Main Content:

Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9

NOUTĂŢI !!!

Răspuns: NOUTĂŢI !!!
« Răspunde #105 : Aprilie 25, 2014, 05:39:21 »

Aseară Inspectorul teritorial Stanciu Adrian Ioan, a mers pe jos beat pe mijlocul drumului şi a fost oprit de Poliţia SB. A ameninţat pe poliţişti că el lucrează la Guvern, şi-i rezolvă. Polţiştii sibieni s-au speriat şi i-au dat o amendă de 1800 de lei. BRAVO !
 Din nou acest specimen corupt ne-a făcut de râs.
 Sper că cât de curând să fie disponibilizat cu schimbarea organigramei, DAR SĂ RĂSPUNDĂ pt TOATE MIZERIILE FĂCUTE ( trafic cu certificate, cartele Metro, bilete CFR)

Memorat
« Răspunde #106 : Aprilie 26, 2014, 05:03:09 »

ÎN ATENȚIA CÂRCOTAȘILOR MUREȘENI (gruparea Stanciu) !!!!!!!!!!!!!!!!

As.,,21 DECEMBRIE-ORAȘ MARTIR,,TG-MUREȘ

Președinte: HAMAR ALPÁR-BENJÁMIN

Vicepreședinte: TÂRNĂVEANU EMIL
                   PAJKA ATTILA
 Secretar-Casier: BRÉZSA ZOLTÁN

Președinte de onoare: CSÁSZÁR ZOLTÁN și Man NISTOR

Asociaţia este constituită în 1990 pt REVOLUŢIONARI !!![/color]

NU VA FI CONDUSĂ NICIODATĂ DE :
- IMPOSTOR
- TURNĂTOR
- Cel care a cumpărat certificatul sau probele
- Cel care este implicat în trafic de certificate
- Cel care şi-a albit Adeverinţa CNSAS la ,,Nufărul,,
- Cel care în revoluţie a dormit în tulei
- Puşcăriaş de drept comun
- Violator de minori
- Alcoolist

AVIZ AMATORILOR DE SENZAŢII TARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #107 : Aprilie 26, 2014, 05:07:54 »

ÎN ATENȚIA CÂRCOTAȘILOR MUREȘENI (gruparea Stanciu) !!!!!!!!!!!!!!!!

As.,,21 DECEMBRIE-ORAȘ MARTIR,,TG-MUREȘ

Președinte: HAMAR ALPÁR-BENJÁMIN

Vicepreședinte: TÂRNĂVEANU EMIL
                   PAJKA ATTILA
 Secretar-Casier: BRÉZSA ZOLTÁN

Președinte de onoare: CSÁSZÁR ZOLTÁN și Man NISTOR

Asociaţia este constituită în 1990 pt REVOLUŢIONARI !!![/color]

NU VA FI CONDUSĂ NICIODATĂ DE :
- IMPOSTOR
- TURNĂTOR
- Cel care a cumpărat certificatul sau probele
- Cel care este implicat în trafic de certificate
- Cel care şi-a albit Adeverinţa CNSAS la ,,Nufărul,,
- Cel care în revoluţie a dormit în tulei
- Puşcăriaş de drept comun
- Violator de minori
- Homosexual (poponar)
- Alcoolist

AVIZ AMATORILOR DE SENZAŢII TARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #108 : Aprilie 30, 2014, 17:30:46 »

Am priit un mesaj si de la domnul Adrian Stanciu:

Pentru Membrii Asociaţiei 21 DECEMBRIE-ORAŞ MARTIR TÂRGU MUREŞ
         Având în vedere comunicatele publicate pe reţeaua publică de informare Portalul Revo-luţiei, reţea cu peste 1.000.000 de accesări pe lună, şi adresele trimise la S.S.P.R. în numele asociaţiei dumneavoastră de dl. Hamar Alpar prin care susţine următoarele, citez fragmente:
   -„Asociaţia 21 Decembrie-Oraş Martir Târgu Mureş refuză orice colaborare cu insp.teritorial cere demiterea pt.abuz în serviciu,incompetenţă...nerespectarea statutului funcţionarului public
   -“…la prefectura Mureş s-a făcut de râs având ochii cât cepele după o noapte de chef şi duh-nea a băutură. Şantaja pe acoliţii lui…“ sau, “...dl. inspector teritorial S.A.I. care avea ochii cât cepele după beţia de noapte şi încă duhnea a borhot.”, etc…., ca funcţionar public sunt obligat, în urma acestor afirmaţii calomnioase şi neadevărate, să deschd acţiune  în instanţă, civilă şi penală. Acţiunea va fi împotriva celui care a publicat calomniile, dl. Hamar ca preşedinte al asociaţiei şi membrilor asociaţiei care au dat mandat prin vot, d-lui Hamar să declare, să publice şi să trimită adresele din care am dat citate mai sus. Sunt convins  că este o acţiune personală a d-lui Hamar şi că membrii asociaţiei nu au dat mandat pentru aceste declaraţii şi acţiuni şi,în consecinţă, membrii asociaţiei sunt exoneraţi de răspunderea civilă sau  penală. Menţionez că în data de 12.12.2013, când am eliberat biletele la sediul asociaţiei, a fost prezent şi dl.Brezsa căruia i-am prezentat comunicatele publicate pe Portalul Revoluţiei şi acesta a declarat că nu le susţine,nu ştia şi nu este de acord cu ce scrie în comunicate. Acţiunea de eliberare a biletelor CFR a fost făcută de subsemnatul în totală legalitate, conform ordinului cu nr. 99 / 2004 emis de Secretarul de Stat al S.S.P.R..De asemenea dl.Hamar nu a depus documente, cf.ordinului, pentru a ridica şi cartelele metrorex,Pentru a fi corect informati solicitaţi ca dl, Hamar să vă prezinte adresa SSPR cu nr.18/1547/31.03.2014. Adresa este şi în atenţia membrilor filialei Sighişoara. Cu stimă, insp.pr. Stanciu Adrian - tel. 0756 467785

NU CUNOSC ADRESA cu nr 18/1547/31.03.2014, NU AM PRIMIT-O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inspectorul Stanciu poate să mă cheme oricând în instanță, pt că cele declarate de mine vor fi probate și de D-l Prefect Corneliu GROSU, D-l Președinte de Onoare al Asociației Császár Zoltán, clienții motelului Cristina, alți martori surprisă, și angajații SSPR-ului.
Comunicatul disperat a lui Stanciu este susținut de câțiva cârcotași din Mureș, care NU SÎNT MEMBRII ASOCIAȚIEI noastre dar vor să pună mîna pe ASOCIAȚIA LEGAL CONSTITUITĂ !
VISE ! NICIODATĂ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cei interesați pot veni la birou să vadă adresele trimise privind eliberarea biletelor și a cartelelor de Metro.
MEMBRII ASOCIAȚIEI ,,21 Decembrie-Oraș Martir,,Tg-Mureș sînt oameni deștepți și nu pun botul la găinăriile traficanților de certificate !!!!!!!!!!!!!

Memorat
« Răspunde #109 : Mai 01, 2014, 04:28:08 »

Am priit un mesaj si de la domnul Adrian Stanciu:

Pentru Membrii Asociaţiei 21 DECEMBRIE-ORAŞ MARTIR TÂRGU MUREŞ
         Având în vedere comunicatele publicate pe reţeaua publică de informare Portalul Revo-luţiei, reţea cu peste 1.000.000 de accesări pe lună, şi adresele trimise la S.S.P.R. în numele asociaţiei dumneavoastră de dl. Hamar Alpar prin care susţine următoarele, citez fragmente:
   -„Asociaţia 21 Decembrie-Oraş Martir Târgu Mureş refuză orice colaborare cu insp.teritorial cere demiterea pt.abuz în serviciu,incompetenţă...nerespectarea statutului funcţionarului public
   -“…la prefectura Mureş s-a făcut de râs având ochii cât cepele după o noapte de chef şi duh-nea a băutură. Şantaja pe acoliţii lui…“ sau, “...dl. inspector teritorial S.A.I. care avea ochii cât cepele după beţia de noapte şi încă duhnea a borhot.”, etc…., ca funcţionar public sunt obligat, în urma acestor afirmaţii calomnioase şi neadevărate, să deschd acţiune  în instanţă, civilă şi penală. Acţiunea va fi împotriva celui care a publicat calomniile, dl. Hamar ca preşedinte al asociaţiei şi membrilor asociaţiei care au dat mandat prin vot, d-lui Hamar să declare, să publice şi să trimită adresele din care am dat citate mai sus. Sunt convins  că este o acţiune personală a d-lui Hamar şi că membrii asociaţiei nu au dat mandat pentru aceste declaraţii şi acţiuni şi,în consecinţă, membrii asociaţiei sunt exoneraţi de răspunderea civilă sau  penală. Menţionez că în data de 12.12.2013, când am eliberat biletele la sediul asociaţiei, a fost prezent şi dl.Brezsa căruia i-am prezentat comunicatele publicate pe Portalul Revoluţiei şi acesta a declarat că nu le susţine,nu ştia şi nu este de acord cu ce scrie în comunicate. Acţiunea de eliberare a biletelor CFR a fost făcută de subsemnatul în totală legalitate, conform ordinului cu nr. 99 / 2004 emis de Secretarul de Stat al S.S.P.R..De asemenea dl.Hamar nu a depus documente, cf.ordinului, pentru a ridica şi cartelele metrorex,Pentru a fi corect informati solicitaţi ca dl, Hamar să vă prezinte adresa SSPR cu nr.18/1547/31.03.2014. Adresa este şi în atenţia membrilor filialei Sighişoara. Cu stimă, insp.pr. Stanciu Adrian - tel. 0756 467785

NU CUNOSC ADRESA cu nr 18/1547/31.03.2014, NU AM PRIMIT-O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inspectorul Stanciu poate să mă cheme oricând în instanță, pt că cele declarate de mine vor fi probate și de D-l Prefect Corneliu GROSU, D-l Președinte de Onoare al Asociației Császár Zoltán, clienții motelului Cristina, alți martori surprisă, și angajații SSPR-ului.
Comunicatul disperat a lui Stanciu este susținut de câțiva cârcotași din Mureș, care NU SÎNT MEMBRII ASOCIAȚIEI noastre dar vor să pună mîna pe ASOCIAȚIA LEGAL CONSTITUITĂ !
VISE ! NICIODATĂ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cei interesați pot veni la birou să vadă adresele trimise privind eliberarea biletelor și a cartelelor de Metro.
MEMBRII ASOCIAȚIEI ,,21 Decembrie-Oraș Martir,,Tg-Mureș sînt oameni deștepți și nu pun botul la găinăriile traficanților de certificate !!!!!!!!!!!!!

Domnul Hamar Alpard, presedintele Asociatiei 21 Decembrie-Oraș Martir Tg-Mureș, reprezentantul legal al asociatiei, se bucura de increderea si aprecierea mea!
Emil Tarnaveanu, vicepresedintele Asociatiei 21 Decembrie-Oraș Martir Tg-Mureș.

Memorat
« Răspunde #110 : Mai 01, 2014, 07:06:52 »

ÎN ATENȚIA CÂRCOTAȘILOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CONFORM STATUTULui As.,,21 Decembrie-Oraș Martir,,TG-Mureș,
 Art.19 Președinte
 a) Președintele Asociației reprezintă organizația în rețațiile cu terții și cu alte organisme și este ales direct pe funcție de către Adunarea Generală.
 b) Atribuțiile Președintelui sînt următoarele:
  -Asigură executarea hotărârilor și deciziilor, respectarea Statutului și a regulamentului;
  -Reprezintă Asociația în fața autorităților, organelor puterii legislative și judecătorești, cât și a organizațiilor și instituțiilor sociale, etc.

Art.18 h) În cazul descompletării Consiliului Director, Președintele poate împuternicii din membrii Asociației în funcțiile rămase vacante, pînă la Adunarea Generală.
Memorat
« Răspunde #111 : Mai 01, 2014, 07:21:59 »

ÎN ATENȚIA CÂRCOTAȘILOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CONFORM STATUTULui As.,,21 Decembrie-Oraș Martir,,TG-Mureș,
 Art.19 Președinte
 a) Președintele Asociației reprezintă organizația în relațiile cu terții și cu alte organisme și este ales direct pe funcție de către Adunarea Generală.
 b) Atribuțiile Președintelui sînt următoarele:
  -Asigură executarea hotărârilor și deciziilor, respectarea Statutului și a regulamentului;
  -Reprezintă Asociația în fața autorităților, organelor puterii legislative și judecătorești, cât și a organizațiilor și instituțiilor sociale, etc.

Art.18 h) În cazul descompletării Consiliului Director, Președintele poate împuternicii din membrii Asociației în funcțiile rămase vacante, pînă la Adunarea Generală.

Art.18 a) Consiliul Director este întrunit statutar dacă sunt prezenți 4 (patru) din membrii săi și adoptă hotărâri de regulă prin vot deschis.
 b) Hotărârile Consiliului Director se adoptă cu majoritate simplă a voturilor membrilor prezenți. În caz de balotaj decizia finală aparține Președintelui.
 g) Consiliul Director aprobă demisia sau retragerea consilierilor. Revocă consilierii în caz de abateri disciplinare. Aprobă completarea Consiliului Director din rîndul membrilor Asociației.
Memorat
« Răspunde #112 : Mai 29, 2014, 06:24:31 »

ÎN ATENȚIA REVOLUȚIONARILOR MUREȘENI !

Asociația ,,21 DECEMBRIE-ORAȘ MARTIR,,TG-MUREȘ NU ESTE REMORCA NICI UNUI PARTID ![/b][/size][/b]
Memorat
« Răspunde #113 : Iunie 14, 2014, 06:21:01 »

COMUNICAT SSPR
http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=443

COMUNICAT

În temeiul prevederilor art.6 alin.3 din H.G. nr.760/2003 privind organizarea şi funcţionarea Secretariatului de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989, secretarul de stat domnul Adrian Sanda solicită TUTUROR preşedinţilor asociaţiilor de revoluţionari din România, legal constituite, ca la  întrunirea Colegiului Revoluţionarilor ce va fi convocat la data şi locul ce va fi comunicat în timp util pe acest site, să prezinte următoarele documente:

-       Procesul verbal al adunării generale încheiat în condiţiile art.21 alin 4 din O.G. nr.26/2000 cu privire la asociaţii şi fundaţii;

-       Împuternicirea acordată în condiţiile legii privind participarea la întrunirea Colegiului Revoluţionarilor ;

-       Certificat de grefă (extras actual din Registrul asociaţiilor şi fundaţiilor ) emis de Judecătoria unde a fost înscrisă asociaţia;

-       Lista cuprinzând membrii asociaţiei (în format Excel) conform modelului ataşat, semnată şi ştampilată de preşedintele asociaţiei.

Nr. Crt.Nume / Prenume initiala tatalui CNP Serie / Nr. Certificat L. 42/1990 Data eliberarii MOF Serie / Nr. Certificat L.341/2004 Data eliberarii MOF

VOI PUNE PE TABEL, NUMAI PE MEMBRII STATUTARI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CÎRCOTAŞILOR,ATENŢIE la NEATENŢIE !!!
Memorat
« Răspunde #114 : August 01, 2014, 11:57:27 »

Am gasit la https://www.facebook.com/groups/659517794132219/670159559734709/?notif_t=group_activity o postare a domnului Alpár-Benjámin Hamar, in care dansul reuseste sa sintetizeze foarte bine perioada conducerii P.D.L. la S.S.P.R.

Alpár-Benjámin Hamar
Ieri 30.07.2014 am fost la subprefectul de Mures d-l Vasile Liviu OPREA, (n-avem inca prefect) si l-am informat despre problemele grave cu care ne confruntam. N-avem locuri de munca, sintem bataia de joc a PDL-istilor. L-am somat pe Domnia Sa, ca daca urgent nu ia masuri, o sa organizez un protest si o sa intru in ,,greva foamei,, si voi pregati ceva ,,maret,, cu care sa arat lumii intregi ca asta-i nu-i Romania mea !!! Nu pentru asta mi-a curs singele, nu pentru asta au murit EROII nostrii ! Sintem condusi de comunistii, securisti si neamurile lor !!! Am anuntat si pe SS Sanda ! Astazi am pus la dispozitia presei, niste documente privind fabrica de certificate. Am dovedit impostura unui ,,slugoi pdlist,, facatura lui Costin, care a fost propulsat director fara examen. Am aratat presei ca contestatiile noastre au ramas fara solutionare, si impostorii traiesc fericiti iar noi ,,Eroii Vii,,sintem umiliti. EU CER RESPECT !!! Pacat, pacat pentru singele varsat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Memorat
« Răspunde #115 : August 03, 2014, 05:21:00 »

LUME, LUME !!!

Am fost informat ca Antetul Asociatiei ,,21 Decembrie-Oras Martir,,Tg-Mures a fost salvat ,,intr-un calculator,, si a fost scanat si stampila cu semnatura mea.
ATENTIE ! ATENTIE ! SFARSITUL E APROAPE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Ps. NU SUNT FRAIER, am luat masurile de precautie de mult !!! [/size]
Memorat
« Răspunde #116 : Septembrie 05, 2014, 06:01:59 »

ANUNȚ IMPORTANT !

CEI CARE AȚI FOST AVIZAȚI DE D-l CSÁSZÁR ZOLTÁN (TG-MUREȘ) și NU SÎNTEȚI DIN JUDEȚUL MUREȘ,CONTACTAȚI-MĂ DE URGENȚĂ !!!!!!!!!!!!!!!!

As.,,21 DECEMBRIE-ORAȘ MARTIR,,TG-MUREȘ/Președinte: Hamar Alpár Benjámin

Memorat
« Răspunde #117 : Septembrie 12, 2014, 13:38:18 »

Respectarea Legii 341/2004 implică atât respectarea drepturilor cât și a obligațiilor prevăzute de aceasta.
Conform obiectivelor pe care Secretarul de Stat și le-a propus la preluarea mandatului, cu privire la recâștigarea demnității odată cu împlinirea unui sfert de secol de la Revoluţia din Decembrie 1989, respectarea principiului recunoștinței Statului român față de meritele persoanelor care au contribuit la victoria Revoluției Române din Decembrie 1989 și clarificarea situației privind dosarele și certificatele  beneficiarilor Legii 341/2004, la nivelul Secretariatului de Stat s-au dispus următoarele măsuri:
1.Inventarierea mătcilor, inclusiv a celor ce s-au aflat în atenția DNA.
2.Inventarierea de facto a dosarelor din arhiva instituției, ce aparțin beneficiarilor Legii 341/2004.
3.Coroborarea datelor privind situațiile deținute de instituție, listele transmise la Președenție pentru avizare, listele transmise CPRD, listele înaintate la Imprimeria Națională, situația adeverințelor aflate la Casele de Pensii, Evidența Populației, evidențele deținute de penitenciare, precum și cele publicate în Monitoarele Oficiale.
4.Identificarea persoanelor care nu îndeplinesc condițiile prevăzute de Legea 341/2004 pentru a obține certificate ce atestă calitatea pe care o dețin.
Începând cu data de 10.09.2014 s-a demarat procedura privind persoanele identificate, care nu îndeplinesc condițiile prevăzute de Legea 341/2004 pentru a obține noul tip de certificat, conform prevederilor legale.
5.Continuarea monitorizării pentru punerea în aplicare a deciziilor CNSAS.
6.Intensificarea demersurilor și sprijinirea organelor abilitate în cele peste 1900 de cazuri penale aflate în curs de cercetare la nivel naţional.

Vom reveni cu alte comunicate pe parcursul derulării activităților menționate. Acțiunile în curs de desfășurare la nivel instituțional vor fi comunicate în momentul concretizării lor.
 http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=453

ALO ! ALOOOOOOOOOOOOO MUREŞUL !!! SE AUDE ZDRĂNGĂNITUL CĂTUŞELOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #118 : Septembrie 12, 2014, 14:43:11 »

Respectarea Legii 341/2004 implică atât respectarea drepturilor cât și a obligațiilor prevăzute de aceasta.
Conform obiectivelor pe care Secretarul de Stat și le-a propus la preluarea mandatului, cu privire la recâștigarea demnității odată cu împlinirea unui sfert de secol de la Revoluţia din Decembrie 1989, respectarea principiului recunoștinței Statului român față de meritele persoanelor care au contribuit la victoria Revoluției Române din Decembrie 1989 și clarificarea situației privind dosarele și certificatele  beneficiarilor Legii 341/2004, la nivelul Secretariatului de Stat s-au dispus următoarele măsuri:
2.Inventarierea de facto a dosarelor din arhiva instituției, ce aparțin beneficiarilor Legii 341/2004.
3.Coroborarea datelor privind situațiile deținute de instituție, listele transmise la Președenție pentru avizare, listele transmise CPRD, listele înaintate la Imprimeria Națională, situația adeverințelor aflate la Casele de Pensii, Evidența Populației, evidențele deținute de penitenciare, precum și cele publicate în Monitoarele Oficiale.
4.Identificarea persoanelor care nu îndeplinesc condițiile prevăzute de Legea 341/2004 pentru a obține certificate ce atestă calitatea pe care o dețin.
Începând cu data de 10.09.2014 s-a demarat procedura privind persoanele identificate, care nu îndeplinesc condițiile prevăzute de Legea 341/2004 pentru a obține noul tip de certificat, conform prevederilor legale.
6.Intensificarea demersurilor și sprijinirea organelor abilitate în cele peste 1900 de cazuri penale aflate în curs de cercetare la nivel naţional.

Vom reveni cu alte comunicate pe parcursul derulării activităților menționate. Acțiunile în curs de desfășurare la nivel instituțional vor fi comunicate în momentul concretizării lor.

ALO ! ALOOOOOOOOOOOOO MUREŞUL !!! SE AUDE ZDRĂNGĂNITUL CĂTUŞELOR !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Da,incepe sa se stranga latul iar SOBOLANII INCEP SA PARASEASCA CORABIA.In sfarsit...miroase a ...DREPTATE !!![/size]
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #119 : Septembrie 12, 2014, 15:19:12 »

Da,incepe sa se stranga latul iar SOBOLANII INCEP SA PARASEASCA CORABIA.In sfarsit...miroase a ...DREPTATE !!![/size]
ASA MAI MERGE.DA de trei ori da; si chiar mereu DA.
Memorat
Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9
Schimbă forumul: