fie ca sunt pensionari su nu.La Puscarie si banii inapoi!!![/b]
Memorat
« Răspunde #696 : Martie 31, 2014, 13:36:47 »

DESPRE CARE PENSIONARI REV. VORBESTI? NU CRED CA ESTE CAZUL SA-I BAGATI PE TOTI IN ACEIASI OALA,DIN CATE VAD AI CEVA PERSONAL CU EI,SAU IN OPINIA TA,  REVI.PENSIONARI NU SUNT REVI ADEVARATI? NU INTELEG..II DAM LA O PARTE..CA ASA VREM UNUL SAU ALTUL???  CARE SUNT CRITERILE DE FACETI ACEASTA DISCRIMINARE?..DACA AVETI CEVA REAL IMPOTRIVA LOR ...SPNETI-O.SA INTELEGEM SI NOI... Nu,ii dam la o parte pe impostori,chiar daca sunt sau nu pensionari.BANII INAPOI SI LA PUSCARIE !!!
[/b][/size][/size][/size][/size][/color]
Memorat
« Răspunde #697 : Martie 31, 2014, 13:49:08 »

In sfarsit se face dreptate.Impostorii vor fi eliminati,"indiferend daca sunt pensionari sau nu".Va urma un benefic "pogrom" asupra lor,prin care vor pierde casele,averea si unii dintre ei chiar libertatea (indiferend daca sunt pensionari sau nu).Raman in prima faza in drepturi numai cei certificati pana in 1995 si mai apoi apoi Dumnezeu cu mila...Insa se pare ca nu exista niciun fel de mila pentru cei ce si-au gasit "vocatia revolutionara" intre anii 1996-2014.Sa nu uitam faptul ca, in fiecare oras revolutionarii erau stimati sau cel putin considerati o forta anticomunista.Mai apoi,odata cu...conventia democratica si presedinte emil constantinescu.AU APARUT REVOLUTIONARII BEBE IVANOVICI-CERTIFICAT CA CIUPERCILE DUPA PLOAIE, IMPOSTORII.Care este ratiunea pentru care nu si-au revendicat apartenenta anticomunista in timp util,sau au asteptat PUCIUL DE LA MOSCOVA si mai apoi ani la rand ..."sa-si gasesca vocatia de RRRRRRevolutionar".Indubitabil printre aceasta mare masa a impostorilor exista si un procent de max.10-15% de revolutionari adevarati ce din varii motive ori din frica nu si-au depus dosarul in timp util.Suntem pe drumul cel bun.Cu certitudine vor intra in drepturi de urgenta cei pana in 1994-1995 si mai apoi DUMNEZEU CU MILA. Numai ca vom fi in prima faza maxim 5000.
Nu este nicio enigma cifra Premierului de 5000 de revolutionari.Scadeti scursurile omagiate si scadeti mortii dintre revolutionari,scadeti urmasii (eu nu sunt deacord) si probabil ajungem la o cifra ametitoare de 5000.
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #698 : Martie 31, 2014, 14:34:20 »

Eu as spune asa:
-stop securistilor
-stop turnatorilor
-stop comunistilor
-stop militienilor
-stop militarilor
-stop celor care nu au avut certificate pe Legea 42/90 republicata in 1996 care nu au avut ce preschimba in Legea 341/2004
-stop puscariasilor de drept comun din 1989 care acum sunt retinuti
-stop celor care au fost luptatori si acum sunt raniti
Toti enumerati mai sus trebuie eliminati din randul revolutionarilor.
Atunci vom mai fii putini de tot.
Daca-i mai scadem si pe cei care au disparut dintre noi atunci numarul se apropie de cel adevarat.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #699 : Martie 31, 2014, 15:36:54 »

Ce vorbiti de cifre cifrele sint in monitore in rest gargara si despre ce revolutionari vorbiti vedeti ordonata 11 si mai spuneti ca sinteti sau urmariti ce spune comisia juridical din parlament dupa aceia mai vorbiti ca unu este mai revolutionari ca celalat
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #700 : Martie 31, 2014, 16:58:05 »

Saptamana trecuta am tot umblat prin sspr pentru a-mi ridica foile de drum  si am putut sta de vorba cu cativa functionari din sspr.Nimeni nu stie ce va fi sau cum va fi Din contra am aflat ca sant agreati in situatiile inaintate pana acum toti care corespund cerintelor legii adica 1990-1996 decembrie.Bineinteles ca si aceasta informative este tot relative.Nu mai umblati cu intoxicari caci nimeni nu stie cum va fi.Cred ca nici V. Ponta nu stie.Asa ca sa lasam timpul sa vorbeasca si sa nu ne mai dam cu parerea caci cu parerea ne tot dam de ani buni,si nimic din ce am tot scris  nu s-a intamplat.

De ce decembrie 1996 ?  Ce se ia in consideratie , data cand au fost promovate de comisie sau data eliberarii certificatului ? Asa cum puneti problema e gresit. Seful meu a luat certificatul dupa mine la 3 luni, adica dupa decembrie 1996, si nu pentruca nu ar fi fost revolutionar, ci  ca, comisia lua dosarele intr-o anumita ordine, desigur ca intai Bucuresti, Timisoara sau cei cu pile iar celelate dupa, ma rog sau intins  mult timp. Va rog numai aruncati bombe ca nu detine nimeni adevarul absolut. Adevarul se gaseste, pentru cei care il cauta, in listele de la comisii care au verificat de 3 ori dosarele.
Memorat
« Răspunde #701 : Martie 31, 2014, 17:36:42 »

Saptamana trecuta am tot umblat prin sspr pentru a-mi ridica foile de drum  si am putut sta de vorba cu cativa functionari din sspr.Nimeni nu stie ce va fi sau cum va fi Din contra am aflat ca sant agreati in situatiile inaintate pana acum toti care corespund cerintelor legii adica 1990-1996 decembrie.Bineinteles ca si aceasta informative este tot relative.Nu mai umblati cu intoxicari caci nimeni nu stie cum va fi.Cred ca nici V. Ponta nu stie.Asa ca sa lasam timpul sa vorbeasca si sa nu ne mai dam cu parerea caci cu parerea ne tot dam de ani buni,si nimic din ce am tot scris  nu s-a intamplat.

De ce decembrie 1996 ?  Ce se ia in consideratie , data cand au fost promovate de comisie sau data eliberarii certificatului ? Asa cum puneti problema e gresit. Seful meu a luat certificatul dupa mine la 3 luni, adica dupa decembrie 1996, si nu pentruca nu ar fi fost revolutionar, ci  ca, comisia lua dosarele intr-o anumita ordine, desigur ca intai Bucuresti, Timisoara sau cei cu pile iar celelate dupa, ma rog sau intins  mult timp. Va rog numai aruncati bombe ca nu detine nimeni adevarul absolut. Adevarul se gaseste, pentru cei care il cauta, in listele de la comisii care au verificat de 3 ori dosarele.

[/quote]  SUNT UNII CARE SE TREZESC VORBIND BAZACONII,PROBABIL CA II CUNOSC PERSONAL PE TOTII REVII. DIN TOATA TARA..AU TUPEUL SA FACA AFIRMATII FARA NICI UN FEL DE DISCERNAMANT..ADICA, DACA S-AU TREZIT M-AI TARZIU.(DIN ..N.. MOTIVE)SI AU DEPUS ACTELE M-AI TARZIU ("95-"96),AU M-AI PUTINE MERITE.BAI.. TALIMBILOR,REVOLUTIA (vorbesc de Bucuresti)A FOST INTRE 21 DEC.SI 25 DEC."89 (aici parerile sunt impartite..)nu in "90 "92.. s.a.m.d.IMPORTANT ESTE CINE, SI CE MERITE AU FICARE..MERITE DOVEDITE EVIDENT..V-AU IMBARLIGAT ASTIA  SA VA CERTATI INTRE VOI,SA VA ARATATI CU DEGETUL M-AI ESTE F.PUTIN SI O SA VA IMBARLIGE SA VA OMORATI INTRE VOI..CONTINUATI ASA, SI VE-TI AFLA CURAND CINE ESTE CASTIGATORUL...TIC-TAC,TIC-TAC.
Memorat
« Răspunde #702 : Martie 31, 2014, 19:34:44 »

In sfarsit se face dreptate.Impostorii vor fi eliminati,"indiferend daca sunt pensionari sau nu".Va urma un benefic "pogrom" asupra lor,prin care vor pierde casele,averea si unii dintre ei chiar libertatea (indiferend daca sunt pensionari sau nu).Raman in prima faza in drepturi numai cei certificati pana in 1995 si mai apoi apoi Dumnezeu cu mila...Insa se pare ca nu exista niciun fel de mila pentru cei ce si-au gasit "vocatia revolutionara" intre anii 1996-2014.Sa nu uitam faptul ca, in fiecare oras revolutionarii erau stimati sau cel putin considerati o forta anticomunista.Mai apoi,odata cu...conventia democratica si presedinte emil constantinescu.AU APARUT REVOLUTIONARII BEBE IVANOVICI-CERTIFICAT CA CIUPERCILE DUPA PLOAIE, IMPOSTORII.Care este ratiunea pentru care nu si-au revendicat apartenenta anticomunista in timp util,sau au asteptat PUCIUL DE LA MOSCOVA si mai apoi ani la rand ..."sa-si gasesca vocatia de RRRRRRevolutionar".Indubitabil printre aceasta mare masa a impostorilor exista si un procent de max.10-15% de revolutionari adevarati ce din varii motive ori din frica nu si-au depus dosarul in timp util.Suntem pe drumul cel bun.Cu certitudine vor intra in drepturi de urgenta cei pana in 1994-1995 si mai apoi DUMNEZEU CU MILA. Numai ca vom fi in prima faza maxim 5000.
Nu este nicio enigma cifra Premierului de 5000 de revolutionari.Scadeti scursurile omagiate si scadeti mortii dintre revolutionari,scadeti urmasii (eu nu sunt deacord) si probabil ajungem la o cifra ametitoare de 5000.
 Degeaba incercati denaturarea adevarului,in zadar se incearca inasumarea raspunderii fata de cei peste 1000 de morti in decembrie 1989,degeaba incercati formula "fara urmasi ai eroilor martiri" si mai amplu daca insistam intr-u dreptate,atunci nu mai are sens sa discutam,fie numai daca facem o stricta si cinica evaluare,atunci categoric trebuie sa avem cel putin 3 intrebari:
  -1.cine a murit in decembrie 1989 si pentru ce...
  -2.cum putem indentifica preluarea puterii,dincolo de deziteratele din 1989.
  -3.suntem astazi numai niste "molecule" ce trebuie sa ajungem la anumite partide,ori incercam sa pastram vie flacara si mai ales spiritul Revolutiei din 1989.
   PS: NE DERANJAZA IN PRIMUL RAND IMPOSTORII FABRICATI DUPA 1995
[/b][/color]
Memorat
  • serghe
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #703 : Martie 31, 2014, 19:37:21 »

SINCER STITI CINE ?
Sa AUZIM DE BINE.
MARCEL NU AM INTELES CE AI VRUT
                                        SA SPUI PRIN 1% E MULTUMITOR ?

SERGHE
                                       [/b][/color]
Memorat
  • serghe
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #704 : Martie 31, 2014, 19:52:42 »

Degeaba incercati denaturarea adevarului,in zadar se incearca inasumarea raspunderii fata de cei peste 1000 de morti in decembrie 1989,degeaba incercati formula "fara urmasi ai eroilor martiri" si mai amplu daca insistam intr-u dreptate,atunci nu mai are sens sa discutam,fie numai daca facem o stricta si cinica evaluare,atunci categoric trebuie sa avem cel putin 3 intrebari:
  -1.cine a murit in decembrie 1989 si pentru ce...
  -2.cum putem indentifica preluarea puterii,dincolo de deziteratele din 1989.
  -3.suntem astazi numai niste "molecule" ce trebuie sa ajungem la anumite partide,ori incercam sa pastram vie flacara si mai ales spiritul Revolutiei din 1989.
   PS: NE DERANJAZA IN PRIMUL RAND IMPOSTORII FABRICATI DUPA 1995
[/b][/color]
                             IN 1995 S-AU ELIBERAT CERTIFICATE?
                                       DE CINE?
                                      COMISIA BALINT A INCEPUT IN 1996
                                      TOTI DUPA 1995 SUNT IMPOSTORI?
                                       ESTI SIGUR?
                                                            SERGHE     

Memorat
Pagini: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 55
Schimbă forumul: