Main Content:

Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 145

Domnului Prim Ministru si domnului Secretar de Stat la S.S.P.R.

Răspuns: Domnului Prim Ministru si domnului Secretar de Stat la S.S.P.R.
« Răspunde #75 : Februarie 02, 2013, 20:58:08 »

Buzdugane, amesteci aici o multime de surse, le dai de-a valma, credibile si "incredibile"... Ce n-ai inteles din intrebarea mea: ca o adresam asociatiei care a transmis mesajul - nu tie, iarta-ma! - sau ca ma refeream exclusiv la afirmatia lor si la presa???
Memorat

That's why you're here, isn't it?
« Răspunde #76 : Februarie 02, 2013, 21:02:27 »

As avea o prima intrebare pentru aceasta asociatie: in legatura cu elementele de noutate privind dosarele ce trebuie a fi supuse reverificarii - care sunt aceste elemente ce au aparut in presa in ultimii doi ani, la care face referire? Care presa? Concret.
Elementele de noutate care pot fi invocate OBLIGATORIU trebuie sa faca referire la documentele din dosarul personal. Dosar care ATENTIE trebuie sa contina documentele mentionate in HG.566/1996 lucru precizat la Art.5(4)din L nr.341/2004 Asadar D-l Secretar de Stat are obligatia sa APLICE/INTERPRETEZE corect prevederile Art.2,Art.5(4),Art.9(1),(2),(6) din Lege
Memorat
« Răspunde #77 : Februarie 02, 2013, 21:20:33 »

Multumesc, colaborator.
Eu vreau sa stiu cum isi argumenteaza afirmatiile si solicitarile facute la modul "oficial" o asociatie. Vreau sa stiu de ce i se cere unui reprezentant al guvernului sa tina seama mai curand de presa decat de ceea ce spune legea. Nu am contestat indreptatirea acestui demers al asociatiei, ci am rugat-o sa-si explice putin optiunea si sa ne spuna, eventual, concret la ce se refera.
Memorat

• ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #78 : Februarie 02, 2013, 21:23:42 »

As avea o prima intrebare pentru aceasta asociatie: in legatura cu elementele de noutate privind dosarele ce trebuie a fi supuse reverificarii - care sunt aceste elemente ce au aparut in presa in ultimii doi ani, la care face referire? Care presa? Concret.

"ELEMENT DE NOUTATE" NU ARE O DEFINITIE CLARA CA SI TEXT JURIDIC SI CA ATARE NU ESTE CUPRINSA CA ARTICOL IN NICI UN COD SI NICI NU SE POATE INVOCA CA SI SEDIU AL MATERIEI.

IN CAZUL DOSARELOR DE REVOLUTIONAR,EU, CA SI PARERE PERSONALA,CRED CA ELEMENT DE NOUTATE POATE FI CONSIDERAT FAPTUL CAND APAR SITUATII SI PROBE MATERIALE CARE POT INFIRMA DIVERSELE ASPECTE SI CRITERII IN BAZA CARUIA A FOST INTOCMIT, DEPUS,ANALIZAT,APROBAT,AVIZAT DOSARUL SI ELIBERAT CERTIFICATUL.

EXISTA O MULTITUDINE DE ASEMENEA POSIBILITATI,DAR IN CAZUL NOSTRU ACTUAL CRED CA CELE MAI FRECVENTE,PE LANGA MULTE ALTE POSIBILE,V-OR FI:

-SOLICITANTUL NU A FOST BENEFICIAR AL LEGII NR.42/1990 SI CA ATARE I S-A
  ACORDAT CERTIFICAT NOU SI NU PRESCHIMBAT
 -DETINE CERTIFICAT PE LEGEA NR.42/1990 DAR APARE CA SI DUBLURA LA MATCA IN
  CARE FIGUREAZA ALTA PERSOANA
 -DOSARUL A FOST DEPUS INCOMPLET SI NU A FOST COMPLETAT IN TERMENUL LEGAL
 -DOSARUL NU A FOST DEPUS IN TERMENUL LEGAL
 -CONTESTATIA PRIVIND NEPRESCHIMBAREA SAU PRESCHIMBAREA ERONATA A CERTIFICATULU
  DETINUT NU A FOST DEPUSA IN TERMEN
 -DOSARUL A FOST AVIZAT DE PRESEDINTELE UNEI ALTE ASOCIATII,IN CAZUL CELOR IN A
  CAROR LOCALITATE IN CARE SI-AU DESFASURAT ACTIVITATEA REVOLUTIONARA EXISTA
  ASOCIATIE INFIINTATA PANA IN 1992 CU DREPT DE AVIZARE     
 -DOSARUL A FOST AVIZAT DE CATRE PRESEDINTELE DE ASOCIATIE FARA CA SA
  INDEPLINEASCA CRITERIILE LEGALE
 -DOSARUL CONTINE FALSURI,DECLARATII PERSONALE SI DE MARTORI,ALTE PROBE
  FALSIFICATE,ETC,IN CEA CE PRIVESTE ACTIVITATEA REVOLUTIONARA A DECLARANTULUI
 -ACTIVITATEA REVOLUTIONARA DECLARATA IN DOSAR NU SE INCADREAZA IN PREVEDERILE
  LEGALE PRIVIND ACORDAREA CALITATII SOLICITATE
 -CALITATEA CONFERITA PRIN LEGEA NR.42/1990 A FOST PRESCHIMBATA INTR-O ALTA
  CALITATE
 -EXISTA DEPUSA CONTESTATIE DIN PARTEA UNEI TERTE PERSOANE A DOSARULUI,SUSTINUT 
  CU PROBE CONCLUDENTE SI CU ASUMAREA RASPUNDERII PENALE A DEMERSULUI 
 -EXISTA HOTARARE JUDECATOREASCA DEFINITIVA SI IREVOCABILA PRIVIND CALITATEA DE   
  COLABORATOR CU SECURITATEA CA SI POLITIE POLITICA
 -EXISTA PROBE CA SOLICITANTUL A DESFASURAT ORICE FEL DE ACTIUNI CONTRARE
  REVOLUTIEI
 -EXISTA UN AUTODENUNT AL DETINATORULUI CERTIFICATULUI PRIVIND MODUL ILEGAL IN
  CARE I-A FOST ACORDATA CALITATEA
Memorat
« Răspunde #79 : Februarie 02, 2013, 21:33:32 »

Cheesy Cheesy
Francisc, dragul meu drag, tu esti asociatia? O sa inteleaga lumea ca eu am ceva cu asociatia asta si voi ati sarit cu totii sa o ajutati cu ceea ce era, in opinia voastra, dincolo de cuvintele oficiale ale mesajului ei.
Nu am absolut nimic cu nimeni. Voiam sa inteleg. 
Memorat

• ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #80 : Februarie 02, 2013, 21:46:21 »

Cheesy Cheesy
Francisc, dragul meu drag, tu esti asociatia? O sa inteleaga lumea ca eu am ceva cu asociatia asta si voi ati sarit cu totii sa o ajutati cu ceea ce era, in opinia voastra, dincolo de cuvintele oficiale ale mesajului ei.
Nu am absolut nimic cu nimeni. Voiam sa inteleg. 

SI EU ASTA AM VRUT SI PE MINE MA PREOCUPA CUM SE VA FACE VERIFICAREA,NU AM NIMIC CU NIMENI SI NU AJUT PE NIMENI IMPOTRIVA NIMANUI,MI-AM EXPRIMAT PUR SI SIMPLU DOAR OPINIA PRIVIND ELEMENTUL DE NOUTATE SI ATAT.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #81 : Februarie 02, 2013, 22:07:26 »

Oameni buni, se stie ca si-a luat certificatul(preschimbat) prin presiuni politice. Acesti baietasi, cu certificate luate pe sub mana, au o atractie morbida catre institutia pe care au fentat-o. Haide-ti sa cerem alt secretar. TRECE TIMPUL SI VOI TOT MURITORI DE FOAME !
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
« Răspunde #82 : Februarie 02, 2013, 22:12:52 »

Oameni buni, se stie ca si-a luat certificatul(preschimbat) prin presiuni politice. Acesti baietasi, cu certificate luate pe sub mana, au o atractie morbida catre institutia pe care au fentat-o. Haide-ti sa cerem alt secretar. TRECE TIMPUL SI VOI TOT MURITORI DE FOAME !
IMI [NE] ESTI DATOR CU UN RASPUNS.DATU' DUPA CIRES UCIDE INITIATIVA!
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #83 : Februarie 02, 2013, 22:29:06 »

Oameni buni, Socaciu este o mameluca guvernamentala compromisa. Asta este obsedat de dosarul sau si cam atat ! Trebuie sa scapam de el; trebuie sa scapam de aceasta tendinta politruca - numirea mamelucilor in fruntea noastra . JOS CU MAMELUCII !
IN IDEEA ABSURDA CA AI PUTEA PROPUNE UNUL[CA SA FACA CE?]FA TU O PROPUNERE CONCRETA,BINE-NTELES DIN USL. FA-O SI SPUNE-NE SI CE VREI DE LA EL!!

Doar doi oameni au fost fosti revolutionari autentici in postura de secretari: Cuteanu si Fesan. Unu-i la puscarie, altul s-a dat la fund. Dar tara este plina de juristi de caracter ! Eu vreau unul din acestia !
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #84 : Februarie 02, 2013, 22:31:52 »

Oameni buni, nu mai avem nici ani, nici zile sa le pierdem cu un "pierde vara " ca Socaciu. Asta-i greieras si atat ! Jos cu el ! Va repet: o sa stea pe salariu la SSPR, n=o sa faca nimic si o sa treaca anul 2013. NOI NU SUNTEM MASA LOR DE MANEVRA ! JOS CU EL !
Memorat

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #85 : Februarie 02, 2013, 22:34:58 »

Pe cai oameni buni ! Tara aceasta este a voastra , nu a lor; voi erati sa va pierdeti vietile, ei n-au sacrificat nimic. Au, in schimb, in ei dispret cu carul ! Sa se duca ei in AFRICA  si sa ne lase pe noi ! Jos cu Socaciu !
Memorat

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #86 : Februarie 02, 2013, 22:37:37 »

Cum sa faca acest impostor curatenie daca si-a luat certificatul pe sub masa ? JOS CU EL !

REVOLUTIONARI, VA CER ULTIMUL DRAM DE DEMINITATE DE CARE MAI SUNTETI CAPABILI ! JOS CU  LICHELELE CARE NI SE PUN IN CAP. SUNTEM TRATATI CU DISPRET ! JOS CU DIPSTRETUL LOR !
Memorat

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #87 : Februarie 02, 2013, 22:46:04 »

Am ajuns ultimii oameni din Romania ! George Costin era obsedat de revolutionarii falsi, creati pt a obtine foloase necuvenite. S-a facut secretar SSPR; Victor Socaciu este obsedat de propriul dosar, contestabil la greu; s-a facut secreat SSPR. Jos cu Socaciu ! Nu mai tolerati dispretul cu care suntem tratati !
Memorat

• mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #88 : Februarie 02, 2013, 22:48:44 »

REVOLUTIONARI, NU UITATI : VOI SUNTETI ROMANIA!
Memorat

• thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #89 : Februarie 02, 2013, 23:05:24 »

Ieri am jurat sa nu mai intru si sa postez pe portal. Frate mercurie, eu cred ca singura varianta este ca fiecare revolutionar sa iasa pe cale naturala din sistem. Sa fiu sincer, mai am putin  timp pana sa ma rezolve banca sa ies pe cale naturala din sistem, dar nu inainte sa iau gunoaiele dupa mine.
Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 145
Schimbă forumul: